Ako ísť s dieťaťom medzi ľudí, aby neochorelo?

davidko7
6. júl 2009

Ahojte,už som tu viackrat pisala viacere temy.Teraz mam takyto problem.Maly prekonal laringitidu.Doteraz chory nebol,raz mal nadchu.Tu laringitidu chytil od malej mojej kamošky/ona ma na to neupozornila/.Tyždeň som si prešla peklom-horučky,zvracanie,plač a mrzutosť...
Odvtedy sa bojim s nim chodiť kdekoľvek,že znova niečo chyti.ja viem,že ho nemožem izolovať,že ešte bude veľa krat chori,ale bojim sa znova zaživať tie hrozne chvile...

knobloska
6. júl 2009

Davidko my bydlíme v jednom domě s kamarádkou, která má 2 děti a starší už chodí do školky. Holky jsou spolu pořád a ocucají samozřejmě kdeco. Takže bych řekla, že od nich chytne kdeco. Taky jsem to zezačátku strašně řešila, nechodila jsem s ní nakupovat, nejezdila jsem MHD. Ale už jsem se otrkala. Takže si myslím, že až vás potká ještě několik chorob, tak se na to taky vykašleš. Damozřejmě nelezu tam, kde jsou marodi, to je jasný. 😉

zitaje
6. júl 2009

No ja neviem, mozno nie je zas uplne na skodu prekonat zopar neskodnych chorob - zas nemusia to byt samozrejme laringitidy, ale napr. moja starsia dcera do nastupu do skolky v necelych troch rokoch mala raz nadchu, inak nic, a potom bola v jednom kuse chora dva roky, vecne priedusky, anginy. Pocula som aj taky nazor, ze je lepsie, ked deti v takom malom veku prekonaju nieco, ale neviem k tomu zaujat nejaky postoj - mladsia tiez chora nebyva, i ked sople mava, ale napr. od starsej minulu zimu nic nechytila, a pritom starsia bola asi 2x chora, raz mala sarlachovu anginu a teda moc som ju teda neizolovala.
Podla mna sa az tak neboj - zas medzi ludi chodit treba, tak budte vonku na ihrisku, tam je to podla mna lepsie, medzi ludmi sa da byt teraz aj vonku. 😉

iloha
6. júl 2009

taky nechodím tam, kde jsou marodi, ale jinak se neizolujeme, musí si vytvořit protilátky sama 😅 už jsme prodělaly salmonelozu (půl roku), po té, protože byla velmi oslabená zánět středního ouška a hnedle na to zánět průdušek. Ale teď už je v pohodě, chodily jsme od začátku března plavat a dvakrát týdně cvičit a bylo to super. Paní doktorka nám poradila na podporu imunity immunoglukan sirup (alespoň 2-3 měsíce).

milliigoret
6. júl 2009

davidko7 moj názor je ,ža keď ho nebudeš dávať medzi deti teraza vobec do spoločnosti tak ,keď pojde do školky tak to nebude veľmi ružové 😖 podľa mňa tomu netreba veľmi brániť,veď organizmus si musí budovať nejakú imunitu ,teraz to nemyslím tak,že sa budeš zdržiavať medzi chorými 😀 len proste ísť normálne medzi ľudí 😉

berenika39
6. júl 2009

ahoj, možná si zkus říct, že je sice samozřejmě nepříjemný, když je prcek nemocnej, to je každá mamča vyplašená, ale zase na druhou stranu - rýma, angíny a spol. jsou věci, kterými si projde každý a hlavně - má to řešení, uzdraví se. jsou i nemoci, který přinášejí mnohem větší starosti a trápení. prostě - žijte normálně, neizoluj ho, bude mít (možná) JENOM angínu.

shaula
6. júl 2009

souhlasím s miliigoret - imunitu je třeba budovat, jinak ho nástup do školky opravdu položí. Tím samo taky netvrdím úmyslně chytat jakoukoli chorobu, ale prostě chodit mezi ostatní lidi i děti. Je třeba, aby pochytal i nějaké neškodné bacilky už teď, nemůžeš z něj dělat skleníkové dítě 😉
Já s klukama od dvou měsíců chodím cvičit, do půl roka byli úplně zdraví. Od osmi měsíců chodíme do herny v mateřském centru a cca od 10,5 měsíce do plavání. Zatím prodělali jen slabou rýmu a šestou nemoc - u prvního mě to taky vyděsilo, najednou horečky 39,5, plašila jsem. Zbytečně. U druhého už jsem byla v pohodě. Myslím, že až taky proděláte pár těchle neškodných bacilků, tak budeš nad věcí a budeš se pak sama sobě usmívat 😉
Každopádně přeju hodně štěstí, choďte mezi lidi a chorob ať je co nejméně!

martao
6. júl 2009

Malý mal oslabenú imunitu. Kolektívom sme sa vyhýbali do 1 roka. Teraz by som to riešila asi inak, je trošku utiahnutý.
Skor sa vyhýbať hromadným akciám. Postupne sa imunita vybuduje. Dávaj preventívne vitamíny. Do školky bude pripravený, tam by ho fakt zložilo.

knobloska
6. júl 2009

Davidko, když bude Davidko nemocný, tak prostě budeš řešit danou situaci. Neřeš to, kde všude se může nakazit, to by ses zbláznila. 😉

nicky95
6. júl 2009

ahoj, myslím , že deti by mali chodiť do kolektívu už pred škôlkou. Ja som so svojím starším synom nikam nechodila a z prvého roku škôlky sme možno chodili 2 mesiace. Teraz so svojím mladším chodíme od narodenia do spoločnosti. Spolu sa naučili sedieť, chodiť a teraz sa denne hrajú spolu. Soplíky a kašeľ nás už dobehli, ale to všetky deti, čo sa spolu hrajú. /10detí/

zitaje
6. júl 2009

No ja som chodila s dcerou do materskeho centra pred nastupom do skolky a aj tak nic nechytila. A potom v skolke to bola hroza, ako som spominala. Ked mas dieta chore len obcas, to by som neriesila. Keby ste sli z choroby do choroby pred nastupom do kolektivu, to je ine...

betka1
6. júl 2009

znamej povedala doktorka, ze dieta musi byt 400 krat chore nez ide do skolky. Myslela tym asi, ze musi mat imunitu na 400 druhov bacilov, alebo daco take.
My chodime casto do detskeho centra, za 1,5 roka zivota sme prekonali zapal stredneho ucha, anginu, bezne chripky a podobne. Prichadza a odchaza to priebezne, nic vazne. Ostava mi len dufat, ze to pomoze do buducna a po nastupe do skolky bude zdrava ako repa.
Najhorsie asi je, ak dieta nechodi ani do skolky, potom marodi po nastupe do skoly a je z neho kandidat na opakovanie prveho rocnika.

davidko7
autor
7. júl 2009

Ďakujem za rady.mate pravdu 🙂 Ja vždy všetko dopredu riešim a všetkeho sa bojim ☹ Je to moje prve dieťa a som strašne vyplašena.Stale sa bojim...čo ak bude chory,čo ak je zle oblečeny,čo ak nezje to čo ma,čo ak ma malo vitaminov,čo ak je chudokrvny 😒 Ja viem,je to na zblaznenie.Ja si matersku neuživam,ale sa stresujem,čo všetko pride.

katy1979
7. júl 2009

betka tak to aby sme si svihli s tými 400 chorobami. my sma mali mozno 3x nadchu a raz horucku, takze neviem kedy malý ochorie. a chodime od ihrisiek az po bazeny a malý je zdravý ako repa.

davidko vsak si mama tak sa stale o nieco bojis. ale izolovat od ludi je horsie ako ho medzi nich pustit.

mywiel
7. júl 2009

Davidko bohuzial s tym nic nespravis, ako vravis dieta nemoze zit v sterilnom prostredi a s nikym sa nestykat. Tej kamoske by som podakovala, ze nech ma nabuduce upozorni ked ma choré dieta. 😠 Ja ked mam malu choru tak ju od deti izolujem, naco nakazit druhych, podla mna je to egoizmus.

lienockaa
7. júl 2009

mywiel absolutny suhlas..ano do kolektivu ist treba, ale naschval k marodom dietatko chodit nemusi a ani marodi k nemu..nas maly bol chory dokopy 3x z toho 2x od inych deti, ktorych rodicia ma na chorobu neupozornili, velmi ma to hnevalo, pretoze ja by som to inym nespravila.. 😠 a viem, co je to peklo pri chorobach, nas ondrej totiz odmieta uzivat akekolvek lieky, takze spolu velmi vela doslova bojujeme a trapime sa, pre mna je kazda detska choroba aj preto velky stres.. ☹ ale chodi s nami vsade, len ked viem, ze je niekde marod, tak sa mu radsej vyhneme, ak sa da..

davidko7
autor
7. júl 2009

mywiel,lienockaa-absolutny suhlas.Ja som sa doteraz až tak nebala,ale aj mna nahnevalo,že ma neupozornila.Preto mam strach,že sa to znova zopakuje.Že pojdeme medzi deti a zase tam budu nezodpovedne matky,ktore tam privedu chore deti.
Kamoške som vravela,prečo mi nepovedala,že mala je chora a ona nato-veď nerob paniku,neumiera...buduje si imunitu.Takže asi tak.

shaula
7. júl 2009

Hm, to je od ní trochu sobecký přístup. Laryngitida už není zase až tak moc banální, aby na to mohla takhle kašlat... No jo no, ale můžu říct, že většina matek je zodpovědná - jak jsem psala, chodím do cvičení i do herny a s vyloženě nemocným dítětem tam nikdy nikdo nebyl...

martao
7. júl 2009

Takýto prístup aj mňa vytáča. Minulé leto. Decká dostali ovčie kiahne. Bola som v 7. m. tehotenstva a nevedela som či som ich prekonala.
Jedna matka nahlásila v školke, že má choré dieťa, ale nič viac. Keď som zisťovala kde sa mohli nakaziť, až potom sa zistilo ako. Jednoducho matka to nebrala ako povinnosť nahlásiť, že dcéra má infekčnú chorobu.

shaula
7. júl 2009

Hm, no mně by ani nenapadlo, že to musím hlásit ve škole... 😖

andy80
7. júl 2009

Je důležitý s dětmi chodit mezi lidi, musí si vybudovat imunitní systém, když se nebudou nikde s nikým stýkat, tak si imunitu neutvoří. Jinak můžu říct, že Jiřík byl zdraví vždycky jak rybička, párkrát měl rýmu jinak nic, pak vlezl do školky a byl skoro pořád nemocný. Nosil nemoci domů a vždycky to chytla i malá. Mmch laryngitidu jsme si přinesli ze školky taky. Jiřík to zvládl v pohodě, protože starší děti nemají prý tak hrozný průběh, ale s malou jsem si teda užila. Noční dušení, inhalace, horečky, zvracení... atd. atd. U nás teda do školky dávají nemocné děti zcela běžně. A nejhorší je, že to jsou většinou mámy co jsou doma, ne ty co pracují.

vanja
7. júl 2009

no my sme s malou boli v nákupnom centre, keď mala 2 týždne. A potom nás až doma napdlo, že čo sa mohlo stať, ako mohlo ochorieť. A nič jej nebolo. Prvýkrát bola chorá teraz , keď mala 16´mesiacov, ale stále ju kojím, možno aj preto.

kordulky
7. júl 2009

ahojky maminky malá dokud byla ležící miminko tak ok jezdila s námi všude a žadná nemoc a jak začala chodit tak loni tři pobyty v nemocnici a pak stále nemoci .V tomhle roce jsme byli zdraví 😀 všeho všudy tak necelé dva měsíce i ted je má rýmu a začíná kašlat a to z toho před 14 dni vylezla ,testy má všechny ok má kontakt s velkými i malými taky dodržuji jak jsme nemocný nebo někdo z okolí tak omezím návštevy ale stejně jí to dostane 😀 doufám že si to ted vybere a až bude chodit do školky tak to bude dobrý.

yanna.o
7. júl 2009

hm, tak teď jsem si vygooglila nějaký info o laryngitidě a je to teda hnus, tváří se to nenápadně a pak najednou během pár hodin šup a je to velmi vážné. To bych na tu kámošku byla pěkně nasr.. Stačilo mi teď, že mi kámoška neřekla, že má její dítě virózu, chytli jsme to, jenže do toho rosltly špičáky, takže byly teploty, pak zas ne, pak zas jo, nakonec jsme jeli na pohotovost a tam plašila doktorka, že máme zánět ledvin a byli jsme kvůli tomu v nemocnici, ze který jsem ale hned druhý den ráno odešla, protože jsem nechtěla chytit od ostatních něco vážného, protože nám nic nebylo. Jen neměl odpoledne v teplotách umytého pindíka a ta náplava ve vzorku za¨příčinila ve výsledcích plné pole leukocitů. Další čistý odběr po hodině byl naprosto v pořádku. Nebýt ale toho nakažení, tak ten týden nebyl tak zmatený a vůbec... 😒
Tady o té laryngitidě:
http://www.vasedeti.cz/laryngitida-aneb-jak-muj...
http://www.babyonline.cz/nemoci-deti/zanet-hrta...

knobloska
8. júl 2009

Ono taky někdy jsou bez příznaků a už jsou infekční. Naše malá si kolikrát hraje se sousedovic holkama, nic jim není a večer mi volají, že mají teplotu. S tím nic neuděláte.

martao
8. júl 2009

shaula,
infekčné choroby by sa mali hlásiť ak dieťa chodí do kolektívu. Ja som musela doniesť papier, že syn mal len bežnú hnačku a nie salmonelu. Dokonca ak rodič pracuje v potravinárstve alebo v zdravotníctve musí toto hlásiť.

shaula
8. júl 2009

Martao, no jo, ale rýma je taky infekční a taky ji nebudu hlásit 😀 Ne, to byl jen vtip, chtěla jsem tím jen říct, že to možná nebylo o tom, že to "ta matka nebrala jako povinnost", jak jsi psala, ale možná ji to prostě jen nenapadlo... Pokud ji na to doktorka vyloženě neupozornila, tak se mohlo stát, že to jen opomenula, měla prostě jen starost o své dítě a zbytek ji nenapadlo řešit 😉 A taky, jak poznat, kde je ta hranice, co nahlásit a co ne... 😨

yanna.o
8. júl 2009

no my prý teď taky máme laryngitidu, ale záleží, jaký má průběh. Máme prudký kašel, malý trochu chraptí, kašel je takový chrčivý, ale kašle jen občas, dýchá normálně, takže to budu řešit zvlhčováním vzduchu a pobytem venku v kočáru s dekama.
No a my taky odpoledne nic a večer byla horečka (po pár dnech zmizela a přešlo to v ten kašel). Takže už jsme infekční byli, ale nemohla jsem na to nikoho upozornit, jelikož jsem vůbec nevěděla, že jsme nemocní. Už jsem to od malého chytila, mám trochu rýmu, bolí nebo pálí mě jedna mandle a čekám, kdy začnu kašlat. Tak snad jsme je nenakazili..
Já teda když vím, že jsme nemocní, ale není to na ležení, jen třeba nějaká viróza, tak jim to říkám, protože i tak je to otrava a uváže vás to doma a můžou se k tomu přidat jiné věci a pak se to vleče jak u nás a nakonec pro jistotu zbytečně skončíme v nemocnici.. Tam se ale spíš mělo dát bacha na ten odběr a nedělat předčasné závěry z nevalidního odběru. Ale určitě lepší prověřit než zanedbat 😉
Nemocem se člověk nevyhne a opravdu nemusí ostatní vypadat nemocně, ale už mohou být a sami o tom zatím nevědí a už jsou nakažliví. tomu se nedá vyhnout..

astrane
9. júl 2009

Yanna-my když máme laryngitidu,tak teplotu třeba nemáme 😉 jen začne malinko chraptět a pak po spánku přijde štěkavej kašel a ztížený dýchání...poprvé malej skončil na kapačkách na 3 dny ve špitále,protože měl už i málo kyslíku,jak se dusil a kortikoidy přímo do žil... a podruhé jsme doma dali rektodelt,ale nepomohl,takže zase 3 dny ve špitále,naštěstí na normalním pokoji a jen s pár injekcema.Byla jsem tam vždycky s ním a pak taky týden chraptím.jako lék se dává stoptussin a proznitzův obklad na krk...a pak kortikoidy na ten otok v krku...má to hafo dětí,aspoň kolem nás.JInak já děti taky moc neizoluju,pokud nemají horečky chodíme ven.Teď mě doktorka tvrdila,že má malej virózu anemá chodit na slunko a lítat,tak jsme normálně chodili ven a všem jsem to vždycky řekla,ale už to měl dlouho a nakonec to je alergie a ne viroza,tak jsem ráda,že chudák neseděl zbytečně 14dní doma.Samozřejmě s nějakýma neštovicema nebo něčím vážným sedíme doma všichni a nikam nelezem a hlásíme to ve školce a ve škole....