Ako často kúpať dieťa?

mirka106
18. mar 2007

ahojte zaujmalo by ma ako casto sa ma vlastne kupat male dieta, ja mam 6 mesacne dieta a kupem ho kazdy druhy den kamaratka ma 2 rocneho syna a kupe ho kazdy den. ako casto sa ma teda dieta kupat?

karot
13. jún 2008

Tak my od narození koupeme každý večer(už se z toho stal rituál,bez kterého se nedá usnout 😀 ),ikdyž to byl do 5.týdnů horor. 🙄
Mydlíme tělíčko rukou(dětským mýdlem)a oplachujeme ve stejné vodě.Vlásky mejeme mýdlem 2krát do týdne a jinak je pouze oplachujeme vodou.

ilijanka
13. jún 2008

aj my kúpeme každý večer, malý sa na to teší, ja si tiež neviem predstaviť, že by som sa večer neosprchovala, a to nenosím plienky 😀 😀 😀 , mydlíme sa detským tekutým mydlom Klorane Bebe a potom sa natrieme tým istým telovým mliekom

majada
13. jún 2008

My kupeme malého každý deň bez toho by nezaspinkal proste okúpať a spinkať 🙂

lu777
13. jún 2008

my koupeme každý 2.-3. den, když je vedro, tak pak denně..
používám Sebamed mycí emulzi

jinak ale nepoužívám vlhčené ubrousky, takže tak dvakrát denně je Maťulda od pasu dolů pod kohoutkem 😉
a ručičky, pod krkem a obličej myju 2x denně žínkou..

ale nedělám si iluze, až bude v pubertě, tak si určitě oblíbí tzv. "italskou sprchu" 😀
(žádná hygiena, jen si chlap před odchodem na sebe hodí parfém 😉 )

fifla
15. jún 2008

lu777, aby si nebola prekvapena 😀 ...chalosi a puberta to je extrenma davka vody a nedoplatky 😉

krista
19. feb 2009

missymici • 1d • Dnes v 15:49
Ahoj
Byla bych zvědavá, jak to je u ostatních maminek a miminek s koupaním a jaké máte názory na to jak často koupat mimčo?!Mi teda jeden den koupeme,pak masáž,...druhý den umeju tvářičku, krk a rozkrok když je potřeba, nebo jen masírujeme celé tělíčko.Malej moc koupaní nemusí.Mě to baví a líbilo by se mi, kdyby ho to začalo bavit.Kdy, v jakém věku si zvykne na vanu a přestane u toho bulet?

garfieldmail1 • 1d • Dnes v 16:06
To je individuální jako všechno kolem dětí. Myslím, že až bude třeba schopný držet a žužlat nějakou pěnovou hračku, prostě se něčím zaujmout, tak to koupání nebude tak vnímat a zvykne si. Teď můžeš zkusit okoupat se s miminkem společně 😉 A taky je důležité najít ten správný čas, to je taky u každého jiné. Někdo koupe před jídlem někdo po jídle, některé děti se třeba raději koupou v kyblíku, ale s tím já nemám žádnou osobní zkušenost.
Jo a koupat každý den určitě není nutné 😉

mousunek • 1d • Dnes v 17:22
missymici : pockej tak za mesic bude vodu milovat. my koupem jak kdy, nekdy obden nekdy kdyz potrebuju prcka trochu unavit tak kazdy den. Koupani miluje vzdycky vytopi koupelnu a je spokojenej 😀

tytyta • 1d • Dnes v 17:23
My teda koupeme každý den,ale malou to baví.Baví jí to hned od začátku co jsme začli koupat.Koupeme normálně ve velký vaně na molitanovim lehátku.Vždycky si u toho mlaská.
Určitě neni třeba koupat každý den,ale mě se zdá že to je lepší.Přeci jenom se dítě přes den zapotí a "zapatlá" a třeba se zvykne na rituál,vykoupat,napapat a spát 🙂
Ale v těhu jsem byla přesvědčená,že každý den koupat nebudu 😀 a jak jsme dopadli.Ale jak říkám,líbí se mi dívat,jak to malou baví.
Uvidíš,buď to přijde později nebo prostě nebude mít rád vodu.

dnada • 1d • Dnes v 17:32
ahojky - tak já ze začátku cca 14dní koupala denně,pak začal být malý moc suchý,začli se mu dělat fleky a hrozně rudnul. Vodu miluje,chodíme i na plavčo,ale prostě musim koupat tak za dva tři dny,má moc citlivou kůžičku,takže večer ,když nekoupu opláchnu ručky,obličejík,zadeček,pak nabaštit a spinkat. Spací rituál vlastně žádný není a stejně je každý večer mezi 8-půl9 tuhej v postýlce 😀
a jak píše garfield,každé mimčo je jiné 😉

kijonkova.k • 1d • Dnes v 17:36
My koupeme ob den už od narození.Jinak umyjeme pusu,ruce a prdelku. 😀

sonik05 • 1d • Dnes v 17:55
My koupem, jak je maminka líná 😀 Někdy denně, někdy obden, někdy po dvou dnech. Podle potřeby ale utřu zadeček žínkou, nebo ho jen osprchuji. Malá má taky sušší kůži, tak jí nechci máchat moc často.
Od narození jsem nepoužívala žádnou podložku, ani dětskou vaničku, prostě koupem v naší velké vaně, aby se nebála prostoru kolem sebe. Ze začátku se často koupala s tatínkem (mamka v šestinedělí nemohla) a to se jí líbilo. Jak nám povyrostla, tak už se tam tolik nevejdem, když si chce pořádně zaplavčit 😉

ducky • 1d • Dnes v 18:11
Tak my jsme koupali do třech měsíců obden a teď koupeme denně.
Malá to jednak miluje a jednak je to u nás součást rituálu. Vykoupeme, napapáme a jde spinkat 😀
A střídáme koupání ve velké vaně s jedním z nás anebo v malé její vaničce 😀

kacajam • 1d • Dnes v 18:16
Ahojky. V těhotenství jsem si taky říkala, že není třeba koupat každý den... Ale koupu každý den kvůli navození nějakého rituálu vykoupat-napapat-spát. První den koupu ve vaničce jen v čisté vodě - žíňkou omyju nejnáchylnější místa opruzení (pod krkem, podpaží, plenková oblast) a obličejík, pak masáž olejíčkem. Druhý den to samé. Třetí den prcka umyju žíňkou s kapkou olejové pěny do koupele - vlásky, celé tělíčko. Obličejík jen čistou vodou. Mytí žíňkou provádím na pojízdném přebalováku, pak prcka opláchnu ve vaničce s čistou vodou... A takhle pořád dokola 🙂

motol • 1d • Dnes v 18:33
My asi do 8 měsíce koupali obden,a ted denně,malej se hrozně rád rochní a pokud není čas tak umyje zadeček,obličejík a ručky 😉

markytkaaa • 1d • Dnes v 18:36
My koupeme každý den 🙂 Bez ohledu na počasí nebo na podmínky (dovolená, u našich aj.). Je to takový uspávací rituál, blbnutí ve vodě, bašta, chvíle lebedění než si krkne a šupajda do postýlky 🙂
My se taky sprchujeme každý den, a vyhovuje nám to a přijde nám to přirozené, takže nevidím důvod, proč by to nebylo přirozené i u synka.

evikuu • 2d • Dnes v 18:50
V prvním měsíci od den.Pak aby byl rituál tak každý den a funuje to.Ví že když se vykoupe a nají už jde spinkat.Ve vodě je spokojená 😀 a starší se těší až se bude moci koupat sní.Nemáte vyzkoušené nějaké pěkné sedátko nebo lehátko do velké vany??

berynka • 1d • Dnes v 18:58
Od narození koupeme ob den. Když jsou velká vedra tak každý den. Tak do dvou měsíců se malá ve vaničce moc netvářila, ale pak se jí to začalo líbit. Jednu koupací krizi měla teď na podzim, to trvalo pár týdnů, kdy do vody vůbec nechtěla. Přechodně jsme to vyřešily sprchováním 😉 .

beruska2x • 1d • Dnes v 19:06
malej to miluje, koupeme kazdy den , uplne na to ceka 😀

geminis • 2d • Dnes v 19:09
Tak my od narození koupeme ob den, popř. i za dva/tři dny. Podle nálady a času.
I kvůli vysušování pokožky jsme se rozhodli nekoupat denně. Přece jen je pokožka malého dítěte citlivější než u dospělého.
Od narození koupeme v čisté vodě a mažeme jen olivovým olejíčkem z lékárny.
Podle toho, co se tady píše, tak kopa kopa k našemu rituálku před spaním nepatří, když není denně, ale holky mají jiný, tak to neřeším. Raději blbnou s náma.

evikuu --
nám se náramně osvědčují sedátka do vany aquababy. Máme dvě, aby si mohly holky ve vodě spolu hrát.

Hezký večer.

berynka • 1d • Dnes v 19:10
Tak my to dopracovaly tak daleko, že malá co se ráno vzbudí, tak jde ke koupelně a povídá: "Kupi kupi" a jede celej den. A já musím vysvětlovat, kdy a proč se bude koupat 🙄 😀 .

kacka.va • 1d • Dnes v 19:29
my 2-3x týdně komplet a někdy jí dáme jen cákat vodu.

slunicko552 • 1d • Dnes v 19:50
Tak my od narození každý den.Je naučený,že po koupání je spinkání a mikdy s tím neměl problém.Koupání má moc rád 🙂

pismenka • 1d • Dnes ve 20:12
také koupeme každý den - od narození, miluje koupání.

mobina • 1d • Dnes ve 20:19
Než se začal plazit, tak obden. Teď každý den, ale spíš jen osprchujeme vodou a šimitec.

berunka • 1d • Dnes ve 20:25
holky a jaka si myslite ze je nejlepsi hodina na koupani?a place vam prcek po koupani nez jde dlabat?mala vodu miluje,kdyz place pred koupanim tak ve vode se vzdycky uklidni.pak vydrzi pri masirovani v klidu ale jak zacnu oblekat tak zacne nakrabovat a nez dooblekneme tak je rev.

evikuu • 2d • Dnes ve 20:30
geminis děkuju, mrknu na něj

evikuu
19. feb 2009

Vypadá strašně hezky a mám objednáno 😀 moc díky za radu

geminis
19. feb 2009

evikuu,
tak to mě těší, není zač, a doufám, že budeš taky tak spokojená.

berunka,
my koupeme vždy tak půl hodiny po večeři, někdy i dýl. Pak už jen pyžamko a hajdy do postýlky. Ale když byly holky miminka, tak jsme koupali před jídlem, většinou tak kolem 17hod. A řev býval taky, to víš, že jo.

berynka,
ha ha, u nás je to něco podobného---jen zahlídnou holky koupelnu, už je to kopa kopa a taky do večera vysvětluju, a protože nekoupeme denně, tak i další den...

jitrulka
20. feb 2009

my koupeme obden. každý druhý den si také připravím vše v koupelně jako ke koupání ale jen malou otřu. příjde mi zbytwčné koupat každý den a moji malou to navíc vysušuje.

berunka
20. feb 2009

holky a co pouzivate za kosmetiku proti vysusovani?my mame olejicek od Astridu a prijde mi zatim dobry,hlavne se po nem mala neosypala.

beruska2x
20. feb 2009

beru mame exipial a pred tim bubchen (maji koupelovou bazi pena + olej) a oboje dobry..

saska.t
20. feb 2009

Kupem kazdy 2-3 den, kedze mala je aj tak dost sucha aj dermatolog mi to tak odporucil, samozrejme prdelku a prcinku denne a tvaricku a pod krkom samozrejme tiez 😀 vela kupania a mydla berie z pokozky ochranny mastny film a koza je nachylna na vysusovanie a zapaly 😖
Ak kupat kazdy den tak urcite len vodou a mydlom max 2-3 x v tyzdni, tot vyjadrenie nasho dermatologa

cherries
20. feb 2009

ja kupem kazdy den , mali vodu miluje a bez toho by nesiel spat a ja pouzivam hypoalergennu kozmetiku Bioderma pre maleho na suchu a citlivu plet , penu do kupela Chicco 🙂

cherries
20. feb 2009

okrem toho sa mali poti , uspini a neviem si predstavit ze by som ho neokupala aj ja potrebujem vodu denne tak kazdy vecer sa cupca 😉

akzeret1
20. feb 2009

ahoj my koupem každý den,je hodně aktivní a potí se a je to taky rituál bez kterýho by snad neusnula 😉

kacka.va
20. feb 2009

saska: podobný názor má naše Dr.

assimilate
20. feb 2009

Sú rôzne názory na túto problematiku. V zahraničí preferujú skôr menej časté kúpele, no mne v nemocnici vraveli, že do pol roka je dobré dieťa kúpať každý deň a pod tečúcu vodu po každej stolici, tak to aj robíme. Nie je to preto, že by som sa snažila striktne dodržať to, čo mi odporučili v nemocnici, ale malý si to tak zariadil sám. Cez deň je veľmi aktívny a živý, večer sa nemôže utíšiť a zaspať zo samého vyčerpania, tak pomôže jedine kúpeľ.Najskôr sme sa kúpali pod tečúcou vodou ako v nemocnici, tak do mesiaca a pol, potom sa už nezmestil pod točku, tak kúpeme vo vaničke.Riadne si to užíva, musíme napustiť veľa vody, až tam výska a čľapoce sa, ale nekúpeme dlho, najviac 5 min. Za celú éru sme nekúpali asi dva večery, lebo ich prespal, tak som ho kvôli tomu nebudila a priznám sa, že som bola aj rada.Je to náročné dieťa, vyžaduje neustále niekoho pozornosť.Je pravda, že malé dieťa sa nemá kde veľmi zašpiniť, no treba aspoň vyčistiť tie zárezky, malý je dosť pevný a keby sa nekúpeme tak často... Kozmetiku používame z A-dermy, poradila kožná i keď sme nemali kožné problémy, vyhovuje nám, síce nie je voňavá, má takú naturálnu vôňu , ale malý má po nej super pokožku. Kupujem ju v netovej lekárni www.docsimon.sk, oplatí sa to tam i s poštovným.

ivi1
20. feb 2009

tiež kupeme každý den len ked malinka zaspinka tak ju už nebudime 🙂

sakura77
20. feb 2009

nas kazdodenny ritual od narodenia-vykupkat,ponatierat,mliecko,pusa a spinkat! 🙂
-doteraz ziadny problem s vecernym zaspavanim 😉

junovka
20. feb 2009

ja som deti kupala raz za 2-3 dni,samozrejeme zadok kazdy den , nakolko castym kupanim sa koza velmi vysusa a straca prirodzeny ochranny film, taktiez sa neodporuca mydlit a kremovat kazdy den 😉

kacka.va
20. feb 2009

assimilate: nám zas v porodce říkali, že každý den nekoupat, že akorát smýváme ty "hodné" bakterie, které má mimčo na kůži 🙂, takže je to všude jiné.

beruska2x
20. feb 2009

to ma kazdy jinak, my treba musime koupat kazdy den- koupeme v oilatu a podobnych aby se malej promastil kvuli exemu...

gedgitka.a
20. feb 2009

ahojyk holky, tak mi koupeme ob den kvůli exému, a jinak mu omeju obličejík, ručičky a pindíka s prdkou v dny kdy nekoupem a je vpoho 😉

beru: ahojky vidíš a mi se kvůli němu koupat denně nesmíme ☹

beruska2x
20. feb 2009

no aby se v tom prase vyznalo 😀 😀 😀 😀 😀 😀 😀

gedgitka.a
20. feb 2009

beru: jojo to mi povídej ten homeopat mi řekl, že mám řešit jen homeopatika a zbytek si dělat po svym, že já vím nejlépe co moje mimi potřebuje a všichni dr, ať si melou co chtěj 🙂

beruska2x
20. feb 2009

malej to ma ted moc fajn tak pojedu v tom co mam - linolu nebo oilatum a exipial a snad se to nezhorsi zase... 😖 uz jsem tohy vyzkouseli.. mi pripada nekdy jak pokusnej kralik, kdyz mi rikaji "a tohle jste zkouseli??" 😝 😝 😝 😝 😝 😝 😝 😝 😝 😝 😝 😝 😝

viktoriakarin
20. feb 2009

Ja kúpem malú každý deň, lebo sa jej vo vode veľmi páči. Stačí že ju len idem vyzliecť a už sa aj chichoce 😀 Vo vaničke teda stvára kúsky. Niekedy tak trepoce že sa až bojím či ju náhodou nebolia prsty 🙂 A po kúpaní sa jej aj dobre buvá.

gedgitka.a
20. feb 2009

beru: jo mi taky a všichni dr nám říkají to je pokus a omyl a chce to pořád zkoušet a zkoušet co zrovna vašemu malému sedne jenže léčej jen povrch kůže a ne podstatu proč se ten exém vykulil i prckům, který pro to nemají dispozice z rodiny a proto jsme začly s homeopatií 😉 už mě nebavilo dělat z mrňouska pokusnýho králíčka a koukat jak je to horší a malej se škrábe a je z toho ko a já taky 🙂

aponchie
20. feb 2009

koupani denne sme provozovali spise kvuli tomu,ze voda se ji libila ,ale jinak je to zbytecne naprosto namaceni kojence denne 😅 jeste do nejakych prisad..u ekzemu plati mene vody vice promasteni ne?u zdraveho kojence neni ani treba ho mazat jak knedlik olejem poradne a vlasy samponem?to sem nekde videla a naprosto sem nechapala 😝 bych rekla,ze ovlazeni vodickou vecer je super pres leto jaro atd a pres zimu klidne co 2dny i 3 a mezitim omyt oblicej dupku a je to

gedgitka.a
20. feb 2009

aponch: jojo 😉