Ako často kúpať dieťa?

mirka106
18. mar 2007

ahojte zaujmalo by ma ako casto sa ma vlastne kupat male dieta, ja mam 6 mesacne dieta a kupem ho kazdy druhy den kamaratka ma 2 rocneho syna a kupe ho kazdy den. ako casto sa ma teda dieta kupat?

vieraj
25. feb 2010

kuspitna, my sme natierali na hlavicke tie "lupuny" hned po narodeni infadolanom- na doporucenie doktorky a hrebenom som jej to take mastne cesala. vyskusaj

sunea
25. feb 2010

Nam tiez povedali v porodnici, ze najlepsie kupat kazdy 3. den, ale ked to chce mat niekto ako ritual, tak to zakazovat samozrejme nemozu. My kupeme vacsinou kazdy 3. den, obcas kazdy druhy, podla situacie.

juliga
25. feb 2010

my koupeme uz od porodnice jen jednou tydne, a kdyz byla trosku nachlazena, tak dokonce i jednou za 14dni, a zatim nikdo nerikal, ze by smrdela, teda krome rucicek, ktere si neustale strka do pusy, ty umyvame casteji, a kdyz se nahodou nekde objevi spina, tak ji sloupneme 😀. kdyz se pokaka, tak ji samozrejme strcim zadek pod vodu, protoze rozmazavat tam neco ubrouskama, to nepovazuji za dobre. na koupani nepouzivam zadny mydla ani sampon, ale natru ji olejickem. osobne moc nechapu, proc by se tak male deticky, ktere se vlastne vubec nikde nezaspini a nezpoti, nebot vicemene krome lezeni nic nedelaji, mely koupat kazdy den. neco jineho bude, az budou trosku aktivni. navic soucasna voda z vodovodu vysusuje pokozku, s cimz mam problem i ja, nejlepe to poznam treba jen na rukach, kdyz jsme nekde, kde neni moc moznost si umyvat ruce, tak hned citim, ze je nemam tak vysusene.
jeste se mi libila poznamka, ze neni treba koupat kazdy den kvuli imunite, nad tim se budu muset zamyslet

jasminet
25. feb 2010

mne v porodnici kazali kupat kazdy den, zo zaciatku sme tak aj robili, ale posledne mesiace kupeme kazdy druhy. aj kvoli vysusenym nozkam, ktore napriek kremovaniu boli stale suche a dokonca horsie a horsie.
vlasky so samponom raz do tyzdna, inak bud len namocim vodou alebo vobec.
tiez som to robila kvoli ritualu, ale na co mi bude ritual ked budem mat z dietata vysusenu tresku 😅

johanka.
25. feb 2010

kuspitka, to je normalne u babatiek, natiera sa to olivovym olejom a potom vycese. Este aj v oboci a za uskami sa to robieva.

a k teme: my tiez patrime medzi humusakov, co kupu len dvakrat do tyzdna. Zaradit to do vecerneho ritualu nehozi, strasne mi pri tom jaci, takze kupem skoro poobede, ked este nie je tak unavena, to znasa podstatne lepsie.

johanka.
25. feb 2010

juliga: tiez sa mi nezda, ze by smrdela, naopak, krasne babatkovsky vonia, to ziaden krem ani olejcek nespravi, taku vonu. Tiez ziadne vlhcene obrusky, zrusila som ich hned po navrate z porodky, pokakany zadok ide do umyvadla pod vodu 🙂

vinifera
25. feb 2010

kuspitka spokojne kúp ráno. Môj malý tiež hrozne vystrájal keď som ho okúpala večer. Do asi 2 mes sme kúpali každý druhý den. Večer keď sa nekúpal zaspal normálne a večer keď sme kúpali tak to bola katastrofa - drahý navrhol nekúpať vôbec a bude kľud 😀
Takže ja krpca kúpavam doobeda alebo keď nestíhame tak poobede. Každé 3 až 4 dni.

janneke
25. feb 2010

Od cirka 6. měsíce koupu každý den, jako součást večerního rituálu. Do té doby jsme koupali jednou za 3 dny.
Do vody přidávám koupelové mléko, hypoalergenní, pro suchou pokožku, takže problémy se suchou kůží nemá.

evik26
25. feb 2010

juligo 1za tyden no promin ale aspon obden i děti se potí ne?

rimmel
25. feb 2010

evik sak to neni tvoje babo klidek 😀
apropo naozaj sa takto male babatka nepotia, moj tiez bol taky , vobec sa nepotil, no ak ma niekto dieta ktore furt reve,tak to je ine kafe tie sa potit veru musia 😀

beruska2x
25. feb 2010

vinifera jak muzes rict ze neni potreba natirat? treba tve dite ne ale kazde dite i kazdy dospely ma kuzi jinou, jine potreby pece... to nejde vzit plosne... ja si taky kremuju oblicej kazdy den vecer a rano, jinak mam plet suchou a nekdo vubec...

jako koupat deti 1 za tyden je fat extrem, to si nedovedu predstavit, presne tak, poti se kazdy at uz z tepla nebo z oblikani..
naviíc vetsina vas pise ze po kazdem kadeni diteti myje prdelku, ale koupete kazdy 3 den napr. - nechapu rozdil machat dite treba 4x denne v umyvadle nebo ho 1x denne normalne vykoupat ve vane...

rimmel
25. feb 2010

beruska no to mas pravdu 😀 😀

evik26
25. feb 2010

jak se malé dítě nepotí?tak to je muj malej divnej 😀 on se potí od narození kolikrat přídem z venku a trochu spocenej byvá nebo kdyš si hrajem jednou za tyden nebo za 14 dní je fakt exstrem ja malího koupu každy den jen kdyš byl nemocný tak obden a nemusím deně napouštět velkou vanu napustím vanečku a on si vyhraje i ve vanečce sem tam mu napustím velkou vanu to se sním koupe manža to je štastny jak blecha kolikrat ma i varhánky 🙂

rimmel
25. feb 2010

evik kazde babo je ine, nas sa ozaj vobec nepotil...kludne babatko to ale bolo..mozno preto.

evik26
25. feb 2010

tak to máš štěstí ja mam doma málého čerta chvíli nepoleží neposedí ani chovat se nechce poiřad musí kopat a převalovat se a nejradši ma vodu kdyš vidí že mu napouštím vanečku tak se směje a nemuže se dočkat pak ho taky nemužu vytahnout jednou jsem ho nestihla okoupat tak jsem ho jen utřela a byl uražený 😀

luthien.k
25. feb 2010

Malinká miminka se fakt nepotí, protože nemají ještě vyvinutou termoregulaci a pocení je jedním z jejích prostředků 😉 Ta větší samozřejmě ano.

rimmel
25. feb 2010

evik 😝 😀

mataharyy
25. feb 2010

Ahoj,
tak nám v porodnici řekli že to je na nás, že teď momentálně se nedoporučuje koupat každý den, ale kdo prý ví jaký bude trend za měsíc 😀
Jináč já koupu tak každý druhý - třetí den. Máme to trochu složitější, koupem v kuchyni ve vaničce, v koupelně by z malého momentálně asi zůstal kvádřík ledu 😅 Když je nemocnej, hlavně když má rýmu, tak jsme ho koupali tak jednou za týden, ale deně jsem otírala žínkou 😉 Malej má kůži po mě a když jsem se koupala/sprchovala deně tak jsem pak byla jak šusťák a měla jsem hrozně suchou kůži, takže častěji ho ani koupat "nemůžu" aby na tom nebyl jak já. Vlasy šampónem tak jednou za týden, jináč čistou vodou a taky nekrémuju, jen zadeček, tekutým pudrem do plenek, ale používám olejovou koupel, seba med teď zrovna, ale jináč je výborná penaten 🙂 Zatím mi nikdo neříkal že ho zanedbávám nebo že smrdí 😵

susisus
25. feb 2010

My kúpeme každý druhý deň, občas aj každý deň, keď ju chcem natiahnuť aby bola dlhšie hore, vo vaničke sa strašne rada čvachce a zabudne že je unavená 😀

ichbinich
25. feb 2010

Kupat kupeme zhruba kazdy druhy den v materskom mlieku 😉 Nemusim potom natierat ani kremovat...
Vodu ma strasne rad, ospliecha celu kupelku aj nas... Po okupani ho iba utriem.
Podla potreby ho samozrejme umyjem umyvatkom a cistou vodou, pripadne pod tockou, ked plienka nestihala vstrebavat... 😀

Kozmetiku pouzivam iba krem na tvar ked ideme vonku, krem/puder na zadok, ked je trochu cerveny. A na masaz olej. Mam kupene a aj rozne vzorky aj pien, samponov, mlieko a olej, ale dokopy nic zatial nepouzivam. A pokial budem mat tak vela mliecka, budem ho kupat v MM 😀

rimmel
25. feb 2010

ichbinich!! to tolko odstriekas?? 😀

vinifera
25. feb 2010

beruska2X vytrhávaš z kontextu a ešte aj nečítaš poriadne. Ja som písala že je rozdiel medzi pokožkou dospelého a dieťaťa - že dospelý sa predsa nemusia natierať olejom lebo už inak "mažú". Svoje dieťa náhodou mažem dosť pretože je atopik a máme už od kožnej 5 mastí. Seba okrem krému na face nemažem ničím a vôbec - nie je to potrebné. Takže keď sa dospelák čvachtá dennodenne tak to má na jeho pokožku iný vplyv ako na pokožku dieťaťa...

Copy od Vinifera (stranka8) No ale nedá sa porovnávať pokožka malého dieťaťa a dospelého človeka...
Dôkazom toho sú aj vysušené flaky na pokožke atď.... Dospelý sa predsa nemusí natierať olejom po kúpaní, či áno?

beruska2x
25. feb 2010

no vidis a i nekteri dospeli se musi po koupani mazat, to je vid 😀 😉 ja se mazu kazdy den po koupani a znam takovych lidi vic...

juliga
25. feb 2010

jsem cekala, ze 1x tydne koupat neprojde. taktez patrim do generace, ktera se i jako skolni deti koupala jednou tydne (nevim ale presne do kolika let tomu tak bylo), taky vzdycky v sobotu vcetne hlavy a neuvedomuji si, ze by me v te dobe vadilo, ze jsem nebyla kazdy den vykoupana (ted uz je to jiny, jakmile nejsem kazdy den okoupana, tak citim, ze mi neco chybi pred spanim - je to takovy ritual, dokonce i do vlazne vody vlezu jenom proto, abych se vykoupala a vykonala ten ritual). az bude dite vetsi a behat po venku, tak se bude koupat casteji, treba 2krat tydne nebo dle potreby.
uznavam, ze umyvani zadku pod tekouci vodou je takove mene nez polovicni koupani, ale je to takova rychlovka, zadne delsi maceni.

vinifera
25. feb 2010

A ja netvrdím že taký ľudia nie sú. Ale nepoznám dospelého človeka čo by sa mazal olejom tak ako sa mažú bežne detičky. Ale nejdem sa tu naťahovať. Idem sa vyčvachtať 🙂

beruska2x
25. feb 2010

ale ani vsechny deti se nemazou olejem, my mame tel. mleko jak pro sebe tak pro maleho 😉

evik26
25. feb 2010

matahari ja taky od narození koupu v kuchini ve vaničce mame baraček a v koupelně je zimějš

kocicinka
25. feb 2010

Tak my jsme taky humusáci 😀
V porodnici nám říkali, že názory na četnost koupání se různí od každý den, po 2 za týden. Když byl Joni menší, koupali jsme tak jednou týdně. Taky se nám občas zpotil, pamatuji se, že už v porodnici, když byl více oblečen, měl potem slepené vlásky. Ale je fakt, že i po delší koupací pauze krásně miminkovsky voněl. Doktor nás vždy pochválil, jak má krásnou pokožku, je fakt, že nikdy neměl žádnou vyrážku, pupínek, nic. Po každém kakání myju zadeček pod tekoucí vodou( vlhčené ubrousky nesnáším), což děláme ostatně s manželem i u sebe. 😀
Teď koupeme tak obden a to pouze kvůli vláskům, které se mu umyté líp češou. Je to horor, protože je strašně akční, pořád utíká z vany a z přebalováku a nenechá se oblíknout. Takže po každém takovém koupacím boji je ze mě vyčerpaná, zpocená troska 😅 . Koupeme se spolu ve vaně, jen v čisté vodě, na vlásky máme šampon od Weledy a nemažeme ničím, protože kůže by si na to zvykla a přestala se přirozeně mastit...

Beruska: ten rozdíl tam je, v umyvadle umyji jen pokakaný zadeček, místo toho,abych ho myla zbytečně celého, když je jinak čistý. Raději tak, než abych mu to tam rozmazávala ubrouskama,které jsou napuštěné parfémem.

blandik
25. feb 2010

Beruska2x - tvůj komentář

"naviíc vetsina vas pise ze po kazdem kadeni diteti myje prdelku, ale koupete kazdy 3 den napr. - nechapu rozdil machat dite treba 4x denne v umyvadle nebo ho 1x denne normalne vykoupat ve vane..."

- mě fakt dostal..

Přeci - omýt zadeček od hovínek po každém kadění je nutnost a přitom se myje přeci jen ten zadeček a nemáchá se celé dítko. Takže já osobně vidím obrovský rozdíl mezi umýt zadeček a okoupat celé tělo.

Osobně si myslím. Že do 1/2 roka - až roka stačí bohatě koupat 1x týdně, a nejen stačí, ba je prospěšné pro kůži miminka. Ve druhém roce života záleží na ročním období a aktivitách. V létě častěji, v zimě není tolik potřeba...

pipos
26. feb 2010

my koupeme každý den,ale taky se jednou za čas stane,že jeden den vynecháme jsem sice taky četla,že je nejlepší koupat 3x do týdne,ale zase já si myslim,že miminkám se zase líp spí,když se vykoupaj.a stim mazáním tak mi mažem jen záhyby.ale jednou za měsíc namažem celé tělo.ale myslim,že všechno je věc názoru a nikdo by neměl nikoho poučovat jak je to správně.každá máme svojí vychovu a myslíme si,že je ta nej. 🙂