Používame cookies. Viac informácií tu.
Zavri

Ako dlho môže byť dieťa v špinavej plienke?

nikusssik
30. okt 2014

Možno hlúpa otázka,ale už som tu čítala že z pokakanej plienky hrozí zápal močovch ciest,prípadne iné choroby...stalo sa vám,že sa vaše deti zobudíi pokakané a vy ste nevedeli odkedy tak je?alebo vonku v zime asi neorebaľujete a istý čas trvá kým prídete domov. Ako to teda robíte aby ste prebalili ihneď?

zuzka38
30. okt 2014

prebalujem az ked zistim, ze je pokakany alebo ked ma plnu nacikanu plienku...

hanka_april
30. okt 2014

myslim, ze ak zijes normalne cistotne, tak nic nehrozi, urcite babatko nevydrzi dlho spat pokakane, aby mu nieco hrozilo, neboj sa 😀

ichbinich
30. okt 2014

Pocas spanku moje deti kakali iba ako novorodenci, a to som ich aj casto prebalovala. Resp. hned, ako som vedela, ze su pokakani, tak som ich prebalila.
Raz sa stalo, ze syn sa pokakal pocas cesty v aute a ja som to nevedela, mal skoro rok. Mal z toho poriadnu dermatidu, z ktorej sa dlho liecil ☹ Odvtedy davam este vacsi pozor a prebalujem podla moznosti OKAMZITE. Ked idem na ihrisko, je mi to jedno, to vybehnem prebalit a vratim sa, mam to asi 20 metrov 😉
Ked som v meste, mam vzdy plienku so sebou, resp. kupim podla potreby (syn sa zasadne pokakal vtedy, ked som nemala nic so sebou a len som vybehla rychlo nieco kupit. Tak som kupovala aj plienky a utierky a niekedy aj oblecenie 😝 🙄 )
Inak sa da prebalit aj "na stojaka" na hociktorom WC, casto v aute, aj ked je samozrejme pri otvorenych dverach chladno. Ale ak viem, ze sa nedostanem za chvilu domov alebo k wecku, prebalim aj v studenom aute. Radsej 3 minuty chladu ako zapareny zadok...

pipinka4
30. okt 2014

@nikusssik ahoj presne ja prebalujem hned ako zistim ze je pokakana a ak sa nahodou pokaka vonku v jednej casti mesta mame tesco tam je prebalovaci pult a v druhej casti je kaufland a tam je tiez prebalovak a len tak kade tade byva rodina mamina praca moja praca vzdy je kde prebalit este sa mi nestalo ze som nemala kde a pocas jazdy v aute manzel odparkoval a v aute som prebalila.

siska53
30. okt 2014

Stalo sa,ze mali nacervenaly zadocek . Vtedy poriadne vyumyvam a vykremujem.a hned to prejde.
Raz maly mal dermatitidu, ale nepamatzm si,ci kvoli plienke,mozno hej,lebo mal zapal mocovyxh ciest po navrate z dovolenky,ale to skor daco nachytal v bazene. Aspon sa odplienkoval,lebo uz mal 2,5r. Musel behat nahy a konecne to pochopil. Inak odkedy prespali celu noc (syn od 3.m,dcera aj skor,ale akokedy), prosto v nociach,ktore prespali cele,som ich neprebalovala. A zapareniny ani nic podobne nemali.

keziah
30. okt 2014

Po kake prebalujem hned, kdekolvek, kedykolvek akonahle na to pridem, lebo prave z prehliadnutia pokakanej plienky nam par krat vznikli nepekne mokvajuce zapareniny. Problem je vtedy, ked ma dieta hnacku a kaka aj 4-6 krat za den v malickych mnozstvach, takze si akurat trochu zababre ritku, ale nie je to nejak citit-takze to nezbadam hned.

marcelatje
30. okt 2014

To či žiješ čistotne nemá nič spoločné s možnou infekciou z pokakania sa. Baktéria E.coli nachádzajúca sa v stolici môže spôsobiť infekciu močových ciest aj zápal obličiek. Riziko je väčšie u dievčatiek. Nikde nie je napísané že infekciu dieťa dostane vždy keď sa pokaká, ale treba riziko eliminovať. Jednoducho prebaľ ihneď ako sa dá. Ako píšu mamičky vyššie prebaliť sa dá naozaj všade 😉

jabuducanevesta
30. okt 2014

Moj maly je cez den na latkovych, takze vzdy ho prebalujem castejsie ako umele jednorazovky a zatial nemal nijaky problem, ale ja zas pocujem,kedy kaka a tlaci 🙂 a takisto ho radsej prebalim aj v meste alebo niekde von ako byt v mokrom

niki101988
30. okt 2014

Sú deti ktoré si v mokrom a nakakanom vyslovene hovejú a nevadí im a to a potom sú také že v plienke ani nič nevidno a revú na ratu. Aj u mňa v robote riešenie plaču začína najprv plienkou a potom skúmame ďalej čo by mohlo drobca trápiť.
Balíme a 3 hodiny čo sa mnohým mamičkám nezdá lebo vraj veľa plienok 😀
Je na Tebe ako budeš prebaľovať, závisí to najma od kože bábatka a Tvojho uváženia
Len prosím Ťa neprebaľuj v reštaurácii pri stole, minule to tak spravila jedna DÁMA, podotýkam na toaletách krásny prebaľovací pultík so servítkami vlhčenými, plienky 3veľkostí a aj umývadlo kde sa dá zadoček umyť a ona ho balila pri stole, MM mal dovečerané 😎

yollanda
30. okt 2014

kym si nevsimnes, ze je spinava

althejka
30. okt 2014

Prevbalujem hned ako zistim ze nalozil,hocikde hocikedy hned ho prebalim🙂

lady511
30. okt 2014

ja som prebalovala hned ako mala viac nacikané alebo nakakané,,vždy a všade,,či v parku ekd bolo teplo na tráve a deke,,na návšteve alebo aj v aute na odpočívadle,,naša nebola niaka citlivá ona by spala v takej plienky aj hodiny ale mne by to nedalo,,aby dostaa niaky zapal,,najlepšia bola príhoda tento víkend,,,mala (skoro 3 roky) ostala s maminou v noci my sme boli s mojim na bowlingu...mamina ju klasicky uspala,,ja trošku už v naladičke som bola schopná sa len zvalit do postele,,a v noci,,zistím že mam niake pokré pod zadkom lebo mamina jej zabudla dat plienku 😀 decko prečurane od vrchného dielu pyžama až po členky ale spala si dalej 😀 😀 som hned vytriezvela 😀

kris557
30. okt 2014

No my sme mali žiaľ baktériu E-coli zo stolice a z toho bol zápal obličiek. Ja som malú prebaľovala často, som strašne na ňu ešte aj teraz háklivá a stalo sa....☹ Vždy som ju dobre umyla keď som videla, že jej visí plienka. Aj dospelák by si mal umyť po veľkej potrebe konečník, ak je teda možnosť...

dejka77
30. okt 2014

Mne sa stalo uz velakrat, ze boli deti pokakane a ja som na to prisla neskor. Nikdy nemali z toho nejake problemy. Inac prebalujem samozrejme hned ako viem, ze je tam kaka.

janikes
30. okt 2014

maly mal 1x zapal obliciek ako 3tyzdnovy a to som ho prebalovala okamzite po kakani, lebo som vzdy vedela kedy kakal. Bez ohladu nato som ho vzdy prebalila, ked som videla, ze kakal, raz dokonca priamo v obchode, samozrejme mimo ludi 😀. Ale vonku bola zima a lialo,domov by musel dlho vydrzat. Skus si predstavit, ze si na mieste dietata, ako dlho by si v tom chcela byt??

fcielkaa
31. okt 2014

Ja tiez prebalujem hned ako sa pokaka. Nastastie viem kedy to je, vacsinou po kojeni. A prebalujem kazde 2-3 hodiny a nikdy sme nemali problem so zapareninami.

milota164
3. sep 2015

ja som prebalovala hned ako som zistila ze je pokakana,umyla som ju pod vodou , osusila a natrela.Pouzivali sme Bepanthen, teraz je Extra mast pre deti do jedneho roku,ktore este nemaju celkom vyvinutu pokozku, hydratuje lebo obsahuje olivovy olej a regeneruje dexpanthenolom, je idealny ako prevencia.

gretocka
3. sep 2015

tak ako nechat dieta schvalne v pokakanej plienke - to by som nerobila, okrem spominanych zapalov si koledujes aj o zapareniny a vyzratu pokozku, co deticky dost boli, ale zas aby som si v noci davala budik kazde dve hodiny ci nahodou nekakalo, to nie.
Takze v klude a v pohode s chladnou hlavou. Ked citim, ze je dieta pokakane alebo pocikane a mam moznost, prebalim. Najlepsie s pouzitim cistej vody, chvilky prevetrania na vzduchu, nakremovania a znovu zabalenia.
Ak moznost nemam, pockam kym sa k tej moznosti dostanem (napr. dojdem domov alebo niekde kde sa da prebalit) a prebalim.
A deti su rozne, niektore vam da najavo nespokojnost hned, ine by sa v tom "rochnilo" aj hodiny 🙂

Tu začni písať odpoveď...

Odošli