Používame cookies. Viac informácií tu.
Zavri

Ako často pozerajú vaše deti televízor a do počítača?

ematko29
23. nov 2012

dobrý večer mamičky.konečne mi zaspali moje dve dcéry.To ale trvalo 😠 chcela som sa Vás opýtať ako často pozerajú Vaše deti televízor apočítač?mám pocit,že som to prehnala stým,že im často dovolím venovať sa tejto aktivite.Nevedia sa zahrať aked tak málo.Neviem ako im to stopnúť,kedže ináč pomaly v tomto zimnom období nič doma neurobím.

mima89
23. nov 2012

my to mame teraz velmi podobne, snazim sa s nou hrat ja , citat knizky, hrat sa s plastelinou a pod,no teraz castejsie ked je zima jej zapinam tv a pc, citim sa previnilo ale tak co uz sa da robit ked sa neda byt vonku....

xenicka13
23. nov 2012

ja dovolim 2 hodky denne, ked uz mam v usiach zalahnute, co sa nahanaju, schovavaju a pistia, ked su chori, pozeraju aj doobeda aj vecer

monyccka
23. nov 2012

@ematko29 nasa 3 rocna maximalne 45 minut denne. Ak pozeraju v skolke, doma uz nie. Ak ma jednu dlhu rozpravku, dalsia uz nie je, ak rano kratsia, poobede dovolim dalsiu. Inak sa hra, alebo sa hrame spolu, kresli(me), modeluje(me), maluje(me) a pod.. Casto sa zahra s niecim, co robim ja - ked varim - vari pri mne na stole svojim hrackam, ked davam pradlo do pracky, pomaha mi triedit farby, ked vykladam mycku, triedi pribor, pri zehleni nosi vecicky a podava mi ich, Kolace pecieme spolu, rovnako spolu utierame prach (samozrejme musim utriet aj to, kde uz utierala ;) ) atd..

bubelko
23. nov 2012

@ematko29 standardne pozeraju vecer 30min. ale su dni, ked pozeraju 2 hodiny - napr. ak sme mali navstevu a boli totalne rozlietani, tak na skludnenie, alebo cez vikend rano, aby sme sa vyspali - vstanu a pustia si rozpravky. a ked su chori, tak aj cely den - vacsinou pri nom zaspia.
pocitac - sem-tam muzika, nejake video, ale inak ich nelaka.

bubelko
23. nov 2012

@ematko29 este k tomu stopnutiu - tento pocit som mala asi pred dvoma rokmi, ze starsi sa miesto hrania venuje tv, ktoru som mala pustenu. tak som ju jendoducho nepustala a preslo ho to. teraz moze tv bezat cely den, a ak tam nevidi rozpravky, tak ani nie je v obyvacke 😉

ematko29
autor
23. nov 2012

Všímam si ,že bez telky apočítača ani nemajú čo robiť.Nejako sa mi to vymklo z rúk.Som sa rozhodla,že telka bude ako večerníček aviac nič,lebo oni si už ničoho nevážia.Normálne som už hotová,tým ,že chcem postíhať všetko ,tak im dovolím telku počítač auž je to v čudu.musím ich zapájať do práce v domácnosti ,Ved staršia má už 7apoil roka mladšia 3.Velmi ma ale zaujímalo,ako na tom sú iné deti

lea641981
23. nov 2012

no ja mam druhaka a akosi ma to prestalo bavit dohovarat mu lebo som zistila ze pozrie hodinku denne pasmo rozpravok a hodinku pc a ma dost a hra sa celkom pekne a nakupila som rozne hry aj spolocenske aj ja s nim hram a moj chlap a da sa v pohodke a hlavne rad striha a lusti takze casopisy su u nas neurekom bavi ho to a vonku sa hra na motorku a dobre sa vylieta a chodime von aj ked prsi ci fuka naobliekani nevadi nam to 🙂 kupila som mu kuklu na hlavu a chce byt zamaskovany zima mu nieje 😀 😀 😀
inak rad pecie so mnou a zabavi ho to na dve hodky vykrajovat z cesta a plnit strudlu a rad vari s nami 😀 😀 😀
zacalo ho bavit babrat sa vo vode tak zacal riad umyvat 😅 😅 😅 😅
kupila som mu kuzelnika tak cita a uci sa carovat 😅

talula
23. nov 2012

@ematko29 mne sa velmi pacilo vo filme Gifted hands natocenom podla skutocnosti: mama detom vypla TV a poslala ich do kniznice 🙂 a to iste asi spravim aj ja 🙂

lea641981
23. nov 2012

@talula toto sa ti podarilo 😀 aj mne sa to paci 😀

lea641981
23. nov 2012

inak cumakuje v poslednej dobe v TV take o cestovani spoznava krajiny a lieta s knihou o svete a tiez o zvieratach prirodopisne pozera takze az tak mito neprekaza vela toho vie 😅 😅 😅 😅 😅 😅

talula
24. nov 2012

@lea641981 no ved ani mne to neprekaza az tak, moja dcera sa tak zase uci po anglicky ale niekedy nepozna mieru a vedela by pozerat aj cely den...

lea641981
24. nov 2012

@talula ja mam niekedy pocit ze ked im dame cas 😀 nieco pozitivne to bude 😅 nie len negativne z tej telky lezie alebo pc 😅 😀

talula
24. nov 2012

@lea641981 ja som zrusila kablovku a pozera len dvd alebo na youtube co jej zapnem, lebo fakt niektore programi su otrasne, dokonca aj tie pre deti, dnes uz v kazdej druhej rozpravke je same nasilie, no a potom sa ludia cuduju ake zle deti rastu v dnesnej dobe

lea641981
24. nov 2012

@talula no moj syn mal v zosite ze si maju do skoly doniest hracky no a dohodli sa v triede ze si vezmu co ine chalani 😝 ako zbrane a hrali sa na zabijacku a ucitelka sa stazovala ze vykrikovali ze celu skolu vyvrazdia 😠 a pytala sa ma ze preco to maly vykrikuje 😲 som sa jej spytala ze ci nema vnucky vnukov alebo ci nema TV a nepozera spravy a rozpravky 🙄 🙄 🙄 🙄 a v skole im pokemonov pustaju v klube rano o6 hodine 😠 😠 😠 😠

rano rozlepia ociska decka a co vidia nejake divne monstra ako sa vrazdia,toto skola uci nase deti a mna sa pyta preco to chalani vykrikuju a nosia zbrane do skoly 😖 ked mu to nekupim 😝 on si uz volaco najde ako nahradu za zbran 😕

talula
24. nov 2012

@lea641981 presne tak... a kde neni nasilie tam je sex.... a nechapem ako sa moze este niekto tak priblblo pytat, ze odkial maju deti take hluposti, uplne sme ovplyvneny mediami, fakt by sa mali uvedomit ti co to vysielaju!!!

lea641981
24. nov 2012

@talula inak rad pozera aj rodinne serialy ale z tych si pamata len to zle 😲 tu napravu nie 🙄

ematko29
autor
24. nov 2012

@talula super,staršia dcérka rada číta,tak jej musím pod stromček kúpiť nejakú knižôčkuale neviem aku.má 7apol roka .A dnes som im na polovicu skrátila čas pri pc,trocha bol rev ale staršia si aspon popísala domáce 😀 som si všimla,ze staršia si nejako vyplní čas ale mladšia mi príde jak závisláčka od telky 😖
@talula ešťe,že moje dievčatá pokémoni ataké sprostosti nezaujímajú.oni fičia na poníkoch ,ale večer animáčik musí byť.Ale už sa teším,ked začne predvianočné pečenie ,to sa zabavíme.abudeme ozdobovať

matozazzo
24. nov 2012

U kazdeho je to individualne, ako je kto nauceny... My rano TV nepustame, ale cez vikend pozera starsia rozpravky - animacek alebo na inych, ked idu, potom. Cez den nie, az vecer animacek, ale ked je chora - ako teraz, tak vkuse ma pijovi, ze chce rozpravku... Ked sa uz neda inak, tak jej pustim nejake DVD-cka, alebo ma celu seriu winx tak sa dohodneme, ze pozrie napr. 3 casti (asi hodka) a pauza... Na PC nie je, to sme este nedovolili, obcas si pozicia manzelov mobil a hraje sa, ale len chvilku. Niekedy je tazke ich zabavit. Serialy atd, nepozera, je mala a ani ja to nesledujem. Ale na druhu stranu, niektore rozpravky su tiez take, ze nechapem, ako to vobec mohli natocit ... :( Bez TV dokazeme fungovat, len ked sme na chate alebo mame inu zabavu 🙂

lucikatn
24. nov 2012

náš Timi pozerá cca 2 hodiny za celý deň a to ani nie každý.... no on je taký prípad že to musí mať pustené ale neobsedí pozerať ani 5 min - hrá sa pri telke kreslí si a pod. - čiže to len viac-menej počúva

dedenini
24. nov 2012

ja mam 7 mesacnu dcerku a ta uz teraz ma rada telku.. my mame v obyvacke pustenu telku cely den... bud pozerame my hocico, a viac krat jej prepneme rozpravky a moc ju to bavi... smeje sa natom a uplne zahladene pozera nato... a najradsej ma reklami... to ani nemrkne jak hladi na tv... a obcas si pozreme aj rozpravku celu... nejaku co stiahneme... ale to este nevydrzi pozerat ... po chvilke ju zaujme nieco ine... tak sa snou hram a jasim..a taak... na pc este nieje... ale ja ked mam otvoreny laptop, a je pri mne, tak mi stale nakuka a pozera mi nan... 🙂 no a nemyslim ze to nejak prehanam s telkou... 🙂

Tu začni písať odpoveď...

Odošli