Ako dôverujete svojim manželom s vašimi deťmi?

digysa
28. feb 2012

Priklad: Matka ma 2 deti a chcela by jedno zobrat lyzovat na 5 dni. (Druhe dieta nemoze, lebo nema dostatocny vek aby mohlo ist do lyziarskeho kruzku).
PReto sa musia rodicia rozelit. 18 mesacna dcera zostane doma s otcom a 4 rcony syn ide s mamou lyzovat.
Dcerka chodi do skolky na 4 hodiny.

Doverovali by ste manzelovi so starostlivostou vasej dcery/chlapca co ma 18 m pocas 5-tych dni, ktore budete mimo domu?
1. Ak ano, tak aka bola vasa najdlhsia odluka od vseho dietata?

2. Ak nie? Preco?

3. S cim vsetkym vam dokaze vas manzel pomoct ohladne dennej starostlivosti o deti? (prebalovanie, kupanie, krmenie, priprava jedla pre male dieta, hranie sa, kocikovanie, prechadzka s detmi, domace ulohy...)

tinkag
28. feb 2012

MM tiez zvláda všetko (okrem dojcenia), plne mu dôverujem. Mna by pustil bez rozmýslania, aj ked viem, ze kazdú chvíľku by mi volal 😀 Vie všetko, ako s deťmi, ony ho milujú, ja mávam poobedia - až do večera - voľné, lebo si ho nepustia z izby - alebo ich zoberie von, do obchodu, hoci kam. Bol s nimi u mojich rodičov - ked som bola v pôrodnici, chodili za mnou každý deň.

Co je na tom ked maminka chce ist sama so starším dietatom ??? Aspon si trosku oddýchnu, odreagujú, budú iba spolu a poriadne si to užijú. Ja som za - chod s ním sama, ale obaja si musíte dôverovať. To iba ty musíš vedieť, či to zvládne. Ved bývate spolu, má vedieť čo treba doma robiť. Ak ste každý deň spolu doma, vidí ako sa hráte, čo papká, kedy spinká. Napríklad po novom roku som ja na týžden zostala sama s Martinkou u mojej mamy - a moj ocino a mm zobrali Lenku a Peťku lyžovať. Bola som smutná, chcela som ísť s nimi, ale dopriala som im. Im bolo super bez nás a nám bolo super bez nich, ja som si parááádne oddýchla, užívala som si malú. A dokonca moj ocino zoberie budúci týždeň Lenku a potom Peťku - na striedačku - opať na lyžovačku. Dôverujem mu a viem, že o ne bude dobre postarané. Je to na vás ako sa dohodnete, ale ak ti chce dopriať, radšej nech zostane doma. Aj tomu staršiemu dieťaťu to veľmi dobre urobí, bude sa cítiť dobre - veď sa budeš venovať iba jemu. Doma na to nie je toľko veľa času.

spalka
28. feb 2012

Ano, doverujem manzelovi vo vsetkom, najdlhsie som bez nich bola 3 dni.
Okolo malej vie vsetko (okrem varenia, ale keby chcel vedel by 😉 ) a na hry dcerka preferuje zasadne tatinka 😉.

ani3012
28. feb 2012

parada ake vztahy tu su otec - dieta a ak by sa jednalo striedavku,tak by bolo 1000 veci proti

odpoved na otazku :aj keby sa postaral,pokial to nie je nevyhnutne,urcite by sme ich nedelili....mne by to bolo luto
ked som bola s Evickou v nemocnoci,tak maly bol u mojej maminky - mm chodil do prace - doma ostal ked zacali prazdniny a mali sme obe deti doma

vodnarky
28. feb 2012

ked sa nam malinka narodila,bolo to pre nasho tatka tazke,kym sa vsetko naucil..ale naucil sa a plne mu doverujem..bez problemov sa dokaze postarat o vsetko,aj ked to nebude az take tip-top,ako to robim ja,ale malej to nijako doteraz neublizilo..je na neho velmi naviazana a skor mame problem ist niekam von,ked ju ma zaopatrit babka,alebo niekto z rodiny..ale to len preto,ze je zvyknuta len na nas dvoch.. 🙂
ale ako to tu uz bolo spominane...na taku dovolenku by sme isli spolu.. 😵

moncicatko19
28. feb 2012

no moj manzel by to NEZVLADOL---nevie ho vyzliect(bodycka) prebalit,,hnusi sa mu hovienko nasho syna,nevie ho kupat nevie ho obliect ..........no vie mu obliect iba bundu a niektore topanky(nie vsetky) 😀 😀 😀 verim mu mozno by sa potrapil a prekonal a v krajnej situacii by to MOZNO zvladol ale mooooooc tomu neverim....TAKZE NENECHALA BY SOM HO S PALKOM (synom) 😀 😀 😀 😀

sssimi
28. feb 2012

Ja som sa ešte od malej nevzdialila na dlhšie ako cca 12 hodín-aj to bolo len raz, ale teraz nás čaká "skúška ohňom", keďže idem do pôrodnice. O chvíľu bude mať 3 roky, je dosť samostatná, ale aj keby je menšia, tak by to mm isto zvládol. Síce necháva veľa vecí na mne, keďže mu je to pohodlné, ale tiež viem, že sa dokáže o ňu postarať. Síce sa obávam stravy, ktorú budú konzumovať, ale tých pár dní to dúfam malinká prežije. S oblečením do škôlky možno bude tiež sranda, keďže mu to denne chystám, ale začnem ho pripravovať aj na to 😀 . A von ju asi zobreie len cestou za mnou na návštevu, ale ako najdôležitejšie považujem, že mám istotu, že malá neutrpí strašnú ujmu z nášho odlúčenia.

petkaa28
29. feb 2012

Nemala by som problem mojmu mm nechat aj novorodenca aj na mesiac....(obrazne povedane). Moj mm miluje dryi, oni miluju jeho a je 100% zodpovedny...takze ak by naaaahodou prislo k tilomu, ze by mal byt sam s dietaton, tak jedine co by mu nedal ako ja je materske mlieko 🙂

ducci
29. feb 2012

ja som este nebola od malej dlhsie ako 3-4 hodiny 🙂).. ale manzelovi doverujem 100% ze by sa o nu postaral 🙂 aj na 5 dni, len by som v provm rade musela prestat kojit... ale inak uplne v pohode by to zvladol urcite 🙂
manzel pomaha hlavne s upratovanim - ale co sa tyka malej dokaze vsetko urobit aj sam 🙂

suzieqiu
29. feb 2012

moj mm sa vie postarat o deti, vie ich prebalit, nakrmit, okupat, uspat.. ale ked som isla do porodnice tak som mu radsej na pomoc zavolala svokru. proste som mu asi az tak neverila. neviem si predstavit co by ta mala jedla. asi polievky zo sacku a parky. ked idem do skoly tak tych par hodin je fajn,ale 5 celych dni prec. predsa len je to chlap a nepostara sa o to dieta ako zena. cest vynimkam 😉

dai
29. feb 2012

ahoj,
no, ja som casto chodila na sluzobky - 3-4 dni ked mala malinka 1.5 a viac rokov... manzel si obycajne zavolal na pomoc svoju mamu - nemyslim si zeby to nezvladol, skor z casoveho hladiska to bolo pre neho tazko managovat...
ked som bola v porodnici s malinkym tak boli doma sami - moj muz stravu riesi navstevou restauracie, ranajky a vecere robi sam - moja starsia je uz ale velka a velmi samostatna...
co sa tyka starostlivosti o malinkeho - moj muz neprebaluje a nekupe - robi to len ked nie som doma... zatial to bolo raz alebo 2x ked som bola na nakupe a malinkeho bolo nutne treba prebalit - nerobil to ani pri malej, som s tym vyrovnana... s malinkymi sa ale vie pekne blaznit, mojkat, uspi maleho etc. ... kedze ma narocnu pracu tak spava v hostovskej - malinky sa budi niekedy aj 10x za noc a to by nemal sancu rano normalne fungovat v praci ( skusali sme to pri malej a potom ako parkrat zaspal na pojednavanie, sme to ajvtedy riesili tak ze spal v inej miestnosti...) - mne osobne to tiez viac vyhovuje ked sme v noci s malym v izbe sami, kedze si ho casto beriem k sebe...

ja osobne, co sa deti tyka, doverujem manzelovi na 100% - viem ze jeho forma starostlivosti je ina ako moja, nie je taky bojazlivy, viac im dovoli, nedrzi sa tak pravidiel etc. , ale svoje deti miluje a nikdy by nespravil nic, cim by im mohol poskodit.

keby mam teraz odist na viac dni, tak by som mu asi odporucila svokru alebo moju mamu - hlavne kvoli tym nociam, kedze chcem aby sa o nas financne staral, tak mu musim vytvorit aj podmienky aby bol fyzicky a mentalne schopny to robit - pri jeho praci sa to zial pri nedostatku spanku neda... 🙂

tiez inak suhlasim s prvou odpovedou - preco by nemohlo v 18-tich mesiacoch ist dieta na lyzovacku? my sme boli v januari s malinkym - malinka mala instruktora - manzel s nou chodil doobeda na svah, poobede zase ja na korcule - malinkeho sme si striedali ( bolo minus 20, takze mal obmedzeny pohyb po vonku...cize len kratke prechadzky ) - byvali sme vo velkom apartmane takze nebol problem...

adulik23
29. feb 2012

priznam sa, ze ked som si tuto otazku precitala vcera, tak mi tiez ako prve napadlo, ze preco nejdete vsetci spolu.

ALE potom som o tom premyslala a zmenila som nazor. 🙂 dokonca nad tym velmi uvazujem, ze buducu zimu (mladsi syn bude mat 18 mesiacov) by som nieco take podnikla. 😀
odkedy mame 2 deti, tak je starsi trosku odsunuty. dost casto mu musim povedat, ze teraz nemozem, lebo musim dojcit, uspavat, kupat ........ nech trosku pocka. a vidim, ze on to pocituje ako krivdu. samozrejme sa mu snazim venovat, ale uz nema tu 100% pozornost ako ked bol len jedinacik.
nejaky predlzeny vikend s kamoskou a rovnako starym dietatom by urcite prospel aj mne a miskovi. a verim tomu, ze tatinko by sa postaral. sice by mal problem s pokakanou plienkou, ale vsetko ostatne zvlada bez problemov.

co sa tyka tvojich otazok, tak zatial byva s detmi sam len na par hodin, ale relativne casto (2-3x do tyzdna), ked idem na kozmetiku, do telocvicne, na kavu ... 🙂 urcite by sme to vsetci zvladli aj na dlhsie, ale kvoli kojeniu to zatial nie je mozne.
len so starsim samozrejme vydrzi sam akokolvek dlho. napr. v lete sli na tyzden k moru a ja s malinkym k rodicom.
prebalovat vie, ale pokadene nechce 😠, od 1 roka kupe viac menej len on, vari ked treba, a na prechadzku dokaze deti obliect primerane pocasiu. 🙂

ked to zhrniem - tak vdaka za tip. buducu zimu to vyskusame. 😎

amadora
29. feb 2012

@digysa keď mal mladší synček 4 mesiace tak starší, vtedy 3-ročný ,musel ísť do nemocnice. keďže oteckov do nemocnice ako sprievod k detičkám neberú musela som ísť s ním ja a tak otecko ostal s mladším doma sám. a poviem ti že som bola absolútne pokojná, 100% som sa venovala chorému synčekovi a nemusela som sa trápiť myšlienkami čo chlapi doma bez nás 😉 manžel sa o synov vie postarať po všetkých stránkach, kŕmenie, prebaľovanie, obliekanie, hygiena, hranie sa, dohľad, proste sa môžem spoľahnúť 🙂

kvetinqa
29. feb 2012

1. Mam mladsieho syna a muzovi plne doverujem a zverila by som mu ho. Bola som 2 dni prec a muz sa staral o nasho syna. Zvladol to presne tak isto ako ja..
2. Muz pomaha so vsetkym. Niekedy ho treba nakopnut, lebo samemu mu to nenapadne, ale od narodenia si starostlivost o syna delime- muz dokonca vstava k malemu castejsie ako ja, lebo ma chce nechat vyspat..

majushkab
29. feb 2012

V januari som bola tyždeň v nemocnici a môj muž sa dokazal bez problemov postarať o nášho 3 ročneho syna.plne som mu dôverovala a aj maly bol v pohode aj v noci pekne spal aj ho okupal dal mu jesť proste ako by som bola doma 😉

zuzana_m
29. feb 2012

Mám 4,5 r. syna, a 1,5 r. dceru. Takže skoro tak ako ty.
1. Áno dôverovala, na hocijako dlho,absolútne vôbec by som sa nebála že by niečo nezvládli,len by mi strašne chýbali. Zatiaľ sme dlhšiu odluku nemali, teda max 24 hodin-u dcerky,ale ked bol syn malý,mal niečo vyše roka, tak ja som bola 3 dni mimo domu. Ani na chvílu ma nenapadlo myslieť si že niečo nebude fajn.
2. --
3. So všetkym, plnohodnotne,ako žena 😎 ,,ajked je to teda chlap poriadny 😉

Ale darmo sa tu nás budeš pýtať, všetko záleží od vás, od tvojho manžela, ako sa on dokáže postarať, čo všetko vie s detmi zvládnuť. Ale v každom prípade si myslím,že postarať sa o svoje dieťa by určite zvládol kým budete na lyžovačke 😉

salma22
29. feb 2012

mozu ist vsetci a uz keby sa chceli rozdelit tak je to o tom ci doveruje dotycna svojmu mm ak nie tak ostat vsetci doma a popripade pustit mm sameho co je hlupost ked to ma byt ako-taka rod lyzovacka

ja svojmu mm doverujem dokym neni z jeho mamou lebo nevie povedat ze tolko sladkosti za den dieta nemoze zjest aj on by jej dal modre z neba keby pri nom plakala a chcela by len to... takze moj mm musi doverovat mne 😀 🙂 😉 a na vychadzky chodime spolu aj to len cez vik mm sa venuje svojmu kruzku 😀 😀 😀

zuzin78
29. feb 2012

zvladne vsetko oshladom starostlivosti o dieti. ked som bola v porodnici, tak starsia dcerka bola s mm sama, pekne si varili, chodili na prechadzky, kupali sa. proste ako s maminkou
a co sa tyka lyzovacky,? my by sme sa nerozdelovali, bud ideme ako rodina a vsetci alebo nikto. o tom je rodina. 🙂

raffaella
29. feb 2012

@digysa nechapem, co tu riesia ostatne "rozdelene dovolenky" a podobne, ale budiz 😀
1. doverovala by som uplne vo vsetkom, moj manzel je vyborny otec, s malickou to vie od prvej sekundy ako bola na svete. 5 dni pri 18-m dietatku je uplne v pohode, ved ak nie je kojene, papka uz aj tuhu stravu, nevidim ziadny problem. U mna by to bolo asi max. tych 5 - 7 dni.

2. manzel vie pomoct uplne so vsetkym, snad to varenie je jeho slabinou, ale zase nasa malicka dlho ficala na HIPPkach, prip. by mu vedela svokra pomoct s radostou. A este nevie dobre zladit oblecko, aby bola mala pekne oblecena, tak ale to je detail 😎 😎 Inak ma uplne plnu doveru. Takze ja by som si vedela uzit dovolenky, lebo by som vedela ze dcerka je v tych najlepsich rukach 🙂

alex31
1. mar 2012

urcite doverujem ... mame sice uz trochu starsieho synceka (27 mesiacov) ale manzel je uzasny. Aj ked ma tie "otcovske musky" je super. Od malicka sa na vychove aj tom ostatnom podielame urcite spolu. Navyse momentalne z pracovnych dovodom musim odist mimo domova na cele tri mesiace ☹ a aj ked budem chodit v piatky vecer domov v nedelu na obed uz budem musiet naspet takze ak by som nedoverovala mozem rovno odist z prace. Ale ja viem ze moji chlapci to urcite zvladnu 😀 😀 😀 Ocinko je predsa super 😀

4ocka
1. mar 2012

Ja som nechala 18 mesacne dieta 5 dni manzelovi na krku,do skolky nechodi a ukazkovo sa postaral. Sice nebola pekne oblecena,vlasky trocha strapate,ale bol sikovny! Ja som bola v porodnici 🙂 doma vie uvarit zemiaky so zeleninou. Umyje mi podlahu,riad tak raz za mesiac,zvesa pradlo, hra sa s deckami,kupe oblieka,nadrda deti...vsetko..sice domace prace urobi raz za mesiac,no pomaha mi s deckami riadne! A to ma dve prace. Uzasny manzel

annie13
1. mar 2012

manzel bol s 18 mesacnym synom ked som bola v porodnici plnych 7 dni a zvladli vsetko ukazkovo

ale na vylet a tak dlho alebo podobne by som nedokazala ist iba s jednym s deti

vsak kym sa ty budes lyzovat s jednym druhe moze byt na hoteli gulovat sa s ocinom a podobne

varenie, prebalovanie, krmenie s tym mi pomaha stale

m.i.r.i
1. mar 2012

Moj muz je na rodicovskej dovolenke od maleho 2 mesiacov...tak asi ani niet co dodat🙂
Robi uplne vsetko to co ja
Prvy krat boli sami dvaja, ked mal maly 7 mesiacov ( 3 dni), potom pravidelne asi kazde 2-3 mesiace na 3-4 dni az doteraz ..Ja pracujem doma, ale raz za cas musim sluzobne odist/odist do prace kde mi sidli firma
Takze ziaden problem zorganizovat plan ako popisujes hore..aj nieco podobne ratam ze u nas raz bude, ked budeme mat durhe babo o par rokov🙂

weverka11
1. mar 2012

ja som teda este maleho nenechala s nim dlhsie ako den, ale moj mm keby kojil tak moze byt mama... zvlada uplne vsetko komplet, vie kedy maly papa, co papa, prebaluje, kupe, hra sa, chodi s nim sam na prechadzky... vsetko.... keby bol aj taky manzel jaky je otec, tak by bol najdokonalejsi muz na svete... keby keby...

koniarova
1. mar 2012

Neodpoviem priamo k téme, už bolo popísané dosť. Nechala by som mu dieťa, dôverujem mu, ale obava by asi bola. Žiadnemu mužovi nezaškodí, keď si to vyskúša sám na vlastnej koži. Byť 24 hod. denne s malým. 😉 😉 😉 😉 Budú si nás aspoň viac vážiť. A ženy, klubúk dole, toľko dokonalých mužov. 😲 😲 😲

haslerka31
1. mar 2012

Ahoj.Ja som musela odist do skoly na Slovensko na prednasky a moj priatel sa v pohode postaral o nasho vtedy 11m synceka, ostal s nim sam 9 dni.Potom mi povedal,ze radsej by robil 120 hodin tyzdenne ako s nim zostat doma🙂)Ale velmi rychlo zabudol ake je to narocne.Toto leto bude mat moznost si to zopakovat na 10 dni-syncek bude mat 2 roky a 3 mesiace🙂

katrinka8
1. mar 2012

Ja by som v pohode nechala, 100% dovera. Myslim, ze by vsetko zvladol, mozno nie v takyh "presnych" casovych intervaloch, ale inak asi bez ujmy. Mensi "problem" by bol asi varenie, ale pri jednoduchom opise by aj to zvladol urcite 😉 Jedine, preco by som ich nemohla nechat 5 dni samych, je kojenie 😀 Ale inak ma vie vo vsetkom zastupit - kupanie je dokonca jeho domena asi od 2. - 3. tyzdna po narodeni dcerky 😉

feb13
1. mar 2012

Ja som mala akutnu operaciu pre MMT ☹ ked mal syn len 5 mesiacov, dojceny, akurat sme zacali skusat prikrmy po lyzickach. Bola som v nemocnici 4 dni, manzel zostal na OCR nakolko aj obe babky este pracuju a perfektne to zvladol. Vratane prebalovania do latkovych plienok (stvorcovych) aj BKM! 😀 😀 😀 Pred nastupom do nemocnice som mu rychlo nakupila UM a flaskove vyzivy ktore povazujem za kvalitne, aby nemusel supat zeleniny... na listocek som mu napisala ako ma to mlieko pripravit a priblizne kedy co podavat, kedy ho davat spat atd. Aj ho kupal, aj na navsetvu ku mne chodili, s kocikom v MHD... sice raz ho doniesol v zimnom pyzamovom vrchu (v maji) lebo nenasiel body s kratkym rukavom aj ked ich tam bola kopa 😉 ale inak super, musim ho velmi pochvalit. 🙂 No a vysledok: ja som dosla domov a maly sa so mnou tyzden nebavil, furt len tatinka chcel a aj dodnes je nanho velmi silno naviazany (a prave kvoli tomu sa aj tesim ze som ho nenechala babkam). Mama a svokra varili manzelovi obed a ani ziadne ine domace prace som od neho nechcela za tu dobu, to by uz asi ani nestihol kedze som to nestihala ani ja... ale inak v pripade nudze vie urobit hocico.

bubelko
1. mar 2012

@digysa doverujem mu a nechala by som ho nielen s jednym, ale aj s oboma 😉

ivett1
2. mar 2012

Ahoj, tak ja môjmu manželovi môžem úplne dôverovať, čo sa týka starostlivosti o naše dieťatko ...bola som hospitalizovaná týždeň,s druhým dieťatkom, keď mala moja dcérka 18 mesiacov a všetko spolu zvládli na jednotku a aj neskôr, keď som bola v lete dva mesiace až do pôrodu v nemocnici 🙂 ...najťažšie som to pravdaže znášala ja...
Musím priznať, že ten náš tata ma dokáže vcelku dobre zastúpiť ...a to už od útleho veku našich detičiek...v pohode zvládol prebaľovanie, kúpanie, aj prípravu jedla (aj teraz rád navarí - pre celú rodinku🙂)...a ani robenie "opičiek" a podobné hranie sa s našimi maličkými bábätkami mu nerobilo problémy ...a všeobecne, čo sa týka hier, tak to je jeho 😀 ...(veľmi rýchlo sa prispôsobí našim deťom - teraz majú 3 a pol a 5 a pol...a hneď mám v byte namiesto dvoch tri malé deti😀...) ...skrátka, je to otecko ako má byť 😉 ...a veru, ako tu už niekto spomenul, keby bol aj taký perfektný manžel ako otec...tak... 😀 😀 😀

nanulik
2. mar 2012

z blbých odpovedí si nič nerob 🙂
1. nemám problém nechať malého mužovi. chodím externe do školy tak som čsto mimo domu,
najdlhšie ho mal ked som mala štátnice odišla som ráno o piatej a prišla večer o desiatej.
sice som musela stravu pre oboch pripraviť a na druhý den som upratovala bordel ako po výbuchu ale o malého bolo dobre postarané. on ked ho má tak sa venuje len a len jemu 🙂

3. čo sa týka jeho pomoci s malým, najvačšia pomoc je ked ho má a ja môžem v klude variť alebo niečo iné robiť, dokáže ho prebaliť (aj ked je pokakaný ale nerád to robí) okúpať, uspáva ho, chodí s ním von a hlavne sa s ním viac hrá ako ja, ja som prísnejšia 😀 ja u neho rozvíjam intelekt a mm sa s ním blázni 😀