Ako čistíte dievčatkám cikulku?

ritaklea
10. apr 2007

ahojte,

mam problem s cistenim cikulky. dr. mi kazala medzi piskami raz pretriet vatovymi tycinkami namocenymi v olejceku (mam aviril). no lenze sa mi zda, ze to tam ma teraz vysusene a mozno tam ma aj popraskane plusgieriky.

poradite, cim upravim tu prirodzenu mikrofloru a cim to umyvate vy?

danciacik
10. apr 2007

Ja stále používam rybaciu masť a nemáme problémy. 😉

bellasandra
10. apr 2007

Ja ked sa kupeme, tak jjemne jej s vodickou umyjem aj medzi pyskami. le nenatieram nicim. 🙂

ritaklea
autor
10. apr 2007

danciacik,

to jej chodis tou rybacou mastickou aj medzi pysky? ja taktiez pouzivam rybiu mast, ale len na ritku a okolie. Inak paradna volba s tou mastou, lebo ja som s nou velmi spokojna.

bellasandra,

takze staci vodickou? A uplne cistou?

danciacik
10. apr 2007

Sandri, ja som jej tiež len umývala vodičkou, ale cez deň sme používali vlhčené obrúsky a z nich sa jej zapálila tak teraz už len stále umývame vodou a natierame rybacou masťou.

vavka33
10. apr 2007

Ma to vysusene preto,lebo takym malym babatkam sa to medzi pyskami nema vytierat.nechaj jej,nech sa jej tam vytvori ten jej maz a bude to v pohode.Cisti jej to len tam pri posve,kde by sa jej mohla dostat stolica a len vlhkymi obruskami.A ked uz chces cistit tym olejcekom,tak nie avirilom,ale obycajnym olivovym,alebo len prevarenou vodou.Pri kupkani,jej to umy vodickou,ako pise bella.

mimi109
10. apr 2007

ja melej cikulku umyvam len cistou vodou a ked sa pokaka a dostane sa jej to aj tam tak namocenou plienkou je to poutieram

melory
10. apr 2007

moja lekarka mi kazala sa starat o cikulku malinkej hlavne po velkej stolici lebo je to blizko seba a moze vzniknut infekt mocovych ciest. postup kazala takyto:

- na vatu si dat hydratacne mlieko a pysky vytret vatou.

vavka33
10. apr 2007

Kazda lekarka povie nieco ine a kazde babenko je ine,tak treba prist na to ,co mu vyhovuje.No kremom by som jej to urcite necistila,skus si to tam vytierat hydr.mliekom ty,neviem,ci by to bolo najlepsie

hanka274
10. apr 2007

baby a ake pysky myslite? lebo zo zaciatku asi kazda o inom...Vonkajsie velke alebo vnutorne male? Velke vonkajsie sa zvonku mozu tou Rybacou mastou. to aj my. Ale dovnutra nieco davate? To snad okrem cistej vody nie. Tam nesmie ist nic. Takze snad mlieka a oleje som pochopila spravne, ze zvonku. Nic nesmie ist dovnutra. To biele co tam je, je prirodzene, to sa vytvori samo. A neutiera sa. Rybiu mast na zadok a zboku na cikulu. Vlke utierky neodporucam, my ich mame tiez len v kocikovej taske, keby nebola dakde voda. Ale inak je lepsie po velkej vzdy nelenit a ist pod vodu. Lebo aj ked su utierky pre deti, tooolko chemie a vonavej, aj aj v tej "bezparfumovanej"... 😎 🙂

kaja77
10. apr 2007

caute, ako pri prvej dcerke, tak teraz pri druhej, nic ine len cista voda, ako vravi hanka a bellasandra 😉

bellasandra
10. apr 2007

Dani - ano len čistou vodickou, tak ako vraví Hanka 😉

danciacik
10. apr 2007

Áno, ale len občas a to veľmi jemne a keď sa kúpkame tak sa jej to vymyje.

vavka33
10. apr 2007

Ja som pisala,ze nemaju nic davat dnuka na male pysky.ja jej to necistim urobila som to raz a ala take pupaciky na vrchu na cike,nedavno som jej to cistila zas a zas ma take pluzgieriky a neviem,co na to davat,rybia mast,ani kalciova ani puder nezaberaju-neviete niekto co je na to dobre,ak ste sa s tym uz stretli?dakujem

michaelab
10. apr 2007

ja malej tiez umyvam len cistou vodickou, ked sa clupka a na ritku pouzivam modru indulonu, takze ked sa jej to nahodou dostane aj medzi pysky nemalo by sa nic stat, lebo to vsiakne.Kdezto z rybacej sme mali ekzemik, lebo sa jej to dostalo aj tam a zacali sa jej z toho robit pupaciky...nastastie sme ich pytiolom odstranili a od vtedy pouzivam len indulonu a nedam na nu dopustit...

vavka33
10. apr 2007

tak na pupaciky je dobry ten pitiol,myslis,ze ho mam skusit?

katulka11
10. apr 2007

Tak ja mojej občas vytriem cikulku len tampónom namočeným v harmančeku a potom ešte suchým tampónom, hlavne teraz lebo vchod do pošvy mala zapálený a aj trošku žltého výtoku. Lekárka z vyšetrenia moču zistila nejakú baktériu, ktorá sa ale u detičiek s plienkami vyskytuje často a našťastie netrebalo na to žiadne ATB. Nestretli ste sa s tým niekto?

hanka274
11. apr 2007

katulka11, ja nie 😒 , ale vies, novodobe plienky znackove neznackove....nic moc, takze asi kvoli tomu. To je fajn, ze netreba ATB. Ale v takomto pripade, by snad ten harmancek pomoct mohol. Volakedy sa vraj v tom deti kupali....
A ozaj, ked sme uz pri tom cisteni, iba trosicku odbocim od temy, ale myslim, ze sa jej to ako tak tyka. Pisula ako prirodzenie sa umyva obycajnou vodou, ziadnym mydlom hocijakej znacky. Je to prirodzenie, tak to treba aj prirodzene umyvat. Mne to povedala moja dr, ked som mala problemy ja s kvasinkami a bakteriami, vytok. No samozrejme predtym vselijake najvonavejsie sprchace. No a sup, zle bolo. Potom aj detske Bupi som pouzivala. Ale prestalo az pri tom prirodzenom umyvani-teda len vodou. Na telo si davam vonave ale dolu nie, ani na zadok. Takze aj malu tak umyvam a radim aj Vam, pekny den!

mimakro
11. apr 2007

Na vatu dám olivový olej z lekárne tým vytieram zvrchu dolu. Zatiaľ žiadne pľuzgiere nemáme. Mne doktorka povedala, že Avirilom nie. Ten olej je aj prevencia proti zlepeniu a zrasteniu labií.

melory
11. apr 2007

vavka to hydratacne mliecko je specialne na recept z lekarne 😉 pre vysvetlenie,

olinel
11. apr 2007

Ahojte.
Ja malej čistím cikulku čistou vodou a navlhčenými obrúskami.A zatial sme nemali žiadne problémy.Vavka, tú pityolovú masť by som nepoužívala, odporúčaná je pre deti od 10rokov.Je to na tom príbalovom letáku napísané.Malej by to len škodilo.A ešte ohladom toho oleja vraj vysúša, aj ja som bola prekvapená, ale vraj je to podla najnovších zistení.

ria11
11. apr 2007

Ja umyvam cistou vodou a pouzivam od hippu masticku na zadok a aj na cikulku. A natieram jej aj male pysky. Doki povedala,ze je to ok. 🙂

vavka33
12. apr 2007

Mell,to je jedno,ake je to mlieko,nepatri to do cikulajdy/mooooj nazor/,ale ked vam to vyhovuje,kludne to pouzivaj.
Ja som sa na en pytiol pytala aj vcera doktorky,povedala,ze jej to mozem dat,ale nevidi dovod,mam jej davat to,co doteraz,vraj to na cikulajde je nic,ze to je normalne-obcas sa nieco urobi.Tak hygienu budem dodrziavat ako doteraz a zvonka pouzivat rybaciu mast alebo puder. 😉

lubkajuniorka
12. apr 2007

ahojte ja umývam dceru čistou vodou aj počas dňa,občas používam vlké utierky, je to ok. 😀

melory
12. apr 2007

ved ja si dam rada poradit, lebo moja doktorka je "stara skola" ale v com mala pravdu je, ze je to bliszko seba a ked sa stolica dostane do mocovych ciest...koniec, zvacsa tym trpia dievcata, ked sa im to neumyje po stolici, preto mi to doktorka aj kazala. co je en pytiol?

vavka33
12. apr 2007

mast na ritulu 😉 Urcite treba cistit poriadne po stolici,nielenze sa to dostane do mocovych ciest,ale aj do posvy a potom sa to zapali a aj take male babenka maju vytok

melory
12. apr 2007

no dobre ale najprv to cim osetris? pred tym ako to potom natres? len tou mokrou utierkou na zadok?

tonicka
12. apr 2007

vavka urcite pytiol, my sme mali pluzgieriky aj pri alergii na plienky a zabral fantasticky a potom sudokrem 😉

vavka33
12. apr 2007

Ja jej vlhkou utierkou cistim len ritulu,do ciky jej nou nejdem,predsa je to napustene kadejakymi vonnymi aromami,cikulajdu jej vycistim tamponom-co je na tvar,a potom natrem ribacou mastou ritulu a vrch cikulajdy,dnu vobec nic!Ale natieram ju len ked je pokakna,inak nie,netreba.
Tonicka a taaaak som ho chcela kupit,ale dokina povedala,ze to nic nie je,tak som do lekvaaaarne ani nesla.vysusam to teraz pudrom 😉
Ja vobec neviem z coho to ma,ved som nic nezmenila-akurat velkost plienok-zeby boli ine????Hm,neviem.Ale ja jej ju vyliecim. 😀

paska
12. apr 2007

vavi ten sudokrém je super len si ho kúp a uvidíš 😉

melory
12. apr 2007

sudokrem mam vzorku a pouzivam len ten, lebo je tuhsi ako rybacia mast.
len mi stale nedochadza, ze ked sa mi mala pokaka, tak sa jej to zaspini aj vo vnutri...musim jej to predsa niecim umyt a ...potom nakremovat. ale vasim to zrejme nejde 😅 alebo sa nerozumieme.