Ako často kúpať dieťa?

mirka106
18. mar 2007

ahojte zaujmalo by ma ako casto sa ma vlastne kupat male dieta, ja mam 6 mesacne dieta a kupem ho kazdy druhy den kamaratka ma 2 rocneho syna a kupe ho kazdy den. ako casto sa ma teda dieta kupat?

kacka79
12. jún 2008

Ahojda, tak my koupeme každý den, jen jednou s dětským mýdlem nebo gelem a druhý den jen v čisté vodě... ale nám je už skoro rok, takže všude lozíme a vše strkáme do tlamy 🙂) Takže kdybys viděla Filipa po celém dni, nejde ho nevykoupat!!

kosicanka1
12. jún 2008

tak ja simonku vo velkom teple osprchujem aj 3 krat denne, je to rychlovka minutova sprcha, fajne osviezi, zmije pot. dlhe kupanie nemame vo zvyku kvoli suchej pokozke.

frog
12. jún 2008

Já koupu ob den..doktorka nám to doporučila,protože máme velmi suchou kůži a voda ještě víc vysušuje.Ale když byla ta vedra,tak jsem malou koupala každý den,protože byla taková opocená..Jinak koupu v Balmandolu,nebo Sebamed koupeli a tedka máme ještě od Hippu koupel,prostě to střídám..

kacka.va
12. jún 2008

koupeme obden

georgine
12. jún 2008

ob den, nebo i podle potřeby..

aponchie
12. jún 2008

sprchujeme denne 🙂 bez mydla jen voda.mydlo na rucky dupku a pipinku ,krem indulona nebo excipial nebo mleko po opalovani tedkom ,hlavicku samponem2xtydne a jinak vodou na osvezeni

vladkaz1
12. jún 2008

Ja kupem kazdý den je to u nás rituál pred spaním, inak by ani nezaspala 🙂
Mam kamosku kupe ob -den mne je to cudne,neviem preco.
Moja mala sa az tesí na to kupkanie.

berynka
12. jún 2008

My od narození zavedli koupání zpravidla každý druhý den. Když byla vedra, tak denně a teď když je často jako čunča tak taky. Naopak zase v zimě jsme třeba koupali až třetí den 😉 . Prostě podle situace.

miriamkac
12. jún 2008

Kupeme kazdy den....a teraz v lete sa aj na kupel tesia 😀

petule.h
12. jún 2008

koupu každý večer , snažím se ve stejnou dobu od narození...v létě venku je pod vodou nebo v bazénu pořád 😀

lencici
12. jún 2008

Ja som do 7 mesiacov kúpala každý deň. Potom každý druhý deň ale teraz keď je vonku horúco tak zase každý deňň...

tribitka
12. jún 2008

my kupeme kazdy den, je z toho uz taký rituál.... 😀
ale zime to možno obmedzím na každý druhý den.

markiza
12. jún 2008

ja oboch asi 2x za tyzden s tym, ze kazdy den umyvame zadek, susu ci cikaca. v lete sprchujem kazdy den..

tanja61
12. jún 2008

mi kupeme ked je horuco a maly sa spoti kazdy den ale inak kazdy druhy 🙂

janulas
12. jún 2008

kacka79 no jasné ze, nám je 9 mesicu, a vypadáme taky tak, lezeme strkáme vse do pusin,
umývám urcite kazdý den oba dva... vyjímka by byla kdyby meli horecku.... nebo byli cistí jak lilie...ale to fakt nehrozí a v tech teplech to je jasné! 😉
no a i u nás je to uz rituál, potom prijde mlícko a spánek 😉

silvia123
12. jún 2008

My sme do 8 mesiaca kúpali každý deň, teraz sme začali každý druhý deň, lebo malý strašne plače keď ho vytiahnem z vaničky, potom ho to síce prejde ale to obliekanie je zase hrozné, on sa stále otáča na bruško a keď nemá po vôli, tak zase plače. Vzhľadom k tomu že ho potrebujem okrem obliekania a čistenia nošteka a uší celého ponatierať mliečkom (používame Hipp od narodenia), tak ho otáčam aj 15 krát, aj keď mi niekto pomáha, že mu ukazuje hračky, môžeme mu ukázať aj modré z neba, aj tak vydrží len 10 sekúnd a už sa chce obracať, je to makačka s ním po kúpeli. Inak pri prebalovaní sa mi taktiež otáča a keď má naložené je to riadna fuška, aby mi zakaždým neušpinil prebalovaciu podložku 🙂 Keď sú horúčavy, tak ho samozrejme kúpam každý deň.

susik77
12. jún 2008

Ahojte, my kupeme kazdy den, v teple jej skoro kazdy den umyvam aj vlasky-je dobre spotena 😎
Inak, prave menim kozmetiku-pouziv. sme Weledu-je uplne uzasna, ale draha. Tak som jej dnes dala 1.krat Kremovu penu do kupela od Nivei a potom som ju natrela tel. mliekom Nivea Batole. Pouzivate to niekto/Ako ste spokojni?

bubadlo27
12. jún 2008

aj my sa kupeme, kazdy den 😉 , myslim ze mala by bez toho ani nezaspala 🙂
no neviem si prestavit, ze by som ju nekupala, ked sa pozriem na jej nohy a ruky, urcite by umytie nestacilo, lebo niekedy ma omrvinky zalezene aj v plienke 😀

maakule
12. jún 2008

Já se taky přidám, my koupem každý den, malá má vodu moooc ráda, chodíme i na plavání miminek do vaničky a užívá si to. Dneska se dokonce krásně uklidnila po večerním záchvatu. Má to jako večerní rituál. Mýdlo dáváme tak jednou za 3 dny.

fifla
12. jún 2008

my sa kupeme kazde 2-3 dni a ob den pod sprchou ked je vonku teplo a je spoteny,po kazdom kakani je pod tockou ...tak nam povedali aj v porodnici, aby sa malinkemu nerusila prirodzena ochrana pokozky

ajuskamimi
13. jún 2008

aj nas maly ma vodu strasne rad, a keby to bolo na nas, tak ho cely rok kupeme kazdy den, ale kedze je AE, nemozme. V lete ano, vtedy kazdy den, ale v zime, kazdy druhy ci treti den na doporucenie lekarky.

nensy
13. jún 2008

tak naše malá má vodu taky ráda.mi koupeme ob den. 😀

leninn
13. jún 2008

Barunku koupeme každý den, ale jen vodičkou, mýdlem dvakrát týdně, abychom ji nesmývali ochrannou vrstvu.
Je to večerní rituál, vykoupat, pohraje si ve vaničce s hračkama, miluje to, jeselá, směje se, pak napapat, pohádka a spinkat. Snažíme se to tak dělat každý den stejně 😀

matru
13. jún 2008

my také koupeme každý den, malá vodu miluje 🙂 ale mýdlo používáme tak po 3 dnech...po koupání jí nakojím a pak hned usne a vydrží spát i šest hodin 🙂

fifla
13. jún 2008

inak, ja mydlo pouzivam len tak raz do tyzdna na cele telicko, inak len na prdku. podla mna tepla vodicka striedana s vlaznou staci a je aj otuzovany. a je od mailnkata bez jedinej vrazky. do pol roka sme pouzivali v kupacom kybliku weleda emulziu do kupela a mydlo vobec - teda okrem tej prdky

mirka
13. jún 2008

moja malá má rok a pol a kúpem ju od narodenia každý deň, má to už taký rituál. Veď celý deň sa parí v plienke, tak si riťulu aspoň vyčlapká, aj sa pohrá. Na kúpanie sa teší. 🙂

kasis
13. jún 2008

My kupeme od roka vo vani tak 2x tyzdenne, zato sprchujeme aj 2x denne, ked ho z piesku vytiahnem ma piesok aj v plienke, tak sup s nim pod sprchu pred obednym spankom aj nocnym a paci sa mu sprchovanie.
Ked bol malicky kupkali sme kazdy den vecer, plus po kazdomkakani vyumyvana ritula v umyvadle.

kalo
13. jún 2008

My první 2,3 měsíce koupali obden. Potom, jak bylo možné /po těch kolikách/ udělat si nějaký pevný denní rytmus, tak jsme začali každy den sprchovat. Ve velké vaně, na podložce (teď někdy v sedátku do vany). Jednou za 2,3 dny mydlíme a umyjeme vlásky. Jinak namydlím jen ručky a prdelku. Olejíčkem taky natíráme tak jednou za 3 dny...................Tak za 2 týdny napouštím naší velkou vanu, tam je s ní muž nebo já. Malá to naprosto miluje, hraje si s hračkamai a ke konce na pár minut pouštím výřivku. 😉

bihan
13. jún 2008

Od narodenia kúpeme každý deň. Malá sa potí, zababre jedlom, neviem si predstaviť, že by som ju šupla do postieľky len tak.

marketa.d
13. jún 2008

my koupeme každý 3.den, jednak máme atop.ekzem a voda ho zbytečně dráždí a i kdybychom neměli, koupala bych každý 2., 3.den...jo, ale kritická místa (obličej, prdelka, ruce) omeju denně mokrou žínkou.