Ako dostať do malej antibiotiká?

loren
5. apr 2009

prosim vas poradte ako mam dostat do dcerky antibiotika uz sme jej skusili lyzickou nic som do nej nedostla striekackou tak ze ju jeden drzi a druhy to do nej skusa dostat ale vsetko bezuspesne mece sa a ak ju aj znehybnime ako tak tak reve strasne a zatina zuby tak jej vopcham ledva ten koncek zo striekacky a ona to aj tak jazykom vytisne von a vypluje a to este popri tom musime davat pozor aby jej sirup nezabehol lebo aj to sa nam uz stalo som uz fakt zufala ona s 4 ml vypije ledva 2 ml ak vobec 😒

loren
autor
5. apr 2009

este som zabudla napisat ze ma 2 roky a aj po dobrom sme skusali ze jej dame odmenu ked to spapa ale to by som ju mohla prehovarat aj tyzden

alla
5. apr 2009

Ahoj loren! My máme tiež s dcérkou občas taký problém, lebo v poslednom čase berie lieky-antibiotiká už dlho. Osvedčilo sa nám však , že jej naškrabkám lyžickou banán a k tomu to po troške prilievam z odmerky, tak aby si to nevšimla (manžel ju zabáva, alebo jej dám nejakú skladačku). Skúšali sme to aj rozriediť v čajíku, ale to väčšinou nevypila všetko. Takže toť naša skúsenosť. Snáď pomôže 🙂

fifinna
6. apr 2009

loren, obycajna striekacka neni dobra, lebo to musi z nej dlho trvat, dostat aj taku striekacku specialne na lieky, ma sirsi otvor. Ja maleho chytim, streknem a podrzim ho aby prhltol. Ked nechce prehltnut, môze sa opatrne stlacit nos, aby bolo babo donutene sa nadychnut. Alebo môze byt dobre aj to, co pise alla. Fakt len davat pozor, aby nezabehlo, co sa nam zatial nestalo.

loren
autor
6. apr 2009

no citala som aj na druhych forach a docitala som sa ze je lepsie vstrekovat po kuskoch a smerom do licka tak sme skusili a hoci to trva dlhsie aj viac s lieku zje , alla no nasa neznasa banany ani ine ovocie a kase alebo vyzivy uz toboz nie 😒 ,fifi drzali sme aj nos no ona nam na to kaslala a ani hadam nedychala len aby nemusela otvorit usta 😉

koniarova
8. apr 2009

Loren, po častiach a vždy v ľahu. Podať napr. 1ml, nakvapkať do úst vodu, tá sa hneď dostane do krku a dieťa je nútené prehltnúť, dieťa zdvihnúť a ukludniť. Pár minút počkať a znova postup opakovať. Nedávaj na jeden krát viac ako 1,5 ml. Je to síce trochu zdľhavá a náročné na čas, ale nám jedine toto zabralo. A samozrejme aj nasilu. Máme tento postup od doktorky, povedala, ža radšej trochu plaču, ako nedať vôbec.

koniarova
8. apr 2009

A dávkovať tou striekačkou na Nurofen, alebo Panadol. Žiadna lyžica, ani obyčajná striekačka.

janinah
9. apr 2009

hlavne liek dávať dozadu na jazyk,nie dopredu ako dávate napr. polievku lyžičkou,ale viac dozadu to vyliať,zozadu nevypľuje

matica2
9. apr 2009

ja som mala taky problem zo staršou dcérou. dávala som takto: dala som ju lahnut, klakla som si nad nu, jej ruky mezdi moje kolená, v jednej ruke som mala striekačku a druhou som stisla líčka ked som dala antibiotika tak som stisla nos aby prehltla a potom sa napila vody. je to drastické ale inak sa nedalo ☹

tamia
10. apr 2009

mna by zaujímalo ako riešite to, ked dieťa liek spapá ale príde mu z toho zle a hned ho vygrcká. My máme totiž tento problém, ako tak spapá ale hned ho vygrcká lebo to má zlú chuť a prevráti sa jej z toho žaludok.

loren
autor
29. sep 2009

obnovujem tuto temu a teraz uz mame riadny problem dcerka ma 2,5 roka a poriadnu silu nieje mozne ju udrzat pri podavani lieku a ani cipok do ritky si nechce dat ocenila by som dake finty po dobrom ako ste do dietata dostali liek naslubovali sme jej hocico ale v tej chvili vsetko odmieta som uz zufala ☹

zuza.m
29. sep 2009

mne sa najlepšie davaju lieky ked spi.leži na chrbatiku a ja ho ponuknem dudkou alebo čajikom.otvori ustočka ale v spanku šuplnem mu to tam a prichytim bradičku aby nevyplul.tak to som mu teras davala sirup od kašlu.ale je to take že nemusim dat presne na hodinu.ale tak isto som mu to dala aj ked bol hore.celkom to spapal.ale tiež snim mam problem hlavne s maltofenom ten mu nechuti a tiež to vyprskuje.

len.petra
29. sep 2009

ahoj loren, nemyslis si,ze by bolo dobre porozpravat sa s dcerkou este predtym, ako jej chces dat liek, ze je to pre jej dobro a ze ked bude chora a nebude si davat lieciky, nebude moct ist von a podobne.. ved uz urcite chape taketo veci.. alebo daj "akoze" liecik aj jej oblubenej babike alebo mackovi.. my davame liecik tou hrubou striekackou na lieky a da si ho dobrovolne ked jej to dopredu pekne vysvetlim a netlacim na nu.. a este si aj na zaver povieme, ake to bolo bleee a fuuuj 😝

loren
autor
29. sep 2009

petra to som uz vyskusala aj teraz som jej vysvetlovala ze v lieku su taky mali bojovnici co znicia chorobu v hrdielku a ze potom ju povozim na koniku akoze na mne no zbytocne zacala plakat a vykrikovat nechcem bojovnikov nechcem bojovnikov v inom si da povedat no lieky su u nas od narodenia problem a tusim pojde v jej slapajach aj mladsia sestricka ktora uz teraz zatina dasienka ked jej idem dat espumisan alebo vigantol na lyzicke

mono
29. sep 2009

ahoj. u nas je podavanie lieckov tiez problem. na teplotu davame jedine capiky, lebo sirup mi mala vzdy vygrcka. aj antibiotika len v tabletkach, tie jej rozdrvim na rasok, dam troska cajiku a nalejem do krciku.

loren
autor
29. sep 2009

mono no ja tiez uvazujem nabuduce o tabletkach a dako zamaskovat v piti jedle

loren
autor
29. sep 2009

mono a nemece sa ti lebo ta nasa prvorodena sa mece a mece pri tom plac straaasny je mi jej tak luto ale musim do nej dostat aspon nieco nech vyzdravie dufam ze nenakazi malu to by som uz bola v koncoch spolieham sa na kojenie v tomto

mono
29. sep 2009

ako kedy. niekedy spusti strasny plac, ze sa mi hned zadusa, inokedy ich vypije bez problemov. teraz vypila aj sirup panadol, ten som jej dala cez pribalenu striekacku a dokonca prisla a sama si ho vypytovala.

len.petra
29. sep 2009

baby no kazdopadne vam drzim palce.. nech je tych liecikov hlavne co najmenej.. 😉

sisinka5
29. sep 2009

u nas sa osvedcil jahodovy sirup do stamprlika+antibiotika my s muzom ties stamprliky a tukneme si na zdravie a struhame ksichty lebo viem ze tie atb.tam citit...a vypije lebo uz mame za sebou kadejake finty a pokusy...

Nie sme alkači 😀 to len maly si zapamatal ked sme mu pripijali na zdravie na jeho narodky

lblb
29. sep 2009

my mu davame doslova nasilu, musime ho drzat dvaja a dost casto to konci, ze hned potom vygcka snad vsetko co jedol za cely den a uz sa stalo aj to, ze sme to po dvoch dnoch vzdalia a doliecil sa bez antibiotik. tie su pekne hnusne, horke. ostatne ako nurofen alebo nieco od kasla do neho ako-tak dostaneme, lebo to ma aspon sladku chut a nenapina ho po tom 😲

loren
autor
30. sep 2009

sisinka vyskusam dnes vcera sme tri krat nabrali atibiotika a s tych troch davok zjedla asi stvrtinu ostatne vyplula alebo islo pomimo bola spotena cela po tom doslova boji,lblb no vidim ze mame skoro v rovnakom veku deti tak viem aku silu vedia vynalozit 😉

sisinka5
1. okt 2009

loren-daj vediet ci zabralo toto poznam z 3 aj 4 davok ledva jedna vysla aj to som oko prizmurila ze akoze dokopy je to jedna davka...

No u nas zatial stamperlikove antibiotika zaberaju uvidime dokedy...a ak nato pride tak uz potom neviem uz sme vyskusali asi vsetko...

My sme si uz pozicali aj od susedy ziveho kocura ktoreho moj syn miluje a nezabralo to vtedy akoze pil atb.kocur aj matko a moj syn ho upozornoval nepi kocuik nepi ..lebo .odpadnes