Ako čistíte dievčatkám cikulku?

ritaklea
10. apr 2007

ahojte,

mam problem s cistenim cikulky. dr. mi kazala medzi piskami raz pretriet vatovymi tycinkami namocenymi v olejceku (mam aviril). no lenze sa mi zda, ze to tam ma teraz vysusene a mozno tam ma aj popraskane plusgieriky.

poradite, cim upravim tu prirodzenu mikrofloru a cim to umyvate vy?

marti73
19. apr 2011

@danula.ch Já vím.. už tu nějaké takové téma je.. taky jsem koukala, čím maminky čistí a nestačila jsem se divit?? Aviril např. obsahuje výtažek z heřmánku a ten vysušuje a podobně. Četla jsem nahoře na této stránce taky, že čistí slun. olejíčkem. Nechápu, jak můžou některé dr. vůbec říc, jak se někde píše.. nečistit vůbec, nebo jen vodou?? Vždyť s tím pak mohou mít kdovíjaké problémy.. chudinky naše.. 😢

marti73
19. apr 2011

@danula.ch Diskuze, kde se to už řešilo, byla '' Problém jen u holčiček '' Docela jsem se zděsila, jaké mají s tím problémy.. Fakt.. není to sranda.. 😕 Martina

marti73
19. apr 2011

@danula.ch Taky jsem jim tam psala, jak to ukazovali v porodnici nám a že nemáme žádné problémy.. 😉 Tak držím palce.. 😵 Martina

00matula
19. apr 2011

@danula.ch ahoj, mne v TT v porodnici zakazali dokonca cistit medzi pysky...len ked bola pokakana, tak som pod vodou tecucou s mydielkom umyla aj ritku aj susku...to robim podnes den...a medzi pyskami jej vytrem iba ked je moc pokakana a s rukou jej tam nechcem moc zachadzat ,tak vlhcenou utierkou a to ju tak prehnem aj viac krat aby bola spevnena a ozaj iba potade, kde ma spinave a natrem ritku rybacou mastou...a po zavedeni prikrmov jej susku este zasypem pudrom

anjelicek26
19. apr 2011

@marti73 @danula.ch - veru mohlo by to zrast, Sasenka mala dva tyzdne po porode pysky uz zrastene - tiez sme dostali to krasne odporucanie v porodnici - no nastastie na to lekarka hned prisla, mala dostala hormonalnu mast a casom sa jej to oddelilo, ale teda oddelovali sme odvtedy a poctivo. Kamoskinej malej prisli na to az v 4 rockoch, ze ma zrastene pysky, trpela pomocovanim, dlho, az vo vyse 3 rokoch bola bez plienok, proste stale behala na zachod, zmenili lekarku, ktora okrem vzoriek mocu aj konecne pozrela, co je vo veci no a bolo... zakrok dost neprijemny, dva tyzdne kupania v repiku a dieta, co sa odvtedy ani raz nepocikalo. Ale urcite by to bolo byvalo lepsie riesit pravidelnym jemnym otvorenim pyskov pri umyvani.

marti73
20. apr 2011

@anjelicek26 To je vážně hrozný.. 😕 Vždyť je to tak důležité a člověk se dozví v porodnici, nebo u dr. takové nesmysly.. 😕 My tedy měli asi štěstí.. rodila jsem v Benešově, jsou tam skvělí a dětského doktora mám taky bezvadného.. 🙂

kukucg
20. apr 2011

Baby necitala som celu diskusiu, ale k uvodnemu prispevku, aviril tam malej davat nie je stastne, zaklad je mineralny olej, ktory rovnako ako parafin, ci vazelina, ktore obsahuje mnoho detskej kozmetiky, su ropne produkty a aj ked na prvy ppohlad premastuju, v konecnom dosledku velmi, velmi vysusuju pokozku. Ale to sa vyrobcom hodi, cim suchsia tym viacej sa vsetci natierame 😒 ja sa snazim pouzivat rastlinne oleje, a najviac sa mi osvedcil kokosovy olej, mam mnoho vyuziti a je vhodny aj na intimne partie, tiez ho pouzivam :D najlepsie je teda hlavne vyumyvat vodickou 😉 a ked niecim natierat tak aspon nie kopou chemie 😉

daisynka134
20. apr 2011

awojte baby dobra debataa🙂)) najlepsie je to vodickou pri kupani🙂))umyt jemne 🙂)) a na zadocek pouzivam masticku sudocrem velmi dobre 😎

miskap
20. apr 2011

@danula.ch Myslím, že dr. má pravdu. ten ochranný sliz netreba odstraňovať, hrozí totiž infekcia. Aj dospelá žena, keď preháňa s hygienou a rôznymi prípravkami, je náchylnejšia na mykozy. Malé dieťatko, ktoré kaká do plienok je ešte viac ohrozené. My sme umývali len vodičkou, trochu som jej jemne roztiahla pysky a prepláchla. Zadoček sme umývali mydielkom v smere od predu do zadu. Keď som videla, že je toho mazu priveĺa opatrne som ho odstránila, ale nie do hĺbky, ani nevytierala žiadnymi olejmi. Príroda si to zariadila najlepšie, myslím, že nie je nutné do toho nejak zvlášť zasahovať.

cartridge
20. apr 2011

Pridám aj ja, ak môžem, podľa mňa je najlepšia čistá voda, čím viacej sa odstraňuje maz, tým viac je naozaj náchylná na infekcie. Podľa mňa, neustálym vytieraním sa odstraňuje to prirodzené prostredie, ktoré tam je. Mám kamošku, ktorá od narodenia dcéry jej stále vytierala maz, ktorý tam mala a až do dnes - už je v puberte má s tým problémy. Prílišná hygiena podľa mňa škodí - treba všetko s mierou aj u malého dievčatka, aj u dospelej ženy. Toť môj názor.

danula.ch
20. apr 2011

@marti73 ja uz som teda za to cistenie. vcera sme jej susku otvorili a ten smrad co nas ovalil a ta spina......no comment. neviem si predstavit ze by sme jej to tam nechali, ved z tohto nemoze byt ziadna infekcia? tiez nie som za prehnanu hygienu, ale toto bolo na mna prilis 😉
@anjelicek26 to zrastenie je poriadny strasiak

marti73
21. apr 2011

@danula.ch To má teda štěstí, že jste na to přišla relativně včas.. oproti jiným a nemá z toho ještě žádnou polízanici.. 😕 😉

babulka123
21. apr 2011

@anjelicek26 suhlasim s tebou .. nasa Ninka to mala ccca v 11 mesiacoch..a nic prijemne.. isli sme z dovolenke, pokadila sa v autosedacke.. necitila som nic, ked osm dosla domov, uz mala tak strasne vystipanu prdku ze sme jej to liecili mastami 2 tt.. a zrazu som zistila ze tie masti ako davali dokopy poskodenu pokozku spojili aj tu co ma byt rozpojena.. proste jej zrastli pysky.. lebo mi dr. tiez povedala ze co najmenej umyvat... no a isli sme na gyndu , otvorili jej to za sekundu .. nastastie.. este bola malinka ale odvtedy davam taky pozor na to ze az.. kazdy vecer, kontorlujem ci je to ok, mierne roztiahnem , povytieram cistou vodou ..
je pravda ze maz je dolezity ale zas treba to obcas aj utriet.. nehovorm o tom ze teraz ma 20 mes, je k neudrzaniu a kazdy veceer ma pod plienkou plno piesku .. predstava toho ze by som jej poriadne nevytrela susku.. no neviem aky bordel by tam o chvilku mala..

danula.ch
22. apr 2011

@babulka123 tvoja mala ma rok a 8 mesiacov, to akoze stale by si jej nemala susku umyvat? do akeho veku? ved to je strasne, za tie mesiace by tam musela mat aky sarjajt? to sa aj najdu maminy co to vazne aspon obcas setrne neumyju? to sa mi nechce verit 😕

kalo
22. apr 2011

Holky, nečtu diskuzi nazpět, ale k vašemu poslednímu rozhovoru....Já nevím, co je to v dnešní době za rady.. 😠 Klukům nepřetahovat, holky neumývat 😠 Mě to připadá padlé na hlavu...Vždyť my dospělí taky provádíme normálně hygienu, ne????
To, že nechám holce počůranou pipku a jen ji opláchnu vodou, tím se srůstům nezabrání!!!! Už to tu bylo určitě mnohokrát řečeno, že tento problém je způsobený papírovýma plínkama (malým holčičkám se ještě netvoří hormony, mají pipku suchou a krystalky v plínkách ještě víc sliznici vysušují...)
.......Naše malá na tom rozrušování byla chudák taky, jen pro to, že jsem poslechla pitomou sestru v porodnici, která mi radila, že tam holčičkám vůbec nemáme sahat 😠 😠 😠 Takže spíš používat rozum...

kalo
22. apr 2011

PS: kdo nechce používat normální dětské mýdlo, tak se dá koupit i přímo dětské Intim mýdlo (pro holčičky)... 😉

danula.ch
22. apr 2011

@kalo mozno su to rady este z cias ked neboli pampersky, s bavlnenymi mozno tento problem nepoznali. len asi nestihli zaregistrovat tu zmenu 😉

babulka123
23. apr 2011

@danula.ch no sak to to ... ja neviem , odkedy mala mala ten problem tak umyvam kazdy bozi den, moze byt hocijako rozita unavena a neviem co .. minimalne sprcha na prdku musi byt.. a pri obliekani, vzdy !!!! roztahujem a kontrolujem.. oblubuje sa to vracat.. kamoska bola s malou 3x co jej to chirurgicky otvarali..
dakujem nemusim

denne73
22. máj 2011

my sme cikulku vytieralia teraz máme taku zapalenu vo vnutri že až. JOJ. Dostali sme na to Imazol pastu, ale nemyslím že to pomaha. Neviete čo na to??? ja už fakt neviem čim jej to natierať. použ.bežne detske mydlo bupi nič ine , umyvame vlažnou čistou vodou

penn
22. máj 2011

suhlasim s @miskap

teraz mame novorodenca teda a tiez nam povedali v porodnici, ze maz jej tam mame nechat.. a, ze jej to nemame rusat ale zas pediatricka povedala, ze mame davat pozor a pozerat tie pysteky lebo sa zvyknu zrastat... tak myslim, ze ked to raz dennne skontrolujeme pri prebalovani, ze sa to hadam nezrastie..

no a najprv som to velmi necistila, ale ako zacala viac kakat tak samozrejme sa jej dostavali zlte kusky aj do pipky, takze navlhcenou vatovou tycinkou ich pozbieram, ide to celkom dobre bez vacsich zasahov a pripadne ked je ozaj nadbytocny maz tak aj ten pozbieram. pri kupani umyjem zlahka cistou vodou..

lenka_da
22. máj 2011

@denne73 nam dala lekarka ophtalmo framykoin, pekne sa to vyliecilo

dicinka1
22. máj 2011

baby,v žiadnom pripade nečistite pišulku ničim..iba čistou vodou..Nič ine do pišulky nepatri..žiadne kremy,nič..vatovym tamponom napočenym vo vode pretriet okolo pišulky..klitorisu..aby tam nebolo take biele..a to stači!!!!!!!!!!!!

dicinka1
22. máj 2011

..ibaže ak je začervenana,alebo su ine problemy..ale bežne čistenie je taketo ake som napisala vyššie,.,

denne73
22. máj 2011

@lenka_da ahojki opthalmo framykoin nie je na očká??ci?? asi iba framykoin nie?? no ja skušam povrchu potierať tou jekorisovou masťou. Uvidime .

lenka_da
22. máj 2011

@denne73 nieeeee, ophtalmo framykoin, urcite 🙂 nepoviem ti preco, mozno je mensia koncentracia, cojaviem, ked som bola s malickou na gynekologii, tiez nam ho dali.

siskaa
22. máj 2011

ja umyvam pod vodou poriadne min. rano a vecer a vzdy po kakani a tiez dvakrat denne vytieram poriadne aj susku aj ritku olejom, momentalne olivovym z lekarne 🙂 tak nam to ukazovali uz v porodnici a dali aj taky olej ich a potom mi aj sestricky ukazali, ze pysky treba poriadne vycistit aj od zvyskov kremu a inak pediatricka odporuca len umyvat vodou, ale ziadny krem vodou zmyt nejde podla mna. vlhcene obrusky pouzivam doma minimalne a inak iba vonku a do susky s nimi vobec nejdem, ved su napustene samym hnusom chemickym :(

denne73
22. máj 2011

@lenka_da oki🙂)))

denne73
23. máj 2011

@lenka_da dakovam pekne natrela som jej to tou mastičkou a je to viditelne lepšie.🙂)))))

lenka_da
23. máj 2011

@denne73 😉

zuzi118
23. máj 2011

Ja postupujem takto: Skoro pri kazdom prebalovani oplachnem vodou (z vonku), zvacsa mi kakaju mimo plienky, ale ak sa pokaju do plienky, opat cistou vodou +ritku detskym mydlom. Raz za cas po kupani roztiahnem pysky a skontrolujem stav - ak tam vidim oranzove, vezmem sterilnu gazu a velmi jemne vytrem. Ak je tam len biely maz nechavam tak. Krem na ritku nepouzivame ziadny. Par krat sme pouzili ribilku (tusim tak sa to vola) a bepanten (vzorky z porodnice), ale odkedy pouzivame latkove plienky, tak masticku vobec nepotrebujeme.

Vlhcene obrusky pouzivam na utieranie prachu a sporaka - neverili by ste ako fantasticky odstrania aj zazratu mastnotu ci pripaleninu. Takze odkedy som objavila toto kuzlo, tak na detsku na ritku nedavam. Vsak ked to vie takto cistit, tak v tom musi byt chemie a chemie. Mam v pohotovosti male balenie na von so sebou, ale zvacsa pouzijem len na utretie priserne spinavych ruk (u syna), pri prebalovani bab som zatial vzdy pouzila cistu vodu, alebo som neumyla (ak boli len pocikane samozrejme).