Ako často kúpete deti?

radkaradix
28. feb 2020

Ahojte, chcela by som vedieť, ako často kúpete svoje deti vo veku 1-3 roky a tiež vo veku 3-6 rokov a aj neskôr, keď sú školáci. Ja som za každodenné kúpanie, ale stretla som sa s názorom, že stačí aj menej, že keď sme my boli školáci, kúpali sme sa raz za týždeň (teda neviem, ako ste to mávali vy 😂😅, snáď nebudem za špindíru, ale tak to mali všetky deti v mojom okolí kedysi ). Ďakujem za odpovede.

mata1001
28. feb 2020

Od narodenia -teraz ma skoro 10r kazdy den....

evinqua
28. feb 2020

Ja 2,5 rocneho kupem denne, v lete som aj dvakrat denne. Myslim ze pri tej frekvencii ostane aj neskor.

angela85
28. feb 2020

Deti sa umývajú každý deň,ale klasika namočiť,namydlit a osprchovať,vlasy cca 1* do týždňa. Kúpanie vtedy keď sa chcú zabaviť. Vpodstate je potrebné si umyť nohy,rite podnikov či pindulw. Ruky vždy keď treba a zuby ráno a vecer

veronika4495
Odpoveď bola odstránená
Zobraz
veronikaszabova
28. feb 2020

Chalani 5 a 10r - kazdy den. Ved aj ja sa sprchujem kazdy den, tak decka by som nechala spotene? 🙈🤷‍♀️

radkaradix
autor
28. feb 2020

Ďakujem za odpovede, presne to si aj ja myslím. Ako sa ja potrebujem každý deň osprchovať, tak sa potrebuje aj dieťa.

petra199099
28. feb 2020

Každý deň 15 mesačnú a 5 ročnú... Vlasy 5 ročnej 1 - 2 krát za týždeň keby som ich nekupala mala by aj jedna aj druha tam dole vystipane červené.. 3 krát možno do roka a bolo tak ze sa nekupala ta väčšia ale to bola celý deň doma vonku vôbec

pribinak
28. feb 2020

Syn sa kúpe 1x za týždeň, ale sprchuje sa každý deň od narodenia

julia2018
28. feb 2020

@radkaradix u nás čím väčšie, tým častejšie. Dcére začína puberta, tak i dvakrát denne, maly keď sa narodil, tak som ho prvý týždeň nekupala vôbec, teraz tak 2-3x za týždeň

1mina
28. feb 2020

Ja 1.5 rocnu teda v lete kazdy den a v zime vacsinou kazdy druhy den... aj ked neni to pravidlo ked treba kazdy den a stalo sa uz aj ze az 3den...ale kazdy vecer pred spanim ak ju nekupem tak samozrejme klasika ruky ako pocas celeho dna umyvame, tvaricku, krcek a ritku jej oplachnem

pragmaticka
28. feb 2020

Cez leto kazdy den.cez zimu mensiu trojrocnu kazdy 2-3den,6rocnu skoro kazdy den.ak nesprchujem tak vzdy poumyvam zo spodu. Vlasy 1x za tyzden,cez leto castejsie.

pink_lady
28. feb 2020

kazdy den - 10r...no pamatam si ako sme sa ako decka v stredu a sobotu 👽😅 pred tym dokonca len v sobotu 🙄 ked som stretla mojho muza on sa furt aj v dospelosti sprchoval len raz za dva dni, nastastie som ho rychlo preucila 😅

radkaradix
autor
28. feb 2020

Môj malý má 14 mesiacov a po každom kakaní ho umývam v umývadle už od narodenia... preto mi bolo povedané, že sa hádam nemusí ešte aj každý večer kúpať. Ale ja si myslím, že nie je dôvod prečo nie, iba ak ten, že nie vždy sa mužovi chce :D :D Podľa mňa je fajn očistiť si telo a myseľ pred spaním.. len som chcela vedieť, ako to majú iné decká a v rôznom veku.. Ďakujem za odpovede.

rinsh
28. feb 2020

@radkaradix dcérku 2,5 sprchujem každý večer, ale keď nemá cez deň nejakú extra aktivitu (boli sme von) tak kľudne aj jeden večer vynecháme 😊 vo vani sa kúpe raz za čas (u babky) keďže my máme sprchový kút.

heidy222
28. feb 2020

Babatko kupem 2-3 krat tydenne, 4 rocnu kazdy druhy den. Ja aj deti mame atopicku pokozku,denne sprchovanie/ kupanie nam robi zle. Ja sa normalne priznam Ze som sa nikdy kvoli tomu nesprchovala denne, podotykam nikto si to nikdy nevsimol, kazdy Bol prekvapeny Ked som niekomu povedala. Cize da sa aj bez denneho sprchovanie zit.

mima1
28. feb 2020

Kazdy den sa sprchuje obcas sa chce kupat tak ide do vane. Nekupe sa alebo nesprchuje len vtedy ked mu nieco je sople napr

stanicek11
28. feb 2020

mame 2r pomaly. Kupeme kazdy druhy den. Od narodenia sa kupal kazdy den cca do 11m potom odmietal robil cirkusi netesil sa vôbec ako predtym. Tak sme presli na každý 2hy a super tesi sa vyhra sa aj....

evuska135
28. feb 2020

My nasho od narodenia nekupeme kazdy den, ked bol maly kupali sme ho kazdy 3ti den. Teraz ked je zima tiez sa kupe kazdy druhy den lebo vzdy chce vanu a sprchovat sa nechce a mne je jedno kto si co mysli, ked bol spoteny v lete kupal sa castejsie. Nieco natom bude, ze dieta sa male kupat nema denne, zmyva sa mu imunita, moj nazor.

janka54321
28. feb 2020

5. rocnu kazdy den

lucinka1988
28. feb 2020

@radkaradix od narodenia každý deň, maly ma 2 roky

joannita
28. feb 2020

@radkaradix no tak mne zas bolo povedane manzelom, ze naco mu po kakani treba umyvat ritku ked my si po kazdom kakani neumyvame ritky 😂 Hovorim ano, ale my nemame hovno az na chrbate a na vajcach ze? 🤔
Inak maleho kupem v zime kazdy 2 den a v lete kazdy den. Ale tu ritku aj niekolko x denne kedze vela kaka.

gabriellehs
28. feb 2020

Ženy drahé, na lekárskej fakulte sme sa učili, že denné používanie sprchoveho gélu/mydla spôsobuje problémy... Zmyva sa prirodzená ochranná vrstva a preto sa odporúča umývať buď len čistou vodou alebo menej casto. Preto svoje deti a v podstate ani seba, s výnimkou leta, nekupem každý deň a ja sa už asi 10 rokov vyhýbam sprchovým gélom a používam max. kockove mydlo alebo len vodu. Inak deti kupeme/sprchujeme 2x do týždňa, v lete samozrejme aj každý deň. Polročné bábätko kupeme denne, ale len čistou vodou.

dextella14
28. feb 2020

@radkaradix kazdy den

cool123
28. feb 2020

@gabriellehs súhlasím. Ja tiež deti kúpem v zimnom období v sobotu a stredu vo vani. Rytku s prirodzením každý deň po kakaní v umývadle, keďže sú ešte malé. Vidíš to čo si ty študovala o ochrannej vrstve, ja som veľakrát čítala v ženských časopisoch. V lete sa potíme, takže vtedy je to skoro každý deň.

marion09
28. feb 2020

Ja malú v zime kupem 2x do týždňa, vlasy myjeme len 1x. V lete je to dvojnásobne tak. Sprchovať sa nechce ani za svätého.

marsmykkok
28. feb 2020

@gabriellehs súhlas. Takto cez zimu zbytočne každý deň, chlór vo vode vysušuje pokožku a zbytočne potom vznikajú rôzne ekzémy. Cez leto keď sa spoti jasné ale inak stačí raz za 2 dni

radkaradix
autor
28. feb 2020

@gabriellehs jasne, maly nepouziva sprchac, len obcas ked je moc spoteny moje vlastne domace olivove mydlo..

majusska202
28. feb 2020

@radkaradix kupala som kazdy den dve deti. Ked mlafsia dostala silný ekzém povedali ci najmenej vystavovať vody. Tak kúpené kazdy druhý den. Ale ja ked sa mala pokaka tak nepoužívam utierky ale vzdy ju umývam teda ritku. A staršieho sme prispôsobili malej lebo sa obaja kuou spolu.

lula313
28. feb 2020

Dceru 23m sprchujeme hneď po každej veľkej potrebe 2-3x za den(je na zdravšej strave a zje viac ako ja, takze to aj musí ist von)😀 pri sprche podľa potreby umyjem tvar, či krk, či pazuchy, keď je spotena, alebo ubehana. kupěme tak 2-3x do týždňa, umyvame vlasy 1-2 za tyzden.

zuzudrnda
28. feb 2020

Ako babatko sme kupavali po narodeni 1-2x tyzdenne. Prislo mi prirodzene nevysusovat pokozku a nechat "jej ochranny film". Utieranie mokrym uteracikom v prip.potreby. Ziadne vlhcene utierky. A v literature ani castejsie neodporucali. Teraz ako 2r v zime 1x tyzdenne kupanie,v lete castejsie. Vonku ma vanicku,po kupani v jazere tiez sprcha. Inak pri beznych aktivitach,denne podvozok podla potrieb a ruky,zuby a tvar su samozrejmost. Na kupanie a vlasy zatial pouzivame len vodu. Klop klop ale pokozku ma cistu, jemnu. Ako babatko 🙂