Ako nájsť skytý potenciál v dieťati?

courage
13. nov 2015

Asi kazdy rodic by prijal, aby sa jeho dieta v niecom presadilo. A mohol byt na neho patricne hrdy. Preto by som ocenil, kebyze tu najdem prispevky ludi, ktori mali a maju snahu nejakym sposobom zistit v com jeho potomok vynika. Respektive v com ma predispozicie. Mozno nejake typy alebo recept k danej problematike. Aby zbytocne jeho dieta nemrhalo cas a energiu na nieco v com nema zjavnu buducnost. Rad sa nechavam inspirovat dobrymi napadmi a dufam, ze tato tema nie je bezpredmetna. Tesim sa na odpovede 😉

terezka1947
14. nov 2015

Zaujimava tema....my tiez s manzelom chceme najprv nejako zistit a ked uz zistime,tak rozvijat "talent" nasho syna(4r)
moj sen je mat z neho tanecnika v ludovom subore 😀 😀 to,co som ja nedokazala.... 😀 😀

ale vazne...mame momentalne iba jeden kruzok poblizku a tak som ho zapisala na pohybovu pripravu,jednak preto,aby mal "iny" pohyb,bol medzi detmi aaaa zaroven by som si rada vypocula aj nazor pana=tanecneho majstra,ci ma na to,ci nie....ak ano...urcite budem rada ak sa nam podari "ist" tymto smerom,ked nie....pokial ho to tam bude bavit,nechame ho "tancovat"....a uvidime,co dalej...

ale zarazila ma jedna skutocnost....ked rodicia vidia v dietati to,co si sami vsugeruju a nutia deti chodit na nieco,co ich nebavi...
chapem,ze chceme niekedy mozno cez deti dosiahnut to,co sme my nestihli,nemohli,rodicia nas nedali,atd...ale trosku by nebolo odveci realne sa pozriet a nechat si aj povedat pravdu od ludi,kt.tie kruzky vedu a zvazit,co dalej

zita19
14. nov 2015

@courage z tvojich prispevkoch v inej teme mi vychadza, ze najlepsie bude nechat to na prirodu. Aby sa dieta prejavilo, aby stratilo zabrany, aby mohlo prezivat pocity na plno bez zabran... Takze asi by bolo najlepsie sem tam mu navarit polievocku z houbiček, do kolacikov natrusit marišku, pripadne mu navarit trosku perníčku. Potom sa naozaj ukaze, aky je jeho skryty potencial, ktory mozes rozvijat a rozvijat a rozvijat... Len aby bolo u koho.

courage
autor
14. nov 2015

@zita19 toto je tvoja predstava? No super, drzim palce 😉

zita19
14. nov 2015

@courage nie toto je tvoja predstava. Vsak to tu rozvijas na niekolkych stranach https://www.modrykonik.sk/forum/rodinne-problemy/priatel-a-drogy-2/
Na koni sa neskryjes 😀 😀 😀 A treba zvazit co kde tliachas... Vsetko co napises, moze a bude pouzite proti tebe 😅 😅 😅

courage
autor
14. nov 2015

Rozvijam? ja som tam napisal svoj nazor. Nemozem zato, ze si domyslas, ze ja som autor prispevku. A ze si pomstichtiva. Stale vyryvas, ale uz som nieco na teba vymyslel. Tak len dockaj casu, ked si chcela vojnu 🙂

zita19
14. nov 2015

@courage vsak domnievat sa mozem. Ci? A rozvijal si to v niekolkych prispevkoch. A uz sa neviem dockat. Vojnou na MK sa mi v priebehu mesiaca vyhrazali viacere. Zeby si ty bol jedna z nich?

zita19
14. nov 2015

@courage na Pokeci ti uz asi pšenka nekvete, tak si prisiel si na Kona hladat nejaku, ktora by sa tebou nechala opelit aby si potom mohol hladat potencial u svojo dietata?
http://pokec.azet.sk/dominiko#

courage
autor
Odpoveď bola odstránená
Zobraz
libka1
15. nov 2015

Kde zmizla ta krasna fitomontaz hodna 12-rocneho chlapca? Az mi smutno za nou ostalo 😀

zita19
15. nov 2015

@libka1 nesmut, mam ju v blogu. Take majstrovske dielo sa musi uchovat aj pre nasedujuce generacie 😅 😅 😅

libka1
15. nov 2015

@zita19 potesila si ma 😀

jolinka
15. nov 2015

@libka1
@zita19 som to nahlasila adminom, tak dufam ze som neurobila osudnu chybu 😀

zita19
15. nov 2015

@jolinka myslis, ze sa pan amatersky vytvarnik, ktory ma nejake nie moc valne zrucnosti vo fotoeditore zrealizuje na tebe? Mna to napriklad dost pobavilo, aj ked po technickej stranke by so mohol dat viac zalezat. Ale potreboval, rychlo, rychlo nieco dat, lebo uz mu dochadzala praskova invencia 😀 😀

jolinka
15. nov 2015

@zita19 ja tu nemam fotky, a hned som album deti dala len pre priatelov. kokso jake exemplare tu zacinaju chodit 😝

zita19
15. nov 2015

@jolinka tento vikend sa tu nakotilo takych exemplarov viac. Obavam sa ale, ze je to len jeden zakomplexovany exemplar pod roznymi nicmi.

libka1
15. nov 2015

@jolinka nastastie sa to zachovalo v blogu, takze vsetko OK. 😀 😀 😀

libka1
15. nov 2015

@zita19 ja som si myslela ze na teba po tych vyhrazkach posle minimalne Sakala a potom toto 😀

courage
autor
Odpoveď bola odstránená
Zobraz
zita19
15. nov 2015

@courage zlaticko, tata fotka je pristupna na MK uz od leta. Myslis si, ze ostatne su tu take prisprostale, ze by si ju nevedeli v mojom blogu pozriet ak by chceli?

courage
autor
Odpoveď bola odstránená
Zobraz
edita56
Autor odpoveď zmazal
Zobraz
libka1
15. nov 2015

@courage ja som odpoved uz nasla, tvoje dieta bude mat talent na fotomontaze. to som si ista... ty to podchytis lahko, ocividne ho mas tiez...

courage
autor
Odpoveď bola odstránená
Zobraz
zita19
Odpoveď bola odstránená
Zobraz
edita56
Autor odpoveď zmazal
Zobraz
zita19
15. nov 2015

@edita56 musi to byt narocne pre chlapsky mozog, taky multitasking... 😀 😀 😀

zita19
16. nov 2015

@courage Neverím, že by tvoje pohnútky boli úprimné a spontánne, preto si myslím, že by bolo vhodné ospravedlniť sa verejne v oboch témach, kde si napádal a urážal mňa, aj iné diskutujúce, a neriešiť to formou IP.