Ako čistiť prvé zúbky sadou kefiek?

kili
17. feb 2008

Neviete mi poradiť? Kúpila som tú sadu 3 kefiek na čistenie, tú prvú sme ani nepoužíli, nevedela som, že sa má začať už pred, ale aj tak mi to príde také tvrdé. A potom tá druhá, keď sa zúbky už prerezávajú, tak tá vyzerá fakt desivo. Je mi normálne nepríjemné tým malému čistiť zuby. Ako sa to vlastne robí? Horizontálne alebo vertikálne? A keď sú už zúbky komplet vyliahnuté, tak sa má používať tá posledná, to už aj so zubnou pastou? lebo bez nej by to asi bolo dosť nepríjemné, teda aspoň mne je. Tak potom akou?
Robím s toho asi riadnu vedu, keď tu ešte taká téma ani nie je 😀 (teda aspoň som nenašla)

kacka.va
12. mar 2009

ježiši, teď koukám, co jsem psala a ono to nakonec nebylo přesné. Elmex gel nám lékařka nedoporučila na každodenní čištění ani nám, natož dítěti.

kacka.va
12. mar 2009

aha, tak se mi to zobrazuje nějak divně, skočilo mi to někam jinam, to je dneska bordel 😀

usiko
12. aug 2011

obnovujem temu,nemate nahodou nejake tipy a triky ako 9 mesacnemu dietatu cistit prve zubky? do pusy ma nepusti, iba prstom namocenym vstudenej vode...ale s gazou,vreckovkou,kefkou /curakid/ nie........dakujemza vsteky napady 🙂 🙂 🙂 🙂 🙂

harper
12. aug 2011

@usiko ahoj, neviem ako sa vola ta kefka, co sme my mali, ale bol to vlastne taky navlek na prst.

usiko
12. aug 2011

@harper a pomaha? za 2 dni som ju zatial nenasla,tak som kupila so stetinami, ale no...nezabera......stavila som na to, ze bude ju aspon zuzlat a tak sa zubky vycistia, ale zuzle opacny koniec......dnes este idem do par lekarni, alebo do zdravot. potrieb.....na tu kefku na prst....ale nie som ista,ci ma pusti do pusy....joooj,ja mam usta plne kazov tak chcem aby ona bola na tom lepsie.......🙂