Ako na rozmaznané dieťa?

maria123a
27. dec 2021

Ahojte. Mám 4 ročného syna a práve sme sa po 4 rokoch so synom osamostatnili a bývame samo, starí rodičia ho samozrejme dosť rozmaznali .. moja otázka teraz znie ako prevychovať rozmaznané dieťa? Maly place , kričí a nedá si veci vysvetlit, ja mám 48kg a najhoršie je že syn by sa vonku ešte nechal nosiť na rukách a ja už nevladzem .. kričí na mma a place keď nieje po jeho alebo mi povie že už má nebude ľúbiť.. tak ako na rozmaznané dieťa? A poznáte nejakú dobrú rodičovskú literatúru a tomto prosím?

anin_fo
27. dec 2021

vybudovať si rešpekt, nastaviť hranice a pravidlá .. dodržiavať stoj čo stoj .. u nás zafungovala aj prevýchova pri kritických situáciach varechou (necháp otĺkanie od rána do večera) ..

yoxinka
27. dec 2021

@maria123a
No, budeš musieť ten rev vydržať a nepovoliť. 4ročné dieťa nosiť na rukách? 🤦‍♀️

danicaz
27. dec 2021

@maria123a ahoj, odporúčam knihu od Mareka Hermana - Najděte si svého Marťana; veľmi poučná,mne osobne pomohla vo výchove všeličo pochopiť, naozaj odporúčam
Autor je detský psychológ,venuje sa deťom od 0 do 6 rokov. Má videá aj na YouTube, skús si pohľadať 😊, dúfam,že som pomohla 😊

anin_fo
27. dec 2021

@maria123a a ešte odporúčam zapojiť do domácich prác, jasné, že nie samostatne ale nech sa učí

vitriolka
27. dec 2021

odporucam knizku respektovat a byt respektovany

annm81
27. dec 2021

@maria123a Jediné riešenie, ktorým si prejde takmer každý rodič, ak neche mať rozmaznané dieťa - istú dobu budeš musieť jeho plač a krik strpieť. Štvorročný je už dosť veľký, ak stanovíš jasné pravidlá, jasné relevantné tresty a nebudeš mu za žiadnych okolností ustupovať, pochopí.

21oktober
27. dec 2021

u nás funguje slovo NIE a cez to nejde vlak . NIE znamená NIE a nie je to možno , asi , počkaj , ochvíľu. Za mňa žiadna kniha o vzájomnom rešpekte a ponúkaním alternatív, nie je to výchova pre mňa , ja som mama , pre mňa dieťa nie je partnerom ale je to dieťa za ktoré nesiem zodpovednosť. Tiež vrelo odporúčam Marka Hermana, veľa vecí som od neho vo svojej výchove prevzala.

lujza123
27. dec 2021

Jednoducho neustupovat. Tak nech si poplače, nech sa aj o zem hodí no a čo. Keď zistí že tým nič nedosiahne veľmi rýchlo ho to prejde....

syslik81
27. dec 2021

@maria123a stary rodicia rozmaznali???? a kde si bola ty a tvoj muz? mas co si si dovolila mat ... tera sa staraj ... vela sil a trpezlivosti .. si rodic tak snad vies ako na dieta ...

ckatka
27. dec 2021

Mne naopak pomáha rešpektujúci prístup. Ale vzájomný. Robiť spolu dohody a pomáhať si. A takisto NIE je NIE. Zároveň však vždy vysvetlím prečo nie. A nepoužívam NIE len tak z rozmaru..

kitycat
27. dec 2021

Stari rodicia rozmaznali? Ty nemas respekt? Este ze ta nebije ale asi aj zacne ked nemas ziaden respekt pred dietatom a ak rychlo nezacnes ani ho mat nebudes

jumama
28. dec 2021

Ak sa pytas na knizku, odporucam napr. Moje vymodlene dieta ma privadza do zufalstva. Tam je na pribehoch vysvetlene, ako v roznych situaciach rozmysla rodic, ako dieta a ako to uchopit za iny koniec...

elizabet173
28. dec 2021

@maria123a chodí do škôlky? Ak áno, predpokladám, že tam je bezproblémový, pretože mu je jasné, že tam existujú pravidlá a keď ich poruší, nasleduje trest. Nosiť na rukách? Ani náhodou a čo keď kričí a plače? Veď to nebolí. Hlavne si nič nerob z primitívnych poznámok okoloidúcich a dieťaťu rovno povedz, že môže plakať a kričať koľko chce, na ruky ho nevezmeš. To isté doma. Snaž sa ty byť kľudná, viem, že je to ťažké, ale dá sa to naučiť. Pre dieťa je fajn, keď má denný režim, vie, čo bude nasledovať, vie, že napr. po sprche ide len jedna rozprávka a keď ju mama dočíta, ďalšia už nebude, aj keby reval hodinu, len to musíš vždy dodržať. Je zbytočné vysvetľovať do nemoty, on len skúša, nepotrebuješ ani žiadne špeciálne knihy, stačí, keď bude mať tvoje dieťa jasné a nemenné pravidlá, ktoré platia vždy, aj keď je u vás návšteva, keď budeš ty dôsledná a nedáš sa obmäkčiť nikdy jeho plačom a keď bude mať tvoje dieťa dostatok lásky.

elizabet173
28. dec 2021

@maria123a a najmä okrem maximálne dvojhodinovej návštevy u babky aj s tebou raz za tri týždne ho mame vôbec nenos, lebo zničí všetko, o čo sa ty snažíš. Ak by ti podkopávala autoritu, nešla by som tam aj pol roka

helga3008
31. dec 2021

@kitycat ona pyta radu a nie urazanie a poucovanie. Nevies jej situaciu, mozno museli s muzom pracovat a dieta bolo so starymi rodicmi. Hocico sa mohlo diat v ich zivote. Tak lahke urazat ale tazko vcitit sa a pomoct.