Ako majú vaše deti uložené ručičky pri spaní?

sisiska
5. júl 2010

Ahojte, mamicky,

chcem sa spytat, ako spavaju vase babatka? Teda hlavne mam na mysli, ako maju ulozene rucky pri spani? Maju ich vzdy hore pri hlavicke v pasticke alebo nejako inac? Nasa mala ich dost casto mava dole pri sebe, obcas aj hore pri hlavicke, ale to zriedka a niekedy ich ma len tak na hrudnicku alebo na perinke. A teraz som na nete citala nieco o DMO a tam jedna maminka pisala, ze jej mala s DMO mala ako babatko rucky vystrete pri sebe a aj nozicky mavala natiahnute a nie pokrcene, a ze babatka by mali mat rucky hore do pasticiek, ak je vsetko ok. Tak teraz mam hrozny strach, ci je s nasou malou vsetko ok. Dakujem moc za odpovede.

traktor
5. júl 2010

ahoj , nas matko ked bol babo tiez spinkal rozne, raz mal rucky hore, ,raz na hrudnicku a casto len tak pri tele...podla mna je toto ako dovod a ako obava z DMO velmi malo...takze sa nestresuj a bud rada, ze ti babo spinka a je jedno ako ma pritom rucky 😉

traktor
5. júl 2010

pozri, takto spinkal najcastejsie 😉

sisiska
autor
5. júl 2010

traktor, krasne babatko🙂...nasa mala tiez najcastejsie spinka presne takto...tak hadam je to teda ok.. tento tyzden zaciname cvicit Vojtovku, lebo mame uz 5 mesiacov a este sa nepretacame, a ja mam uz z toho hrozny strach...

traktor
5. júl 2010

@sisiska nas zas velmi dlho nechcel past koniky...vobec nechcel byt na brusku, tiez sme mali cvicit vojtovku, ked sme tam dosli , hned zacal past 😀 , tak uz sme nemuseli ist...asi sa zlakol pohybu navyse, kedze bol velky spachtosko 😉 ...neboj sa , kazde babo je ine, mozno uz o tyzden , dva sama zacne, a ostatne vam pojde uplne hravo a skor... 😉

ralanka
5. júl 2010

sisiska ani náš nechcel pásť koníky a ked už bol na brušku tak mal ručičky v päsť tak cvičíme vojtovku a teraz už lezie aj dopredu vidno tým cvičením pokroky aj ked sa musíš preniesť cez to že ti dieťa plače ale jeho to nebolí on plače lebo sa nemôže pohnúť ako by ono chcelo viac sa dozvieš v téme cvičíme vojtovou metodou 😉

sisiska
autor
5. júl 2010

traktor, ralanka, dakujem, snad to bude dobre...nasa mala sa prehyba dozadu, ked ju drzim na rukach, ako keby sa chcela odtiahnut odo mna a prehyba sa do luku , ked lezi, tak aj preto nam tu Vojtovku dali...

andreaka11
5. júl 2010

aj moj maly sa prehybal dozadu, ked som ho drzala narukach. hlavne ked sme isli dole schodmi. ale deti su zvedave a vacsinou sa pozeraju na svetla.... 😲
a s tym spanim si nerob problemy. kazde dieta je ine. aj moje deti spavali s rucickami dole. a nemozes brat vsetko osobne, co citas, lebo potom sa budes bat kazdych detailov.... nam konzultantka povedala, ked mali okolo 5 mesiacov, ze aby sme isli na fyzioterapiu s malym, lebo je moc napaty a rucicky ma vpast. na ziadne fyzio sme neisli a vsetko je ok!!! tak neboj 🙂

spalka
6. júl 2010

@sisiska inak mne sa to zda skoro, pretacat sa v piatich mesiacoch, moja krpana zacala az v siestich a vsetko potom slo ako ma, okolo osmych lezenie a hned na to sedenie, mame 14 mesiacov a chodime len trosku, ale kazde babo je ine a nebudem ju nutit do niecoho na co sa este neciti lebo by to podla tabuliek alebo inych deti naokolo malo tak byt 😉

bibione
6. júl 2010

@spalka musim oponovat 😉 moj maly v 4mes sa plazil a v 5tich stvornozkoval,v 5mes a 2tt si sam sadol a teraz v 6mes uz sam sa postavi

bibione
6. júl 2010

@sisiska to pocujem prvy raz.,ze musi mat rucky v past...hovadina...moj si da ako sa mu chce,aj tak len vedla seba vystrete,alebo ked zaspi na brusku,tak ich ma pod hlavkou,niekedy aj v past ale nie nejak silno v past...ale zeby to mal byt probleeem 😲
ze sa ti nepretaca .toho by som sa nebala...5mes nieje patologicke...ma cas aj 2 mesiace 😉 ale nejaka kativita by tam mala byt,,,treba dieta motivovat,mozno samemu sa do toho nechce 😉

bibione
6. júl 2010

@sisiska a k tomu prehybaniu...blbost,aby koli tomu na vojtovku 😲 moj to tiez robi,ked nechce byt na rukach alebo sa za niecim chce pozerat

spalka
7. júl 2010

@bibione tak mas obratneho chlpceka, gratulujem! 🙂 ale zas to neznamena, ze 6 mesacne deti co este nestoja su pozadu

traktor
7. júl 2010

@bibione tak bud rada, aj ostatne maminky...ale to neznamena, ze ked tvoj toto vsetko robi , ze to musia robit vsetky deti...kazde dietatko je ine a kazde ma svoj cas...takze nic netreba silit...a hlavne netreba porovnavat...aj u nas v teme mame krasneho sikovneho ericka, ktory vsetko bral hupom...vo vsetkom bol prvy, sikovnicek sikovny 😵 😵 😵 ...a kazdy myslel, ze aj prvy bude chodiit..a nie je tomu tak 😉 ...skratka v niecom bol prvy, v niecom nie...ale toto nie su preteky...takze len trpezlivost 😉

bibione
7. júl 2010

@spalka to som nikdy netvrdila! len,ze je to mozne,aby 5mes dieta vedelo to co moj...
@traktor tazko povedat co bude,v tomto moze byt popredu a vypravat sa nauci az v 3 rokoch 😀 napriklad

traktor
7. júl 2010

@bibione presne 😉 ...ktovie co bude...ale v konecnom dosledku, vsetky deti prestanu nosit plienky , zacnu chodit, zacnu kecalkovat...a ked na ne pozrieme nikto nebude vediet , ze jedno to zacalo robit v v 5 mesiacoch a jedno v 8 mesiacoch.. 😀