Ako čistíte dievčatkám cikulku?

ritaklea
10. apr 2007

ahojte,

mam problem s cistenim cikulky. dr. mi kazala medzi piskami raz pretriet vatovymi tycinkami namocenymi v olejceku (mam aviril). no lenze sa mi zda, ze to tam ma teraz vysusene a mozno tam ma aj popraskane plusgieriky.

poradite, cim upravim tu prirodzenu mikrofloru a cim to umyvate vy?

maca66
27. apr 2008

ahpjte.ja viem,ze do temy moc nepatrim,ale chcela som len o tom pytiole.hoci je na letaku napisane ,ze do 10rokov nie.pouzivam ja tak.aj v lekatni mi povedalamoja lekarnicka,ze neuskodi.ked maleho prehanalo,samozrejme ritku az bordovu a ten pytiol zabral hned v prvy den.som s nim velmi spokojna.pouzivam bezne tu rybaciu masticku,ale ked ma vystipanu ritku,tak hned siahnem po pytiole.dufam,ze sa o par mesiacov pridam k vam co sa dievcatok tyka lebo zatial len s chlapcekmi 😀

susik77
28. apr 2008

maca a skusala si ten sudokrem? je fakt super...ma vyhodu, ze ked to natries, vytvori ochrannu vrstvu na povrchu pokozky a tym sucasne lieci a zabranuje zapareniu 😉

maca66
28. apr 2008

susik skusala tu vzorku co sme dostali v porodnici,ale viac mi vyhovovala ked sa maly vyhadzal na tvaricke,tak doktorka mi povedala nech vyskusam ten sudokrem na tie pupaciky na tvari,ze sudocrem vysusa a pomohlo..ale aj pytiol sa nevsterbava az tak.viac pouzivam tu rybaciu mast.aj cenovo je dobra kedze treba zakazdym natriet 😉 a pytiol len ked ma vystipanu ritku a to byva malokedy a hned zaberie. 🙂

susik77
28. apr 2008

maca: aha, tak suoer, ze vam zabera.nam zase perf. pomaha sudokrem, ked sa to zhorsi, tak som ho zac. pouz. pri kazdom prebalovani 😉

maca66
28. apr 2008

susik z kade si?

julca80
28. apr 2008

babenky, spominate tu, ze pouzivate Sudocrem a ste velmi spokojne. Zial ja s nim nemam dobre skusenosti. Ked sa malej vyhadzala suska a natrela som ju s tym, tak sa jej to este zhorsilo. Nastastie nam zabera mast Pytiol a Framykoin.
Co sa tyka toho umyvania pod tecucou vodou, tak velmi rada by som to praktizovala pri kazdom prebalovani, ale neda sa mi, bo moja mala ma uz nieco cez 10 kilov, no a to nie je uz sranda drzat ju na jednej ruke a druhou ju umyvat. 😅
Tak sa snazim ju oplachnut handrickou, alebo pouzivam Huggies s Aloe vera, a tie su vyborne, absolutne nedrazia ani tu vyhadzanu pokozku.
....sice najradsej by som bola keby to je pod tou vodou, ale radsej si davam pozor na bezpecnost(bojim sa ju uz teraz tak drzat). 😕

duskaf
28. apr 2008

Ja som pri chlapcoch používala len rybiu masť, ale presne tá vzorka z pôrodnice- Sudocrem sa mi tak osvedčila, že malej dávam len to. Ten Pitiol by sa nemal používať často.

julca80
28. apr 2008

hej max.2-3 krat za den 😉

maca66
28. apr 2008

moja mama tiez pouzivala pytiol a tu som.a aj sestry.ono sa toho popise.a ked si tak vezmete kolko veci uz skodi a normalne sa pouzivaju. 😉

bubba
28. apr 2008

cistou vodou umyvame bez mydla a po kupani nenatierame, iba na noc(aj to jen v okoli konecnika a na povrchu susky ) taktiez pouz.sudocreme od narodenia a som velmi spokojna

cathrin
29. apr 2008

tiež len čistou vodou a nefrologička mi doporučila tak raz za týždeň vyčistiť tampónom namočeným v repíkovom odvare.....
a používame iba rybaciu masť, po sudocreme male zadok červený ako rak....

marinka
29. apr 2008

Já po každém koupáním vytřu pipku buničinovým čtverečkem namočeným v olejíčku od Weledy a žádné problémy nemáme..

susik77
29. apr 2008

maca: byvame v Prahe 😉

maca66
29. apr 2008

susik.dost daleko veru.preco nemas nejaky album? ☹

sanicatko
29. apr 2008

jasne baby sudokrem je tip top
😉

ali77
29. apr 2008

ja jej pretieram vlhkymi utierkami obycajnymi z tesca celu pisulku a kremujem kremom od bubchen a nemali sme nikdy problem mala ma uz 7 mesiacov

kalo
30. apr 2008

Nám pipinka srostla ☹ Minulý týden jí to na dětské gynekologii "otvírali". Nemyslím si, že by to byla moje vina, že jsem něco zanedbala..normálně používáme vlhčené ubrousky po přebalování, mažeme bepanthenem. (Po koupání jsem promázla modrým olejíčkem Avirilem)...Teď už na rady dr. nemažu...ale musí se to holčičkám roztahovat, aby k tomuto nedošlo. Ale bylo to v pohodě, malá ani nepípla!!! Doktorka nám hlavně říkala, že nemáme mydlit pipku mýdlem, jen oplachovat vodou a ani žádné krémy, které se mažou zadeček na pipču nedávat. Že je to zbytečné. My teď po tom "zákroku" dostali takovou modrou, mastnou, heřmánkovou mastičku, tak 1x denně natřeme tím. Takže jenom vodou a roztahovat 😉

duskaf
30. apr 2008

kalo, poslednú dobu oveľa častejšie počuť o tomto probléme, prosím, ťa napíš, čo hovorila lekárka, že môže byť príčinou tohoto stavu.

kalo
30. apr 2008

duskaf: Dr.povídala, že je do fenomén posledních let. Děvčátka prý do 6ti let neprodukují žádné hormony a tím mají tu pipinku suchou..Další možnou /prý nepotvrzenou/ příčinou je i spojitost s používáním papírových plínek, které obsahují absorbční gel, který "nasává" vlhkost a tím se sliznice vysušuje...No, hlavně mi řekla, že to má holčičkám po koupání mírně roztáhnout...že mi to měli říct už v porodnici, jak se o děvčátko pečuje..Samozřejmě, že mi nikdy nikdo nic takového neřekl...Tak ještě že si to můžeme sdělovat po internetu 😀

duskaf
30. apr 2008

kalo. ďakujem Ti za informácie, si zlatá, tiež mi nikto o tom rozťahovaní nepovedal, ani som o tom nepočula.

saudi
7. aug 2008

Synechia vulvae

Jedná sa o zrast malých pyskov ohanbia. V pôrodnici lekári mamičky o starostlivosti o dievčenské genitálie neinformujú vôbec alebo, ešte horšie, hovoria, že sa ich nemôžu dotýkať. Opak je pravdou. Genitálie je potrebné pravidelne umývať a čistiť od tzv. smegmy, ktorá mnohokrát len vodou a mydlom “nepustí”, pretože je veľmi ,,prichytená, prilepená“. Býva typicky v ryhe medzi malým a veľkým pyskom ohanbia a je potrebné ju tyčinkou na čistenie uší namočenou do detského oleja zotrieť. Keď na genitáliách smegma zostáva a ešte niekoľkokrát denne natrieme genitálie masťou proti zapareninám, tak sa postupne malé pysky ohanbia zlepia, zvyčajne smerom od zadočka hore. Vo fáze zlepenia pomôže, keď si dáte vedľa pošvového vchodu palce a budete nimi hýbať do strany tak o 2-3 cm a tým pysky ohanbia mechanicky od seba oddeľovať. Toto “cvičenie” je dobré robiť po každom kúpaní. Keď sa pysky ohanbia zlepia a neodelia, zrastú. Na synechiu príde zvyčajne lekár pri preventívnej prehliadke v 1.roku, 18 mesiacoch či 3 rokoch. Čím neskoršie, tým horšie. Dievča čaká vyšetrenie u gynekológa, kde sa buď ambulantne podarí oddelenie synechie alebo je potrebné zrast v narkóze rozrezať. Potom sa týždeň ranka natiera masťou Dermazulen. Mamička je poučená o starostlivosti o genitálie, ktorú prevádza do školského veku (aspoň 1x týždenne). Mamičky si niekedy synechiu pletú s panenskou blanou, ale tá je len v oblasti pošvového vchodu, u dojčených detí akoby vyliezala von. Pri synechii pošvu, ani močovú trubicu vôbec nevidíte, pretože je ukrytá pod zrastom. Varovným znamením pri synechii väčšieho rozsahu je, že dievča močí smerom dopredu.

kacka.va
8. aug 2008

nám taky říkali, že ničím nemazat, jen to občas roztáhnout a vytřít, ale že se to nemá zase vytírat moc často, že běžně stačí vytřít jen při koupání.

weroni
8. aug 2008

Ja ju poriadne poumyvam pri kupani alebo ked sa pokaka a umyvam ju cez den pod vodovodom, potom ju poroztahujem a vytriem vlhcenym obruskom a obcas si malilinko naolejcekujem vatovu tycinku a okolo pyskov povytieram co sa nedostalo von obruskom 🙂

bufik
9. aug 2008

Ahojky.My jsme měli taky pipinku srostlou skoro úplně.Odpadla jsem na 10dní se zády a vše s malou prováděl manžel a víte jak chlapi.....strach,aby malé nějak neublížil.K tomu srůstu dojde velmi rychle,takže opravdu pravidelně opatrně roztahovat.Šla jsem k doktorce a ta mi dala na vybranou...buď operativně nebo zkusit každý večer po koupání roztahovat...Někdy je to jen slabší blanka,která se dá povolit mechanicky,ale když už je to kožovitý srůst,tak je to třeba řešit operativně.Říkala ještě,že tímto trpí velké procento žen a ani o tom ani neví....Nechtěla jsem ji děsit doktory,tak jsme roztahovali a asi po měsíci bylo vše v pořádku. 🙂 Malé se to vůůůbec nelíbilo,věřím,že jí to nebylo příjemné,ale zvládly jsme to a teď už se nechá i normálně otřít.Nejlíp je použít vodu,žádné velké mazání.Mažeme jen nahoře a když se objeví zarudnutí,tak použijeme Aviril nebo Bepanthen. 😵

dzej
9. aug 2008

ahojky, já vždycky po koupání /každý den, někdy obden/ namočím do vody šulku do uší a tou jí vytřu pipinku. Ty ubrousky to přece jen nevytřou tak důkladně. A máme to v pohodě 😉

lencici
9. aug 2008

Presne tak v porodnici mi pri prepuštani sestrička povedala v žiadnom pripade sa nedotykať šušulky... našťastie sa nam nič podobné nestalo. Malu tak isto umyvam len s vodičkou a sem tam jej vyčistim s tamponikom...

mirka755
9. aug 2008

při koupání vždy omyju vodou. Ale po každé stolici se raději koukám zda jí tam něco nezůstalo, po přečtení že můžou pysky zarůst se obden dívám

martina2007
10. aug 2008

Ahojte,ja malu umyvam vodou a detskym mydlom Mustella a pouzivam Bepanthen,alebo weledu.

atreides
10. aug 2008

taky mi řekli v porodnici, že v žádném případě nevytírat, ale po stolici ji stejně vytřu a po přečtení o zarůstání o kterém jsem neměla ani páru 😕 teď i preventivně rozevírám

mareli
10. aug 2008

mne aj detska lekarka pri navsteve novorodeniatka povedala, do susky nezachadzat. ale ja som sama tak intuitivne vzdy susku roztiahla a vycistila vatovou tycinkou namocenou vo vode. ved predsa a ja sa cistim tak jej ta nenecham nejake "tvarohy".
ale o zarasteni som teda este nepocula. no budem to sledovat.