Používame cookies. Viac informácií tu.
Zavri

Ako na umrnčané deti?

anabella235
3. júl 2012

Mam 3 a 4 rocne deti, velmi bystre, mudre, aktivne od malicka. V komunikaci so mno vacsinou mrncia, stenkaju az neprijemne kvicia. Kym sa vlastne dostanu k tomu,aby vobec povedali,co chcu niekolko minut mravcia. Pochopitelne mi to zneprijemnuje vychovu, niekedy mam totalne pokrk tych neprijemnych zvukov. Pocitala som vela fakt dobrych knih, no riesenie mi unika. Snazim sa reagovat len na slusnu konverzaciu, no oni napriek tomu skusaju iii ah eee oj a kvik a jak, ktory vam brnka na ten spravny nerv. Nepoucia sa ani, ked ich razne upozornim. Vsetko chcu do sekundy. Pomozte. Musi byt riesenie. Dakujem

adula3334
3. júl 2012

Aj my sa s tym trapime,takze ma potesia rady ostatnych maminiek ako na to 🙂

cicimotinka
3. júl 2012

malý má 3 a komunikuje rovnako... proste sa tvárim, že nepočujem, aj keď niekedy je to veľmi ťažké...tiež mám z toho ťažkú hlavu, pretože to nieje o výchove, ale o naťahovaní sa... riešenie som nenašla, zatiaľ len trvám na tom, aby nakoniec normálne povedal, čo chce... skoro vždy sa to podarí, ale ako výhru to nepociťujem... ☹

tinkag
3. júl 2012

nepomozem, zial mam take deticky - no najviac tu prostrednu. Privitam aj ja dobre rady. Mohlo to byt ako diskusia, no nevadi.

ani3012
3. júl 2012

čo ja viem ? Začni aj ty robiť "iii ah eee oj a kvik " .... im to nepríde divné alebo zlé.... ale:

ja som tak malej,keď začala vonku skuvíňať,že chce bábiku-či čo to bolo,tak som presne urobila to čo ona...začala som opakovať po nej a kvíliť ,že chcem bábiku,drkala som do nej ...asi som vyzerala ako blbec,ale mala sa tomu usmiala,ešte raz skúsila-ja rovnakú scénku nachystanú a zrazu prestala ,vypýtala sa na ruky a tuším odvtedy to už neurobila....

marissenka
3. júl 2012

nas je tiez umrncany...obleje si trosicku tricko v momente rev..maminkaaa daj mi to dolee. alebo vymysla,chcem toto, vzapati to nechce a takto hore dole. na nervy..treba s kludom, lebo oni satankovia skusaju. 😀 a povedat ja ti nerozumiem, a ked chces plakat plac! a ignorovat. nam to miestami zabera. este ho pochovalim: jeeej ako ti kraasne plackas, este plackaj!! to ho vytoci a stichne.nehehe.. 😀 nie vzdy sa to da s kludom, ze ano... to by sme boli super mamy!!ale vsetko raz skonci aj vzdor...

mamavera
3. júl 2012

pokiaľ sú tvoje deti bystré a šikovné, určite to mladšie vypozorovalo od toho staršieho, že to kňučanie vzbudzuje u teba pozornosť. Čím skôr sa toho zbavíte, tým lepšie, len si treba uvedomiť, či je to vždy, keď niečo chcú, alebo len niekedy. Totiž v tomto veku niekedy myslenie predbieha reč, občas sa vyskytne aj zajakávanie, no myslím, že to nebude váš prípad Ak to mravčanie je len v niektorých situáciách, deti tým sledujú dosiahnutie niečoho, otočiť sa a odísť. Keď dieťa príde, povedať na rovinu, že ho budeš počúvať, len keď nebude mravčať. Riešenie je len dôslednosť, dôslednosť, keď si dohodneme pravidlá, treba ich dodržiavať. Dá sa to v pohode aj troj, štvorročnými 😉 😉

kvietocek7
3. júl 2012

ano, deti skusaju, niekedy to moze byt frustracia kedze nevedia vyjadrit co citia pripadne chcu dostat.Tak na seba upozornuju, a cim na vacsi odpor narazia tym skusaju viac a viac. Ale presne ako pise ani
''''''ak im v situacii nastavis zrkadlo tak casto zostanu zaskoceny''''
tiez,je to u nas na dennom poriadku a som dlho s tym zapasila, ale vychytala som muchy -teda aspon zatial funguje nastavenie zrkadla, a tiez do urcitej miery ignorovat. Proste niekedy netreba riesit, nechat nech sa decka vyburia (ale aby si neublizovali) a vec je vyriesena. Inokedy zas pomoze odviest pozornost k niecomu co maju radi napr pojdeme tam ci urobime to alebo ono...
A ked sa nepoucia treba ich nechat tak - jednoducho ak za niecim bezhlavo idu a stane sa nieco co sa im nepaci tak vtedy vychytit prilezitost a skusit vysvetlit....

brisilda
3. júl 2012

ejha tak presne tymto sme si presli pri prvom synovi 😀 mne to mrcanie totalne liezlo na nervy 😠 ale vyrastol z toho 🙂 chce to len pevne nervy ...u nas akonahle maly zacal mrcat som si k nemu klakla a pekne sa ho opytala co si prosi a ci by to neslo bez toho mrcania ...povedala som mu, ze ma boli hlava a ci by sa aj jemu pacilo kebyze ja zacnem mrcat a napodobnila som jeho mrcanie 😉
samozrejme, ze neprestal z dna na den a obcas som nanho aj nakricala ale casom to prestal robit :D
u nas to bola sila zvyku...pokial maly nevedel rozpravat tak si vsetko vydrankal prave mrcanim takze nam chvili trvalo kym sme ho to odnaucili

jabera
3. júl 2012

mam nieco obdobne doma.... ked som pokojna, snazim sa tisicikrat povedat: ale ked budes so mnou hovorit takto, mas smolu, ja to neurobim, skus to normalne... ked zrovna troska nemam nervy v poriadku, nebudem pisat, co urobim, aby mi ho nevzala socialka 😀 ale nie... no, obcas zrevem, obcas jedna po zadku, no.... ako asi mnohe z nas. vysledok? vobec nic nepomaha...

malinkaaninka
4. júl 2012

buď to povedz poriadne alebo nedostaneš nič.ja ti nerozumiem.

bosoriak
4. júl 2012

Je to presne ako pise @mamavera - ide len o pozornost. Ked na nich kricis, zvysujes hlas, ked ta to rozculuje, to vsetko je pozornost, prestanes robit vsetko co si robila a zacnes sa venovat im 😉 . Ked dosledne prestanes reagovat (velmi pomoze aj odist do inej izby), tak to nebudu mat preco robit.
Pozornost im skus venovat, ked su dobre.
(Odskusane a az na par malych vynimiek, ked som bola nevyspata a nervy mi praskli, to zabera na 100% takmer na vsetko).
Drzim palce.

dionyzka
4. júl 2012

... mne takto zacala starsia mrncat, ked sa narodila druha dcera. Chce jednoducho pritiahnut pozornost. Vyriesila som to takto: ak mrncis, nerozumiem Ti, nemozem Ti pomoct. Potom niekedy od dietata nastava plac, jedovanie sa, vyhrazky a podobne. Poviem len: spravaj sa ako velke, rozumne dievcatko a nie ako babanko. Ak mi to povies zrozumitelne, urobim to. Ak ani toto nepomoze, chvilu ju necham a skusam odznovu: nic Ti nerozumiem, povedz to normalne. Ak nic, skusim po chvili odviest pozornost na nieco ine a po ukludneni sa k danej zalezitosti vratim - cca. za 5 min. Niekedy je to dost vycerpavajuce.

evabb35
7. júl 2012

keď začnú mrnčať, kvičať atď. tak jednoducho v tom momente ohluchni.Viem, že je to nadľudský výkon, ale inak to nejde.

nadezdah
11. júl 2012

No môj san 1 r. a 8m. tiež mrnká, ale záleží, ako sa vyspí, niekedy sa s ním celý deň dá v pohode, inokedy celý deň premrnčí. Ťaká ma ruku, chce aby som robila, to čo chce on. Občas sa stane že aj pokričím, stalo sa, že som mu už ťapla aj po riti a nechala ho mrnčať. Niekedy nám pomôže silné objatie, pohladkanie a pusa, niekedy ponúknem prsník a zabudne čo chcel. Inokedy sa zdvihnem a idem s ním, kde chce a robím čo on chce. Najhoršie je, keď varím a on ma ťahá za nohu, bohužial, vtedy ho nechám mrnkať, inak sa nedá. A keď ma chce udrieť, pohrozím mu, že nesmie, keď udrie, ťapnem po zadku a poviem, že je škaredý a ignorujem ho chvílu. Ale večšinou zaberá objatie a ísť pozreť čo chce.

Tu začni písať odpoveď...

Odošli