Ako na veľmi vzdorovité dieťa?

simculllka
20. jún 2019

Ahojte,mame tri deti. Najstarsia bude mat 5, stredna ma 3,5 r a najmladsi ma 1,5 roka. Mame dlhodoby problem so strednou dcerou..uz som z nej naozaj zufala. Neviem,akym sposobom mam k nej pristupovat,pretoze uz som precitala vsetko mozno ohladom tohto spravania ( obdobia vzdoru) a aj vyskusala,ale na nu skutocne nic nepomaha. Je neskutocne vzdorovita,kazdy jeden den nam preplace za xy veci..je to na slaktrafenie,pretoze zvysne dve deti su pomerne kludne a toto dieta je ozaj ako za trest. Popravde,som z nej uz taka unavena,ze mozno som voci nej aj ciastocne zaujata,ja uz neviem...ale ked prereve fakt pol dna za totalne hovadiny,tak uz neviem na nu normalne reagovat. Najhorsie je,ze u nej skutocne pomaha jedine,ked uz ju v zlosti vytrieskam po riti,vtedy sa ako keby tak uzemni,niekedy mam ozaj pocit,ze potrebuje dostat dobre po zadku,aby sa ukludnila. ..samozrejme,ze takymto sposobom to riesit nechcem,najradsej by som sa s nou dohodla,ale ani moznosti na vyber nie vzdy pomozu..Vsetko si vydobija placom,place rano,place na obed,place vecer. Je malo veci,ktore ju zaujmu dlhsie,ktore by robila ...jednoducho,neda sa zas venovat len jej,pretoze mame este dalsie dve deti,ktore si tiez vyzaduju moju pozornost. Napriklad, ked nieco chce,tak to vkuse opakuje,napr.chce,aby som jej podala nejake auticko,tak jej poviem,chod si ho vziat sama alebo chvilku pockaj,co toto dokoncim..no nie,ona bude opakovat s revom tristokrat,ze to auto chce a chce.....alebo dalsi priklad..ideme niekam,tak proste reve,ze chce byt doma..takto to trva hodnu chvilu,potom zas ked ideme domov,tak zas reve,ze nechce ist domov. A takto to mame so vsetkym. Uz ma z nej ide naozaj slahnut,lebo s tou starsou dcerou a dokonca aj s tym mladsim synom sa da normalne dohodnut..aj ten na syn,co ma rok a pol vie normalne posluchnut,aj si necha vysvetlit,hoci je od tej strednej dcery mensi....viete,ja si tak uz hovorim,ze proste ona je asi taka povaha,lebo odmalicka si vsetko tak akosi vydobijala placom ...tak si hovorim,ze proste je take dieta,ze sa musime naucit nejako s nou fungovat,ze ju mozno nezmenim a bude taka stale,ale na druhej strane,uz stracam trpezlivost,chxelo by to asi zelezne nervy..dakujem za vsetky rady. l

simculllka
autor
21. jún 2019

Ahojte,dakujem vsetkym za odpovede,rady,nemam teraz moc priestor pre dlhsie odpisovanie,napisem vam neskor,ale mnohe rady od vas vyskusam,bodaj by daco zabralo;)

ariannazara
14. feb 2021

@simculllka ako si dopadla? Daj nejaké rady 😂

simculllka
autor
15. feb 2021

@ariannazara ahoj,no už je od tohto môjho príspevku cca dva roky a musím povedať,že posledného pol roka je táto dcéra pomerne skludnena. Povedala by som,že toto jej obdobie vzdoru trvalo viac ako dva roky a bolo to občas šialené. Ale nič iné nepomohlo,len čas..že dozrela a dá si aj vysvetliť,aj sa celkovo ukludnila. Prišla som na to,že sa zjavne jednalo o obdobie vzdoru,lebo kto by to bol čakal,že naše najmladšie zlatíčko,vtedy spomínany 1,5 ročný syn,ktorý má teraz cez tri roky,začína byť rovnaký satan 😂😂😂😂takže popravde,zas máme doma takéto "problematické"dieťa,ktorému prepína každých pätnásť minút,ale tentokrát je to najmladší člen rodiny. Takže som si tak povedala,že ešte cca rok budeme mať túto šialenú domácnosť a potom sa to snáď zlepší;)) takže asi tak😉

simculllka
autor
15. feb 2021

@ariannazara takže na tvoju otázku odpoviem- len vydržať 💪

alexandrarackova
10. máj 2022

@marte1 dobrý deň, viem že je to staršia diskusia máme momentálne taký istý problém ako ste s tým pracovali?