Ako čistíte dievčatkám cikulku?

ritaklea
10. apr 2007

ahojte,

mam problem s cistenim cikulky. dr. mi kazala medzi piskami raz pretriet vatovymi tycinkami namocenymi v olejceku (mam aviril). no lenze sa mi zda, ze to tam ma teraz vysusene a mozno tam ma aj popraskane plusgieriky.

poradite, cim upravim tu prirodzenu mikrofloru a cim to umyvate vy?

leniccka
20. júl 2009

nam pediatricka uplne zakazala kremovat cikulku, aj v nemocnici nam to prizvukovali ze sa tam nema nic patlat...
ked kupeme tak umyjeme cistou vodou a ked susime tak vatovou tycinkou prebehneme pomedzi pysky aby sme odtial vytreli spinku a vodu, aby ostala sucha 🙂
a mame peknu aj cikanu aj ritulku 😉

masko
20. júl 2009

viem,ze niektore baby kremuju a niektore nie. je to podla nemocnice a pediatrov.kamoska v BA nekremuje,kamoska v Trnave kremuje. 😉
nam v nemocnici vyslovene kazali a aj ukazovali ako nakremovat aj cikulku. takze mi natierame celu. po cikani a kakani ju umyvam teplou vodou bez mydla. a tiez prechadzam vatovou tycinkou. hlavne,ked je po kakani. vzdy sa jej tam trochu zanesie. inak vyhadzanu som ju mala len raz v zivote a to ked mi ju dali z porodnice. ☹ ☹ ☹ ☹ ☹ nech zije porodnica v Handlovej 😒

vlasa
7. jan 2010

maminy a ako utierate susku hereckam po curani?pouzivate suchy ci vlhcene obrusky?mam pocit,ze cista voda nestaci,mame casto zapalenu a zaparenu susku.ked sprchujeme,nedostanem sa tam poradne a potom ju musim docistit obruskom.poradte prosim,uz neviem co je dobre a co zle.dakujem 😅

bashra
13. jan 2010

Maminy, prosím, má některá z vás již starší dcerku?!? Jedná se mi, jak opečovávat malé děvčátko, ve věku 2-3 roky?!? Chodí už přes půl roku na záchodek, po každé malé potřebě ji důkladně otřu toaletním papírem zespodu nahoru ke konečníku a přesto nyní má opakovaně v moči bakterie, které se běžně nachází jen ve střevě a v moči nemají co dělat, jmenují se Escherichia Coli a dostaly se tam z konečníku. Co dělám špatně? Omýváte tak stará děvčátka po každé malé potřebě vodou nebo je snad pokaždé sprchujete?!?Jak často se má tak stará holčička koupat?!? Děkuji mnohokrát za pomoc, Bashra 🙂

narcisa
21. jan 2010

ahojte babky

mam tiez dve babule Jednu 3 rocnu a druhu 7mesacnu....umyvam aj kremujem vzdy rovnako....starsia uz chodi sama na wc utieram ju toal.papierom ak iba cika a pri wc mam vzdy vlhcene utierky takze ked ma aj maksiu stolicu utrem rovno s vlhcenou a vecer okupem detskym mydlom ale len ritik....pisulku necham na pokoji len ju troska umyjem ked sedi vo vani ale snazim sa nezachadzat prilis dovnutra...len tak zlahka pomedzi pysky...hubkou ale vsimam si ze aj ked ju nekremujem ma tam stale biely povlak a to ma stve, tak ju este docistim neparfemovanym obruskom alebo obycajnou vatickou namocenou v teplej vode....obcas mava dost cervenu sliznicu a riesim to rybacou mastou (pasta jecoris) ale o par dni to mame zas zapalene....no vsimam si ze to zavisi aj od toho co pije pocas dna...ak ma nahodou dzusik ktory obsahuje kyselinu citronovu...viem presne aky bude scenar po cikani....automaticky sa chyti medzi nozkami pretoze ju ten moc stipe....a to trva az do nasledujuceho dna doobeda, zrejme kym ten dzus z tela nevyluci uplne Ja sa snazim tym dzusom vyhnut, ale vzdy sa niekto najde kto jej ho prinesie (starke, ocinko atd...) strasne ich zboznuje a ja mam z toho nervy...uz som kupila aj odstavovac, takze to od zajtra skusim pouzivat a uvidim ...

mensia zatial bez problemov....cista sliznica bez zapalov, akurat ma po stolici trochu cervene vonkajsie pysky, ale to vyriesi cerstvy vzduch, ked ju necham pokopkat pri prebalovani....pekne to ustupuje a dve mintutky ma kozu ok...potom zlahka natrem rybacou ale len vonkajsie pysky...pretoze som bola riadne sprdnuta v poradni ked dokyna videla vymastenu ciku ako na plech....zvnutra z vonka....jaajaj my sme dostali hubovku...ale starsej natieram, lebo jej ten zapal ustupi od toho, dokyne som nepovedala...

ja si neviem pomoct ked vidim aku ju to tam stipe...a sama pride aby som ju natrela ze nevie spinkat koli tomu...potom je na par dni pokoj a potom zas....uvidim lebo niekedy len tak sedi na dlazbe a mna ide porazit, vzdy ju upozornujem ale ona sa snazi uputat pozornost kedze ziarli na mladsiu sestricku...robi to vzdy ked nemozem zasiahnut...pocas kojenia a pod...sadne si na dlazbu a vyskiera sa ....a darmo ma telplaky aj pancusky...dlazba je dlazba!

no a co sa kupania tyka ....kupeme vzdy vecer a kazdy den obidve, mensiu zvyknem umyt pod vodou aj cen den ak je poriadne zakakana...ale uz od 5,5 mesiaca kakame do bilika, no a ak sa cosi podari aj do plienky vacsinou je to tvrda stolicka....takze sa nezamaze skoro vobec...takze utriem vlhcenou a vecer ju vzdy okupkam s mydielkom, ale len zadocek

susik77
22. jan 2010

narcisa: myslim, ze starsej dcere by si nemala davat tu masticku dovnutra. Skusala si ju umyvat tym intimnym mydlom pre deti? Malo by to upravit mikrofloru...
Inak, neviete mi baby poradit -tiez mam starsiu dceru-2.5 roku a absolutne mi nechce dovolit aby som jej to tam vycistila. Ona je dost "bojovnicka) ako hovori nasa detska dr. a uplne zovrie nohy a kope, takze sama to moc nezvladam...A bojim sa,ze ked jej to nebudem cistit pravidelne, mozu jej tie male pysky prirast. Nemate nej. radu ako ju na to cistenie privyknut?
Inak posl. mesiac zacala strajkovat a nechce sa kupat vo vani, kt. predtym milovala, len osprchovat. neviem, ci to nebude zo strachu-totiz bola chora-mala 6.nemoc, potom sa jej urobil skaredy ekzem na bruchu. mm si neuvedomil ze ju to asi pali , urobil jej vanu s penou(sebamed) a ona strasne plakala, odvtedy nechce vanu ani vidiet, ani do vane s cistou vodou, pritom ekzem uz nema...

kocule
22. jan 2010

Holky nám řekli už v porodnici čistit slunečnicovým olejíčkem z lékárny. U nás se ten bílý povlak nevyčistil ještě v těhu, jsme trošku dřív, takže doktorka říkala vytírat tou špejličkou do uší, vždycky po koupání. Dělám to i po velké, aby se jí tam nedostal binec. Určitě v tom budu pokračovat, pokud doktorka neřekne jinak. 😉

rainee
22. jan 2010

nam v porodnci aj u lekara odporucili susku vnutri len jemne vytriet oliv.olejcekom na vaticke ak je tam moc bieleho mazu. je to prirodzena mikroflora a prilisna hygiena vraj tiez skodi. inak len vsetko zlahka preplacheme vodou pri kupani. urcite by som ziadny krem ani ine kozm.pripravky nedavala dovnutra!
ja pri prebalovani utriem zlahka vlcenym obruskom a nakremujem ritku a susku zvrchu kremikom /zatial som vyskusala indulonu baby, aviril, sudocrem a vsetky su ok/, vyhadzana este nebola. a ked sa riadne pokaka tak ide este aj pod vodu.

joplin
22. jan 2010

Ahojte, cikulka, to zní srandovně, to jsem ani nevěděla, že se to tak slovensky řekne 🙂....no, my taky čistou vodou...sem tam jí to tam šetrně promastím dětským olejíčkem od Hippu a v pohodě 🙂

ava
22. jan 2010

cikulka je vazne hezky nazev, a ten druhy vyraz "suska" to je suska nebo šuška? A jaky je slovensky vyraz pro suldu?

lily1983
22. jan 2010

ava - bimbiško 😀 😀

ava
22. jan 2010

😀 😀 😀 😀 😀

aponchie
23. jan 2010

obcas se tam dostane kakanikco ,staci to vytrit nebo oplachnout? 😖 nebo oboje

evabelk
24. jan 2010

Na to čištění mezi pysky u holčiček jsou dva názory: jeden je, tam vůbec nezasahovat, ale nám dětská lékařka vyloženě doporučila to tam čistit, její vnučka s tím potom měla problémy. Srostlo jí to tam...já sama jsem nevěděla, jestli jo nebo ne, mám první mimčo. Ale malá když se pokaká, už od malinka,tak to má všude 🙂 taky by se mi nelíbilo, mít někde zbytky hovínek tak já ji to tam vždycky po kakaní zkontroluju, popř. očistím. Zatím sme žádný výtok neměly- malá má 10 měsíců.

ceja
26. jan 2010

neviem, ci ste sa tu stretli s...
nasa babulka ma v zahybykoch v slabinach take suche miesta, vidno ich, ale hlavne citit na dotyk. poradte niekto co s tym, lebo ja uz neviem... dakujem

lenka1smejka
26. jan 2010

ceja-ked ju naolejujes tak aj tam

izabelkak
26. jan 2010

kakanica sa odtial dla mna vodou len nedostane, je potrebné dočistiť to olejíčkom, ja dočisťujem oliv.olejom z lekárne dám na šajličku do uší a jemne vytriem, nikdy sa tam vraj nemá ísť ničím suchým ....

ludmilabb
27. jan 2010

ja tiez vytieram vat. tycinkou s olivovym olejom pretoze jej tam obcas vojde masticka na zadocek, neviem sice ako je to mozne ci ked sa jej plienka zosuchne alebo co 😖 nerobim to ale po kazdom kupani nechcem jej tam casto zasahovat a to este musi mat dobru naladu aby som jej to tam stihla vycistit

niki11
4. apr 2010

Mamicky, mozno sa vam to bude zdat ako hlupa otazka, ale ako vyzera ten biely prirodzeny maz u vasich diavcatiek? Ja mam dvojmesacnu slecnu a ma tam plno takych drobnych bielych mazovych bodiek, az som sa zlakla, lebo to vyzera ako male cervicky, skoro som odpadla, ked som to uvidela. Dufam, ze neexistuje nieco take ako hlisty v ritke aj pre cikulku...

ivkaivka
4. apr 2010

no ja som asi tupa, ale som sa este nad takym cistenim nezamyslala. ja jej ritku len oplachnem cistou vodou a ked sa pokaka, tak vlhkou utierkou. Kremujem len ritku, kalciovkou. No musim sa pozriet, ci to nema nejake cervene (ale zatial som si nic cudne nevysimla), alebo co...cize ako som pochopikla, na spilku mam dat olivovy olej a to povytierat? A ako casto?

janyka
8. apr 2010

Niki- samozrejme, že červíky z konečníka prejdú aj tam, ale pochybujem, že by si nerozoznala červíka od mazu 😉 a u tak malého bábätka sa mi to nezdá....
...ja umývam len čistou vodou. A ak máme veľa toho mázku, tak vyutieram opatrne len vatovým tampónom namočeným vo vode. Ak štípe, tak ponatieram, veľké pysky Pytiolom. A riťku po kakaní utieram vlhkým obrúskom, hoci je už veľká. Keď som utrela papierom, mala ju začervenanú 😒 ...a žiadne problémy nemáme 😉

ivkaivka
8. apr 2010

ja som si ani ziaden maz nevsimla, je to o.k.? Ako pise janyka, tiez len cistou vodou a ritku kalciovkou resp.sudocremom. zatial problem nebol

gabinka79
8. apr 2010

Mne lekárka povedala, aby som hlboko do genitálií nezachádzala, iba zvrchu pretrieť. Ja pretriem zvlhčenou utierkou v večer umyjem čistou vodou. Vnútro genitálií by sa nemal porušovať, pretože je chránený kyselinou mliečnou (biela farba), ktorá má zabezpečiť prirodzené prostredie. Aspoň tak mi bolo povedané a ja sa toho držím. Zatiaľ nemáme žiadny problém a dúfam, že to aj takto ostane. 🙂

katarina.banska
29. jún 2010

ahojte
chcem sa opytat ci umyvate cikulku? totiz to mne tvrdili v porodnici, ze umyvat vobec nemame 🙂, ze sa to tam samo cisti... no ja neviem... nezda sa mi to, ale tak neumyvam, len velmi malicko cistou vodou. sa mi zdalo, ze tam mam nejaky vytok. je to normalne? dakujem 🙂

januarova
29. jún 2010

katarina, vsade hovoria inak. nam to zas v porodke ukazovali, ze treba ocistit s nejakym gazovym tamponom s cistou vodu aj zahyby a okolie pyskov. a inak ked je moja mala tak riadne pokakana ani si neviem predstavit jej to neumyt, lebo to ma vsade 😅

salma22
29. jún 2010

my ani nepouzivame obrusky lebo sa z nich vyhadzuje na ritulke, umyvame ju vodou a mydlom ked ju prebalujeme

danula.ch
19. apr 2011

ahojte, poradite mi prosim ako cistit cikulku malej 3-tyzdnovej slecne? doktorka povedala ze v pyskoch je ochranny sliz a nesmu sa preto vytierat, len nevieme dokedy to mame nechat tak 😉

marti73
19. apr 2011

@danula.ch Nám ukazovala v porodnici dětská sestřička, že máme otřít kolem čůrání vat.tyčinkou namočenou ve slunečnicovém oleji z lékárny- koupeném na holčičky.. a to důkladně.. vytřít maz a nečistoty.. kolem poš. vchodu a nakonec projet namočenou vat. tyčinkou v oleji mezi pysky.. mohly by totiž srůstat..?! Já to tak dělám a žádný problém.. 😉 Martina

danula.ch
19. apr 2011

@marti73 dakujem za odpoved neviem sa z toho vyznat, jeden radi vytierat, druhy nie, tusim ani samotni doktori v tomto nie su jednotni 😒