Ako čistíte dievčatkám cikulku?

ritaklea
10. apr 2007

ahojte,

mam problem s cistenim cikulky. dr. mi kazala medzi piskami raz pretriet vatovymi tycinkami namocenymi v olejceku (mam aviril). no lenze sa mi zda, ze to tam ma teraz vysusene a mozno tam ma aj popraskane plusgieriky.

poradite, cim upravim tu prirodzenu mikrofloru a cim to umyvate vy?

vavka33
12. apr 2007

Mel,kde dnuka,myslis posvu a k malym pyskom?Som ti napisala,ze to vytrem vatovym tamponom,mozes ho namamocit do vody.
Sudokrem mam tusim vzorku z porodnice v takom sivom obale,idem hned kuk.

melory
12. apr 2007

vavka jasne uz sme sa pochopili...sudokrem je ta vzorka z porodnice, prestne ako hovoris...

vavka33
12. apr 2007

jeeej,som stastna,idem ju hladat.

tonicka
12. apr 2007

vavi, pravdepodobne to bude plienkami, my sme tiez mohli newborny ale mini nie a midi zase mozeme 😉

vavka33
12. apr 2007

no my sme mali tesco tie mini a midi asi nie,mna porazi.Ale nezda sa mi,ze je to z nich.lebo som jej dala este ine tesco plienky,na tu lepku a asi s toho.ich hodim do kosa-hlavne ze mam 2 velke balenia.
ale nasla som sudokrem,tak je okupana a cikulajda natreta.
😉

olinel
12. apr 2007

Ja si myslím, že je lepšie ked používate tú rybaciu masť ako pityolovú.Ja sa len čudujem, že na to v lekárniach neupozornujú, že sa nesmie malým deťom dávať.Moja mamina je lekárnička a pravidelne navštevuje všelijaké semináre o liečivách a tam to nedoporučujú.Podla mna je to ešte stará škola.Skúste si prečítať príbalový leták.Tá masť obsahuje aj kyselinu boritú.

vavka33
12. apr 2007

Oli,dakujem za upozornenie,moooc si to cenim.nepouzijem ju ani za nic 😀

olinel
12. apr 2007

Vavka rada poradím, len ma štve, že ked to doktorka nepovie, tak aspon v lekárni by to pomhli poradiť mamičkám a nie čo najviac predať.Ale všetky také nie sú našťastie.

michaelab
13. apr 2007

pre :vavka33

ten pytiol mi predpisala kozna, tak ta snad vie, ci ho moze predpisat aj malickym detickam...je to velmi dobre, za par dni sme mali po probleme

vavka33
13. apr 2007

Olinel,ja by som si ako vzdy precitala pribalovy letak a keby som zistila,ze sa to nesmie,tak to URCITE nedam.ty si mi to ulahcila.
Michaela,dakujem za prispevok,je super,ze vam krem pomohol.Viem,ze je dobry,davala som ho niekedy vaneske 😉

janamacka
13. apr 2007

ahojcek
vavka asi vas zase domylim, moja mala ma atopicky exem, chodime koznej od jej jedneho mesiaca, na ritku sme mali Klorane, Penaten, to su dva kremiky bez hormonov, ktore su vazne fajn. curku som jej ale vzdy umyla vodou, alebo vlhcenym obruskom, masticku sme tam nedavali.pluzgieriky sme mali okolo, tam som dala masticku Kloran je s nechtikom, a vzdy to zmizlo. pitiol mi kozna zakazala, aviril tiez povedala ze to je stara liecba a ze je tam nieco skodlive, tak neviem.
😉

vavka33
13. apr 2007

Jani si zlata a neboj nedopleties.Atopicky exzem ma,alebo skor mala aj moja sarsia dcera,tak mna nic neprekvapi 😀 Ja stale pouzivam len rybaciu mast a puder-davam to podla potreby.len som chcela poradit nieco na tie pluzgieriky-tiez ich ma okolo.DAKUJEM

tonicka
13. apr 2007

baby, ja viem ze na tom pytiole je az od 10rokov aj mi to lekárka povedala...ale ze nic ucinnejsie nie je a ked to natries 2-3 krat tak je to ok. ja som na pytiole vyrastla- bohuzial a moja doki ma 4 deturence 😉 A ked som videla ako sa to rozmáha...tak som jej to dala 😔 😉

vavka33
13. apr 2007

Manzel dnes kupi ten pytiol,lebo sa jej to tiez akosi "mnozi"-volala som znamej koznej primarke do D.K.,vraj to mam bezproblemov dat-skusime 😀

olinel
13. apr 2007

Nuž ja som Vám len chcela poradiť a nech sa každá mamička zariadi podla seba.Mne ked sa malá vysype, tak jej celý den dávam látkové plienky a vždy jej to zaručene pomôže.Mne bolo poradené od dvoch osôb, ktoré sú fakt odborníčky a ak máte známeho nejakého chemika, tak sa skúste spýtať na zloženie taj maste.Prekvapuje ma, že kožná to odporúča. 😎

vavka33
13. apr 2007

Oli,ona nie je vysypana,urobia sa jej malilinke pluzgieriy,tie puknu a ma to pod tym cervene

adusa
13. apr 2007

Ja som malej nikdy ziadny olejcek ani kremy nedavala, len cista voda a baby wipes ( detske obrusky) a problemy sme nikdy nemali. Tu mi hned v nemocnici povedali ze nemame narusat tie bakterie ktore si telo tvori, a vytierat vsetko. Cista voda uplne staci.

adusa
13. apr 2007

Ale ak su tam uz pluzgieriky tak asi je naozaj potrebne nieco viac... ale opatrne 😉

vavka33
13. apr 2007

Adus ja budem opatrna,ako vzdy 😉

monicka17
13. apr 2007

vavka, skus sa opytat doktorky na izomal, ak by pytiol nezabral. Ten izomal je uz ale na plesnove infekcie, nechcem strasit, ja len aby si mala po ruke dalsiu moznost. 🙂

vavka33
13. apr 2007

dakujeeeem,si zlata,pisem si to,chuda moja mala cikulajda,uz tam na nej mala vselico 😀

leva
13. apr 2007

monicka nieje to nahodou imazol?lebo ja som na take dostala pre maleho imazol.pomahal hned.

certica
13. apr 2007

hej, imazol

katulka11
13. apr 2007

Baby a ten biely mázok medzi pyskami jej mám vytierať alebo nechať tak? Lebo jej tam moc nechcem špárať a bez vatových tyčiniek sa k tomu nedostanem. 😒

olinel
13. apr 2007

Ahoj Vavka ja som sa ťa chcela len spýtať, či si to skúšala aj s látkovými plienkami.Skús jej dávať celý den len tie a uvidíš, či sa jej to nezlepší.Ani tá rybycia mastička nepomáha? 😀 Skús jej aj ten imazol mohol by jej pomôcť.Používa sa pri väčšom podráždení a má velmi dobré hojivé účinky. 🙂

leva
13. apr 2007

ano ten imazol skus nam pomohol.nic nepomohlo az ten imazol.

melory
14. apr 2007

od kedy sa vasim malym objavili tie pluzgieriky a vyrazky? moja nastastie nic take nema. este ma to len caka? alebo to mat ani nebude?

bettina
14. apr 2007

Melory teraz som sa po dlhom čase dostala k netu a vidím už ste dve! Blahoželám!

vavka33
15. apr 2007

Mel,nam sa to urobilo teraz,presli sme z mini plienok na midi,tak asi z toho,uz to spominali aj ine maminky.
A raz sme to mali ked som jej ten biely maz z cikulajdy odstranovala vatov.tycinkami a teraz som to urobila zas a zas sa jej to urobilo.Takze tak ako mi poradili lekarky,nejdem jej to odtial vobec nicim cistit,je to jej prirodzena mikroflora.budem jej ju cistit len ak sa jej tam nieco dostane z kakania inak nie-uz som sa poucila.A samozrejme jej ju poumyvam vodou pri kupkani.Vanes som to necistila nikdy ziadnymi vatickami a nikdy nic na piske nemala.

ramzesa
15. apr 2007

ja som pri malej ked bola uplny drobcek pouzivala vatove tycinky na utretie po kupkani a pocas kupkania cistu vodu, teraz rovno vo vanicke jej to umyjem pod vodou mokrou vatou