Ako čistiť pupok?

ni13
10. jún 2015

Ahojte ako čistiť pupok? treba aj prelepit s leukoplastom som prvorodicka a neviem ako to bude akoste ti urobili ? dakujem aj vopred 🙂 🙂

tana2278
10. jún 2015

Poucia Ta v nemocnici. Ak nie su ziadne komlikacie, tak sa vlastne nestaras. Nechas to tak.

iv01
10. jún 2015

Vsetko ti vysvetlia v porodnici, lieh nemusis kupovat, pupok sa neprelepuje, pripadne ti vsetko potrebne vysvetli pediatricka ku ktorej budes chodit do poradne

livocka21
10. jún 2015

@ni13 mne len dr pri prebalovani kazala posypat detskym zasypom...to som robila iba par dni a inak nic...lieh som ani nekupovala ani nepotrebovala...

mimla
10. jún 2015

No, a mne pred cca tri a pol rokmi v pôrodnici povedali, že pupočník mám "ošetrovať" tak, že po kúpeli ho mám vysušiť gázovým štvorčekom. Presne to som aj robila.

lilimoni
10. jún 2015

Mne v porodnici pribalili trochu liehu, ze este dva dni mam trosku potriet po kupani 🙂 a inak nic som s nim nerobila 🙂

ni13
autor
10. jún 2015

@tana2278
@iv01
@livocka21
@mimla Dakujem velmi pekne a este to mozem opytat ze rybilku ste pouzival niekto? alebo sudocream lesie?

darina1952
10. jún 2015

@ni13 každá pôrodnica má svoje zaužívané odporúčania pri prepúšťaní, ja som napríklad jemne čistila liehom z lekárne - povedali mi čo mám kúpiť a keď prišla lekárka na prvú návštevu novorodenca, tak mi predpísala Framykoin zásyp - ten som pár dní použila. Určite dopredu nič nekupuj. 🙂

lilimoni
10. jún 2015

@ni13 ja som pouzivala kozmetiku Nivea. Ale nemyslim si, ze by rybilka nieco pokazila 🙂

tana2278
10. jún 2015

Moje deti nemali nikdy zapareniny (mozno len trochu cervene ritky), takze u nas to bolo uuuuuplne to iste.

ni13
autor
10. jún 2015

@darina1952 dakujem 🙂

ni13
autor
10. jún 2015

@lilimoni dakujem 🙂

lilimoni
10. jún 2015

@ni13 okakanu ritku treba poriadne vyumyvat a natriet kremikom a nebudete mat problem 🙂 ja som umyvala ajo druhej v noci, ak sa nahodou mala pokakala a nebola zaparena nikdy. Trosku cervena ritka obcas bola ale bolavo zaparena nie 🙂

evka_evka
10. jún 2015

@ni13 ahoj. Ja som si 60% tny lieh kupila vopred. Poucia ta v porodinci alebo pediatricka.ja som cistila asi dva tyzdne bud vatovym tamponom alebo tycinkou.

mada5
10. jún 2015

ja som cistila tiez liehom asi tyzden ako nas prepustili domov a to som si ho musela kupit v lekarni a cistla som ho vatovymi stetockami 🙂)

tamaruska
10. jún 2015

@ni13 ahoj, nam pediater kazal kupit 3percentny peroxid, cistila som jej to s vatovou tycinkou po kupani a na to mi predpisal framykoin zasyp, osetrovala som jej to asi 4 dni 🙂 a pouzivala som aj sudokrem, ale nie na ritku ale na zahyby,tam ma strasne zapareniny lebo mam takeho tucniaka tak na toto nam pomahal, ale na zadok obycajny aviril detsky zasyp 🙂

ena1903
10. jún 2015

@ni13 Mne bolo vysvetlene, ze Rybilka je taka preventivna zalezitost, ma sa davat pri kazdom prebaleni, ze sa cez tu mastnu vrstvu vlhkost nedostava k pokozke. A ze Sudocrem ma uz aj liecivu zlozku, takze ho staci pouzivat, ked uz je cerveny zadocek. Ja som to tak aj robila - Rybilka-prevencia, Sudocrem-liek.

ni13
autor
10. jún 2015

@ena1903 a rybilku a rybaci mast co je rozdiel?

ni13
autor
10. jún 2015
me_to_you
10. jún 2015

Na chate sme mali rybilku, sudocrem doma...sudokrem mi osobne viac pasoval, aj malej samozrejme, zapareniny mala raz pri hnačke, inak všetko ok 🙂
Pupík ako taký som len vodou umyla a potom servítkou/gázou utrela do sucha...všetko ok, paradoxne v 2mesiacoch jej začervenal, ako má pupík záhyby tak sa jej tam odumretá koža držala a zaparila - vtedy som repíkom a vatovou tyčinkou čistila, doteraz jej pupček čistím po každom druhom kúpaní tou suchou tyčinkou

ni13
autor
10. jún 2015

@me_to_you dakujem za odpoved...a este mozem opytat co je rozdiel medzi rybilku a rybaci mast?

ena1903
11. jún 2015

@ni13 To je to iste, len iny vyrobca a nazov. Kludne kup, ktore chces.

ni13
autor
11. jún 2015

@ena1903 Dakujem ti 🙂 pekne

michaela1711
11. jún 2015

ja som čistila liehom a borovou vodou a tampónikmi.

loknicka
11. jún 2015

@ni13 osetrit liehom pupcek. nam odpadol este v nemocnici. aby sa rana vycistila a vysusila. ked je chrasta prec mozes kremom aky uznas za vhodne. aj framykoin je dobry