Ako čistíte dievčatkám cikulku?

ritaklea
10. apr 2007

ahojte,

mam problem s cistenim cikulky. dr. mi kazala medzi piskami raz pretriet vatovymi tycinkami namocenymi v olejceku (mam aviril). no lenze sa mi zda, ze to tam ma teraz vysusene a mozno tam ma aj popraskane plusgieriky.

poradite, cim upravim tu prirodzenu mikrofloru a cim to umyvate vy?

lenka_da
7. jún 2011

podobne ako zuzi118 som u dcerky nepouzivala vlhcene obrusky ani ziadne masticky na ritku. Zakakanu ritku som umyvala vzdy iba pod tecucou vodou, ziadne mydla, nic. Vzdy po kupani utriem roztekom uteracika vsetko okolo pyskov, aj biely maz utieram.

xsuzyx
Odpoveď bola odstránená
Zobraz
janinah
13. máj 2012

@xsuzyx je ten doktor gynekolog? ak nie,tak zájdite za detským gynekologom..a čím jej to natieraš?vodou??? alebo je to vymyslený problém? ten doktor,čo zakázal,aby sa 12r. sama natrela... 😒 vymenila by som doktora 😉

cherryblossomgirl
13. máj 2012

@xsuzyx chodte za obvodakom, aby vam dal listocek k detskemu gynekologovi, dcerke musia urobit vyter!!!!! my sme to s nasou dcerkou nedavno riesili, resp. 2x sme boli u pediatricky a odisli sme naprazdno alebo len s nejakou mastickou a na tretikrat, ked to neprechadzalo, som si vyziadala vyter, utekali sme na detsku gyndu, dali nam mast na prvu pomoc, do tyzdna vysledky, potvrdili jej dve bakterie, ktore pekne preliecili. Uz je klud. Netreba to zanedbat.

jonas17
13. máj 2012

@xsuzyx natierať vodou? to čo je za blbosť? a ty chodíš za ňou do školy každú polhodinu? a j u natieraš?či jej v škole kontroluješ pišulu? 😕 😕 práve v tejto chvíli mi rozum zastal...ja si to neviem predstaviť..moja má dva roky a vie sa natrieť aj sama..

amadora
13. máj 2012

živná pôda pre pedofilov takáto téma... presne ako príspevok od xsuzyx, prvý príspevok a taký že rozum zastane... ach jaj...

turistka
12. dec 2012

potrebovala by som nazor od nejakej maminy cca 2.,3 rocneho dievcatka. dcerka ma plienku este na noc, tak, jej zvyknem davat kremik, lebo mava sklon k zapareniu. problem je v tom, ze ked jej chcem vytriet okolie pyskov- lebo tam ma zvysky kremu, tak ma tam ani nepusti, zacne sa vspierat, ani ma tam nepusti, a ked jej to tam chcem roztiahnut, tak zacne plakat a kopat. pri moceni problemy nema, teraz neviem, ci jej to je neprijemne a je to nejaka prirodzena reakcia, alebo ju to moze boliet... dakujem

bambulka026
27. dec 2012

Ja mam mesacnu dcerku a tiez som sa pytala doktorky ako sa starat o cikulku...staci vraj umyt vodou a medzi vonkajsimi a vnutornymi pyskamy sem tam vytriet tycinkou na uska namocenou v olivovom oleji.
Nie vsak casto, lebo ten biely maz je vraj prirodzena ochrana...
Zatial sme problem nemali, tak dufam ze to robim dobre...

hesiodos
26. mar 2013

Ahojte mamicky, chcem sa spytat..,moja mesacna dcerka ma klitoris nad malymi pyskami ale je az do lavej strany do lava hned vedla maleho pysku asi do polovicky jeho dlzky. Memal by byt iba nad pyskami ako u dospelej zeny? Je to ok a po case sa to upravi alebo mam na to upozornit doktorku?

vilica
19. aug 2014

Ahojte, prosim nemate niektora skusenost u svojich deti s prirastenim vonkajsich pyskov? Mám rocnu dceru v zaplave inych problemov som toto zanedbala a takyto je dosledok. Dakujkem

tindilindi
23. sep 2015

@susik77 ahoj tiež mame tento boj s čistením,ale na strach z vane pomohlo ked som jej nepustila vaňu,nahadzali sme tam hračky ze ich ideme okúpať a potom som jej povedala ze či nechce ísť s nimi kľudne aj oblečená. A to ju tak prekvapilo ze tam natesena vliezla , pomaly som ju povizliekala a odvtedy bez problémov

13091991
23. sep 2015

Vzdy som jej ju medzi pyskami umyvala vodou aje to velmi dolezite ich oddelovat od velkych pyskou lebo sa jej mozu zrast ak sa nebudu oddelovat...nikdy som jej ju zvnutra nenatierala a tiez pouzivam sudocrem na zadok aj do zahybov ak sa mi zdaju cervene...

mayama
24. sep 2015

Rybacia pasta je super ale ak už máš pľuzgiere tam pomôže len imazol naša malá totálne zapareniny z tých horúčav a pomohol len imazol sudocream ani rybacia pasta nepomohla ani indulona

milota164
27. okt 2015

pri pluzgieroch to treba riesit nejakou silnejsou mastou. Ako ochrana pre najmensie deti je od Bepanthenu extra mast.Obsahuje olivovy olej na hydrataciu,vitamin B3 ,podporuje regeneraciu pokozky a vytvara vodeodolnu vrstvu takze je pokozka lepsie chranena.Vatove tycinky namocene v oleji su fajn na odstranenie mazu ide to lahsie dole a potom natriet jemne bepanthenom.

lili007
30. apr 2016

Vlazna tečúca voda, poriadne vyumývať, pokiaľ bábo leží tak neskôr bavlnenou osuškou jemne ťapkaním osušiť prípadne povytierať zvyšky krému z okolia cikulky smerom spredu do zadu, teda smerom k zadočku nie naopak. Nezabúdali sme každý deň resp. každé prebaľovanie krémovať (u nás Bepanthen Care masť na nezaplatenie) a aj na cikulu som z času na čas zľahka naniesla krém aby bolo chránené všetko čo je v plienke🙂

pipik23
Odpoveď bola odstránená
Zobraz