Ako dlho baliť bábo do vankúšika alebo zavinovačky?

zrepka
8. sep 2008

Čau baby chcem sa opýtať na váš názor ako dlho by sa malo baliť dieťatko do vankúšika ja mam 5týždňového chlapčeka a keď sme mali koliky zistila som že mu prospieva keď ho nezabalím ale len prikryjem a on može kopkať koľko sa mu pači.Krásne sa mi vzdy vyprdká Nakoniec sa mi to zda omnoho prirodzenejšie privinúť si dieťatko k sebe bez nejakeho obalu myslite že na 5týždňové babo je to priskoro?

betka1
8. sep 2008

zvyky s balenim babetiek do perinky su v kazdej krajine ine. Ja zijem v Anglicku a tu sa klasicke perinky vobec nepouzivaju. Moja mala bola v perinke asi 2 krat, ked som skusala, ci jej v tom nebude teplejsie. Podla mna kludne mozes prestat s balenim svojho babatka do perinky, ak si myslis, ze mu to tak viac vyhovuje. Dokonca je to tak lepsie, ak ho nahodou nebalis na siroko, lebo moze byt viac rozkrocmo.

prasiatko30
8. sep 2008

tiez som toho nazoru ze to nie je nutne - je to viac menej len nas sk - cz zvyk takze ak vidis ze malemu je lepsie bez perinky tak ho nechaj bez perinky. moja mala bola v perinky len tak aby sa pocudovali znamy a rodina, ze co to je za cudo a ked som ju este na zaciatku par dni davala do ruky svokre ale inaksie sme ju absolutne nepouzivali a dcera z toho traumu nema.

zrepka riad sa radsej tym co vyhovuje tvojmu malemu ako zvyklostami vacsiny 😉

anaid
8. sep 2008

Ja som balila malu do perinky asi len mesiac, aj to len na noc. Bola nervozna z toho, ze si nemohla kopkat. Teraz spava v spiacom vaku.
Ked bola v perinke, dobre sa mi s nou manipulovalo a lahko som ju vyberala z postielky na krmenie.

daleja
8. sep 2008

ahojte. ja mam dve deti, dievcatka. obe boli v perinke, ale nie dlho. hlavne ta mladsia tam akosi nevedela vydrzat, tak som ju prestala balit. starsia bola balena asi 8 tyzdnov, jej to vyhovovalo. Takze vsetko podla deti. Poznam take, ktore balia do 4 mesiacov, aj ked uz detom trcia nozicky,ale su spokojne.

nensy
8. sep 2008

tak mi jsme byly v peřince tak měsíc

daisy33
8. sep 2008

ja si myslim ze je najlepsie cim dlhsie, tak mi aspon hovorili baby z nasej rodiny. nemusi byt babo cely den zabalene ale hlavne pri zdvihani a drzani, ked je este malinke tak je lepsie ked je v perinke, je to pevnejsie pre jeho chrbticu, vraj aby sa "nepolamalo".

kasis
8. sep 2008

Vsetko pre pohodlie babetka, ked mu je lepsie bez, tak preco ho nasilu balit, my sme od porodnice boli bez a to som mala nakupenych asi 3ks a zostali nevyuzite, lebo maly bol najspokojnesi rozvaleny s nohami hore a roztiahnutymi rukami a ziadne koliky nemal ani raz.

kingstonka
8. sep 2008

...my tak do mesiaca... ale len na manipulaciu a v noci..cez den len na nej lezala..bolo horuco....

zuzu13
8. sep 2008

ja som balila len pri krmení, nakoľko už v pôrodnici im obom trčali nohy z perinky 😀 😀 😀
myslím si, že pri manipulácií a nosení dieťatka by malo mať pevnejšiu oporu ako náruč maminky, ale je to individuálne u každého 😉

nevesta
8. sep 2008

Ahoj Zrepka, tak my sme mali malu v perinke len v porodnici a doma iba ked prisla navsteva... Bola v nej pevnejsia, ak si ju chcel niekto pochovat... Inak nie, malej bolo lepsie v spacom vaku 😉 Takze ak mas pocit, ze malemu viac vyhovuje byt bez nej, tak ju uz odloz 😉

kisska
8. sep 2008

ahojte, ja som prave kvoli manipulacii prestala perinkovat hned ako sme prisli z porodnice... aby sme sa to aj s drahym naucili. 😉 Inak vraj sa to bije s ortopedickymi nohavicami - jedno stahuje nozicky k sebe a druhe ich nuti drzat v polohe kolmo od tela... Ale vraj niektore babenka miluju ten pocit stiesnenosti, ktory mali aj v maternici... ale to asi plati na tie uplne najmensie 😉

bibula
8. sep 2008

ja som nebalila ani den,co sme prisli domov.-)

mata78
8. sep 2008

ahojte.

naša lea ma 3 týždne a v perinke este neležala. ani v porodnici. je oveľa spokojnejšia a veľmi rada spinka na brušku.

luucia
8. sep 2008

Tam mě se malá ze zavinovačky vykopávala už v porodnici, takže doma v ní nebyla vůbec 😉

kacka.va
8. sep 2008

já balila do zavinovačky hlavně v noci.

bihan
8. sep 2008

Ja som nebalila do zavinovačky vôbec a nikdy nám to nechýbalo 😉

andys26
8. sep 2008

Já jsem malého dávala do zavinovačky a když mi z ní vyrostl, tak jsem si myslela že už bude spát jen tak pod peřinou, jenomže pak se malý začal dost budit a z ničeho nic plakat. Takže jsme se vrátili opět k pevnému zavinutí do veliké plíny a takto jsem to dělala asi do 4 měsíců, pak jsme bez problémů přešli na spací pytel. 😉

jankajs
8. sep 2008

my asi mesiac a pol, a tiež kvôli manipulácii. Potom len na noc - ležal na nej a keď som dojčila, tak som ho vybrala aj s "podložkou". Tiež sa z nej vykopával, tak sme ho nechávali rozbaleného a našťastie nevieme, čo sú to niekoľkohodinové koliky.... klop, klop, klop na drevo 😉

dididi30
8. sep 2008

hm ja som v perinke mala maleho 1 tyzden , v zavinovacke vobec.......dcera tam bola do pol roka, drobusik 😉

sue24
8. sep 2008

Tak asi budeme jediny 😵 ale pre nasu je zavinovacka doteraz (a to ma 7 mesiacov) super a je to najlepsi prostriedok na uspavanie....ked vidim, ze je nalomena, tak zaviniek a do par minut (niekedy sekund) spinka...... Ked bola miminko hrozne revala a ked uz nic nepomahalo, tak vzdy zarucene pomohlo, ze sme ju zavinuli na zizalku (ze jej trcala iba hlavicka) a krasne ju to ukludnilo......mozno to niektorym matkam pride morbidne uvezovat deti, ale vidim ako to na nasu pekne vplyva, je to totizto normalne cez den uplne hyperaktivna, a potrebuje toto zavinutie a krasne zaspi.
Takze my takto uspavame vecer i cez den, ked sme doma 🙂

Mimochodom, som videla v telke nejaku reportaz o nejakej ceskej celebrite a ona syna zavinovala na uspavanie do roka 🙂

sue24
8. sep 2008

Samozrejme aj nam uz peknyc parmesiacov trcia nohy, preto ju davam do spacieho pytlu, ale len na to uspavanie zaviniem do zavinovacky a ked tuhsie zaspi, tak ju rozvinujem.....na nocne kojenie a manipulaciu pri tom zase zaviniem, atd....

zrepka
autor
8. sep 2008

No to som rada že nie som jediná "hriešnica" 😉 . Včera sme totiž boli na navsteve u jednej známej a tá bola zhrozena ze už zavinovačku nepoužívam. Jednoducho mi to pripadá prirodzenejsie a som rada že nie som sama. dik za vsetky odpovede celkom mi odlahlo. 🙂

pantomima
9. sep 2008

mám malou 10 měsíců a naq no ukládám v rychlozavinovačce, je děsnej rapl, jen tak by neusnula a když ano, brzy by sama sebe probudila, takhle se budí na kojení až o půlnoci, někdy ji nechám ješte zavinutou, někdy ne, podle toho, jak chce, ale jakmile je volně, budí se po dvou hodinách a to je schopná se v postýlce umlátit 😉