Ako často meníte bábätkám cumlíky?

anaxamon
3. okt 2011

Zaujima ma ako casto vymienate deturencom cumle. Moja ma na striedacku dva, jeden ma postielkovy a druhy kocikovy (mame aj treti ergonomicky ale ten sa mi skvele osvedcil na podavanie kvapiek lebo inak ho nechce a vypluva). Citala som, ze raz za 5-6 tyzdnov sa ma cumel vymenit za novy. Popripade ako casto ich vyvarate resp. sterilizujete. Tak som zvedava ake budu odpovede🙂

xlucia
3. okt 2011

menila som raz za mesiac, a do veku cca 6 mesiacov som ich vzdy sterilizovala spolu s flaskami. cize jeden mal v puse, a ostatne som strerelizovala. mali sme ich najprv tri. potom neskor aj 6 aby ked v noci vyplul nemusela som po tme hladat a umyvat. vtedy som uz ale menila menej casto, lebo ked ich bolo viac, neboli tak rychlo optrebovane. potom som uz len umyvala teplou vodou

jezkomanka
3. okt 2011

my mame latexove, vzdy ich vymenim ked sa zacnu lepit (vydrzia asi mesiac), sterilizujem kazdy druhy den, umyvam ich horucou vodou podla potreby

bubelko
3. okt 2011

do 6 mesiacov som vyvarala v hrnci raz za par dni, potom uz len ak sa moc casto valali po zemi. inak ich umyvam len v poriadne horucej vode. a vydrzali mi rozne - od 6 tyzdnov do 3 mesiacov, podla toho, ako casto ich ma v puse a kolko strieda (teraz ma 4). 😉

seminkads
3. okt 2011

kym som nezacala davat prikrmy tak som ich sterilizovala tak raz za tri dni a pomimo som ich umyvala pod horucou vodou, teraz ich sterilizujem len ked kupim novy a pribezne dalej umyvam pod horucou vodou, a menim ich tak po dvoch mesiacoch a mame len dva

exupery
3. okt 2011

No my ich mame aspo osem,mala ma maniu na cumle...hlavne ked zaspava,tak ich strieda o stosest,menila som vzdy podla mesiacov-velkosti 0-3,3-6atd....vzdy vydrzali.pouzivame Avent a Babylove...teraz aventacke ma uz tri mesiace najvacsiu velkost,vzdy jej ich umyjem a nemam pocit,ze ich treba vymenit,nakolko su celkom o.k.stave...tak isto ako Babylove...nelepia,nepraskaju,takze vymenime,az ked bude treba...alebo ich "predame ujovi zmrzlinarovi za kornutok s cokoladovou".... 🙂

m.i.r.i
3. okt 2011

vyvarala som raz za par dni a asi od pol roka uz len ked spadli na zem..a samozrejme ked je novy....my sme tiez na Avente a tie su podla mna dudlacke nezmary..teda my sme mali niekedy jeden cumel aj par mesiacov...ked bol malinky, tak som ich nemenila skoro vobec, tiez uz len tak ako maminka predo mnou pise, ze novu velkost ked bolo treba..horsie to zacalo byt ako bol vacsi, lebo ich uz pri prerezavani zubkov rozhryzol...teraz je to uz uplne hrozneuz sme zreli na oducanie, lebo ked mu idu zubky, tak nechce hryzatko, ale rozhryza cumel..tak nam drahe Aventacke vydrzia 2 cumle 3 dni, lebo ostanu uplne prehryznute...

evickapooh
3. okt 2011

vyvaram cca 1 krat tyzdenne,kupujem nove cumle kazde 2 mesiace

tosomja
4. okt 2011

Moja cumel nechce, len pri zaspavani, ale ked zaspi, cumel vypluje, takze nemenime casto...mam do rezervy 4, samozrejme, ked treba inu velkost, tak vymenime, ale chce len jeden tvar, takze je tazsie s kupovanim, preto ich mam v zasobe.

labaga
4. okt 2011

vyvaram kazdy den v rýchlovarnej konvici

bambibam
4. okt 2011

Na začiatku ked sa narodila sme ich mali cca asi 20 ks rôznej veľkosti - kedže sme ich podostávali ,tak som ešte dudel nekupovala iba 1ks ked sme ho na potulkách svetom stratili a potrebovali sme, aby bola v aute aspoň po ceste domov ticho. Zo začiatku som ich vyvárala aj 3x za týždeň a čím je staršia tak pomeňej,teraz po roku ich furt musím umývať pod horúcou vodou, ale vyvarím ho tak za 2-3 týždne raz a ked bola chorá tak som tie dudlíky vyhodila. Máme poslené 2 dudlíky a ked sa aj tie stratia tak už ani nekúpim (dúfam) a skúsime to bezdudla. Ved v poslednom čase ho cez deň moc nepotrebuje a v noci ked zaspí tak jej ho dáme na parapet a ked sa zobudí si ho zobere sama. V podstate vždy používame dva a ked sa stratí tak sa vymení.

nelicefo
4. okt 2011

Ja som bola hrozná maniačka na cumle. 🙂 Tak sme striedali o 106. Ale idem k veci,teraz je už číslovanie na mesiace tak podľa mňa by mali vydržať.Veď robia tie dvoj či trojbalenia 🙂

heni79
10. okt 2011

Menila som minimálne po dvoch mesiacoch, ak bolo potrebné (podľa stavu cumlíka), tak aj skôr. Mala som poväčšine 2, aby bol na výmenu. Do pol roka som vyvárala denne, potom už pomenej. Teraz už iba sporadicky vyvarím, ak cumeľ padne na zem, napr.. Myslím v byte. Ak ho vyhodí na ulici, tak ho hodím rovno do koša. Ale to sa už nemôže stať, lebo dudku má už iba na spanie. Cez deň dudka spinká v posteli a nesmieme ju rušiť. 😀

katka3012
13. okt 2011

My menime cumlik ,po priblizne cca 2 mesiacoch.Pouzivali sme avent cumlik,no nebola som s nim moc spokojna,po mesiaci ,bol daky spinavy....Presli sme na znacku NUK a mozem len odporucit 😉

andreah25
13. okt 2011

Ak mi zubami do nich nevykusne dieru, tak kľudne vydržia aj tri mesiace a viac. Inak meníme aj každý deň keď má kúsaciu mániu 😀

jendralka
13. okt 2011

priblizne kazde 2 mesiace, a teraz sme mali sople a mali sme nadchu, tak sme to vymenili tiez 😀

masinka
13. okt 2011

moje prve dve cumle nechceli, kedze z nich nic netieklo 🙂 a tretia sa zatial tvari ze to bude rovnake, takze u nas jeden cumel vystacil pre tri deti 😀

bleble
22. okt 2012

Cumliky by sa mali menit kazde 2 mesiace, plati zasada ako so zubnou kefkou..

lejlla
22. okt 2012

my pouzivame kaucukove a menim kazdy mesiac...kedze sa tak viac vycumlaju ako silikonove...

monikkak
23. okt 2012

My menime kazdy mesiac