Ako dlho môžeme kočíkovať v zime?

smejoocka
2. jan 2013

Timonko sa nam narodil predcasne v 35 tt a teraz uz mame 3,5 kg z porodnej vahy 2040 g. Chcem sa spytat na ake dlhe prechadzky mozeme chodit teraz v zime. Jedny mi vravia cca na 1 hodinu a druhy, ze aj na 3-4. Maly spava niekedy vonku v kociku. Mozem ist aj v ten den este na prechadzku? Dakujem za rady a odpovede 🙂

eeffka
2. jan 2013

3-4hod s novorodencom??? v tejto kose! max hodina

katren
2. jan 2013

kolko ma maly??? nasa ma 2 mesiace aj nieco a doobeda spi 2 hodky vonku a poobede chodime na prechadzku este so starsimi von, takze tiez nejake 2-3 hodky......zababus a kocikuj kolko chces 😉

vefi89
2. jan 2013

ja som zas aj za dlhšie. pokiaľ je zababušený, a nedýcha priamo čerstvý vzduch (dávala som šálik cez pusu) , tak by som s ním kľudne bola aj dlhšie.

lejlla
2. jan 2013

Ked bol drobec malinky tak max 1 hodinu som bola.dieta do 1 roku by nemalo ist von ked je viac ako -5 st.

trti
2. jan 2013

My chodíme max.na hodinu a pol,ale pokiaľ je viac ako -5 tak by nemalo byť bábo vonku..max.pri otvorenom okne kusok..

fraufrt
2. jan 2013

Mne sa chlapec narodil v termine, 4-kilovy, vo februari, ked bolo -30 a vobec som ho nekocikovala, ani ked boli normalne teploty. Spaval vo vetranej miestnosti alebo v kociku na terase. Ked som potrebovala ist do mesta, supla som ho do autosedacky a rychlo vybavila com bolo treba, na kocikovanie som nemala cas a ked som aj mala, radsej som si oddychla. Ale ak chces kocikovat, max do tej hodiny a poriadne zababuseneho, nemal by dychat velmi studeny vzduch, take male deti by nemali ist von ak je menej ako -5 stupnov (iba ak musis).

jankapiknova
2. jan 2013

naš sa narodil 28.10 a boli sme snim vonku celu zimu každy den(vynimka-fakt hnusne počasie,fujavica apod.) prespal v kočiku aj 2-3 hodiny.... teraz ma 4 roky a nebyva absolutne chory,ani sopliky nič...
ja osobne neuznavam trocha zimšie a už neist von...potom deti ofukne a hned su chore...zimšie neznamena neist von ,len trochu lepšie obliect 😀
to je len moj nazor a skusenost aj z okolia.

ustrachana
2. jan 2013

@smejoocka mne sa tiez maly narodil predcasne, bol v kritickom stave a von sme chodili v kazdom pocasi uz druhy den po prepusteni z nemocnice, fakt kazdy den a dopoludnia minimalne cca 2,5 hodky aj 3 a popoludni opat na 2 - 3 hodky a maly este ani raz nebol chory.

sharmana
2. jan 2013

Aj ja viem tak, že pokial je menej ako -5, tak sa s malými deťmi nemá chodiť von, môže im to viac uškodiť a ani za velkého vetra... ale pokiaľ je okolo 0, tak v pohode... ja som chodievala bud 1 hodinu doobeda a hodinu poobede.. alebo len tak na hodku, moja malá bola náročná, ked sa pocikala do plienky, tak bola hned hore a musela som prebaliť, čo sa vo velkej zime nedalo, takže sme bežali domov, lebo bola nekludná 😀

miskax2
2. jan 2013

ja som chodila na prechadzku aj 3x za den ked mi vydalo lebo mojim babam sa dobre spalo v kociku obe su "zimne"(okt.a feb.) a chodila som za kazdeho pocasia treba dieta vhodne obliect a ked sa ti bude chciet prechadzat pol hodinu alebo tri to je uz na tebe 😉

asocial
3. jan 2013

ja tiey, malz ma dve mesiace, chodim s nim von od toho desaiteho dna, na hodinu max...ono pocasiae podla mna nie je na to, abz bolo take male dieta vonku 3 -4 hodiny, nehovoriac o tom, ze take male dieta aj potrebuje jest

betuska22
3. jan 2013

moja malá mi nechce vo vnutri vôbec spávať či mrzne alebo nie 2x za den je vonku tak po 2,5hodky a chorá nebýýýva 😉

rose1988
3. jan 2013

do - 10 som bola vonku kým spala a od -10 max. hodinku uz som nemala odvahu dlhsie

vivusika
3. jan 2013

pokiaľ vydržíš 😀 keď je bábo riadne zababušené a vonku nie je -25, tak v pohode hodku aj dve ... však tí, čo žijú na severe /Nórsko, Švédsko.../ by potom vôbec nechodili von...

rusalinka
3. jan 2013

ja som sa toto pýtala mojej (teda Samkovej) lekárky. Povedala, že oficiálne teda povie, že do mínus 5. Ale aj to, že niekedy je pri -7 lepšie vonku ako pri plus dva. Takže závisí od pocitu. Ak je zima tebe, bude zima aj bábu. Ja chodím stále a kontrolujem mu kočík - má tam vždy teplúčko, dokonca aj tam, kde má hlávku... ono si to tí drobci tam nadýchajú a majú teplúčko 🙂 Potom už len záleží, či to vydržím ja... ak mi je zima a krpec sladko spí, tak sa snažím aspoň tie dve hoďky kvôli nemu vydržať. Ale ja si väčšinou zabudnem vreckovky, tak už nevydržím, ako mi sople tečú 😀 alebo mi treba pišať... takže u mňa skôr končíme prechádzky kvôli tomu, ako kvôli zime 😀