Ako napraviť zlé spacie návyky u 4 mesačného bábätka?

casy30
14. nov 2008

Dievčatá, mám 3 a pol mesačného chlapčeka, ktorý mi prvý mesiac krásne zaspával sám v postielke ale potom sa to nejako pokazilo, takze dnes zaspávame tak, že pohopkáme na fitlopte, prenesieme do veľkej postele, samozrejme aj so mnou, ked zaspinka, nenapadne sa vytratím a po hodinke prenesiem do postielky, kde potom pekne pokračuje v spinkani. absolutne nie je možné dať ho hned do postielky...dá sa to nejako opraviť? nie som veľkým zástancom vyplakávania u takto malých babatiek...portaďte mi prosím....neviem si predstaviť, že budeme takto zaspávať ešte 2 roky...p.s. tento rituál absolvujeme aj po každom nočnom kojeni....už som z toho dosť ustatá....ďakujem za každú vzácnu radu. 🙂

fifinna
2. dec 2008

Jani tvoj maly je este malicky, aby si ho nechala vyplakat podla knizky a podla toho ako uvazujes nebudes toho schopna ani neskôr. Ja to tiez nedokazem, nechala som ho prvy krat vyplakat asi tak pred mesiacom , aby som ho naucila spat aspon do pol noci, ale to som bola cely cas pri nom a este som ho aj pusinkovala, aby citil, ze ho stale lubim. Neboj nebudes mat kazdy den taky zly, musis to len prezit a verit, ze bude lepsie. Ja to hovorim z nadhladom, lebo som si uz vela prezila takych zlych obdobi. Raz je dobre, raz zle.

esmae
9. dec 2008

ahojte dievcata 🙂 tak ked to tu tak citam, tak mam pocit, ze viac menej mame vsetky problem rovnakeho charakteru. no, ja som nahodou natrafila na jednu pani, ktora mi poslala emailom knizku "Kazde dieta sa vie naucit spat". tak to este stale odkladam, lebo presne viem, co sa stane, ked zacnem malu trenovat, ale povedala som si, ze uz s tym treba zacat. tak pre tie z Vas, ktore mate zaujem, dajte mi vediet a mozem preposlat 😉

llumka
9. dec 2008

m

stvura
10. dec 2008

Ahoj...no mi sme vo faze "testovania". Zacali sme predvcerom, to hodinu reval maly {chodila som ho hladkat a utisovat kazde dve minuty}, vcera reval len 51 minut {tiez dvojminutove utisovania}, potom zaspal na 23 minut a bol fit.
Ja len neviem ci sa natiahne ten spanok, alebo ho budem pocuvat hodiny revat a potom slofik 20 minut...neviem ci mi to za to stoji...

danu
14. júl 2009

mrskalesana • Dnes o 22:40
Potrebujem radu. Moja mala doteraz spinkavala skoro tri hodiny v kuse cele dni, napapala, troska sme sa pohrali a spala tri hodiny. Teraz mi nevie zaspinkat skoro vobec. Je hrozne zvedava, a spinkanie asi povazuje za zbytocnu vec. Ale vidim na nej, ze je unavena a spinkat by mala, no ona nechce. Potom je hore dlhsie ako dve hodiny a je hrozne unavena a zacina sa cas plakania... Prosim o radu. V koliske mi troska spinka, ale to ju musim non stop hojdat, chcela by som ju naucit spinkat v postielke, no tam sa hra s rucickami, nozickami az sa uplne unavy a place od unavy.

deximix
31. júl 2009

Pomožte mi niekto prosím, poradte, moja malá ma 5 a pol mesica cez den spý ako 2 mesačné bábo a horko tazko do nej dostanem príkrm, aj mlieko vypije niekedy menej niekedy viac, v noci spí do rána.od 9 večer až do pol 7.mej potom vypije mlieko a zase spí, pred obedom je chvílku dlhšie hore niekdy nie je akoby bola hladná, neplače od hladu, váhovo je 6 kg. Za radu dakuje

zuzka1.
31. júl 2009

dexi mne maly tiez strasne vlea spinkaval, moc nepapkal a dr len pri pohlad ena nho zistil, nasledne sa potvrdilo po odbere krvi, ze maly je chudokrvny.
nebola si u dr? ked s anam to po vylieceni zopakovala, teda vela vela spinkania, zobral krv, vsetko ok.takze to bol len plany poplach. ale skus sa spytat. mne hned jak s anieco prestava zdat, volam a pytam sa.

smily
31. júl 2009

danu
my mame taky isty problem uz asi mesiac... spi v kociku za neustaleho hojdania... ked chcem aby zaspala aj doma musim si lahnut s nou do lekej postele a hladkat ju az kym nezaspi - aj hodinu niekedy... pomaha pustanie rlaxacnej hudby... este mi zaspava v babyvaku ale ked ju idem prelozit do postielky sa hned zobudi...
predtym krasne zaspavala sama a vo svojej postielke...

miskachrumka
31. júl 2009

smili aj mi moj mi vobec nezaspi pokial ho nehondrlam v kociku tak ze leita celyyyy neviem ci sa da este od niecoho takehoto odnaucit ☹ !je este sanca ak nahodou su tu mamicky co maju rovnaky prob.poradte dakujem!

smily
31. júl 2009

moja byla tiez naucena na kocik alebo babyvak ale posledny tyzden sa mi darilo uspat ju tak ze som si s nou lahla do postele a zacala som jej davat aj Chamomille vulgaris 15ch - pre upokojenie ked idu zubky a musim zaklopat ze je taka pokojnejsia... no ale dnes nam tie gulicky dosli a manzel lieta po lekarnach v od a nevie to zohnat... tak so zvedava co bude vecer....

wiwienne
2. aug 2009

saska a kolko ma mala?ano, je to jedna z metod, citala som o tom v knihe "ked deti nechcu spat", raz to staci vydrzat a uz je to ok🙂ale ja by som na to nervy nemala..

wiwienne
2. aug 2009

aha, styri mesiace:oDunava ma lame🙂

wiwienne
2. aug 2009

Anqua, velmi mi tym pomozes!!!🙂

donna007@centrum.sk

DAKUJEME!!!

wiwienne
2. aug 2009

Annag, blahozlam, nadherne stvorenie🙂

danculik
9. jan 2012

@esmae ahoj mozes mi to prosim preposlat?

mia997
25. aug 2015

@stvura ahoj ako sa ti to potom upravilo s malým? ja to mám tak isto

eleonora21
20. sep 2020

@angua27 ahoj našla som už staruuu tému ale ak by si náhodou ešte malá tú knihu o uspavani tak mi ju prosím ťa pošli. Ďakujem.

angua27
20. sep 2020

@eleonora21 Ahoj, mrzí ma to, ale knižku už nemám k dispozícii.