Ako dôverujete svojim manželom s vašimi deťmi?

digysa
28. feb 2012

Priklad: Matka ma 2 deti a chcela by jedno zobrat lyzovat na 5 dni. (Druhe dieta nemoze, lebo nema dostatocny vek aby mohlo ist do lyziarskeho kruzku).
PReto sa musia rodicia rozelit. 18 mesacna dcera zostane doma s otcom a 4 rcony syn ide s mamou lyzovat.
Dcerka chodi do skolky na 4 hodiny.

Doverovali by ste manzelovi so starostlivostou vasej dcery/chlapca co ma 18 m pocas 5-tych dni, ktore budete mimo domu?
1. Ak ano, tak aka bola vasa najdlhsia odluka od vseho dietata?

2. Ak nie? Preco?

3. S cim vsetkym vam dokaze vas manzel pomoct ohladne dennej starostlivosti o deti? (prebalovanie, kupanie, krmenie, priprava jedla pre male dieta, hranie sa, kocikovanie, prechadzka s detmi, domace ulohy...)

andreah25
28. feb 2012

Ak nie je dôvera v manželove schopnosti o starostlivosť dieťaťa, tak je problém niekde inde. A ešte jedna vec, neviem si predstaviť mamu, ktorá by dobrovoľne odišla od 18 mesačného dieťaťa na tak dlho. Ja sa teším na malého po jednom dni v škole.

tea333
28. feb 2012

1. svojmu muzovi absolutne doverujem, je uplne samostatny, rovnaky rodic ako ja, vsetko zvladne tak ako ja, nieco aj lepsie, maly ho miluje tak ako ja.Maximalna odluka bola len par hodin (syn ma 18 mes) ale to preto, ze ja 1,5 roka povazujem za vek, kedy sa este nechcem a neviem odlucovat od svojho syna ani na noc. Ked bude starsi, mozu ist s mm kam chcu.

3.Muz je vacsinu casu doma so mnou, starostlivost o syna si delime, vychovavame a starame sa spolocne, teda dokonale zvladne vsetko okrem dojcenia dietata 😀

ivetkab.
28. feb 2012

V pôrodnici s dcérkou som bola 8 dní. A to bola doba, kedy sa o nášho 18mesačného synčeka staral ocinko. Náš ocinko bez problémov plnohodnotne nahradil maminu. Vie úplne všetko ohľadom detí. Aspoň, teda tých naších. Bez problémov kúpe, uspáva ... ale ... ak by nie tej pôrodnice, tak ich isto nenechám doma samych. Všade chodíme spolu a aj budeme. Všade kam ideme, tak sa tešíme, že ideme a sme celá rodinka spolu.

radlinka
28. feb 2012

Otazka znie : Preco nemozete ist vsetci spolu a uzit si lyzovanie ako velka rodinka ? ja by som sa v ziadnom pripadne neoddelovala rodinu. 😒

Odpoved: ano, doverujem MM vo vsetkom a dokaze vsetko spravit okolo dietatat do bodky, kedze sa to od jeho narodenia riadne naucil a stavia sa k veciam aj zivotu zodpovedne. Nechala by som ho s malym kludne tyzden, no problem. 😉

lubina
28. feb 2012

Moj manzel vie s detmi vsetko, od uplneho malicka. Ked sme mali prve dieta (dcerka mala 1 rok), tak som musela odist na 3 dni pracovne do zahranicia a bol na to sam,Ani jeho mama a ani moja nebyvali blizko nas, zvladol to. Ja som mu napriek tomu, ze vsetko s dcerkouvedel, ako blazon popisala celu stranu papiera, aby na nic nezabudol 😀. Zvladol to on a aj dcerka. Neboj, muzi su zodpovednejsi ako sa zdaju 😉

didiana333
28. feb 2012

Zvládne úplne všetko...plne mu dôverujem a viem,že robí všetko tak,aby sme boli všetci spokojní....

alexis617
28. feb 2012

ahoj môjmu mužíčkovi dôverujem máme dve deti dokáže sám nakrmiť ,prebaliť,okúpať ,navariť ,písať úlohy,aj zabaviť ked mu nič iné neostáva cez prázdniny bol doma asi 9 dní zo starším vtedy 11 ročným synom chodil s ním po výletoch autom ,autobusom aj s vlakom užili si to s menším bol sám asi deň a pol zvládol to na jednotku ak mu dieťa nenecháš nevieš čo môžeš čakať do budúcna ,ked odlúčeniu sa nebudeš môcť vyhnúť skús mu veriť 😉

anjelicek26
28. feb 2012

Zvladnut by to zvladol, aj keby tam bola hora spinaveho pradla, stravovali by sa kade-jako, ale zvladli, nahe ci hladne ci neprebalene by dieta nebehalo.

Drahy neni v tomto dokonaly, je prilis malo doma, ale prebalit, nakrmit, prezliect, ulozit spat aj tak zvlada 😉 Mozno robi niektore veci inak ako ja, ale to je predsa normalne ;)

cmulinko
28. feb 2012

.moj muz je 100% otec..cize zvlada vsetko na rovnakej urovni ako ja bez otazok co a ako robit alebo kde co najde...pozna chod domacnosti a rezim deti rovnako ako ja...v pripade potreby nemam ani najmensie pochybnosti ci nase deti zvladne...zvladol 2 deti na dobu 10 dni,kym som bola v porodnici...bol doma s nimi sam a inak sa pri detoch striedame,takze kym som v praci,tak ich zvlada kazdy den tak isto uplne sam....a som s jeho sikovnostou nad mieru spokojna 😵

slniecko77
28. feb 2012

absolutna dovera v jeho schopnosti 😵
..ked je treba navari, operie, poupratuje, maleho prebaluje..(ked bolo potrebne aj v noci..ja som kojila on vzdy prebaloval), krmi, zahra sa s nim, vysvetluje mu...syncek ho zboznuje 😵
..maly ma 13 mesiacov, najdlhsie som bola bez neho asi 4 hodiny

nez
28. feb 2012

u mna tiez absolutna dovera...najdlhsie bol mangel sam s krpcom 3 tyzdne, to mal syn 4 roky....jedine mini minus bolo, ked ma prisli navstivit do nemocnice, ze syn mal miesto tricka pyzamkovy vrch 😀

lucka1987
28. feb 2012

najdlhsie bol mm s drobcom sam cca 8 hodin .. ale to len preto ze mm je stale na cestach a doma je menej. a ked je doma taks me vsetci 3 spolu...
ale na 100% mu v tomto doverujem
prebaluje / dokonca aj ked je marek pokakany az na chrbatiku / varit vie, upratat vie pekne, vie co maly moze papat a co nemoze, vie ho sam okupat uz od babatka som ho to ucila, vie aku kozmetiku a na co pouziva, vie ho normalne poobliekat , uspat ho vie pekne, pohraju sa spolu......
jednoducho keby musim ist napr do nemocnice na tyzden ci dva.. viem ze o Mareka bude postarane najlepsie ako sa len da

katecameron
28. feb 2012

tak ja som v tomto extremistka ja nedoverujem nikomu co sa mojich detí tyka ani manzelovi nie hlavne ked boli deti male teraz je to uz lepsie ale 18mesacne dieta som nechavala s kymkolvek s malou dusickou ☹ a musím podotknut ze jedine ked som od dietata odisla bolo do porodnice s druhym inak som od svoho neodisla na dlhsie ako 2 hodiny

nikolka2
28. feb 2012

V pohode nemala by som stym problem ,,,moj muz sa vie postarat pekne o maleho a ma dva roky ,,,dcerku uz mam 5 rocnu ona uz je viac menej samostatna 😉

juliagregor
28. feb 2012

ked som bola tehotna stravila som v nemocke s prestavkami skoro 4 mesiace a poslednych 10 tydnov vkuse...
o syna bola postarane, mal vsetko...mal 2 roky, ked sa dvojky narodili

manzelovi absolutne doverujem, byval s nimi sam, ked som bola v skole...

hoogy
28. feb 2012

ja mojmu muzovi v tomto doverujem uplne. od uplneho malicka vie maleho nakrmit, prebalit(teraz uz netreba), okupat dat ho spat, vstavat k nemu v noci.... proste vsetko ako mama.nevie sice moc varit, takze by som im asi nieco pripravila. moj muz dokonca bol par krat aj sam s malym na plavani ked mal drobec tak do roka a vsetko zvladli 😉 sice nebola u nas nikdy prilezitost aby som bola od chlapcov viac ako nejakych 5 hodin,ale verim ze by to zvladli. moj drobec dokonca vydrzi aj s mojimi rodicmi cely den uplne v pohode.

minewka
28. feb 2012

Dôverujem manželovi, vie všetko, pomáha so všetkým (prebaľovanie, kŕmenie, kúpanie, masáž ďasienok, hra, prechádzka, obliekanie). 5 dní som bola v nemocnici na operácii - 3 dni bola malá len s manželom, potom musel ísť na školenie a 2dni bola u mojich rodičov - starkých.
Je pravda a asi dôležitý fakt - že od malička som nijak nebránila v tom, aby sa o malú staral manžel alebo starí rodičia. Sú na seba vzájomne zvyknutý - všetci 🙂

Nerobí mi problém od dcérky odísť - ak viem, že je v dobrých rukách - manžel alebo starí rodičia. Oboch považujem za plnohodnotnú súčasť rodiny, dôležitý element, ktorý malej dá to, čo ja nie. 🙂

Dovolenku - hoc aj lyžovačku - išli by sme všetci spolu, nedelila by som to - ale asi to bol len príklad.

macamac
28. feb 2012

na môjho sa môžem vo všetkom na 100% spoľahnúť. zastúpi ma úplne vo všetkom-varenie,pranie,žehlenie,upratovanie,pečenie /vianočné medovníky a zdobenie je jeho parketa 😉 /, naučí sa so synom, okúpe,prezlečie,uspí, ide na prechádzku,...skrátka-to čo ja. takže s týmto problém nemám.
aby si niekto nemyslel,že preháňam-ale môj muž je tak naučený z domu. nemal to ľahké 😔 zastupoval vo všetkých domácich prácach aj okolo domu otca, svokru aj svojich súrodencov.
a odluka? zatiaľ najdlhšia jeden deň celý komplet-naposledy teraz v nedeľu 😉 zvládol komplet nedeľné menu uvariť, upratať po sebe 😅 ísť s deťmi do kostola, pozvať k obedu našich, uložiť malú, ísť s ňou a synom von-skrátka ako mama 😀 😉

a samozrejem-nie je to denne. lebo je pracovne tiež dosť vyťažený. ale je to na dnešné pomery často 🙂

zuzana581
28. feb 2012

Tiež ma napadá otázka, prečo nemôže ísť 18m dieťa na lyžovačku. Môj syn bol s nami na lyžovačke už trikrát od svojich 7. mesiacov. Nevidím v tom žiadny problém.

A odpoveď na otázku je: Ano, dôverujem mužovi. Viem, že sa vie postarať o všetko. Keď musí 😀

majka1981
28. feb 2012

Aj moj manzel zvladne dieta (okrem uspavania, lebo stale zaspava na prsniku 😀 ) - ale len ked musi. ked som doma ja, tak robotu zadelujem ja, ale ked by som tu nebola, tak dieta by nebolo hladne, bolo by prebalene, preoblecene a vyspate.
Ale: v ziadnom pripade by som neodisla na dovolenku na par dni prec. Na to je este priliz skoro... Este si to nezelam

viki2912
28. feb 2012

no moj manzel akoze sofinku zvladne,ale na 5 dni by som ho nenechala.preco?lebo manzel ked kupuje,nepozrie ci vyrobok neexpiroval a viem,nie,som si 100 percentne ista ,ze by jej dal napr.jogurt po zaruke zjest.dalsia vec,moj muz ju neuspi,je zvyknuta na mna,jemu je jedno ci sofia prevrati byt hore nohami.on neustriehne,ci sa nenahosti sudocremu ako pri nom minule....a v neposlednom rade,urcite by ju nechal neprebalenu,ako ho poznam aj pol dna,nebabral by sa s nocnikom ako ja,nepustal jej pesnicky,neucil ju slovicka,nepovysaval,neumyl riad,neopral ....nenechala by som na 5 dni...maximalne 2 dni aj to by som volala kazde dve hodky ci je rpebalena,ci umyl riad,ci bol s nou na prechadzke..VIEM CO MAM DOMA A NENECHALA BY SOM.JE SKVELY MANZEL A DOBRY OCKO,ALE NIE JE AKO JA A JA SOM PEDANT... 😉

mummy01
28. feb 2012

MM taktiez zvlada vsetko okolo deti.U nas to ale funguje tak ze mu vzdy pisem taky akoze "manual" ze co-kedy-ako a musim mu nachystat navarene jedlo pre deti do zasoby lebo on nevari-teda aspon to tvrdi ale skor si myslim ze je pohodlny 😀 Zvladol starostlivost o syna ked mal 5mesiacov-4dni a o dcerku ked mala 4roky sa staral 3 tyzdne.
Takze okrem varenia MM zvlada uplne vsetko-ved aj on je rodic 😉

olifcek
28. feb 2012

moj mm by nezvladol nadojcit. Ja bych ale nerozdelila rodinku, ved 18mes.sa moze s tatkom sankovat

ica9
28. feb 2012

Manzelovi plne doverujem, zvladal od malicka kompletnu starostlivost o dceru (okrem kojenia) a v podstate aj o domacnost (aj ked ja to zvladam podstatne lepsie 😉 ) A nikdy som sa nebranila nechat dceru jemu, alebo starym rodicom. Skoda, ze su momentalne tak daleko 😒 , urcite by sme ich vyuzivali castejsie.
Pred mesiacom (dcera mala cca 19 mesiacov) som musela odcestovat na druhy koniec zemegule na 11 dni. Nie na lyzovacku, ale ani tomu by som sa nebranila 😎 Manzel aj dcera to zvladli na 1*, ziaden plac, ujma na zdravi, alebo ine problemy. A ja aj napriek povinnostiam, som si to uzila ako sa len dalo 🙂 Vrele odporucam 😎

jankako
28. feb 2012

@radlinka súhlasím.ja by som tiež nerozdelovala rodinu.

sirinka
28. feb 2012

😀 musim sa priznat, ze na tom priklade som sa dost pobavila....

katren
28. feb 2012

Kocky, tak ja som asi divna, ale ake to mate vztahy, ked manzelom nedoverujete???

A odpoved na otazku....u nas bol mm s Dominikou doma len tyzden, pokym som bola v porodnici...bolo o nu uplne postarane, mm sa o deti stara od narodenia, ja som ich dokonca naposledy kupala v porodnici, odvtedy mi nedovolil 😀 v noci k nim vstava, ked nevladzem 😉 ja svojmu manzelovi plne doverujem a nemam problem s nim nechat jedno z deti....alebo aj obidve naraz /co nechavam 4x tyzdenne kvoli zumbe a pilatesu 😎 /
A co sa tyka lyzovacky, nesla by som sama alebo mm sam.....my ked niekam ideme, tak jedine spolu, ved sme rodina....a druhemu dietatu sa da spravit tiez program 😉

mataharyy
28. feb 2012

V tomto manželovi věřím, dokáže přebalit, nakrmit, uklidit, uvařit... Myslím že to občas zvládá i lépe než já 😅 Nejdéle jsem byla od dítka pět dní, když jsem byla v porodnici s druhým a přežili všichni 😉 Ale kdybych měla jet na dovolenou, tak leda s rodinou (celou 😉 )...

liv1
28. feb 2012

píšeš seminárku? 😅
Dôverujem maximálne svojmu mužovi, vo všetkom by ma vedel nahradit čo sa malej týka (okrem kojenia) , ale vo veku 18 mesiacov čo je aj moja dcéra teraz, by som od nej na tak dlho ja určite nešla. Najdlhšie som bola od nej tak niekolko hodín.

salomuska
28. feb 2012

Manzelovi doverujem, ved je to plnohodnotny a kompetentny rodic rovnako ja. Z rozdelenia rodiny na 5 dni by som nerobila tragediu - jedna sa predsa len o 5 dni a pokial ma dieta s otcom dobry vztah, moze taketo rozdelenie na kratku dobu vasu rodinu naopak posilnit. vyskusate si ine role, nebudete v tych, v ktorych ste bezne cely rok, moze vas to paradoxne obohatit. 18mesacne dieta par dni bez mamy vydrzi bez ujmy, odskusane na vlastnom dietati - bolo 4 dni so starymi rodicmi. s otcom by mohlo ostat kludne aj dlhsie.
z uvedeneho zoznamu manzel zvlada uplne vsetko a som na to patricne hrda (okrem krmania-kojenia a domacich uloh - tie este nemame 😀 )