Ako dlho vydržia byť hore vaše 6 mesačné deti?

erika_lukasko
26. sep 2012

Ako dlho vydrzia byt hore vase 6 mesacne deti? A ako dlho spinkaju? Pytam sa len zo zaujimavosti... 🙂 Nas vydrzi byt hore 2-3 hodinky a potom ide spinkat... A spinka tak 1-1,5 hodiny...

dara2583
26. sep 2012

Moja malá spí asi 30 minút a potom je hore 2 hodiny a noc prespí celú, nerátam 2 prestávky na napapanie a hneď spí ďalej.

cerez
26. sep 2012

To spí krásne, priam ukážkovo. Náš má rok a denný spánok 2x po 45 min. Iné to nebolo ani ako 6 mesačný. To sme spali 3x po 30 min.

selena263
26. sep 2012

ahoj, nasa slecna spi tak 2-3 x cez den, cca hodinku - cize velmi malo 😀 ale zato v noci spi v podstate bez prestavky asi 10 hodin, okrem papania, ale to casto predrieme tiez

kajakajinka
26. sep 2012

nasa ma 6mesiacov a spinka cez den 3x po 30min ☹ ,medzi tym ma prestavky 2 az 2,5 hod,noc prespinka celu zavse sa zobudi na cumlik papat jej uz v noci nedavame asi od 4mesiacov,lebo nepyta 🙂

nykushka6
26. sep 2012

... my v noci spinkame super - klop, klop, klop, aby som nezakrikla 🙂 a cez den vydrzi tak 2-3h a potom ma 30min spanky, ale okolo obeda si zvykne potiahnut aj 2h, ked sa zadari 🙂

laksmi
26. sep 2012

Ahoj presne toto zaujímalo aj mňa 🙂 tiež mám 6 mesačnú dcérku, ráno mame budíček o 6:00 😀 o 8:30 spánok ktorý trvá podľa počasia - keď prší spí aj dve hodiny ale ak je pekne tak hodinku alebo aj 1 1/2, potom je hore do ( ma ale vydrz 😔 )12:30 a spí hodinku 15:30 - 16:00 ide spinkať... potom ju ukladám na noc a v noci sa budí 2 x lebo je hladnáááá 😀 😀

anniera
26. sep 2012

Prvého syna si už nepamätám ako spával keď mal 6 mesiacov, ale druhý do 8.-mich mesiacov spával cca 16-18 hodín denne. Čiže napr. v noci 12 hodín (bez zobudenia) + cez deň 6 hodín v jednom kuse bez zobudenia. Niekedy spal cez noc 14 hodín a cez deň "len" 4 hodiny vkuse. Možno si myslíte aké je to super, ale mala som problém niekam ísť (spať chcel len v postieľke, v kočíku nie!), nevedela som nič vybaviť, prijať návštevu.....všetko má výhody a nevýhody. Či veríte alebo nie, bola som unavená z toľkého nič nerobenia - pri prvom synovi som bola zvyknutá kmitať non-stop. Aby ste mali predstavu, teraz má mladší chlapec 2 roky a 3 mesiace, cez obed spí cca 4-5 hodín, vo výnimočných prípadoch "len" 3 hodiny, nerobí mu problém spať napr. pri príklepovej vŕtačke počas zatepľovania bytovky (teraz to prežívame). Akurát sa nočný spánok "skrátil" na cca 10 hodín. Niektoré deti sú spachtoši, niektoré nie, je to fakt individuálne.

barbyes
26. sep 2012

môj pokladík tiež spinká 3-krát po cca hodinke, ako kedy, a medzi dennými spánkami je hore 2-3 hodinky 🙂 ona by už asi aj chcela nabehnúť na 2 spánky, ale maminka ju nenechá aby si mohla cez ten obedný pospať s ňou keďže staršia spí pochopiteľne už len jeden 😅 😀

vonicka
26. sep 2012

v 6 mesiacoch sa nam ustalil rezim a zo 4-roch 30 minutovych spankov sa stali 3 spanky v rozmedzi 30-90 minut. nastastie 🙂 teraz, v 7.5 mesiaci je rezim v podstate rovnaky, ale vydrzi byt hore do 4 hodin, ale to uz je uplakany, idealne su 3 hodiny. U nas to zatial vobec nevyzera na 2 denne spanky, ako pisu v knihach. V noci prespi 10-11 hodin s 2 prestavkami na jedenie po ktorych hned zaspi.

andulka82
27. sep 2012

náš keď mal 6 mesiacov tak spal 15 až 20 min max 2x denne, bol to zlý spáč a už 1.5 roka vôbec poobede nespí, takže každé dieťa je iné, podľa mňa keď cíti on tak,že si chce pospať, tak nech spinká 🙂

drosera
9. nov 2012

no moj polrocny syn vstava kazde rano o pol piatej..to sa musime dve hodiny hrat..potom zapi na taku hodinku..potom sme zas hore nejake dve hodky, cca okolo deviatej-desiatej si zacne suchat ocka, takze ideme spat..to zvykne spat od pol hodiny do hodiny a pol..zvacsa tak 45min..poobede okolo druhej si zdriemne zas taku pol hodinku az hodinku..no a este niekedy okolo piatej zaspi na 20 min..spinkat chodime o pol siedmej, no a v noci je aj patkrat hore..a od pol piatej rana zas ten isty kolotoc.. 🙂 spat viac ako dve hodiny nepretrzite je u mna uz nepredstavitelne..

jarmila1977
9. nov 2012

ahoj,mam 7 mesacneho synceka,v noci spi bez zobudenia od 20,30-do cca 7 hodiny.cez den si pospi prd obedom hodinku a okolo tretej este 1,5 hod.je to kludne dieta,nemusim ho ani na rukach nosit,staci,ze je niekto pri nom v miestnosti,ked sa hra.

nivalis
9. nov 2012

Moja Ninka ked mala 6mes. tak spinkala v noci od 22.00 do 5tej potom som ju nakojila a spinkala do 9tej... a cez den potom spala 15 max 30minut... aj to som ju musela hojdat na lopte ☹ a Timi v 6 mesiacoch vecer zaspaval okolo 22.00 okolo 2 v noci vstaval- hore bol tak do 5tej... o 7mej znova vstaval a cez den spal 2x 30minut 😠 co uz 😀