Ako naučiť 10 mesačného chlapčeka v noci spinkať?

radkaag
8. jún 2013

Prosím maminky o rady...náš malý má 10.mesiacov, v noci je stále dojčený ( cca 1 - 2x) , cez deň je na UM...od narodenia ho uspávame na rúčkach - hojdaním ( mal dojčenské koliky a inak to nešlo )...Skúšali sme ho nechať zaspať samého v postieľke...plač, pohladenie, no nejde to, on by sa nám uplakal a my to nevydržíme....dávame ho večer spinkať o 19:30...prvé 3 hodinky spinká pekne no a potom sa nám začne budiť...(dostane čajík, niekedy si žiada pohojdať, no a keď sa nám preberie, tak ho manžel hojdá aj hodinku, hodinku a pol, medzi tým je aj dojčený...trošku si cucne, spinká a zase cucne, spinká 🙂 )...do piatej, šiestej rána to je aj 8.-10. krát...už to s manželom ani presne nevieme...všetké noci sa nám akosi zlievaju do jednej...Ako ho naučíme v noci spinkať??? Alebo aspoň menej sa budiť??? Cez deň nám spinká 2 x po hodinku, hodinku a pol...a ešte by som dodala, že to nemá vlpyv na nočný spánok, skúšali sme ho dať spinkať aj neskôr..malo to ten istý efekt...Už z toho začíname byť dosť unavený..Ďakujem maminkám za všetky rady 🙂

lukaskam
8. jún 2013

ahoj myslím že drobček si s vami robí presne čo chce. Skúša čo si môže dovoliť. Vyskúšaj mu dať pred spaním papať napríklad kašu viac ho zasýti. Inak 1 až 2 krát za noc je celkom super môj drobček bol hore 10 a viac krát a to do dvoch rokov 😝 no zostáva len popriať pevné nervy a neboj raz s toho vyrastie 😵

nimika
8. jún 2013

Mne sa malý až tak často nebudil, ale ja som v tomto veku začala svojho učiť zaspať v postieľke a to tak, že ju mám hneď vedľa postele, ja som ležala na posteli, malý v postieľke a držala som ho za ruku. Trvalo to síce na začiatku aj hodinu, ale postupne sa čas zaspávania skracoval. A vtedy začal spinkať lepšie, budil sa len raz a to až nad ránom okolo 4 a potom spal ďalej až do 6, 7 ráno. Píšem v minulom čase, lebo posledný týždeň vystrája a v postieľke zaspať nechce. Budeme sa to učiť zas 🙂

rolak
8. jún 2013

@radkaag nedavaj ho spat do postielky,ked mu to nevyhovuje. nech spi s vami. ani vtedy nespi kludne? treba ho hojdat aj ked spi pri vas? alebo spoj postielku s postelou,daj dole bocnicu,aby mohol spat tesne pri tebe. moze proste potrebovat kontakt s rodicom,ved je maly.

pacica
8. jún 2013

@radkaag no ja by som bola trosku uz prisnejsia keby mi toto dieta robilo.viem,ze tazko sa znasa plac,ale aby ste vsetci spokojne fungovali,tak by som touto metodou podstupila.na zaciatku je to tazke,ale pomaha ta metoda.ja som ju este neskusala,lebo nemame to take az moc hrozne,da sa to zniest,ale co viem,tak ta metoda im pomohla dat spanok do normalu

zuzanockamt
8. jún 2013

urcite ta dieta neskusa a nevymysla kolko dovolis ... v tomto veku este nie ... pamätam si, ze okolo roka mal aj syn problematicky spanok ... je to bezny vyvoj, ktory prejde ... suvisi to s tym, ze dieta v tomto veku lozi, sedi, zacina sa stavat na nohy, pripadne chodit, cize ma ovela viac vnemov pocas dna a musi sa ich naucit spracovat ... moze byt podrazdene z toho vsetkeho a to ma za nasledok aj zhorseny spanok ... daj si ho k sebe do postele, ak si to este neurobila, mozno sa to trosku zlepsi ... nepomoze nic ine len vela trpezlivosti a pevnych nervov ... ja som mavala aj take noci, ze som sa desila vecera, kolkokrat sa zase zobudi a ci sa mi vobec oplati ist spat, kedze po zaspani spal tvrdo tiez tak 3-4 hodinky a potom, ked som ja uz isla spat, tak sa zacinal budit a rano mi v tomto obdobi bezne vstaval okolo 4-tej - 5-tej 🙂

katka1981
8. jún 2013

Nesuhlasim si s tym, ze si robi co chce. To pride neskor. Dieta moze mat separacnu uzkost, idu mu zubky, prinut dieta spat, ked ho nieco boli. Nasa bola hrozny nespavec, od 19 mesiacov zaspavala podla knizky, no neznamenalo to prespane noci, len sa naucila zaspavat sama a tym padom, som ju v noci ked sa zobudila len pomojkala a nemusela hodinu pokazde uspavat. Detom sa nervovy system vyvija, rovnako spanok, imunita, organy. Nasa mala bola strasny nervak, ci uz z refluxu, zo zubkov, teraz ma 4 roky a od 3 ropkov sa to markentne zlepsuje, dokonca od 2 rokov cez den nechcela spavat, bol to boj, nechcela, od 3 rokov som sa na to vykaslala, ale spanok jej chyba. Ako jej padli 4 roky, som sa s nou opat pokusala dohodnut, aky je spanok pre nu dolezity a je to sice kratuckoo, no konecne pochopila, ze spanok je pre jej dobro a cez den zacala spavat. Co sa tyka tvojho drobceka, je este malicky, ze ste unevani, to je normalne, bud si precitaj knihu, Kazde dieta sa vie naucit spat, ale ako som uz pisala, budit sa moze potom aj nadalej, nam sa aj 5x budila, ale ako jej vysli zubky, budila sa uz len 2x na cikanie. A este jedna rada, ziadny zaruceny recept nefunguje, naozaj kazde dieta je uplne ine.

nanulik
8. jún 2013

Ahoj moj ked bol asi v takom veku obcas sa v noci zobudil a tiez sme natriasali. Aj sme ho tak dost dlho uspavali lebo maval koliky, ale zacala som si ho brat k sebe a spanok sa dost zlepsil. Mozno mu je len po tych troch hodinach smutno... teraz spime tak ze mame tri postele vedla seba takze maly je stale pri mne🙂

janinka14
8. jún 2013

http://m.facebook.com/l.php?u=http%3A%2F%2Fwww....
Toto je link na knihu Kazde dieta sa nauci spat. Je to kniha o metode uspavania dietatka. Plati pre vsetky vekoce kategorie, najskor sa odpiruca uplatnovat vo veku 6 mesiacov. Tak dufam, ze aj vam pomoze. Je tu aj vytvorena diskusia k tejto knihe kde si mamicky posuvaju skusenosti. Drzim palce, ja mam zatial male babo, tak si ju len citam a tesim sa ked to uvediem do praxe. 🙂

ja1977
8. jún 2013

ahoj, ako keby som čítala o svojich deťoch... nám nič nepomohlo, len to, že ako boli starší tým dlhšie spali, a do dvoch rokov sa určite budili každú noc viackrát...ale nebolo to s takým hrozným plačom ako v začiatkoch... a tiež nebyť mojej mamy, ktorá chodila od pol siedmej pravidelne k nám do tej pol desiatej, aby som si aspoň hodinku poležala v kľude, tak by to bolo hrozne ťažké...proste ja som mala plačlivé deti-napapané, prebalené, okúpané a nič nepomohlo len to hojdanie na rukách... teraz sa však máme už fajn 🙂 🙂 🙂

faithful9
8. jún 2013

my sme sa trapili asi 14 mesiacov, cakame druhe babatko a vedela som, ze to musim upravit tak aby uz dokazal aspon zaspat sam. musela som vydrzat plac. prvy den to bolo asi 45 min... je dobre ten cas nepresediet za dverami, ale najst si nejaku cinnost, pri ktorej ti cas rychlejsie zbehne, ale tak aby si ho pocula( ja som sa bala aby sa mi nezasiel )... ale hlavne treba odhodlanie, stale som si povedala, ze to bude lepsie pre oboch... a vyplatilo sa .. zaspava sam a spi celu noc... ja som si pritom tiez poplakala lebo mi az srdce trhalo 🙂, ale stalo to zato

lenkakrcahova
8. jún 2013

U nás to funguje takto-ja môjmu 9. mesačnému synovi dám okolo 18:30 spapať polievku alebo mäso s ryžou,zapije MM a okolo 19:45 spapá kašu.Spať ide o 20:00,zaspí pri kojení..Preložím ho do postieľky,spinká asi do pol noci..Potom sa zobudí,ja ho zoberiem,nakojím a dám k sebe do postele..Potom máme do rána pokojnú noc 🙂..Tiež je dobré,keď je bábo čo najviac na čerstcom vzduchu,nech lozí o 106,aby sa unavilo 🙂

mirkave
8. jún 2013

a co tak si ho dat k sebe do postele? ked sa preberie,tak mu ponukni prso a spite v klude dalej......

nivalis
8. jún 2013

Mne sa to take zle nezda 😉 moj maly spaval do roka stylom - zaspal o 22.00, o druhej vstaval a do piatej bol hore... no a o siestej vstavala starsia dcera... maly sa budil okolo siedmej... a spaval len raz za den- okolo hodinky 😀 ... po tom roku sa to zlepsilo 🙂 teraz obaja krpci vstavaju rano medzi 5-6hodinou, poobede nespia 😀 a vecer idu spat medzi 20.22-21.00 😀 😀 😀
... a kym sme sa este kojili- tak to bolo tak cca 10x za noc 😀
Casom si zvyknes- na to,ze si total vycerpana 😀