Ako naučiť 16 mesačné dieťa vyfúkať si nos?

elizabeth22
20. sep 2011

Dcérka dostala nádchu,doteraz sme to riešili odsávačkou,lenže k odsávačke nadobudla taký vzťah,že hoci len uvidí vysávač už reve,a to doslova a do písmena,aj ked vysávam podlahu.Je vobec možné naučiť 16 mesacné dieťatko vyfúkať si noštek do vreckovky?Dakujem za vaše rady a názory 🙂 😉

lucia1205
21. sep 2011

@elizabeth22 ahoj. ja som malej stále hovorila nech fukne nožtekom, nech fučí ako ježko a nejak sa to naučila... ona si aj sama zoberie vreckovku a fúka si nožtek (aj ked nemá soplíky) potom ide akože bábe a takou hrou sme to minule skúšali.... ale tiež sme minulý týždeň dostali soplíky a smrkala sama len 2dni a potom zrazu prestala lebo ju to asi bolelo tak sme sa nechcene vratili k odsávačke ☹ dúfam, že to nejak zvládnete, lebo pre nás su soplíky utrpenie ☹

nice202
21. sep 2011

ja aj moja babka sme to malej ukazovali ako hru a sama si fuka pekne. ja jej podrzim vreckovku, poviem, ze fukaj a fuka.

jasminet
21. sep 2011

nasa sa naucila tiez okolo 16 mesiaca, cela rodina sme funeli ako jezkovia a smrkali do vreckoviek, doteraz ked smrka to volame, ze robi joza jeza 😀 malej sa to zapacilo a smrka uz sama. odsavacku ma skor na hru, odsava babikam, medvedovi... 😵

klauduska
21. sep 2011

no,to by som aj ja rada vedela ako ho to naucit,mame sice uz viac mesiacikov,ale stale vravi,ked mu poviem fukaj ako jezko nostekom,ze NEVIEM....my ked sme teraz vytiahli odsavacku,tak zo zaciatku plakal,strasne,tak sme aj nasilu museli....a teraz je na tom zasa tak,ze si chce sam odsavat,ani soplik nema.... 😅 😅 😅 sa mu to zapacilo,sme to nejak tak,ze pozri,aj ja si odsavam,aj hrackam,havinkovi odsavame a tak.....ale uz by sa veru mohol naucit.... 😒

tinki
22. sep 2011

keď to nechápe, tak ho nenaučíš..ale zasa odsavačka je dobrá motivácia.. možno ešte keď nemá nádchu, tak sa hrajte tak, že budete nosom fúkať do papierikov, z jednej strany stola na druhú a kto vyhrá 😉 ..

bibione
23. sep 2011

u nas to prislo tak nejak automaticky..ked sme boli nachladnuti alebo sme proste kychali,tak maleho to strasne bavilo,ze smrkame a zacal aj on aj ked nemal sople a zostalo mu to pekne dodnes...poviem ideme vyfukat nostek a uz berie vreckovku a pekne sam

xlucia
23. sep 2011

@elizabeth22 ja som to oboch naucila tak, ze ako sme ucili ktore zvieratko ako robi, tak jezko fucal nosom. cize som nehovorila smrkaj,ale fukaj ako jezko a sople isli von

sssimi
23. sep 2011

Ja som tiež učila "ježkovou metódou". Ešte nikdy som neodsávala sople, lebo od roka fúka 😉

kamilka22
23. sep 2011

Jezkova metoda je super vec - zabrala aj u nas 😉

zuzulienaba
27. sep 2011

ja som tiez skusala na maleho,ked mal asi 16 mes,
aby fukal ako jezko, ale neslo mu to, az teraz ked ma 19 mesiacov, sa vie pekne vysmrkat sam, a nemusime odsavat..vela stastia

rose86
29. sep 2011

tak nasa mala ma 2 roky a ani za svet :( jezkova metoda nezabera, ani nic ine :( a to ma aj starsieho braceka ktory jej ide prikladom, ale smrkat ani za svet :(