Ako komunikujete s deťmi?

nikuska744
28. okt 2015

Keď som bola škôlkárka a školáčka, mamina sa ma pýtala stále tie isté otázky? Čo nové v škole? Odpoveď: "Nič!" Známka bola? Odpoveď: "Nebola" Čo bolo na obed? Odpoveď: napr. zemiaky, mäso. Koniec debaty. A tak asi komunikujeme doteraz. Čo nové, čo si varila, kam ideš? Ako vy komunikujete so svojimi deťmi? Aké im dávate otázky, aby sa vám zdôverili, povedali, čo ich trápi, čo cítia? Ďakujem za odpovede.

alaguema
28. okt 2015

@nikuska744 dobrá téma. Tie "obligátne" otázky kladiem aj ja 😀, ale mimo to, sa bavím s deťmi normálne, ako s dospelými úplne o všetkom, samozrejme, vysvetlenia sú primerané veku. Čo ale nerobím, je, že by som sa nejakým témam vyhýbala, skôr naopak, práve tie náročnejšie ma bavia, lebo deti reagujú vždy nejak zaujímavo a mám dojem, že často z takého rozhovoru vyjdem ja ako tá, ktorá dostala viac 😉
Ešte k tým otázkam...no, neviem, Normálne sa pýtam, čo ma zaujíma. Myslím, že k tomu nie je potrebný nejaký extra spôsob kladenia otázok. Dieťa cíti úprimný záujem a pokiaľ je človek taktný, tak dietko sa zdôverí...uvidíme, čo bude v puberte.

oskvarka
28. okt 2015

@nikuska744 u nas to bolo take iste neznasala som to... odporucam knizku ako hovorit aby nás deti počúvali a ako počúvať aby nám deti dôverovali...

sardinka335
28. okt 2015

Ja bezne použivam niektore hlašky z toho videa...ze haluuuz.. 😎
A vidím ze nič sa na tom nemení..matky sa pytaju ,,stale rovnako,,. 🙂

https://www.youtube.com/watch?v=WH2mbwc159Y
maminkynafazulka
28. okt 2015

my sa ku krpcovi správame ako ku kamarátovi sebe rovnému..🙂 a zvykol si hovoriť nám všetko..🙂 väčšinou kým sa "vykokce" síce chvíľku potrvá ale posťažuje sa :D Keď nemá náladu.. necháme ho tak..🙂 Keď chce,vie že sa môže prísť vyžalovať,nezaťažujeme ho zbytočnými otázkami aby si nemyslel že sme otravní..:D Lebo keď sme boli my malé so ségrou neznášali sme otázky čo nové,ako v škole atď..:D veď to poznáte 🙂

felycity
28. okt 2015

no krem týchto otázok ja sa pýtam, ako bolo, či bolo všetko v poriadku, čo nové v triede, ako sa majú kočky a spolužiačky) a zrazu sa podozvedám všetko aj to čo nemusím vedieť 🙂 proste začneme viesť dialóg...na danú otázku... niekedy je chuť rozprávať a niekedy nie, ale to záleží aj od dieťaťa, syn mi zas veľa nerozpráva, ukončí vetou, že také somarinky v škôlke robili alebo nič tak ja vždy zažartujem, že to ste asi celý deň sedeli a pozerali sa na seba 🙂 a on mi povie s úsmevom, že áno...
@sardinka335 som sa pobavila 🙂

mawka
28. okt 2015

@sardinka335 milujem to viedo 😀 maly sa na tom rehlil, ze vsetky mamy sme rovnake 😀

mne deti hovoria same co bolo. akurat na tazku Co sa mate ucit je vzdy odpoved Nic 😀 😀

sardinka335
28. okt 2015

@mawka ja ich milujeeeeem... 🙂 Ked mi syn povie na otazku ze čo bolo v škole ze ,,nič, tak mu poviem ,,ani tabule tam nebyla,,??

,,Co bylo ve škole? Niiic....??
Ani tabule tam nebyla?? ,,

,,Kdyz se nudíš, tak se běz učit!,,

,,To je lednice, neeee televize,,
,,Zhasínej ty světla, nejseš tady v hotelu!!,,

To je mi jedno že Čeněk múže, ty nejsi Čeněk!
Proč nemužeš mít známky jako Čeněk??,,

mawka
28. okt 2015

@sardinka335 😀 😀 😀 presne 😀

kofa77
28. okt 2015

u nas otazka- co bolo na obed? odpoved- polievka a druhe jedlo 😀
co bolo v skole? nic, hadaj, vsetko alebo nic... 😀
takze tak