Ako chudnete popri kojeniu?

slamka555
4. máj 2018

Baby prosim vas ako chudnete popri kojeniu ?. :/ Som bezradna kojim treti mesiac a som zato vdacna, ale rada by som uz aj zhodila nieco ztych poporodnych kil :/ ale dieetu drzat nebudem ( kedze nechcem prist o mliecko) vysadim sladke, ale mozem vlastne cvicit ? Niekde som citala , ze sa pri cviceni zvysuje kyselina mliecna a babo potom moze mliecko odmietnut 😞 .. Ako tehotna som nabrala 21 kil ! 😮 12 som nechala v porodnici , 1 kilecko som nejak vybehala doma okolo deti no 8 je nalepenych a nejdu dolu :/ poradte ako ste stym bojovali 🙂 dakujem

elzena2
4. máj 2018

10000 krokov denne viackrat tyzdenne (mam aplikaciu v mobile). Su to dve prechadzky s kocikom. Ale ja som mala len jedno, takze som chodila von s nim a nemusela prisposobovat program dalsim detom.

ah1234
4. máj 2018

Myslim, ze by si si mohlA najst spravne cvicenie 🙂 a hlavne ked jes sladkosti a pod, tak isto neschudnes moc :/ zdrava strava a cvicenie by mohli pomoct. Drzim palec !

slamka555
autor
4. máj 2018

@elzena2 fuuha 10 000 ? 🙂 No ja chodim dva aj trikrat denne taky riadny okruh sa prejst 🙂 Nechcem sa na to druhe vyhovarat prave naopak beham okolo dvoch tak myslim, ze by ti chudnutie malo nastupit este rychlejsie :D ;) ale akosi kde nic tu nic takze .. vynecham to sladke , budem sa nadalej prechadzat a ..ked niekto poradi ci teda mozem cvicit .. budem rada ;) pred tehu som aktivne behavala na pase kazdy den 45 minut :/ teraz nic..tak mi to trochu aj chyba :/ 🙂

slamka555
autor
4. máj 2018

@ah1234 Len ked ja som taky ten tip , ze sa rada vybeham :D vyskacem.. nie joga ani take natahovanie to ma strasne nudiii kurnik :/ .. mozno je to chyba priznavam :( ale ja radsej take vybusne sporty 🙂 no sem tam si dam nieco sladke 🙂 asi kazdy druhy den pasik cokolady, nejaky keks..ale zas to nieje extrem( nikdy som nezjedla celu cokoladu 🙂 a fakt si cez den maloco sadnem tak..neviem no :/.ani sa neprejedam nejak..jem tolko ..aby som mala mliecko 🙂 .. aktualne mam 77 kil a chcem ist na 68 ( zatial 🙂 citim sa hroznee :( ..

ah1234
4. máj 2018

@slamka555 vies ja ti tak poviem, ze mne zeny na konikovi hovorili, se v tehu nesmiem robit tie sporty ktore robim.. A isla som za gynekologom mojim a ten mi povedal, ze v 5tt kludne mam ist lyzovat, teraz v 16tt behavam, bicyklujem, plavam.. Niekto by povedal, ze sa tak namahat nemam (mala som v 1.trimestri kludovy rezim a to som naozaj len lezala skoro), ale mam skvele vysledky z krvi, utz uplne v poriadku, citim sa skvelo (len ma trapi ze na mne tehu nie je vidiet a mam furt 50kg).. Takze byt tebou tak sa mozno poradim s lekarom, ten ti skor povie, co sa smie a nesmie lebo na nete najdes nazory ze mozes skakat od rana do vecera aj nazory, ze sa nesmies pohnut z domu. Moja teta chodila po porode do posilky a odkojila 3 deti, kazde kojila cez rok a prestala lebo uz obe strany nechceli nie lebo nemohla. Ale to neznamena, ze na niekoho ineho to nebude posobit inak 🙂

alobalka
4. máj 2018

@slamka555 Ja som v 33tt, zo 75 som na 87, tak po pôrode to vidím na podobnú váhu aj cieľ ako máš ty: ) Som typ pazravca, pri kojeni skôr priberiem ako schudnem a tentokrát som rozhodnuta cvičiť. Možno nie na ťažkú svalovku, ale pohyb si nejaký vymyslim + snáď ukocirujem chute. Ale ak by to nešlo, babo a kojenie uprednostnim a chudnutie na pár mesiacov posuniem. Sladkosti jedavam viac, tak na zaciatok dám prechádzky a doma nejaké drepy a natahovacie cviky. Aj s malými činkami. A budem sa snažiť o čo najkvalitnejší spánok (dúfam, že mi bude dopriate) ...

mirola
4. máj 2018

Ja som prave v 36 tt a mam 78 kil.. ano plus 25 kil k mojej beznej vahe.. nikdy som takato nebola .. do nicoho sa nezmestim, stehna mam ako rusky vzpierac a sama nechapem ako sa moze telo takto zmenit. Najhorsie je, ze ja nejem viac ako pred tehu.. doprajem si sem tam sladkost v podobe zmrzky, nanuku alebo cokolady. No predtym tomu nebolo inak..
Tak sa stale utesujem, ze v porodnici necham aspon desat kil a potom to pojde same kojenim dole. Mam okolo seba mamicky, ktore tak maju a su ako triesky.. chudsie ako predtym a jedia ako kyseliny. Je to asi velmi individualne, ale tiez mam z toho hlavu v smutku..

lorela
4. máj 2018

@slamka555 No čo iné poradiť, ako úpravu stravy a viac pohybu? 🙂
Viac zeleniny, menej sacharidov, najmä tých v podobe pečiva a chleba, cestovín, zemiakov... Pridaj kvalitné bielkoviny a tuky. Dlhé prechádzky s kočíkom a určite čoskoro príde na rad aj tá hodinka výbušných športov 🙂.
A hlavne nechudni viac ako 4 kilá za mesiac.

slamka555
autor
4. máj 2018

@alobalka Ja niesom zas az taky pazravec :D ;) ani toho sladkeho sa zas nejak neobjedaam ;) Vsak jasne ak ani ja nenajdem vhodne cvicenie tiez uprednostnim kojenie ;) 🙂 dufam teda ze to aj tene pojde dolu a bude ti dopriaty spanok ! ;) Mne je mam trojrocnrho co spava aj cez den este 2hodky takze ked spia narazby sa mi krasne dalo cvicit 🙂 len.neviem co mozem a co nie :/ budem patrat dalej;)

slamka555
autor
4. máj 2018

@mirola rusky vzpierac :D js som mala tiez vzdy hrubsie steha no teraz ich mam asi tiez ako rusky vzpierac:D ;) .. presne ta chapem.. :/ vsetky tehulky co som u gyn. Stretavala mali lahko nad60 kil ked boli v 7-8 -9 mesiaci ..len ja skoro 90 boze :( .. a to som sa tiez nejak neprejedala no co..geeny ;) ale neboj v porodnici nechas minimalne 9 kil ;) ja som teda 12 nechala to som bola stastna a citila sa vtedy super stihla zrazu :D no ked vidim ze uz ubehli skoro 3 mesiace a ja len kilo dolu :( zacinamat depku ' :/ pri prvom synovi som sla na povodnu vahu skoro 2 roky..tak uz vidim ze aj teraz to asi tak bude :( ale ja takto nechcem ostat ircite preto nievo urobim ! 🙂 Mecitim.sa dobre a chyba mi aj kondicka 🙂 ...

homolca
4. máj 2018

hlavne co najmenej stresu...ja som v tehu pribrala "len" 10 kg a to som jedla ako kyselina... cez kojenie som si uz davala pozor a pribrala som dalsich 10!!! ked som si dala len salat a kojila, dieta plakalo od hladu zo slabeho mlieka...tak som bola stale vonku s kocikom a nic...ked som dokojila a dalej zdrava strava a kocik, islo to same...teda asi to bolo aj hotmonalne...nie som pierko ale da sa 😂😂

marion09
4. máj 2018

@slamka555 este si kratko po porode,ja som schudla 18kg za polrok a kilecka mi zacali poriadne klesat az pol roka po porode

soldi
4. máj 2018

@slamka555 po kazdom porode, hned po sestonedeli som zacala makat. Ci fitko alebo jumping, 2x tyzdenne dve hodiny. Na kojenie to ziadny vplyv nemalo, na postavu ano 🙂

To ze sa nesmie cvicit popri kojeni su len take vyhovorky 🙂

montemotherone
4. máj 2018

@slamka555 ja som prirodzene bez cvičenia začala zhadzovať až po 6 mesiaci. Pri druhom a vo vyššom veku až po 2 rokoch. V 3 mesiaci mojich detí bola moja postava to posledné čo ma trápilo 🙂 Šťastná to žena

lienka_snehulienka
4. máj 2018

Osobnú skúsenosť zatiaľ nemám, ale čo sa týka tej kyseliny mliečnej, tak tá sa za normálnych okolností tvorí v malom množstve, vo väčšom množstve sa tvorí pri veľkej námahe a vtedy vďaka nej môžeš pociťovať svalovicu. Známa, ktorá cvičí naozaj aktívne, mi hovorila, že zažila aj kvalitnú svalovicu po návrate k cvičeniu a jej dieťa s mliekom nemalo problém. Ja by som to s tým cvičením videla tak, že začni po troške, podľa toho, ako sa budeš cítiť a postupne pridávaj. Nemusíš sa hneď rozbiť tak, že na druhý deň nevstaneš z postele 🙂
PS: Jeden môj tréner vždy hovoril: “Telo si pamätá.” Ak si predtým behávala denne 45 minút, tak sa do toho dostaneš znova, len ťa to zo začiatku možno bude viac štvať, lebo neutiahneš hneď taký čas.

stanulienkat
4. máj 2018

Mozno ti neskodi pasik cokolady,ale tvoj jedalnicek. Zalezi co jes,ako casto a ake porcie.

zenaajmama
4. máj 2018

Ja kojim teraz už 25 M, cvičím, behám,byciklujem sa, stravujem sa zdravo, malo sachar. ak tak celozrnne pečivo( občas) vločky, zelenina, polievky, maso.Začala som sa stravovať a fungovať takto po narodení väčšej dcéry, teraz ma pomaly 9 R.Po pôrode mi zostalo 15-16 kg( pribrala som 25).Malá mala 2700g na 40 tt.Keď mala rok, som už znova mala svojich 52 kg,kojila som ju tak 5M. Pri druhej dcere som pribrala 6 kg, ona sa narodila 3000g na 37+3, a kojim ju už 25 M.Stale mám vahu tých 52 kg.
Myslím že z tohto je jasné že zdravá strava, cvičenie dietatu ani matke neškodí.

slamka555
autor
4. máj 2018

@soldi ja sa nevyhovaaram ja by so naopaknvelmj rada zacala 🙂 ;) a idem asi do toho ked baby nizsie pisu ze popri kojeni aj plavali behali robili jumping 🙂 vaau tak idem na to !)

slamka555
autor
4. máj 2018

@lienka_snehulienka vau tak super nakopli ste ma ;) urcite zo zaciatku bude menej ;) nevadi ze ned am hned 45 minut ;) budem rada aj za 15 :D ;) hlavne uz len pre ten dobry pocit ze na sebe makam ;)

soldi
4. máj 2018

@slamka555 to nebolo myslene na Teba, ze sa vyhovaras, vsak by si to inak neriesila, keby si nechcela 🙂 ale mne tiez toooolko ludi tvrdilo, ze nemozem ked kojim, som nechapala, ze odkial maju taky blud 🙂

urcite chod do toho, je to uzasna psychohygiena okrem ineho 🙂

a na jumping odporucam kvalitnu sportovu podprsenku, nech nemas slahacku 😂

slamka555
autor
4. máj 2018

@stanulienkat mozno ano , 🙂 ale ja so stravou nechcem experimentovat aspon kym kojim ;) a nikdy som ju nemenila a chudla som behanim bez zmien stravy ;) nedokazem asi zit na nejakych klickoch a semienkach a ovsenych vlockach :/ .. ale nic vzlom ;)

sufty
4. máj 2018

Zdravim Vas, mozno ste ako ja,pri prvom dietatku a vlastne aj teraz nesli a nejdu pocas kojenia tie kila dolu ani za svet... napriek strave a cviceniu. Prve som prestala kojit po roku a pol, a hned nato zo mna za dva mesiace zliezlo 7 kil... bez extra namahy. Teraz si uzivam toto krasne obdobie, do plaviek sa nechystam, ale hovorim si, ze ked prestanem kojit, pride ten spravny cas a pojde to. Budem Vam drzat palce 🙂

myjusiatko
4. máj 2018

@slamka555 normalne sportuj ako chces. Koja aj vrcholove sportovkyne. Ziadna kyselina mliecna. To su myty.

slamka555
autor
5. máj 2018

@sufty dakujem za povzbudeniee ;) :-*

slamka555
autor
5. máj 2018

@myjusiatko super vdaka uz sa.neviem.dockat ;)

mimaan
5. máj 2018

@slamka555 ahoj.som v podobnej situacii ako ty
-dve deti,druhe malicke a kila nesli dolu. Skusila som sa riadit strankou kaloricketabulky.sk a 6kg dolu za dva mesiace. Necvicim,len "nezerem" jedno cez druhe. 😀

skjatqo
5. máj 2018

Ja som po prvom porode nabrala zase predporodnu hmotnost, citila som sa hrozne. Vela stresu a hormony. A akonahle som isla schudnut, chytils ma panicka zravost 😉 Povolilo to zhruba po tych 3 mesiacoch, ale zasadna zmena az po 6tich.
Druhe dieta je pohodak, tak uz tolko nevazim. Stale mam nieco navyse, no beriem to ako kaloricke zasoby pre pripad hladomoru. To si uz telo nepusti kym este dojcim. Tiez rovnaky mechanizmus, klesnem pod urcitu hranicu, ozve sa hlad po kaloriach.
Ak nepracujete v zahrade a robite si pohyb "umelo" cvicenim, cvicte vonku alebo pri otvorenom okne. A po cviceni nezabudnite na strecing, aby ste nemali svalovicu.
Ja som sa v zahrade parkrat dorazila tak, ze som 2 dni nic poriadne nevladala a aj tak maly cucal rovnako ako vzdy.

slamka555
autor
5. máj 2018

@mimaan vdaka kuknem to ;)

slamka555
autor
5. máj 2018

@skjatqo vdakaa 🙂 mame zahradu a urcite sa tam dorazim aj ja :D ale zatial by som chcela nieco robit lebo nerada len tak sedim a cakam na zazrak ;) niesom ten stastny tip ktoremu staci praca okolo domu aby schudol ;) vzdy som si musela postavu pekne odmakat :/ ale nevadi rada cvicim beham bicyklujem 🙂 len pri dvoch spuntoch uz sa z domu moc neutrhnem tak sa spolieham zas na moj beziaci pas a nejake tie cviky na spevnenie ;)

slamka555
autor
5. máj 2018

Baby a viete mi poradit nejaku dobru sportovu podprsenku ? A este otazocka 🙂 aj pri sporte si davate donej podprsenkove vlozky ? 🙂 ( Ci vtedy sa nemoze stat ze mi mliecko ubehne ?? 🙂