Ako často prebaľujete dieťa v noci?

kuratko
21. nov 2011

Moja mala ma dva a pol tyzdna, v noci krasne spinka, dva krat sa zobudi, hned po nakojeni zaspi. lenze sa vacsinou po nom aj vykaka. Mam ju ist prebalit, s tym ze ju zobudim, pogrca sa a budem ju muset zase kojit? Alebo ju nechat v "tom" ? ako to robite s takymi drobcami? nepaci sa mi ani jedno.. diky za odpovede 🙂

zuzanockamt
21. nov 2011

urcite by som prebalila ... vzdy som v noci prebalovala a este aj teraz prebalim (v noci sice nekaka), ale ked vidim, ze ma velmi pocikanu plienku, tak ho v tom nenechavam

evitka82
21. nov 2011

aj ja som mala tuto dilemu...ja som prebalovala pred kojenim a tiez sa mi zachniapala po ...ale kym bola taka malinka tak som nechalal tak ved ked das na hrubo sudokrem tak vydrzi,ono zalezi aj podla toho kolko sa vykadi.teraz mi napr vobec nekaka v noci tak aju ani nebuntosim...ale ked sa uz zachvísta tak ju prebalim po kojeni lebo kaka viac...

modrofuzik11
21. nov 2011

Tazko radit, tiez som mala dilemu. Nikdy mi to vsak nedalo a krpcov som radsej prebalila. Nevedela som si predstavit, ako sa im asi spi s pokakanou ritkou... Ono to postupne prejde a v noci prestane kakat. Bude uz len cikat a to som neprebalovala.

zuzin78
21. nov 2011

jasne ze prebalit. ved je jej v tom neprijemne.

evvkaa
21. nov 2011

treba prebalit aby sa nezaparila potom ju to bude boliet a bude mrzuta prebaluj ju opatrne ona je este mala a zaspinka ti pekne 🙂

anjelicek26
21. nov 2011

Pokakanie hned prebalit, ci je den, ci noc. Ono to s tym nocnym kakanim po par tyzdnoch prestane, dovtedy prebalovat, co uz.... inak budete coskoro riesit vystipanu bolavu ritku

aduskatt
21. nov 2011

samozrejme, ze prebalit.........nechat ju pokakanu..taku jemnu kozicku to vystipe velmi rychlo vzniknu zapareniny, rovnako by som neriskovala nakazu bakteriami zo stolice cez porusenu pokozku.samozrejme, ak bude pokakana 5 minut, asi OK, ale hodinu by som ju v tom nenechala

mariakajelova
21. nov 2011

Moja malá mala na začiatku ten istý problém, že po jedle grckala a väčšinou aj kakala. Keď som si všimla, že kaká pri papaní, zdvihla som ju nech jej gŕgne po mliečku, ale potom som ju išla prebaliť. Niekedy sa mi stalo aj to, že sa mi pogrckala pri prebaľovaní, ale vtedy som jej dala takých 20 ml Nutrilonu ešte naviac a bol kľud.

jasminet
21. nov 2011

jasne ze prebalit, ty by si spala s prepacenim s posranym zadkom? asi nie... tam nejde len o zapareniny, ono to moze prejst do zapalu mocovych cist, obliciek a podobnych lahodok...

dominika1988
Autor odpoveď zmazal
Zobraz
ivett1
21. nov 2011

urcite prebalit ...lebo okrem grckania, budete riesit aj zapareny zadocek a to nie je veru nic prijemne a dlho trva, kym sa z toho dostanete 😉

bihan
21. nov 2011

To myslíte vážne, že necháte dieťa v pokakanej plienke? 😲 veď "keď dáš nahrubo sudokrém, tak vydrží"
Normálne sa mi zastavuje rozum, že niekto vôbec takéto niečo rieši.

rora
21. nov 2011

urcite prebalit, u nas to tak tiez bolo ze som sa bala ze ju zobudim, no radsej nech sa zobudi ako by jej plna plienka mala vyzrat jemnu pokozku. uz sme raz mali take zapareniny ze mi bolo do placu ked som to videla ☹

muca1212
21. nov 2011

určo prebaliť, aj moja to robila a vždy potom pekne zaspala, ked bude vacsia už kakať v noci nebude, teraz ked je malinka to nevadí, ona ti zaspinka, dáš je znova papať.

azarijka
21. nov 2011

trosku divna otazka ..
mna v zivote ani len nenapadlo ze ju neprebalim..... za chvilu to nocne kakanie prestane.
ja v noci neprebalujem asi tak od 5.mesiaca, pretoze v noci malokedy cika, vacsinou sa zobudi so suchou plienkou.

salma22
21. nov 2011

skus to robit naopak najprv jej daj papat a potom ju prebal aj nasa sestrerka to tak robi lebo mala po papani hned naplni plienku sice by sa to tak nemalo ale za skusku nic nedas nemusis ju potom prebalovat 2x

traktor
21. nov 2011

ked natries kremom tak to ochrani? 😅 😕 ..preco nechat svoje krasne, zdrave dieta v spine a smradecku, ked staci tak malo, .. a to prebalit....a ze sa zobudi?no radsej nech sa 10 x zobud, i ako potom bojovat zo zaparenou ritkou a placom od bolesti..takze urcite prebalovat a udrziavat ritku v cistom ..

sympa1
21. nov 2011

vzdy treba prebalit!!!!!! lebo ten zapareny zadocek co z toho bude ..ako ju to bude stipat a boliet ..to by si nechcela zazit! to je to najmenej co mozes urobit ked sa pokaka

tyli
21. nov 2011

väčšina takýchto maličkých detičiek po papaní (kojení) kaká. určite ju treba prebaliť, ak sa pokaká. ako tu už niekto písal, prebaľuj po papaní a nie pred. ak ju dáš po papní najprv odgrgnúť, tak by sa nemala pogrckať počas prebalovania. odgrgnutá a prebalená bude istotne spať spokojnejšie 🙂

piacere
21. nov 2011

jajaj... nedivím sa reakciám, aké tu vznikli... ono totiž pri predstave, že necháte dvojtýždňové bábätko spinkať (cca 2-3 hodinky, kým sa zase nezobudí) v pokakanej plienke dosť strasie....
Náš malý sa pravidelne počas každého dojčenia pokakal... neprebaľovala som ho pred, ale po.... ak ho necháš po napapaní odrgnúť a potom ho prebaľuješ veľmi opatrne (nedvíhaj veľmi nožičky, minimálne), tak by sa nemalo ani pogrckať...
Vieš si predstaviť, že by si spala v tom, v čom tvoje malé bábo? No... neviem, či by ti trojitá vrstva sudokrému dopriala komfort ako čistá plienka...
Prebaľuj 🙂

exupery
21. nov 2011

ako ja neviem,ale mne osobne by sa asi "v hovnach" dobre nespalo,nech by som tam mala akukolvek vrstvu kremu ☹

jabadaba
21. nov 2011

vskutku bravurna uvaha! Pre pohodlnost nechat dieta cez noc v exkrementoch, to nedokaze len tak hocikto... 😝

Prebalovat vzdy, aj ked je dieta "len" zacikane. Koza babatka je velmi citliva, moc a stolica agresivne. Ziadna uspora plienok, ci pohodlnost mamicky neobstoji.

zuzana581
21. nov 2011

Ja prebalujem aj keď cítim, že je v noci velmi precikaný. Kakanicu by som v žiadnom prípade nenechala viac ako pár minút. Malý by mal do rána tak vyštípanú riťku, že by si nesadol. Ale to nočné kakanie rýchlo pominie, treba len vydržať.

ducci
22. nov 2011

my sme mali presne to iste 🙂)) taky kolotoc, najpr som ju prebalila, potom som ju nakrmila, potom sa znova pokakala, takze znova prebalit, to sa zobudila, takze znova uspat - teda nakrmit 🙂) a niekedy sa znova pokakala.. myslela som ze ma porazi 🙂) hodina minimalne... ale preslo to, prestala tak casto kakat po par tyznoch 🙂

iron
22. nov 2011

Nestacim sa divit. Tak nedavajte plienku vobec, nech si tam kaka ako pride...potom len z plachty zoskrabete....prebohe baby, ako vas vobec moze napadnut neprebalit....to je vskutku strasna lenivost....sorry.

Vzdy prebalit pokakane aj ked bude kakavat aj pat krat v noci do dvoch rokov. 😠

mirka7582
22. nov 2011

myslím si ,že prebalit mohla by sa jej ritka vyštipat a to boli 😕 potom by bola mrzuta a 😢

lypka
22. nov 2011

bud rada, že ti kaká moja kakala raz za týžden, ale dosť sa potrápila, kým to z nej vyšlo.

mataharyy
22. nov 2011

Když se pokaká tak přebalit, to by jináč bylo o solidní zapareniny ☹ Jináč já přebalovala od malinka v noci jen když se pokakal, jináč ne, přišlo mi zbytečné ho budit když chrněl 😉

hajanka
22. nov 2011

suhlas s @jasminet okrem ineho, napr. u chlapcov (ale aj u dievcat vznikaju rozne ine zdravotne problemy) je v dlhodobo mokrej plienke velmi caste (a mamicky sa potom cuduju, ze ako, preco..) aj podrazdenie predkozky a veci s tym suvisicaich, potom rychlo na rady lekara bezia zbytocne za urologom nasilne retrahovat a nastrihovat, o pokakanej plienke uz ani nehovorim 😕 😕 😕
....

sisaha
22. nov 2011

urcite prebalit, ved zo stolice mozu crevne bakterie prejst do mocoveho traktu a nestoji to za zapal. Ja som prebalovala s jemnym manipulovanim pocas spanku...nezobudila sa mi. Ale kazde dieta je ine..