Ako naučiť 10 mesačné dieťa spať v postieľke?

sivana09
1. aug 2020

Viete mi nieco poradit z vlastných skusenosti? Syn ma 10 mesiacov, prve dva tyzdne svojho zivota spával v postielke, odvtedy je s nami v posteli. Zaspi vzdy pri kojeni, ale odkedy stvornozkuje, bojim sa, ze niekedy spadne z postele.. pre lepsiu bezpecnost rozmyslam naucit ho spat v postielke, ale netusim ako. Ked ho dam zaspavajuceho, alebo spiaceho do postieľky, hned sa preberie a place.. ked ho tam dam bdeleho, tak ani za nič nezaspi a zase bude len plakat. Mozno sa mu nepaci a chce inu postielku? :D

tncka
1. aug 2020

@sivana09 no nic sak ho tam daj a nech si poplace,co sa mu stane? Chyba bola ze si ho neucila na postielku od zaciatku,tak teraz to bude "boliet"😅

luccija
1. aug 2020

@sivana09 kúpila by som novu určite to bude tým, že sa mu nepaci😜jedine dať postieľku k posteli, dať dole bočnice či iba tyčky jednu dve vybrať a dať k nemu ruku.Je zvyknutý na vôňu, chce byť s Vami je to normalne

ninakajka
1. aug 2020

@sivana09 Nas ma 1,5roka a spi tak, ze bocnicu mame dole a prisunutu postel k postielke, bez mojej ruky nezaspi. Skusali sme aj bocnicu dat naspat a.nechat ho vyrevat ale to sa vzdy (skusali sme 2x) dovracal, tak radsej mame postielku na posteli. Ked tam spi cez den, tak ako zaspi, z perin a vankusov spravim barieru a za ne vzdy opatrne prisuniem hrkalky, hracky, cokolvek co vyda zvuk ked sa s tym pohne, keby som nahodou nezaregistrovala ze sa zobudil. V noci som bariera ja 🙂 Ale mal tiez obdobie ze nezaspal nikde inde ako v obyvacke na gauci, trvalo to cca dva mesiace a to som ho prekladala do postielky, ale.nie hned ako zaspal, az tak za cca 15minut, ked sa nahodou pri ulozeni do postielky zacal mrvit a preberat dala som mu ruku a zostala chvilku pri nom. Som vdacna ze syn aspon.takto spava v postielke. Prvorodena dcera v postielke vobec nespavala a pri nej som vyskusala vsetko mozne.

amelie2017
1. aug 2020

Nasa spala prve 2 mesiace s nami, potom v postielke, od 9. Mesiacov, kedy mala zapal mocaku vysoke horucky znovu s nami az do 2 rokov. Naucit sa nedalo. Az kym nesla do svojej izby a postele
Ak to nevadi slat s nim, kup zabranu na postel, ak ti to vadi a meznesies to, vydrzat 2 tyzdne revu a zvykne si.

ivangeline
2. aug 2020

Ukladaj ho, keď je v tuhom spánku, tak 30min po zaspati. Zvykne si.

vuvi
2. aug 2020

Toto som ja riesila prave s mojou takmer 10mesacnou.zacala som ju ucit na postielku postupne cez den. Tiez zaspavala pri kojeni, mne islo kroze urvat, tak som jedneho dna s tym sekla. Proste sim ju nakojila v obyvacke a potom som s nou isla hore do spalne, nespala. Zatiahla som roletu, pustila biely sum hlasnejsie trochu, malu dala do postielky lahnut, hladkala som ju po chrbatiku. Islo to veeelmi dobre. Ukladala som ju prve dni na kazdy jeden spanok takto. Teraz, asi po troch tyzdnoch, co takto spava, tak zacala strajkovat v postielke, plakat ale nevyberam ju z postielky, stale len tisim a hladkam po chrbatiku. Niekedy zaspi za 5min,inokedy za 20.proste si musi zvyknut zaspavat bez mojej pomoci. No ale v noci spi s nami, kedze v postielke spi este statsia. To tiez nakojim a ukozim vedla seba. Milionkrat vstane, no stale ju polozim, zhasnem a tak dookola az kym nezaspi. Drzim. Palce 🙂