Ako dlho môže byť bábätko v lehátku?

natas4
13. jún 2011

Ahojte.
Mame doma vibracne lehatko a nasa dcerka si ho zamilovala. Dovtedy milovala iba nasu naruc, ale nosit na rukach sa ju stale neda a tak sme radi, ze si lehatko oblubila. Nechce byt na posteli, na hracej deke, nikde..iba v lehatku alebo na rukach...
...len ma tak napadlo: ako dlho moze byt babatko v lehatku? Ci nema cas straveny v lehatku nejaky vplyv na chrbticu alebo vyvin babatka? Lebo nasa dcerka by v nom bola najradsej stale...aky je vas nazor, je bezpecne ak ho budem vyuzivat i viac hodin denne?
Rozmyslam nad tym, ze a by bolo nejake casove obmedzenie, tak hadam by vyrobca na to musel upozornit???

jerryjanka
13. jún 2011

určite tam nie je 24 hodin denne 🙂 myslím že ked jej je tam dobre tak prečo nie, ved ju to zas prejde o chvilu bude vymyšlať čo by kde chytila a kam by najradšej šla, 😉
ak tam nie je 5 hodin vkuse tak to nerieš, moja čertica nechcela byť napriklad ani za svet vo vaničke takže sme od malička vozili po vonku v autosedačke odvtedy je to spokojné dieťatko, a lehatko ma ešte menší sklon tak myslím že je to ok.

pimpulienka
13. jún 2011

Ja som malinku dlho v lehatku nenechávala asi tak max. do pol hodinky a potom sa jej snažila venovať inak.

sirinka
13. jún 2011

@natas4 aj ja mam take vibracne lehatko a starsie v nom obcas aj zaspinkali a v pohode...
len to striedaj aj s lezanim na rovnej podlozke a na brusku aby aj motoricky vyvin nestagnoval....

natas4
autor
13. jún 2011

@sirinka a po akom case ju mam vybrat z lehatka? no inak neviem si celkom predstavit to lezanie na rovnej podlozke 😖 ...lebo nasa hned chyti nervy a zacne plakat
@pimpulienka no len ked nasu malu nic ine nebavi...iba lehatko, kocik a ruky...a nechcem aby si zvykala na rukach

sirinka
13. jún 2011

@natas4 nechaj ju v lehatku, ked si potrebujes nieco porobit. ona ta moze z neho sledovat, pripadne si zdriemne a ked uz budes mat hotove, snaz sa ju davat napr. na zem na deku a zaujat ju. je to dolezite pre nu, aby sa zacala otacat na bok a postupne na brusko a striedaj to s polohou na brusku.
ale babatko musi byt spokojne, napapane...mne sa osvedcilo rozbalit malu a tak nezurila ani na brusko ked som ju dala, ale az teraz sa jej zacina ta poloha pacit, ked uz si pekne drzi hlavicku.

bibap
14. jún 2011

@natas4 my mame opacny problem, v lehatku a vsade inde vydrzi kludne tak 5 minut...
bud rada, ze mas malu taku kludnu

kvetinqa
14. jún 2011

nas maly tiez v lehatku zvykol aj zaspat. neriesila som kolko moze byt a kolko nie, len som to kombinovala s lezanim na chrbatiku a brusku. ak sa budes snazit malu v tejto polohe nejak zabavit, vydrzi a zvykne si, neboj.

pimpulienka
14. jún 2011

Skús ju skôr čo najčastejšie polohovať, ukazovat jej zaujímavé predmety. My sme malinkú často dávali na brušinko, mala to potom veľmi rada, lebo samôže stať aj to, že ti ns brušku nebude chcieť vôbec byť.Keď ležkala ukazovala som jej všemożné materiály, aby sa ich dotýkala,do toho riekanky a spievanie a pod. Kresielko sme mali skôr na to, aby tam chvíľku vydrżala, keď som niečo robila, alebo po papkaní, aby chvíľku vytrávila.. 🙂

natas4
autor
14. jún 2011

@pimpulienka uz teraz nenavidi byt na brusku...ked ju tak dam, aby posilovala krcne svaly tak chyti nervy a strasne place ☹

natas4
autor
14. jún 2011

@sirinka rozbalit malu si myslela davat ju na brusko bez plienky?

sirinka
14. jún 2011

@natas4 ano, ked su rozbalene deticky, byvaju pokojnejsie...aj moje vsetky tri zo zaciatku vrestali na brusku a ked uz boli silnejsie, zacala sa im ta poloha pacit....

natas4
autor
15. jún 2011

@sirinka vyskusam teda bez plienky 😉 dakujem za radu

ducci
15. jún 2011

ja som sa pytala doktorky na autosedacku - ze ako dlho by v nej mala mohla byt... povedala ze tam 1, max 2 hodiny ze potom ju treba dat na brusko alebo na chrbatik aby sa povystierala.. nie je to sice lehatko, ale podoby princip 🙂.

co sa tyka bruska, moja mala ma tuto polohu velmi rada 🙂 ale skor mi v nej zaspi ako cvici 🙂 ..

evvkaa
19. sep 2011

mozem davat mesacne babetko do lehatka?

natas4
autor
24. sep 2011

@evvkaa jasnee, mozes 😉 ale nenechavaj tam babo dlho, aby nemalo oneskoreny vyvoj

andrejka1974
24. sep 2011

ahoj my sme mali reflux a musela byt v polohovatelnom lehatku musela spavat vo vysej polohe a tak tam aj spala a neuskodilo jej to bola tam aj niekolko mesiacov samozrejme s prestavkami ale v nom aj v noci spavala musela teraz mame 3 roky a vsetko je ok

evvkaa
25. sep 2011

@natas4 vdaka zatial bola len 2krat raz asi 10 min. a druhy krat asi pol hodinu ale pol hodina je tak v norme nechcem jej nejako ublizit ze ju tam dam 🙂

natas4
autor
25. sep 2011

@evvkaa ale to ju kludne mozes dat aj na dlhsie 😉 len aby tam nebola pol dna...ak ju budes davat casto na brusko tak v lehatku moze byt dost casto...ide len o to, aby si na lehatko nezvykla tak, ze nebude chciet byt na brusku 😉

evvkaa
25. sep 2011

@natas4 aha ja som predtym nedavala deti do lehatka iba dcerku ale ta uz mala asi styri mesiace 🙂 ja ju tam davam len vtedy ked je zla a potrebujem nieco robit na brusku sa jej velmi nepaci ale davam ju aby dvihala hlavicku 🙂 najvac sa jej paci na rukach ale to sa paci kazdemu babetku 🙂

saska2208
2. sep 2012

@natas4 podobny problem mame aj my, nechce byt na chrbatiku, ked ma lezat na rovnom najlepsie jej je ked je popr.na boku, ale priamo na chrbatiku malo, a tiez sa ju aj bojim tak davat, rado sa jej vracia papanie az cez nostek a dva krat sa mi tak uz dusila...najradsej ma ked je pri mne v posteli na hlavnici a pod perinou a ja lezim pri nej,.,, nieje to spravny postup viem ale viem,ze vtedy je najspokojnejsia. v lehatku ju mavam tak cca pol az tristvrte hodku,potom je uz nepokojna, uz ju to nebavi 🙂 a co sa tyka bruska tak to ju do tejto polohy davam menej, ale budem musiet zacat viac 🙂
inak ma mesiac aj tyzden a ked spolu cvicime ze ma dviha hlavicku, tak sa mi zdvihne za rucicky az do sedu, nieje to moc skoro ze tak dobre a silno drzi hlavku? ja som rada,ze je silna ale ci jej to nemoze nejak uskodit.dakujem

natas4
autor
2. sep 2012

@saska2208 nie to jej neuskodi, to je len dobre ze drzi hlavku 😉 na brusko ju treba davat co najviac a to ako spite, to je jedno, hlavne ze malinka je spokojna 😉