Ako čistíte dievčatkám cikulku?

ritaklea
10. apr 2007

ahojte,

mam problem s cistenim cikulky. dr. mi kazala medzi piskami raz pretriet vatovymi tycinkami namocenymi v olejceku (mam aviril). no lenze sa mi zda, ze to tam ma teraz vysusene a mozno tam ma aj popraskane plusgieriky.

poradite, cim upravim tu prirodzenu mikrofloru a cim to umyvate vy?

vavka33
16. apr 2007

Tak sme predsa pouzili ten pytiol a cikulajda je zahojena 😀

ritaklea
autor
16. apr 2007

vavka,
ako si dala ten pytiol?

vavka33
16. apr 2007

Ano Ritka,pytiol.Zabral okamzite.konzultovala som to s koznou dr.z Kubina 😉

ritaklea
autor
16. apr 2007

ale ako si ho aplikovala vavka a kde presne?

ivankaalenka
16. apr 2007

ahoj ja tiez davam pitiol, je super, ale sazrejme prilezitostne, len ked ma zhorseny zadocek a na postihnute miesto, v lahkej vrstve, takej primeranej. Pozor, nesmie sa uzivat dlhodobo

vavka33
16. apr 2007

jasne,je to len na take akutne preliecenie.Natrela som jej len vrch cikulky-teda velke pysky-nic dnuka nenatieraj. 😉

vavka33
16. apr 2007

Davam to od soboty rano a vecer po kupkani.Este asi zajtra a staci.este vidno,ze tam nieco mala,ale uz to je take akoby zaschnute a straca sa to.

elliana
16. apr 2007

baby a preco sa pytiol nema aplikovat dlhodobo?

vavka33
16. apr 2007

Lebo on sa do 10tich rokov nema pouzivat vobec 😉

elliana
16. apr 2007

je mi to jasne, ale pytam sa preto, lebo ja som ju malej davala asi mesiac, na odporucanie dr, a chcem vediet, ake neziaduce ucinky moze mat

vavka33
16. apr 2007

tak to neviem,moznoje nieco v pribalovom letaku,hm

kosicanka1
Autor odpoveď zmazal
Zobraz
lenadka
11. sep 2007

kosicanka, moja to praveze zakazala, cistit len okolo alebo len cistou vodou-ten maz nechat a nikdy nebola zapalena, ono sa to vo vani umyje trosku ale urcite nie niecim suchat, mydlovat, vytierat. To hned pisti ze ju stipe-manzel moc mydluje, musim ho upozornovat ze cikulajdy sa nemydluju. A teraz ked sa spolu sprchujeme dam jej na rucicku intim gel co ma maj ja s mliec. kyselinkou a sama sa umyje, jaj jej len rituldu a vsetko ostatne. Ked spipe po kupani / co je zriedka/dam jej pytiol tenku vrstvicku-je fakt dobry 😉

kosicanka1
Autor odpoveď zmazal
Zobraz
nenka83
11. sep 2007

ja lej susinku vytieram olivovym olejom, vatovu tycinku do olivoveho olejceka namocim a vytriem jej jemnucko raz na jednej raz na druhej strane.nema tam nic! a predtym tam mala bryndzu.dr poradila. a vytok zevraj je aj s hormonov matky, ked koji.

kosicanka1
Autor odpoveď zmazal
Zobraz
nenka83
11. sep 2007

kosicanka aj moja to mala, normalne sa jej az natahoval.dr vravela ze to jej mojimi hormonmi.ze niekedy moze mat aj zdurene bradavky, ze aby som sa nezlakla, ze to je tiez z tych mojich hormonov.

ritaklea
autor
11. sep 2007

zienky, ja mam zas problem s tou cikulkou ale zajtra ideme k dr.

inak aj vam dr. vravela o nejakom prerezavani posvy, ze ak by sa to zrastlo? mne sa zda, ze sa to zrastlo ☹

kosicanka1
Autor odpoveď zmazal
Zobraz
ritaklea
autor
11. sep 2007

ja vam neviem - ono ta posva je taka nejaka spojena a dr. sa minule zdalo, ale zistila, ze nie nakoniec (no teraz sa mi uz zda isto)

mne to hned prvy den navstevy povedala, vam nie?

nenka83
11. sep 2007

ritaklea co nema durku ci co? mne nasa dr ani ciku nekukala.objasi mi co to ta tvoja ma.

vavka33
11. sep 2007

rita,to jej nemohlo zrast,musela to mat,alebo sa ti to zda.to len tak nezrastie.mozno tam ma maz a tak to vypada

hanka274
11. sep 2007

inak na prirodzenie prirodzene!
teda ziadne mydla, ziadne gely, ziadne intim-...

to som nevymyslela ja...len posuvam dalej, a myslim, ze to uz znie dost pravdivo.

Dokonca nielen u deti, aj ja sa dolu umyvam len vodou-odvtedy ziadne palenie, svrbenie...

adusa
12. sep 2007

Ritaklea aj ja som sa uplne raz zlakla ze ma zrastenu dierku 😒 , lebo to bolo hned pred hradzou a bola tam taka ciarka ale bolo to zlepene, az doteraz som si neni ista ci to tak ma byt. Ono je vsetko take malicke, tak naozaj neviem, musim sa na buducej prehliadke spytat (aj ked to bude neprijemne, lebo mame lekara nie lekarku ☹ )

emjee
12. sep 2007

skromna • 12. sep 2007 o 07:11
v dolnej teme pisete o cisteni dievcatok. Ja neviem ci robim spravne , kupkam len kazde tri dni, pouzivam mydlo bupy, umyvam len v okoli posvy a vyslovene len prejdem cez posvu. Pocas dna utieram pampers sensitiv spredu dozadu a rybacou mastou natrim len vonk. pysky a ritku. staci to tak

ramzesa • 2d • 12. sep 2007 o 07:24
skromna, ja mydlom umyvam len okolie, tak zvonku. Moja uz stoji vo vani,takze jej mydlom umyjem zadocek a spredu len to okolie ako som pisala, cize mydlo sa jej tam ani nedostane, a ani by sa nemalo dostat. Zvysok osprchujem teplou vodou a pripadne docistim vatickou. Krem uz velmi nepouzivam,lebo potom sa to tazko cisti. Len v kritickych pripadoch, ked je cervena. A ked vo vanicke lezala,tak som jej pod vodickou vycistila pisulku kuskom mokrej vaticky, to je najlepsie. Ziadne mydlo netreba, ajked sa jej tam urcite aspon mydlova vodicka dostala. A kupkat netreba kazdy den, ale ja vacsinou po kakani ju osprchujem, vlhke utierky pouzivam len vynimocne, lebo jej nerobia velmi dobre a nikdy nevycistia babetku zadocek tak, ako voda a mydlo. Rozhodne by som okakany zadocek umyla aspon pred spanim ajked nie cele telicko.Vyhnes sa tak nepeknemu zacervenaniu prip. vyrastickam 😉 . A kolko ma malicka?

nenka83 • 1d • 12. sep 2007 o 07:27
skromna ja kupem kazdy druhy den, staci.ked nekupem, vecer poumyvam ritku, muňku, pod pazuskami, rucicjy, tvaricku a dost.ked kuem pouzivam mydlo sebamed, krem na tvar indulovu a na telo klorane.a na ritku titku tiez klorane.

ramzesa • 2d • 12. sep 2007 o 07:27
A k tym mokrym utierkam, ci naozaj zadocek dokladne ocistia vyskusaj tak,ze po utreti ho utries este raz mokrou plienkou. Tak som dosla k zaveru,ze to nie je az take super, tak mokre utierky naozaj pouzivam bud mimo domu alebo ak nam odstavia teplu vodu alebo ked sa velmi ponahlam,ale snazim sa ju potom vecer poumyvat aj vodou.

ramzesa • 2d • 12. sep 2007 o 07:30
zabudla som napisat kozmetiku: detske mydlo bupi a samponik Bubchen, prip. telove mlieko Bubchen,ale povacsine len to mydlo, aj to nie vzdy na cele telicko. A nenka mala som aj Klorane mydlo, bolo super,len mi trosku steklilo nos na kychanie 😅 . Po utierkach pouzijem krem na zadocek Bubchen a ked je zadocek cerveny,tak Imazol krempastu, mi poradila koziarka 🙂 .

nenka83 • 1d • 12. sep 2007 o 07:33
nenka mi tiez mame kolrane mydlo,tekute no mala ma probkem s tvarickou-vyrazky tak sm to mydlo odstavila.

ramzesa • 2d • 12. sep 2007 o 07:36
nenka a to by nemala byt kozmetika pre deticky s citlivou pletou prip. atopickym ekzemom? Ja som si myslela,ze ano,preto som to mydlo kupila,ale zacali sme z neho kychat 🙄 .

ramzesa
12. sep 2007

hanka ja u seba pouzivam Lactacid a nemam ziadny problem, prip. to detske mydlo 🙂 ,ale Lactacyd je zatial asi najlepsie co som mala.

hanka274
13. sep 2007

hej moze byt asi...

zuz11
10. feb 2008

tucniacik • 1d • 8. feb 2008 o 09:19
ahojte, prostim vas, mam doma 12dnove babo, a neviem ako jej mam umyvat pislulku...v nemocnici nehovorili nic o tom, a teraz som si vsimla, ze ked jej otovorim pysky ma tam take biele...a dost vela...vcera sme to skusali umyt, ale moc to nejde... ako ste to dcerenkam umyvate vy? a treba to vobec?
dakujem za rady

melory • 2d • 8. feb 2008 o 09:21
to ti povie pediatricka, aspon mne povedala.....kazda ma na to svoj system, takze nebudem pisat ako to kazala mne, lebo som si to tu od jednej uz raz schytala.... 😔

lusil2005 • 1d • 8. feb 2008 o 09:40
nieee melory vsak povedz. aj mna by zaujimalo ci to robim spravne... ja to neumyvam. len co ide jemnym umytim len s vodou.

gangulienka • 1d • 8. feb 2008 o 09:48
mna by to tiez zaujimalo, ja som pocula ze to netreba velmi umyvat lebo sa poskodi prirodzena mikroflora, tak ja len tak jemne cistou vodickou pooplachujem, moc sa jej tam nerypem 🙂

melory • 2d • 8. feb 2008 o 09:50
ako som povedala, kazda pediatricka musi vysvetlit.

nika000 • 1d • 8. feb 2008 o 09:56
ahojte.ja som tiež nevedela pretože som čítala že sa to nemá.nám doktorka ale kázala to vyberať(mali sme toho veľa)namočenou plienkou v olivovom oleji.to išlo ale ťažko tak to utierame plienkou ktorú namočím do vody.robíme to tak asi raz za tri dni podľa potreby.určite sa ale poraďte ako píše melory z pediatrom .

melory • 2d • 8. feb 2008 o 09:57
inak mne to ukazala hned ako prisla ku mne domov pozriet babo.

danu • 1d • 8. feb 2008 o 11:09
zevraj sa to nema moc otvarat a len pretriet navlhcenou plienkou

maji4 • 1d • 8. feb 2008 o 12:18
tučniačik to sme mali aj mi keď sme prišli z pôrodnice to husté jej treba povyberať -povytierať aby jej to ostalo čisté , veď aj tebe by vadilo keby si tam niečo mala 😉
A potom 1x za deň, ja to robím vždy pred kúpaním jej to umyjem čistou vodou,
keď sa jej tam cez deň náhodou dostane kako samozrejme ,že to treba umyť 🙂
Toť moja rada , ja to tak robím a mám to schválené aj od lekárky 😉

mersedesa • 1d • 8. feb 2008 o 14:13
mne v nemocnici hovorili,že sa jej to bude robit,ma to niečo spol. s hormonmi,ale do detailu neviem.ja som jej "ju" oplachovala vodičkou vo vaničke ešte predtym než som použila mydlo a robim to dodnes.no nemali sme to dlho a ani vela.a ked ma toho viac kludne použi vyžehlenu plienku,určite jej neubližiš a pri najbližšej poradni sa spytaj dr. 😉

vlasa • 1d • 8. feb 2008 o 15:09
nam dokina kazala umyvat len ak sa jej tam dostane stolica.predtym,ked mala ten sliz,tak sme to vymyvali vatovou tycinkou namocenou v olivovom oleji,ale nie hlboko.teraz,ak tam ma krem,tak len zvrchu vlhcenou utierkou na zadok 😉

kosicanka1 • 1d • 8. feb 2008 o 15:50
ahojte, prispejem svojou osobnou skusenostou: po narodeni nasej dcerky nam dr. vyslovene zakazala umyvat pisulku a otvarat pysky, vraj ten biely povlak (vyzeralo to skor ako biela bundza bryndzova 😉 ) je prirodzena mikroflora a plni ochrannu funkciu.
Na kontrole mocu v 2. mesiaci nam dr. zistila, ze mame nejake bakterie v moci a poslala nas na kontrolu genitalii k nefrologicke. Ked som tam Simonku rozbalila a dr. zbadala tu bielu bundzu, tak kukala na mna ako na debila a isla pomaly volat socialku. 😒
Nefrologicka jej ten biely povlak ihned v ambulancii umyla betadinom a vydezinfikovala a vravela, ze mame stastie, ze sa tie bakterie nedostali do mocovych ciest. Nakazala nam jeden krat denne pisulku umyt len v cistej vode a vytriet tamponom namocenym do betadinu, nepouzivat ziadne mydla a peny do kupela, ziadne vlhcene obrusky (iba nevyhnutne). Odvtedy sme OK, chodime na kontroly, ale uz je vsetko v poriadku.
tolko nasa skusenost

certica • 1d, 32tt • 8. feb 2008 o 15:55
niekedy rozmyslam, ci je horsie (v tomto smere) mat babu alebo chlapa..? 😀 s chlapcami to bude asi predsa len jednoduchsie

kosicanka1 • 1d • 8. feb 2008 o 15:55
certi, neviem,neviem, tak su niekedy trampoty s tou predkozkou 😉

certica • 1d, 32tt • 8. feb 2008 o 16:01
ved prave tieto dve veci porovnavam, no ale v praxi mi uz len ti chlapi zostavaju na krku 😀

andyj • 2d • 8. feb 2008 o 17:28
Cístenie je následovné: Na vatový tamponik resp.odličovací tamponik nanesieme olivový olej. Dieťatku otvoríme jemne pysky a pretrieme smerom zhora nadol až ku konečníku.

mimmulik • 8. feb 2008 o 17:37
ahojte!tak ja mam tiez babiznu uz rocnu a mne to veru tiez pediatricka nepovedala,ani som nevedela,ze take daco tam moze byt.zatial sme s tym problem nemali.Ja jej vzdy poutieram s vlhcenou.ked je pokakana az k susine-smerom od susiny k zadocku,ale velmi netlacim,aby jej to nevoslo dnu.len tak decentne do cista 🙂 A pri kazdom kupani je vytriem cistou vodickou s deckou zinkou na kupanie...Ale teda tak to ste poradili aj mne ten oliv.olej.Dik!Hlavne treba davat pozor,aby sa jej,,to,, nezanieslo,bo mozu vzniknut aj vnutorne problemi-zapal,vytok...to sa uz asi tazsie lieci a je to asi aj dost neprijemne-teda si myslim 😒

danu • 1d • 8. feb 2008 o 19:27
ja by om moc vatove tamponiky nepouzila lebo tie vlakienka z toho tamponu jej tam mozu ostat radsej plienku 😉

kosicanka1 • 1d • 8. feb 2008 o 21:56
no my pouzivame gazove tampony, tie nepustaju vlakienka

zuzu13 • 2d • 8. feb 2008 o 22:01
ako umývať? tak ako si umývate vy...žiadne mydlá/nech sa zachová mikroflora/ a hlavne každý deň viackrát...no a ak použijem vlhč. utierky, tak utieram smerom od predu ku konečníku... 😉

petaba • 1d • Včera o 00:45
nam tiez povedala dr. ze sa nema niak obzvlast umyvat lebo ze to ma svoj vyznam, ono to po case samo zmizne, ked uz to prostredie bude dostatocne odolne voci bakteriam 🙂

masinka • 1d • Včera o 00:52
nam pediatricka pri prvej navsteve povedala ze tu bielu gebuzinku mame davat prec ked iba jej bude vela (a nie uplne vsetku), a iba z medzierky medzi malym a velkym pyskom, nie zo stredu, palickou do uska namocenou vo vode a to tak ze to pretrieme smerom odpredu dozadu a ak bude treba viackrat, tak vzdy zobrat cistu palicku

zuz11
27. apr 2008

ciska • 1d • 9. duben 2008 ve 12:42
ahojte som tu prvy krat a mam doma 3 tyzdnovu princeznicku. chcela by som sa opytat tych co mate dievcatka ako im umyvate susku. stretavam sa totiz z roznymi nazormi a neviem co je teda spravne. viem ze kedysi sa aj natierala. mne sa totiz zda ze malej suska je troska cervena a bola by somvelmi nerada keby sa jeje zapalila. dakujem za rady

junovka • 2d • 9. duben 2008 ve 12:45
ja umyvam zakazdym ked sa pokaka, pod tecucou vodou, ked sa kupe vo vanicke, tak ju nechm troska vymocit 😅 , ale inak potom, vyutieram dosucha kazdy zahyb, velke pysky od seba roztiahnem a slabucko utriem, aby nezostali necistoty, hlavne od stolice.Potom nakremujem zadoceka a pisulku na velkych pyskoch tenkou vrstvou a zabalim 😉

ciska • 1d • 9. duben 2008 ve 12:47
a cim natieras?

danu • 1d • 9. duben 2008 ve 12:49
tu je nazor jednej pediatricky stiahnute zo stranky mamaaja 😉

Umyvanie dievčatka Zobraziť

Dobrý deň,mohli by ste mi poradiť,ako správne umývať dievčatko "tam dole".Stačí pri kúpani iba opláchnuť čistou vodou?Alebo treba vyumývať aj záhybčeky vnútri?Vraj sa do tých miest nemá zasahovať,tak neviem.No niekde som čítala,že to treba vytierať vatovou tyčinkou namočenou v olejíku.Dcérka má dva týždne.Ďakujem za odpoveď.
Odpovedá: MUDr. Marta Špániková
Umývajte ju vodou, vždy odpredu dozadu, nikdy nienaopak, aby ste nezniesli baktérie z ritky do močovej trubice. Používajte bežne len vodu, nie handričky niečim navlhčené / tie len výnimočne vonku, kde vodu nemáte/. Nejaké špeciálne utieranie genitálu a odstraňovaniu mázku, ktorý je tam v pdobe bieleho povlaku nedoporučujem, má tam svoju ochrannú funkciu. Ostatné sa konkrétne poraďte pri návšteve poradne.

junovka • 2d • 9. duben 2008 ve 13:10
Od Nivea na zapareniny, a ak mame viac podrazdenu pokozku tak Sudocremom 😉

ciska • 1d • 9. duben 2008 ve 13:19
ja pouzivam na ritku iba tie vlhcene obrusky pampers a umyvam vzdy vecer vodou a pouzivam detske mydlo seba med. susku som par krat vytrela ale lem svodou omocenou plienkou. ritku vzdy nakremujem tym kremom co sme dostali v porodnici a dnes by som chcela kupit rybaciu mast mozem nou potriet susku zvonka?
vzdy ju ale utieram zpredu dozadu aby som jej tam nic nezaniesla. neviem som nejaka ustrachana je to prve babo tak ma hadam chapete

junovka • 2d • 9. duben 2008 ve 13:46
len zvonku natieraj 😉 v pohode 😉 Ja som bola taka ista pri Timeike 😉

bambusko • 3d • 9. duben 2008 ve 13:51
ciska, aj my umyvame dievcatka ako vravi junovka, poriadne vsetky zahyby otvorit a umyt vodou 🙂 ten maz neodsranovat nasilu, jemne utriet a ked je dievcina vecsia, umyvaj rovnako ako seba 😉

nissanek • 1d • Včera ve 13:23
chtěla jsem se zeptat na praktický návod na umývání jenom zadku (a pipky jasně 😵 ). Junovka píšeš že umýváš pod tekoucí vodou...to jako slíkneš (celou? nebo necháš bodýčko? to se ale zmáčí ne?), držíš za hrudníček jednou rukou a dáš do vany (nebo jí tam posadíš?... my ještě nesedíme)...já jsem se zatím doracovala k malýmu lavórku se žínkou a meju jí na přebalováku ale hledám snažší variaty... 😅

minea • 1d • Včera ve 20:18
Nissanek, já zadeček umývám pod tekoucí vodou nad umyvadlem. Dělám to tak, že nechám jenom bodýčko, na bříšku ho zahrnu dovnitř, aby se nezmáčelo, a na zádíčkách jednoduše vyhrnu. Pak si dám malou na přeloktí v poloze na tygříka - teď už je větší, tak u toho zvedá hlavičku a zvědavě kouká. Druhou ruku mám volnou, tak s ní pustím vodu a umývám. Nejsem si jistá, do jakého věku to takhle půjde 😅 .

nissanek • 1d • Včera ve 20:33
minea, tygřík to je na předloktí s hlavičkou u lokte a mojí rukou mezi nožičkama? My tomu říkáme "na větvi". Já to zkusím, snad to půjde. A před tím než jí jdeš mýt tak asi utřeš z nejhoršího vlhčenýma ubrouskama....nebo to celý doneseš do koupelky 😅 ?

minea • 1d • Včera ve 20:50
Haha na větvi, to je dobrý 😀 😀. Jo, je to ta poloha s hlavičkou u lokte - rukou držím pevně za stehýnko a zádama ji při chůzi ještě trochu opírám o sebe.
Plínu rozbalím na přebalováku a sundavám ji takovým pohybem, že se do ní snažím ještě maximum pobrat. Zbytek utřu čtvercem buničité vaty, takže když ji beru za zadeček do ruky, už tam není nic mazlavého. Nějakou dobu mi trvalo, než jsem to vychytala, chce to trochu cvik 😉 .

Ciska, polopaticky: Jemně rozhrnu pipku kvůli případným srůstům a zkontroluju sekret mezi malými a velkými pysky. Když je to bílé, nic nevytírám, protože to tam patří. Když vidím žluté stopy od stoličky, celý sekret vytřu gázovými čtverečky s trochou olejíčku.

magg • 1d • Včera ve 21:02
minea, nissanek - maly zlepsovak k tomu bodynku, aby nezmoklo pri umyvani (alebo sedeni na nocniku)staci spodnu cast vydvihnut do hora a cvoky, ktore sa maju zapinat v rozkroku, zapnut cez pliecko(staci jeden) mate istotu, ze sa bodynko nezosunie a nezmokne 😉

minea • 1d • Včera ve 21:03
magg, super, vyzkouším 😉

cicushka • 1d • Včera ve 21:07
ja iba poutieram vlhcenymi obruskami, zbyotcne nezachadzam donutra (tak mi povedali aj v porodnici), iba ak je riedkal stolica, tak to, co tam voslo. Samozrejme, vecer vo vanicke vodickou, bez mydla. Nenatieram ju nicim, ani ritku. Kremy vacsinou iba znizuju savost plienky. Miesto natierania ju kazdy den nechavam min dva krat po cca 15 min rozbalenu, aby mala svoj vzdusny kupel...velmi sa jej to paci...zatial sme nemali nic zaparene.

magg) mas super zlepsovak..vyskusame. 😀

zajo510 • 1d • Včera ve 21:11
dobrá téma. ja malú utieram ako bolo spomenuté odpredu dozadu, ale iba ak sa pokaká tak ju vyutieram mokrou handričkou - pokiaľ tam má niečo zanesené od kakaša. okrem toho ju umývame vo vode iba ked ju kúpene t.j. 2x do týždňa. vlhčené utierky na šušku radšej nepoužívam. ked ju už má čistú, tak nakrémujem rybacou mastičkou aj ritku aj pišulku.

inak sa mi minule stalo, že som na plienke našla akoby výtok z pišulky, bol taký nažltlý a slizký. volala som Dr. že čo to je, či nie zápal alebo hnis a ona vravela, že sa s najväčšou pravdepodobnosťou pri pokakaní a hýbaní sa čosi dostalo aj do genitálii, ale pokiaľ je to jednorázový výtok, tak to len sledovať a dodržiavať riadne hygienu. mali ste niektorá také?

bramburka • 1d • Včera ve 21:36
holky my tam máme děsnou opruzeninu nebo co to je ale jen na pipince vůbec ne na zadečku, nevim co s tím a z čeho to je?

bramburka • 1d • Včera ve 21:37
takovej červenej flek přes ty pysky

nissanek • 1d • Včera ve 21:44
no holky, s tím mázkem mezi pysky...nám v porodce říkali nechat tam, že to tam patří a umývat až bude větší...jenomže neřekli kdy je už větší 😅, takže já jí při velkým koupáním (každý třetí den) tamponkem s olejíčkem to vždycky vytřu...nebo to dělám blbě a ještě nejsme "větší"?

bram: my jsme taky měli nedavno zapařenou jenom pipku, jako zvenku velký pysky, tak jsem mázla bephatnen a dobrý, ale neměla to nějak moc rozjetý

susik77 • 1d • Dnes v 11:18
ahojte, ja malu pri kazdom prebal. utieram vlhc. obruskami, ak tam vpredu ma nakakane, tiez to zoberem tym vlhc. obruskom.eraz ma uz tvarov. hovienka, tak je to v poho. pouzivam vlhc. obrusky Nivea sensitive, zatial sme ziadne probl. nemali, natieram vpredu aj vzadu sudokremom. je super.
kupeme kazdy den, takze ju tam vecer umyjem vodou+weleda prisada do kupela-je to bio kozmetika s olejmi a nechtikom.

petule.h • 1d, 28tt • Dnes ve 13:18
moje kamarádka s tím měla problém, dítě dostávalo záněty moč.cest..ledvin..apd, dodnes a jsou jí už přes 2 roky umývá malou pod tekoucí vodou.Rozhodně mazat bepantenem, ale ty holky to mají holt choulostivější, no já budu mít 2 kluka, zase jsem měla problém s přetáhnutím pindi, naštěstí se mi to ve 2 letech povedlo

duskaf
27. apr 2008

Ja moju malú po každej stolici umývam pod prúdom vody, už som to mala vžité, ešte z mojej prvej praxe na dojčeneckom a tiež používam sudokrém, veľmi som si ho obľúbila.