Ako často kúpať dieťa?

mirka106
18. mar 2007

ahojte zaujmalo by ma ako casto sa ma vlastne kupat male dieta, ja mam 6 mesacne dieta a kupem ho kazdy druhy den kamaratka ma 2 rocneho syna a kupe ho kazdy den. ako casto sa ma teda dieta kupat?

lamarika
23. feb 2010

Už jsem to tu psala na začátku http://www.nobilis.cz/index.php?page=eshop&id_s... doporučili mi je aji doktoři a i jiné maminky co mají obdobné problémy. Vydrží opravdu dlouho, teď máme brutnákový, ale výborný je i konopný a nebo lněný. Tyhle oleje jsou perfektní právě třeba po koupeli, protože zrychlý prohřátí pokožky, takže je malýmu hned teploučko 😉

My měli exém prvně na obličeji, pak na bříšku, sem tam na ručičkách a teď se nám sem tam objeví na zádech a bříšku, ale opravdu úplně pidi flíčky

sherry28
23. feb 2010

jinak dobrou, svůj názor jsem řekla a nehodlám ho nikomu nutit a ani názor toho druhýho zesměšňovat 😉 pa 🙂

lenam
23. feb 2010

Ahoj, my koupeme každý den. Koupeme bez mýdla. Je to takový rituálek před spaním (i když usne i bez toho) a myslím, že to má rád. Je tam spokojený, klidný prostě v pohodě a hlavně se tam pěkně vyprdí 😀 Často ublinkává a teče mu to po bradě na tělo. Hlídala jsem dítě, které se koupalo 1x za 4 dny a fakt smrdělo po zvratkách. Také po každém koupání namažu olejíčkem. Nemá žádné problémy s kůží, nikdy nebyl opruzený nebo vysušený. V mém okolí všechny mé kamarádky myjí každý den. Jo a moje babička vyrůstala se zvířaty v domě a je astmatička a alergická je snad na všechno 🙂

vinifera
23. feb 2010

Ufff no zbožnujem tradičné výrobky za netradičné ceny... No ale čo by sme nespravili pre svoje deti však 😉 Dokonca to predávajú aj tuto za rohom. Tak tam musím skočiť. Díky za typ lamarika 🙂

lamarika
23. feb 2010

no, ta cena mě prvně taky zarazila, ale opravdu ti dlouho vydrží a stojí za to. Jen pozor, tan konopný trošku zabarvuje než se vztřebá. Celkově bych doporučila nechat vztřebat než prcka oblečeš 😉

blandik
23. feb 2010

Aha, Nobilis - známá je taky používala a malý opravdu nádherně voněl . My jsem používali olivový olej z lékarny, nemůžu říct, že by po něm voněl, ale ani nesmrděl:o))

Beruska - jastně, já nemám ani mozek ani vlastní názor, prostě se musím spolehnout na ty odborníky, když mám v hlavě seno. Prostě na tom, jestli koupu 1x týdně nebo každý den nevidím nic, co by mělo být výplodem vlastního rozumu. To je jako bych napsala, že dávám malému paralen 10x denně, protože má horečku a můj zdravý, vlastní rozum mi tak velí..to je přeci o informacích a ne o vlastním rozumu...

lamarika
23. feb 2010

blandik oni tady ty oleje co jsou úplně na 100% na exemy moc nevoní, spíš jsou neutrální. Ale třeba dítě namazaný mandarinkovým je k nakousnutí 😀 Já jsem to s tou vůní spíš myslela tak, že díky tomu, že malej nemá narušenou mikrofloru, tak má svoji osobitou vůni (néé zápach!!!), který je opravdu moc příjemný 🙂

blandik
23. feb 2010

Lamarika - známá měla tuším makový, mandlový a asi taky ten mandarinkový. Našeho malého mažeme Lipobází po koupání, ta je neparfémovaná. Doktorka nám ji předepisuje a stojí na předpis cca 40,- a vydrží dlouho. Náš malý taky krásně voní sám sebou i jeho peřinky. Jediné, co musím mýt, jsou nožičky (tedy myslím kvůli zápachu), protože už nosí papučky a taky kožené botičky doma (to střídám) a jak je nožička uzavřená, tak to tou kůži a potem načichne, tak to myjem každý den.

blueapple
24. feb 2010

ahoj holky - jeden den jsme nekoupali, jen jsem ho otřela a omyla na namáhaných místech - pod krkem, intimní partie, prdelku...a musím říci, že se mi jeho kůže zdá mnohem lepší. Není tak červená na nožičkách a ručičkách a "struhátko" - co tam měl - je mnohem jemnější, uvidíme po pár dnech, dnes ještě jedu vyzvednout předepsanou mastičku, koupit doporučené ovesné vločky pro koupel. Mažu indulonou nebo dětským olejíčkem za pár korun. Držte nám palce, ať jsme brzy zase krásní a hlaďoučcí. 😀 😀 😀

kadlecova.misa
24. feb 2010

ahoj, my taky koupeme každý den..jenom čistá voda, bez mýdla..(já se přece taky koupu každý den..), pak namažeme..děláme to už od příchodu z porodnice.Jenom už do vody dávám olej, malá měla vysušený fleky na bříšku. 🙂

evik26
24. feb 2010

ja taky koupu každy den jeden den jen v čisté vodě a druhí den zas kapnu olej dokoupele nekoupu jen kdyš byl nemocny to jsem ho utřela v zahibech a na intimních místech jinak jsem zastance koupaní každy den ja se taky musím každy den osprchovat jinak mě všechno svědi a necitím se taky jsme nikdy netrpěli opruzeninami

vinifera
24. feb 2010

No ale nedá sa porovnávať pokožka malého dieťaťa a dospelého človeka...
Dôkazom toho sú aj vysušené flaky na pokožke atď.... Dospelý sa predsa nemusí natierať olejom po kúpaní, či áno?

evik26
24. feb 2010

ja se natíram deně kremem nebo olejem a na malího jsem si nikdy nevšimla fleku

vinifera
24. feb 2010

Tak si napr prečítaj príspevok hneď nad tebou.... A ja sa napr. nenatieram ničím. Nie je potrebné.

mamamima
24. feb 2010

ja pod pojmom kupat rozumiem nie kazdodennu nevyhnutnu hygienu, tj umyt ritulu, zahyby, krk atd, ale napustit vanu plnu vody kazdy den, zbytocne drazdit pokozku...mne to pride kazdy den zbytocne, ale to nech si maminky kt. kazdy den kupu svoje deticky nemyslia, ze my, kt. tak nerobime, neudrziavame nase deticky v cistote, ja poutieram pod pazickami, vsetky zahyby a je cista si myslim, fakt atopici sa len zbytocne drazdia...ale tu sa neni preco hadat, kazda maminka vie, co je pre jej dietatko naj a tym sa riadi 🙂

vieraj
24. feb 2010

kupem vo vani kazdy druhy den a vyhovuje nam to 🙂 v lete kazdy den

aponchie
24. feb 2010

muj deda rikal,ze skoda vody na telo..spina se oloupe sama 😀 😀 😀 prej neni dobre huntovat pokozku toliko vody a srajdama a mel pravdu..prilis mnoho vody vysusuje a narusuje epidermis..takze vseho s mirou umejt si vecer predozadek zuby a ruce povazuji za nutne zbytek pocka na dalsi den trebas 😎

lamarika
24. feb 2010

jen malá celkem logická připomínka:

Píše nás sem poměrně dost a převážná většina tady uvedla, že jim doktor/doktorka řekl/a, že mají koupat jednou za týden dítě staré do 1 roku. S největší pravděpodobností nechodíte všichni ke stejnému doktorovi/doktorce a s největší pravděpodobností se ti lidé neznají a tudíž je jejich názor na sobě nezávislý Nezdá se vám potom všem maminkám divný, že se tolik doktorů-odborníků shodují s literaturou a doporučují koupat jednou za týden děti do 1 roku? Nemá to tedy opravdu nějaké své opodstatnění?

winielka
24. feb 2010

My koupeme od narozeni do 3.mesice jen jednou za tri dny a jedenkrat tydne s mydlem...
(doporuceni jiz z nemocnice) a od 4.mesice jednou za dva dny,dvakrat tydne s mydlem a potom trocha olejicku... nic neprehanime... a ve dny kdy nekoupeme pred spanim ji otru pusinku rucicky atd. vlhkou zinkou..
neco jine je kdyz zacne behat...to se spoti 🙂

romana29
24. feb 2010

mě teda ani nenapadlo se doktorky ptát, jak často koupat...nás máti taky koupala každý den, narozdíl třeba od sestřenice, kde se koupalo jednou týdně 🙂, rozdíl mezi náma asi nebyl žádnej, ale já každopádně koupu taky každý den, stejně jako sebe i dítě 🙂. Používáme běžnou někdy i nedětskou pěnu, bez jediné negativní reakce, naopak jsme již od porodu chváleni a tázáni, co používáme za kosmetiku, že jsme tak krásně hebcí a nepoužíváme nic, nemažu ničím 🙂

schwarzovka
24. feb 2010

do roka jsme koupali jednou, teď 2x + každý den omytí míst, kde se potí a tak

ituska
24. feb 2010

my kupeme kazdy druhy den, do vody davame olejovu emulziu a este po kupeli namazeme olejcekom , vlasky umyvame vzdy ked sa kupeme, kedze mala ma dost vela vlaskov

lily1983
24. feb 2010

my kupene dva krat do tyždňa, a len preto, ze nam to tak povedali v pôrodnici...aj ja by som asi kupala každy deň, keby ma nepresviedčali o tom, ze je lepsie kupat menej casto..kôli vysušovaniu pokožky, imunite, ..atd.
a aj na slovensku som to už tak počula, že to radia mamičkam, že je to lepšie...no neviem, ale každopadne som uverila, a robim to takto 😉

kulimka
24. feb 2010

lamarika, to bude asi tím, že doktoři čtou odbornou literaturu a chodí na semináře 😀

mihouk
24. feb 2010

Ahojte my kupeme kazdy den v cistej vode. Natieram ho vazelinou a nemame najmensi problem. Robime to kvoli rutine a maly to zboznuje, je to pre neho zabava a potom vie ze ide papat a spat. Urcite, keby mal nejaky ekzem, alebo nieco a kupel by ho drazdil, tak to zvazime, ale co neurobime pre nasic stuplov ked su stastny.

evik26
25. feb 2010

je to pravda mihok mi taky koupem každy den malej ví že kdyš se vykoupe dostane napapat a pak spat má to tak naučene od narození

rimmel
25. feb 2010

no neviem co je na vode take zle, ja maleho kupem kazdy den od cca 7m , nepouzivam ziadne mydla ci nasledne kremy ci oleje..nic...takze neviem ozaj co take zle natom je a suchu pokozku nemame, ale kebyze mam babatko ktore ma od narodenia problemy so such.pok.tak jasne ze denne asi nekupeme 😉

luthien.k
25. feb 2010

rim, zlého na ní není nic, pokud nemá dítě suchou, atopickou nebo jinak problematickou kůži 😉 Jo Tys to sama napsala, tak to potom nic 😉 😀

kuspitka
25. feb 2010

Ahojte.
my kupime tiez vecer a kazdy den.len mala je po kupani nervozna a nevie zabuvat ani sa poriadne napapat ,tak som rozmyslala kupat rano.
inak my mame strasne suche na hlavicke a take ako lupiny nam padaju neviete co je dobre nato.
my malu natierame olivovým olejom

schwarzovka
25. feb 2010

to jsem nenapsala, my takhle málo koupeme právě kvůli ekzému 😉