Ako na uspávanie dvojročných detí cez deň?

jaja23
24. sep 2020

Ahojte, prosím maminy, ktoré dlho uspavali svoje deti napríklad na rukách, v nosiči, v kočíku.... Do asi dvoch rokov... Ako sa vám podarilo oducit ich od toho? To moje dieťa vôbec nespi. Som pri ňom, rozprávam rozprávku, druhú, tretiu, štvrtú, piatu, hľadám po hlavičke, po chrbatiku... Alebo nerobím nič.. A on nespi. Aj sa mu zatvárajú oči, ale bráni sa. Do teraz zaspáva v nosiči, ale už nemám nervy na to. Véd predsa potrebuje späť... 🤦‍♀️

lauriema
24. sep 2020

@jaja23 a kočiar? U nás keď už nič nezaberá, kočiar určite

jaja23
autor
24. sep 2020

@lauriema v kočíku nezaspal už hrozne dávno. Nechcem s tým začínať zase. On večer zaspí v posteli, len pri ňom lezime. Ale cez deň je to horor.

viestta
Odpoveď bola odstránená
Zobraz
simca06022011
24. sep 2020

Nic, zacni trenovat do skolky :D ziadne nosenie, kociky ani cirkusy, ak nebude spat nebude. Staci zaviest, taku oddychovu hodinku v posteli poobede. V skolke/jaslich si k nim ucitelka sadne a precita rozpravku, alebo im pustia rozpravku. A deti lezia. A aj vymyslavci casto rezignuju a radsej zaspia :DD Mozno uz tolko ani nepotrebuje spat. Mne mala dcera tiez momenty ze nebude spat, aj ked sa na kolomaz rozlejem. Pustila som rozpravku v radiu, ja som si lahla, ze sorry moja, teraz spime :D

lenuliatko84
24. sep 2020

Dala som do postielky, mlieko do flasky,povedala rozpravku a mala som 3 hodiny pokoj

nikpa
24. sep 2020

@jaja23 dat do postele a ist preč. Ked tam budes s ním a donemoty mu rozprávať rozprávky tak ta z tej izby nikdy nepusti. Na začiatku trochu poplace ale zvykne si, svet sa nezruti. Syn zaspava po obede aj vecer od 2 rokov same v izbe, naukladam mu hračky na postel, pohladkam a idem z izby. Kym sme ho uspavali tak to bolo pol az trištvrte hodinu, furt kecal, chytal nás. Teraz sa nemá komu venovať a do 15 min. spí.

jankapepe
24. sep 2020

@jaja23 koľko spí v noci??

jaja23
autor
24. sep 2020

@jankapepe no od deviatej do siedmej, čo je asi malo. On je potom dosť nervózny, keď nespi cez deň.

lucinka1988
24. sep 2020

@jaja23 moj tiež nespáva cez deň a neriešim, nesilím to. Nechce spať, nespí, chce spať-zaspí🤷‍♀️

danielahamar
24. sep 2020

Nijako, ak nechceli späť cez deň, Oto išli skôr večer a to hovorím od 1 roka, nemá význam uspavat dieťa dlhšie ako 15minut. A inak spavali v postieľke a v kočíku na prechadzkach

evkakozickova
24. sep 2020

@jaja23 môj mi zaspával na rukách len poobede,večer krásne sám v postieľke. Jedného dňa som si povedala že dosť keď večer dokáže sám zaspať tak prečo nie aj poobede? Tak som ho uložila do postieľky dala som mu fľašu mlieka,dopil a zaspal sam potom to už šlo samo.