Ako často kúpať dieťa?

mirka106
18. mar 2007

ahojte zaujmalo by ma ako casto sa ma vlastne kupat male dieta, ja mam 6 mesacne dieta a kupem ho kazdy druhy den kamaratka ma 2 rocneho syna a kupe ho kazdy den. ako casto sa ma teda dieta kupat?

kuratko
26. feb 2010

moj maly ma skoro 5 mesiacov a od narodenia ho kupem cca 2x do tyzdna, viem ze mu to staci, nema sa kde zaspinit ani sa nespoti, myslim ze jeho pokozke je to takto lepsie lebo voda velmi vysusuje aj moju a nieto este tu jeho jemnu pokozku. a ako som uz aj citala, pomaha to imunite, takze neni problem. vetsina mamiciek este xije v komunistickych predpisoch ze kazdy den, aj ked niektorim detom to pomaha zaspat, nas drobec so spankom problemy nikdy nemal takze tolko... aj sestricka v porodnici mi povedala ze urcite netreba kazdy den, sak nechodi na zatvu :D

mataharyy
26. feb 2010

tak na netu lze najit i nazor ze koupat jednou za mesic,ale ty uz se asi ridi heslem ze sedmidenni spina opada... :-/ On si kazdy sam musi najit co je pro jeho mimco to nej. My jsme se taky koupali jednou tydne a jsme v pohode,jen u Hadraplana by mi po tom tydnu uz asi nikdo neveril,ze jeho otec neni cernoch 😎 😀

ichbinich
26. feb 2010

rimmel: jasne, ze neodstriekam plnu vanu 😉
Mozno, keby som si dala zalezat a odsavala popri kojeni este viac, nie iba rano, tak aj hej 😉 Ale to by som bola vysokovykonna dojka, hihi. Raz za tyzden plna vana by mozno sla 😀 😝

Nie, do kupela mu davam tak jednu malu alebo velku Avent flasku mliecka, podla toho, kolko mam a ktore je "najstarsie" v chladnicke. Na pitie skladujem mliecko samozrejme max. 3 dni.

Ale ak niektora mate vela mliecka a vase babo pripadne suchu pokozku (moj sa cely zlupal v priebehu prvych 2 tyzdnov), tak odporucam mliecko. Odkedy sa zosupal, uz ho nenatieram po kupeli nicim.

lujza123
26. feb 2010

Od narodenia kazdy den, mala sa na kupanie velmi tesi. Vzdy sa vyjasi, unavi a super zaspi potom. V cistej vode, mydlom len paprcky a ritku, cele telo raz za tyzden. Par krat do tyzdna ju supnem aj do velkej vane k "tatkovi" ked dojde skor z prace.

lenam
26. feb 2010

Kuratko, já myju každý den a komunismus si nepamatuji a tak starý knížky doma nemám tak nevím, jak bych se těmi komunistickými předpisy mohla řídit. 😀 Nám řekla sestřička klidně každý den. Záleží na nás a také na stavu mimča. Jo a ta sestřička, která mi to říkala, tak v době komunismu byla "na houbách" 😀 😉

nikollette
26. feb 2010

Mne aj babka, ktorá má 67rokov vravieva, že aj ona kúpala každý den!!!! že sa fakt len málokedy stalo, aby jeden den neokupala. A to mala dve deti, rok po sebe. Takže už aj vtedy kúpavali každý den 😉

vinifera
26. feb 2010

Niki veď práve o to ide - že vtedy tak kúpavali. A odvtedy sa názory na mnohé veci radikálne zmenili.

nikollette
26. feb 2010

Kolko ludí tolko názorov, ako v každej téme. Aj v nemocnici kúpavali každý den u nás 😉
Môj malý má z toho strašnú radosť, tak už len kvôli tomu ho kúpem každý den. Jasné raz za čas sa stane že neokúpeme, ale inak áno. A ešte sme kožné ani iné problémy nemali. žiadne vyrážky, ekzémy, ani nič iné 😉

jasminet
26. feb 2010

nikoll - ved prave, rovnako ako nase babky a maminy nekojili, iba sunar davali (cest vynimkam), nechavali vyplakavat a podobne, tak sa vtedy deti macali kazdy den vo vode, najlepsie v rovnaku hodinu bez ohladu ci na to dieta zrovna malo alebo nemalo naladu 🙂
u nas v porodnici sa kupalo 2x za 5 dni, ale doktorka (mlada) na mna veeelmi zvlastne pozrela, ked som sa opytala, ze ako casto kupat a povedala, ze "kazdy den, samozrejme" 😀

kuratko
3. mar 2010

my sme v porodnici kupali kazdy den teda, ale to som brala ako "cvicne hodiny".

janzurka
3. mar 2010

My sme zacali kupat kazdy druhy den, ale kedze sme rychlo pochopili, ze to nasho Artura bavi, tak sme to zaradili ako zaver kazdeho vecera 😎

bc5
3. mar 2010

ahoj, moja mala je kupana kazdy den od narodenia, stale jej davam do kupela par kvapiek J&J na dobru noc,poriadne ju vymasirujem olejcekom a mozem povedat, ze mi potom krasne zaspi. ten kupel je pre nu taky ritual, kedy mi zacape celu izbu ale mne je to jedno, hlavne ze sa jej to paci. stalo sa mi asi 4x ze som ten kupel vynechala a mala sa mi budila v noci na papanie kazde 2-3 hod. inac sa budi v noci len raz ... takze kupanie hoc kazdy den vrelo odporucam 😉

beruska24.9.
3. mar 2010

My teď v 5ti m. přesunuli koupání z vaničky do velké vany a malé se to móóóc líbí 😀 Také si nedokáži představit, že bych nekoupala denně. I když, ono to není koupání v pravém slova smyslu. Přidávám trošičku dětské pěny do koupele, omyji malou a pak jí nechám chvíli se jen tak cákat. Prostě si to užívá 😀

aponchie
3. mar 2010

prej humusaci 😀 😀 😀

kocicko to je presne jak u nas tim,ze nemachame ve vode denne,ze nemazeme olejama a srajdama denne jak knedlik a pouzivame vodu 2-3x tydne na koupel a maximalne co sjem ochotna na ni dat je weleda a ribylka mame kuzi jak andilek nikdy nic 😎 me rikala stara sestra v porodce,ze to je silene jak je mazou olejama jak nejakej kynutej knedlik prej se smala a rikala,ze to meli narizene za komaru a delaji to dodnes asi to este potrva ..

lucnykonik
6. mar 2010

my sa kupeme kazdy druhy den a zatial nam to staci, uvidime, co bude v lete...

agatkag
6. mar 2010

my kúpeme každý druhý deň, natierame len záhyby olivovým olejom a raz za čas jej natriem celé telo telovým mliekom, tiež uvidíme čo v lete...

maryanna
6. mar 2010

ahojte, podla mna pri kupani nejde ani tak o to ze kupat koli babo koli spine alebo ze sa to tak ma elbo nema....podla mna je to dobra vec pre babo pretoze kym je male tak jediny taky zrejmy medznik cez den ktoremu rozumie je pravo to kupanie...ze potom ide papa a spat....lahsie sa dieta nauci na rezim a alhsie zaspi...

vinifera
6. mar 2010

No tak to by si mala vidieť kolko voltov sa naženie do môjho krpca keď sa okúpe. To ako keby som ho v red bulle máchala. Preto sme aj prešli na systém kúpať doobeda. Lebo keď som ho kúpala večer tak sme chodili spávať o 1 vnoci. Ked kúpeme doobeda tak chodievame už o 22.30 🙂
Nehovoriac o tom že od kožnej máme odobrené kúpať každé 4 dni kvôli ekzému - ale to je už iná kapitola.

bibione
6. mar 2010

tak ja kupem kazdy druhy den,absolutne to staci...nakolko ho kazde rano,ked sa tzv definitivne zobudi poumyvam...t,j, repikovym odvarom tvaricku( velice dobre na vyrazky a pod...odkedy tak robim,nema na tvaricke ani N) tak isto krk,zahyby,ritulku aj pipika a aj rucky a nozky,lebo tie ma vecne spinave,jak slinta a cmula...a ked kupem,tak v cistej vode,trosku gelika pre babatka...cele to trva max 5 minut...osusim,troku ho ponatieram avirilom,ale to je skor ako masaz,maly to ma strasne rad,hlavne chrbatik 😉 natrem este ritku destskou indulonou a tak na brusku ho necham co najdlhsie,nech sa vyvetra.az potom obliekam

juliakocka
6. mar 2010

ahojte....tak chcem sa spytat, že či robím správne ak bábo olejujem celé telicko aj hlavičku olivovým olejom každý deň po kúpaní, kupeme v prevarenej vode a dnes sme dali repik do vodičky...... inak mala mi dostala potničky na ručkách a pod krkom......mám to nečím ošetrovať, či stačí to len umyť čistou vodou a osušiť...dakujem

maryanna
6. mar 2010

juliakocka ja neolejujem kazdy den a ked tak len jemne a tvaricka by sa vraj vobec nemala olejovat...ale zase moja sestra aj ja sme vyrastli na kompletnom olejovani od narodenia a sme v pohode cize asi je to ok....ale zase premastovat nieje az tak dobre pretoze potom si babetko samo nevytvori ochranny film a jeho pokozka ako keby zabudne ze sa ma prirodzene premastovat lebo je zvyknute ze stale ho masti nieco ine.....tak som sa dozvedela ze to je...tak uz zmusis zvazit ze co a ako 🙂

bibione
6. mar 2010

julikocka: v prevarenej vode???? to ma aky zmysel???? sorry,ale toto pocujem prvy raz 😲 ...potnicky same zmiznu,len babo neprehrievaj...vlasky mozes,ale ako vravim ...neprehanat tak ako pise myryanna...tvaricka vobec,pokial nieje vonku moc zima,ale aj to nie olejom,ale kremikom napr modra indulona super

ralanka
6. mar 2010

no my kúpeme skoro každý deň podľa toho ako ide mm do roboty a ako vynde čas ak je náhodou niekto u nás a pod. ale ja klasicky natieram malého olejčekom Aviril ako aj mňa a ničím iným akosi nedôverujem tým kadeakým iným olejčekom telovým mliečkam a podobným blbostiam aj nás len avirilom a tu sme a hotovo a aj tak pekne vonia pre mňa asi najkrajšie 😀 😀 😀 😀

lucnykonik
6. mar 2010

nase ratolesti sa zatial velmi neradi kupu, mozno sa to casom zmeni, pripisujeme to tomu, ze su este velmi male, tak neviem... juliakocka - ja som olejovala cele telicko po kupani olivovym olejom, male mali velmi suchu pokozku, az take supinky sa im robili, mala som ale pocit, ze to nepomaha. Kupila som hydratacne telove mlieko, ktore sme pouzivali aj v porodnici a odvtedy nemame ziadny problem so suchou pokozkou. Natierame aj vlasky a tvaricku. Na tvaricku davame aj sudocrem, ak mame obcas nejaku vyrazku.

maryanna
6. mar 2010

ralanka, ja som tiez vyrastala na avirile...ja maleho natieram vylucne avirilom...je uzasny skvelo vonia....stara klasika:D tiez nedoverujem vselijakym inym pripravkom...

babulina
6. mar 2010

my sme davali olivovy olej do vody v ktorej sa kupala ked bola mala, ale len par kvapiek pre dobry pocit 🙂

maryanna
6. mar 2010

ja som tiez rozmyslala o niecom do vody, len neviem kde to kupit alebo ako.....niekto dava levandulu alebo harmancek, len neviem asi som blba ale neviem ze ci to treba urobit odvar z toho a naliat alebo ako...a stym olivovym olejom to je nejaky speci ci klasicky obycajny.....

babulina
6. mar 2010

obycajny z lekarne 😉

maryanna
6. mar 2010

hm....tak skusim..len zasa neviem ci sa nam oplati lebo my kupeme kratko kedze je este malicky.....ale zasa sem tam to bude asi dobre....dakujem za tip babulina

lucnykonik
6. mar 2010

olivovy olej obycajny, da sa kupit v lekarni. My davame do vody par kvapiek. Harmancek zatial nepouzivame, a keby sme pouzivali, tak odvar, ale mne sa zda, ze harmancek skor vysusuje, tak neviem.