Ako môže moje 13 mesačné dieťa pribrať?

nelinoooocka
21. dec 2011

MALA ma rok aj mesiac a ma iba 9kg..dnes som bola u lekárky a povedala že by mala pribrať..neviem už čo jej mam dat jest papa pekne aj viac krát za den..už som zúfala:(ďakujem za každú radu... ☹

vrn
22. dec 2011

Ahoj, necitala som ostatne prispevky maminiek ale moja rada je ze sa NENECHAJ VYSTRESOVAT LEKARKOU !!!!!! Moja mala porodnu vahu 3900g a v roku mala 7500G, jedla mizerne...... teraz ako trojrocna ma 13kg a 94cm, je krasna, ciperna az moc, nic jej nechyba, papa uz pekne.

jaaty
22. dec 2011

@nelinoooocka, podľa mňa je je váha OK. Naša Hanka mala v roku niečo cez 9 kg a to sa narodila s váhou 4180 gr.. O trojnásobku váhy ani počuť, veď to by mala mať cez 12 kg v roku!!!! Ona dosiahla trojnásobok k dvoch rokoćh a lekárka ani ja sme nikdy netvrdili, že je chudá alebo málo váži 😉.
Je presne taká ako potrebuje 😀

sampo
22. dec 2011

moje 13.mesacne dieta nemalo ani 8,5 kila 🙂 tusim nejako 8,2 iba a dr. nam nepovedala, ze ma pribrat. Hlavne, ze je zdrava. Presne ako ti tu uz pisali, nenechaj sa stresovat, ak nema ine problemy.

betina1984
22. dec 2011

Tým sa vôbec netráp. Moja mala rok a mala 9.150 g. Mohla jesť koľko chcela, v 10 mesiacoch mi už behala, tak to všetko vylietala. Teraz má 3,5 roka a má 17,5 kg, nič jej nechýba...

mimkao
22. dec 2011

Moja malá má 16 mesiacov a váži 9,2 kg, a dr. z toho vôbec nestresuje. Jej staršia sestra má 3 a 1/2 roka a váži 12 kíl. Jesť jedia veľa, obe. Staršej dr. robila vyšetrenia na cukrovku, pozerala leukocity a štítnu žľazu. Všetko o.k.. Tak vraj má len dobré spaľovanie. A najmladšia takisto.
Takže aj tvoja maličká je určite o.k. 🙂

mimi21mimi
22. dec 2011

Moja mala v roku 8,5 kila, teraz ma 16 mesiacov a pribrala cca kilo a dr. mi nic nehovorila.... neboj, je to v norme....

gubcikova
22. dec 2011

moja dcérka má 25mes a 9870g.naša doktorka to nerieši pretože malá je zdravá.skús zmeniť doktorku

pancake
22. dec 2011

moja malá má rok a má 8kg. a som spokojná 😉 😉 😉

adal
22. dec 2011

juj, aká dobrá téma ,,, akurát včera som to riešila 😉 na gymnastike so starším synčekom sa ma jeden "dobrák" opýtal či mu dávam jesť 😒 má 4 roky 3 mesiace a váži asi 15 kg, je zdravý, nič mu nechýba, dokonca aj oproti iným deťom sa dosť naje 🙂 a nevedela som akú mu mám dať odpoveď (teda vedela, len som ho nechcela poslať kade ľahšie ...) každé dieťa je iné podstatné je, aby bolo zdravé 🙂

nibiru
22. dec 2011

vôbec by som doktorku neriešila mam kamaratku a ta ma tiež štihlu babiznu ale aj ona je štíhla to maš zase ja kojim a ortobed mi dceru v 6m.označil za obeznu 😠 než pediatrička bola spokojna a neriešila vahu nakolko bola plne kojena ano v roku bola velka mala 13,80kg a 81cm no ako zacala chodit drži sa na 13,00kg jasne že nemože bit štihla ani nema pokom obaja sme mohutnej postavy takže je logicke že dieta nebude štihle. 😀 pokial je zdrava vôbec by som to neriesila.

jankavl
22. dec 2011

9 kil je malo? ja som myslela ze optimalne, najma ak je (bolo) dieta kojene. dojcene deti maju priemerne cca o kilo mensiu hmotnost v prvom roku ako nekojene (existuju nove tabulky tusim who pre kojene deti, treba dat do vyhladavaca). zavisi aj od vysky. moj prvy syn mal v roku 9,3 kil a 80 cm, podla mna idealna vyska vaha kojeneho dietata. mladsi v roku 8,4 kila a 77 cm, vyzera konstrukciou uplne ako starsi, len je trosku cely mensi. podla mna su nadherni🙂, s jedlom nikdy nebol problem a nemaju byt po kom faldikovia, ani ja ani manzel sme nikdy neboli obezni.

happy8051
22. dec 2011

9 kil je pohoda.... v tomto veku sa deti nedaju nejako extra prepchavat jedlom, ked maju svoju normu, ktora im staci.... neriesila by som to

akika722
22. dec 2011

ahoj,podla mna ma v pohode,nema malo 😉 Mam kamošku čo jej maly mal 10kg na skoro 2ROKY a bol zdravy,len priberal po menej..
moj skoro 4r syn ma ledva 15kg ma skoro 110cm a je v pohode 😉

martina_uk
22. dec 2011

ajojky, moja mala minuly tyzden rok a vazi nieco nad 9kg, to je ako malo? ja si myslim ze to je ok, urcite ju netreba nutit do jedla ked uz nechce, horsie by bolo keby odmietala jest ale ked papa tak to je ok, kasli na doktorku, prva pediatricka nasej malej mi povedala ze naco kojim ked ma mala uz pol roka ze mam pekne prejst na UM.. ty lekary su niekedy pribrzdeny, Ty sama vies co je pre malu to najlepsie a kolko popapa, nasa niekedy spapa vela a niekedy zo vsetkeho len ochutna..ja si myslim ze to netreba prehanat, deti vedia kolko su hladne ;) uzivajte si sviatky a kaslite na doktorku

strapco13
22. dec 2011

@nelinoooocka treba dat viac udajov ..nie len kjednorazovy udaj o vahe..z toho sa neda usudit ci ti pribera alebo stagnuje na vahe..treba aspon porodnu vahu a nejake tie vahove prirastky ..pokial si dieta sleduje svoju rastovu liniu a privbera stale rovnomerne tak je vsetko v poriadku
bolo by dobre uviest aj to kolko papa, ake je zlozenie stravy a ci sa dojci alebo nie /ked uz je to v laktacnej poradni/
treba si uvedomit aj to aki su rodicia ak su rodicia skor stihli a drobni, tak nemozes cakat valibuka

nelinoooocka
autor
5. jan 2012

@azarijka super mam radost🙂

nelinka0401
5. jan 2012

ahojte..tak ja som pozerala tú tabulku a mi do nej vôbec nepasujeme 😉 malý má16 mesiacov a niečo cez 7 kg..ale dr.sa tiež nezdalo,že by mu niečo chýbalo..stále mi hovorí,že nemá byť po kom pevný ani vysoký 🙂 🙂 on stále niečo žuje..a na váhe to nie je vôbec vidieť

matat
5. jan 2012

moja mala ma zajtra 21m a 8,8 kg 😒