Ako často kúpať dieťa?

mirka106
18. mar 2007

ahojte zaujmalo by ma ako casto sa ma vlastne kupat male dieta, ja mam 6 mesacne dieta a kupem ho kazdy druhy den kamaratka ma 2 rocneho syna a kupe ho kazdy den. ako casto sa ma teda dieta kupat?

jjitulina
18. mar 2007

ahoj mirko,já vojtu koupu každý den jenom v čisté vodě a mýdlem každé tři dny.koupání máme jako rituál před spaním,myslím, že by bez toho neusnul 🙂 🙂

maca793
18. mar 2007

ja kúpem deti každý druhý deň cez leto je to každý deň. maličké sa tak často nemusia kúpať, stačí im každý druhý deň. netreba ich animazať nijakými mastičkami, lebo majú si zvyknúť na prirodzený chod obnovy pokožky. ja som malú nikdy po kúpaní nemazala nijakými olejčekami ani krémikami, pokožku mená vôbec suchú. staršie deti som zakaždým krémovala, Maťka dostala dokonca alergiu na krémy, máva suchú pokožku. takže každý druhý deň stačí. pa 😉

miriam17
18. mar 2007

mirka aj ja mam6 mesacnu dcerku a my ju kupeme kazdy den...lebo aks a stane ze nie tak uz na druhy dne je hned vypreta

markibie
18. mar 2007

já mám 4 měsičního syna a koupu ho každý den akorát když měl rýmu tak jsem ho koupala co druhý den

mimi109
18. mar 2007

ja som malu kupala kazdy den to 3 mesiacov potom uz len kazdy druhy ved aj tak je cista aj ked ju idem kupat 😀 kupem ju len v cistej vode a mydlom a samponik na vlasky 😉

maca21
18. mar 2007

ja kúpem každý deň, ale s mydlom len každý druhy, on sa v podstate nemá kde zašpiniť, ale lepšie spinká 🙂

susanh
18. mar 2007

Ahojte, ja kúpem malú od narodenia až doteraz (6 mes) každý deň. Stalo sa asi 3-4 krát že som ju neokúpala. Nejde ani o to, či treba, ale keď vidím ako veľmi sa teší už keď ju vyzliekam, a ako radostne čľapoce vo vaničke, nechcem ju o tú radosť pripraviť.

jardine
18. mar 2007

V porodnici nám sice říkali, že stačí koupat obden nebo 3x do týdne, ale podle mě nejde jen o umytí miminka, ale o určitý rituál před usínáním - a my jej provádíme denně. Naše Linda vodu miluje a ve vaničce se pěkně vyřádí. Každý den mydlím jen zadeček a zátylek (kvůli ublinkávání), celé tělíčko mydlím jen jednou týdně. Teplá voda na ty "nerizikové" partie úplně stačí a miminko nemá denně na tělíčku alergeny.

adrastie
18. mar 2007

Ahojky, s tím rituálem je to pravda, my se chodíme pravidelně každý den ve stejnou hodinu koupat, pak napapat a spinkat. Mimičo si v té vodě i trochu odpočine a unaví se před spinkáním.

siduska
18. mar 2007

ahojky ja jsem az do ted kopala malu kazdy den, jej se to moc libilo a bez kupani my nikdy neusla, ale ted ju uz kupem ob den 😉

elliana
18. mar 2007

ja tiea kupem kazdy den, aj ked to asi nie je potrebne, ale tak ako pisali niektore mamky, ide o ritual pred spanim. A mala miluje vodu, tak ju nechcem o tento pozitok oberat. Ale myslim, ze to nieje najzdravsie pre pokozku, voda ju vysusuje

vilca
18. mar 2007

Ahojky, naše malá sice usne i bez koupání, ale koupeme každý den, protože se jí to líbí a vždcky už se na to večer těší. Tak proč jí to nedopřát? 😵

bibula
18. mar 2007

nam odporucali kupat co najmenej.kupeme sa kazdy druhy den-aspon 😝 😀

jardine
18. mar 2007

bibula: nechápu, proč by se mělo koupat co nejméně. Pokud se koupe ve vodě bez pěnových přísad a denně se nemydlí nějakou chemikálií, nemůže koupel uškodit. Naopak, pro miminko je to vítaná aktivita, kdy může přijít do kontaktu s vodním živlem, zacáká si, zakope nožkama ... naše Linda má vždy v očkách jiskřičky, když se v té vodě ráchá. Dokud mimčo neleze, je pro něj ležení dost sterotypní, tak proč mu to denně nezpestřit? 😉

alenahabibi
18. mar 2007

Já koupu moje děti každý den už od narození, obě vodu milují, starší by ve vaně nejraději nocovala, většinou jí za koupání přidám tak 3x teplou vodu. no a mladší ta kope nožičkama radostí tak že mám pokaždé slitou koupelnu. Taky by mi asi bez koupání neusnuly.

ikuska26
18. mar 2007

ahojte maminy, my sme tiez na odporucanie kupali iba obden a maly nevedel, kedy je noc a kedy den...kupeme kazdy den a je pokoj, dobre zaspava..aj ked posledne 4 dni pri kupani rvea vsetko robime presne ako predtym, tiez sa rad kupe, no po chvili zacne.... vcera sa kupal s manzelom vo vani a bol spokojny a pekne aj plaval , tiez davame obden hermanek do vody...

ella32
19. mar 2007

ahojte maminy, moja skusenost je taka, že netreba kupat kazdy deň a čítala som to aj v nejakej mudrej knihe 😀, že do 1 roka netreba dieťatko kúpať kazdý deň. Nam to užasne pomohlo dcérka sa vyhadzala a veľmi ju to svrbelo a ja predpokladam, že z vody a odkedy nekúpeme pravidelne (ale použivame aj olejcek čo nam predpisala doktorka) je to v pohode.

mapris
19. mar 2007

mirka106,
já tedy koupu od narození každý den. Dcera má sušší pokožku, tak koupeme ve vodě a mažeme A-Derma krémem (na radu kožní) a nemydlíme, ale chceme vyzkoušet na mytí La-Roche posay (také na radu kožní). Jinak dcera koupání miluje. Koupe jí manžel, a ta ve vodě tak vyvádí - směje se a kope, že by nemohla bez toho být. Nehledě na to, že má určitý "rituál" a "režim", protože ví, že dostane najíst a půjde spát, koupáním se vždycky unaví. Taky máme v koupelně mokro a s manželem máme vždycky mokrý trička :o)). Terka je vždycky v podpáždí a pod krkem spocená, takže jí tam musíme umýt a nechci na to patlat vlhčené ubrousky .. Takže tak.

bellasandra
19. mar 2007

Ahojte, tak ja teda kúpem každý den. Myslím , ze je to lepsie. Emuška sa vyblazni vo vodicke, uvolní sa.
Nemyslím si , že by to malej skodilo. A má vlastne aj zaužívané že sa každy večer kupe- je to taký milý ritual 🙂 A presne tak ako hovorí mapris- je spotená Emuska- a vodicka je pre nu lepsia 😉

jita2
19. mar 2007

My taky koupeme každý den, je to krásný rituál, a malou to baví 😉

eleanor911
19. mar 2007

my koupeme od narození každý den,i v porodnici mimča koupali denně,taky to máme jako rituál,teď když je starší,tak nikdy nechce z vody.... 😝 do vody dávám jen dětskou pěnu a omývám ho vodu,jinak 2xtýdně ho meju sprcháčem pro děti

jen když je hodně unavený a vím,že nelítal a není zpocený,tak ho nekoupu,jen omeju 😉

erika153
19. mar 2007

tiez kupeme kazdy den, mam pocit ze maly potom lepsie spinka a ma to rad.. ale stalo sa mi ze sme ho uz aj neokupkali asi 2-3x ked som videla ze spinka a nechcela som ho budit tak sme ho nechali tak ale na druhy den sme ho fajne vydrhli 😀

carodkaa
19. mar 2007

Ahojky taky koupeme kazdy den,malej miluje vodu,hrozne tam dovadi,tak proc mu to nedoprat,ze 😎

mimi109
22. mar 2007

vcera som sa segry pytala ako casto sa ma dieta kupat ona je zdrav. sestra
dieta by sa nemalo kupat kazdy den lebo kazdodennym kupanim sa mu oslabuje jeho imunita ona ma 10 mes. dceru a kupe ju 2-3x do tyzdna

vavka33
22. mar 2007

No ja kupem Leusku kazdy den,je to ritual,po ktorom vie,ze bude nasledovat nocny klud 😉
Aj vanes som tak kupala,a nemyslim,ze ma oslabenu imunitu,prave naopak.Jedine om ju nekupavala,ked mala teplotu,len poutierala.Takze je len na vas ako si zvolite kupanie babatiek a nepocuvajte rady typu,co spominate.vy poznate babatka,ako sa potia,atd.a podla toho sa aj potrebuju kupat.Dnes je na trhu vela prisad do kupela,tak ich mozte menit podlastavu pokozky malinkych,podla potreby a aj pocasia.znie to divne,ale je to tak a ja to tak robim a ojim dvom zenam nic nechyba

tretulka
23. mar 2007

ja tiez kupem maleho kazdy den, presne ako spomina vavka, je to taky vecerny ritual, okupat, napapat a spinkat 🙂
nemyslim si, ze by som mu tym oslabovala imunitu...to sa mi zda za vlasy pritiahnute tvrdenie

katrin
23. mar 2007

my kúpeme každý deň, ak náhodou manžel nie je doma, tak sa nám občas podarí kúpať 6-krát do týždňa. Nemyslim si, že by sa bábätká nemali kúpať každý deň
... veď aj my sa sprchujeme každý deň, bábätká sa takisto potia, ogrckajú, sú pokakané .... Ak, tak sa odporúča nemydliť ich stále, len opláchnuť vodou a mydlom iba pod pazuchami a zadoček....

majkac5
23. mar 2007

ahoj mirka,mz mame 6mesacneho chlapceka.Od narodenia ho kupeme kazdy den a uz od dvoch mesiacoch nam spinka celu noc 🙂

jess
23. mar 2007

Ahoj,já malou taky kupkala každý večer,ale jen čistou vodou a co 2-3 dny mydélkem.Vlásky šamponkem,ty se jí hodně potily 😉

v létě určo každý den,mimča se bobci potí,a i jim to asi musí být nepříjemné,když jsou upocené,však to známe na sobě 😀

verunnecka
24. mar 2007

ahoj,každý vám poradí něco jiného,mě doktorka říkala že jestli se mu to libí tak klidně
každej den,ale mýdlem a šampónkem jen 2-3x týdně.a já musím ještě mazat hlavičku olejíčkem,loupe se mu kůžička.