Ako často používate u malého bábätka cumlíček?

pimpulienka
6. aug 2010

Iba keď ide spinkať, alebo aj keď je celkovo nepokojné, rozrušené a veľmi plače? Skôr mi ide o tie malinkaté bábenká?my máme 6 týždňov a premýšľam, že začnem, zatiaľ ho sem tam dávam iba vonku v kočíku, keď je malá neutíšiteľná a ja ju nemôžem mojkať, proste vybrať z kočíku v strede cesty, alebo keď sme ďaleko od domu..
Máme bolesti bruška, sme nespokojné skoro celý deň okrem spinkania a pučíme sa, tak neviem, či nemám začať aj doma používať

ivanka85
6. aug 2010

my davame aj doma, ked sa jedujeme a nic nepomaha

sakura77
6. aug 2010

ja som odmalinka davala,ked bolo treba-presne ako pises,pri spinkani,ked bolo nepokojne a nevedela som uz co s nim...vyberanie z kocika neodporucam,to si rychlo zvykne a bude len a len tazsie 😉 no a teraz po polroku sa uz snazim obmedzovat a davat viac menej len na spinkanie-tak ale stane sa ze aj cez den obcas,na ukludnenie,neboj sa toho,je to fajn vec,aj ked su mnohi proti,okolo dvoch rokov oducis 😉 🙂

cikyta
6. aug 2010

My nemáme od narodenia.Nechcela ho nikdy.No teraz lutujem to,že sme sa viac neposnažili ju nan naučiť,lebo máme nepokojný spánok a miesto dudla funguje po nociach moje prso,nech sa aspon ako-tak vyspíme... ☹

mia78
6. aug 2010

my presne ako píše sakura ked ide spinkať alebo aj cez den ked bola mrzuta ......ked bola malika bola stále na cumle ked jej vypadol tak ho hladala........zase syn ten mával len na spanie on velmi nechcel.......tak ak chce cumlík kledne ho daj.......

zuvinka102
6. aug 2010

no nam ho dali hned den po narodeni.. a mali sme ho skoro stale ale teraz ked sme uz trosinku starsi tak sam ho nechce iba ak ide spat alebo fakt je moc mrzuty

garonka
6. aug 2010

@pimpulienka ja som dala svojmu synčekovi cumlík par dni po narodení, jedoval sa stale odmietal ho skoro všetky značky som skusila nakoniec ľubi cumlíky MAM, používame ho na zaspavanie, mame kľudny spanok od narodenia krasne spinka.
Teraz je pre neho cumlík skôr ako hračka ma ho na šnurke tak sa s nim hra ale bez neho nezaspíme 😉

ani3012
6. aug 2010

pre tak malinké bábo by som cumel nechávala skoro stále a až keď povyrastie,že začne vnímať svet okolo seba,že sa zahraje a tak,tak potom by som ho už dávala čo najmenej.
My sme mali dudlík od narodenia,teraz sa dudlíkuje len keď ho niekde nájde, ale my budeme mať problém ten,že zaspáva na fľaši ,aj v noci sa zobudí a musí mať fľašu s vodou. 😝

sanny80
6. aug 2010

my sme cumlik pouzivali vzdy len na spinkanie a v podstate ho mala po zaspati aj vyplula, ale prvykrat mi ho chytila az ked mala cca 6t, dovtedy jej boli vsetky asi velke ... ked bdela, tak cumlik nemala a nema ho cez den do dnes, len na uspatie, aj ked viem, ze oducanie od neho bude tazke ☹

jana776
6. aug 2010

ja by som ti odporucila tento clanok a samozrejme aj vsetky ostatne na tejto stranke:
http://dojcenie.wordpress.com/2009/11/29/preco-...

fem
6. aug 2010

podla mna je cumlik vyborna vec, a ked sa neda inak , tak sa neda...niektore deti potrebuju viac sat, ako ine...inak my sme pouzivali hlavnu u lekara , v strese, pri vysetreniach, kde nebolo mozne vytiahnut prsnik....a babatko sa utisilo s cumlikom a to vobec nebolo nan zvyknute...takze nieco do seba ma... zial u nas lekari nedaju priestor na to aby sme si v pohode ukludnili babo...atd..vsetko je uponahlane....tiez mi pomohlo pri zaspavani....predchadza syndromu predcas. umrtia....inak ak dieta je hladne, tak ho cumlik neuspokoji...to vobec ...ak pri nom neplace, tak ho saje tak silno, ze to je vidiet, ze je hladne...tak dam samozrejme napapat....a posledna vec ak dieta ho odmieta v urcitych chvilach tak samozrejme nenutit, asi potrebuje nieco ine....
nas mal len pri zaspavani a u lekaroch, cez den ho nepotreboval, lebo mi neplakaval...stale ho ma, ale nie je zavisly, viem to podla toho, ze ked mu vypadne, tak ho celu noc nema a nebudi sa na to, ze ho potrebuje....

iinuska
6. aug 2010

my dudel nemame vobec, a ani sme nemali 🙂

blumka
6. aug 2010

na spanie vzdy a potom vzdy ked je nespokojna a neda sa nijak inak upokojit

mojalili
6. aug 2010

Som rada, že mi synček prijal cumeľ. Dcérka mala namiesto cumľa palček a nemožeme sa odnaučiť, veď palček sa vyhodiť alebo skryť nedá. Synček cmúľa ked zaspáva, keď sa upokojuje...keď ho nechce a tvrdo zaspi, vypľuje ho 😉

siouxsie
6. aug 2010

1. nase dieta (syn) malo dudel nonstop v puse dnom aj nocou. doma sme mali hotovy arzenal dudlikov. syn dudloval cca do 2 a 1/2 roka. potom sme s tym zo dna na den sekli.
2. nase dieta (dcera) dudel od malicka odmietalo, takze tato polozka je u nas tentokrat absolutne nepotrebna.

z uvedeneho vyplyva - co dieta, to iny "dudlista"

brisilda
6. aug 2010

kocky u nas cumlik nezabera ked placeme tak placeme a kasleme na to ci je alebo neni dudka v puse 😀 najcastejsie si cmulame rucky 😝 no dudu do pusinky davame hlavne cezden ked sa mrvi a zacina plakat alebo ak dava rucky du ust no pokial ho vypluvne tak kaslem na to a dudu nedavam

babulina
6. aug 2010

nemame cumlik, ani dcera a zatial ani syn, a da sa to prezit aj bez neho, aspon mame o starost menej s oducanim 🙂

alca85
6. aug 2010

ahoj, moja dcéra používa cumlík od narodenia len na zaspávanie....no keď bola taká malinká ako tvoj, tak samozrejme aj na ukľudnenie, ale chvalabohu sa ho nenaučila cmúlať celé dni. 🙂

andrea142
6. aug 2010

ja som dávala aj doma alebo v kočíku vonku na upokojenie a ešte pred spaním.
@pimpulienka

mimkao
6. aug 2010

Ja som pri všetkých deťoch používala od narodenia -vždy. Aj v noci, aj cez deň. Nikdy nemali kôli cumlíku problém ani s kojením, ani s odúčaním sa od cumlíka. Jediný problém s cumlíkmi bol ten, že neznášali silikónove, iba latexove a tým pádom som ich musela častejšie meniť.

vodnarky
6. aug 2010

my sme mali cumlik hned od narodenia,nonstop.. 😵

sharmana
6. aug 2010

moja malá cumlík najskôr nechcela, bol jej velký, potom ho nan naučila moja mama a teraz jej za to vdačím... cez den ho malá vôbec nepotrebuje, len pri uspávaní a je to velký pomocník... v noci cumlík aj tak vypluje, potom si ho pýta nad ránom.... neviem ako to bude s odúčaním, ale kedže ho nepoužíva nonstop, tak dúfam, že z toho vyrastie... horšie je podla mna odučiť od palčeka 🙂

annie13
7. aug 2010

vôbec
ani pri synovi ani teraz pri dcére a ani sme nikdy nemali
do pôrodnice som vzala tam nám sestry zakázali dávať že im potom plačú a doma som už nedávala

bejkka
8. aug 2010

prvý syn bol bez cumľa - nechcel ho a druhý s cumľom 🙂 - keď ide spať, je nepokojný alebo sa nudí - teraz ho používa sám aj na hranie

miska1981
8. aug 2010

cumlik davam a je to vyborna pomocka, po precitani knihy od dr.harpa som presvedcena, ze robim dobre, babatka si uz v brusku cmulali palceky a saci reflex je u nich silno vyvinuty.
cumlikom sa upokoja, su spokojne, je to pre nich prirodzene.

a je o moc horsie ked sa nauci cmulat si palcek, to ked vidim, hned dam cumel, lebo od toho sa velmi zle oduca.

radsej vychovam kludne babtko s cumlikom ako urevane bez 😉

sabiatko
8. aug 2010

furt 🙂

qwerty01
8. aug 2010

nas cumlik nechce vobec, bolo to niekedy tazke hlavne ked bol este vekmi malinky, ale teraz nam uz vobec nechyba 🙂 a mame o starost menej s oducanim 🙂....prvy syncek mal cumlik uz od narodenia a pouzivali sme doma, vonku, v noci , stale, ale potom bolo dost tazke oducit ho

bershka
8. aug 2010

vzdy ked jaci 😉

denisamarek
9. aug 2010

ja som sa strasne branila cumliku a mala som vplane mu ho ani nedat. Teraz ma moj syn 3 mesiace a zacala som mu davat cumlik, asi ked mal 6 tyzdnov a zacal mat problem s kolikou. Strasne ho to ukludnovalo. Tak som bola kludnejsia aj ja a hned som zabudla na svoje predsavzatie🙂 No a teraz mu ho davam pred spanim, potom ho aj tak vypluje, no a stale ked je nekludny

vivien6
10. aug 2010

ahojte .. ja som tiez po porode nechcela davat cumlik..ale 3 den po porode sme museli ist na intenzivku a tam som uz bohuzial musela povolit lebo mala bola nekludna a plakavala..a teraz mame uz skoro 6 mesiacov..cez den minimalne len ked ide hajat a v noci sa vzdy budi len nato ze nema cumlik v ustach 😀