Ako naučiť 18 mesačné dieťa samé zaspávať?

adka12
5. jan 2011

Prosím poraďte mi, už fakt neviem, čo robiť. Dcéra chce zaspávať len so mnou. Keď zaspáva so mnou, všetko je OK, zaspí za 15 minút a je pokoj. Ale keď k nej pošlem muža alebo niekoho iného, chytí hysterický záchvat, reve, slintá, soplí, hádže sa o zem, dupe.... no otras. Nakoniec ani sama nezaspí, lebo plače tak, že sa až pozvracia, takže tam musím prísť, prezliecť ju, periny a potom to samozrejme vzdám a zase len zaspáva so mnou...
Neviem, ako ju mám naučiť, aby zaspala sama. Chcem ju dať totiť o pol roka do jaslí.
Ďakujem za rady 😉

bibione
5. jan 2011

Nuz,rozhodne si cakala dost dlho,je tak naucena a zvyknuta 😅 Otazka skor znie,preco spi v tvojej posteli a nie vo svojej??...no co tak skusit toto: ked ti zaspi v tvojej posteli,tak ju preloz do jej postielky a uvidis co sa stane 🙂 18mes dieta by mohlo uz chapat,ze je velka a ze jej postielka je smutna,ked nechce spat snou 😉 trosku psychologie 😉

weiya
5. jan 2011

no ja by som bola rada keby mala zaspala tak ze by som pri nej 15 minut lezala,tak ja ti veru neporadim 🙂

janelillith
5. jan 2011

Ahoj, aj my sme mali ten problem 🙂 vyriesili sa to samo od seba.....dala som dievcatam urobit vlastne postele....uz klasicke velke, ziadne detske....pekne som ich oblepila zvieratkami, kazdej nieco ine, kupila som babiky s vlaskami, lebo ked zaspavali este so mnou, stale ma hladkali po vlasoch 🙂 a ako som sa toho bala ze ako to zvladnu, tak kazda si vylezie na svoju postel, prituli k sebe babiku a za 5 minut spia....urobila som to ked mali asi 15mesiacov a odvtedy neviem co je to uspavat deti 🙂 ale na kazde dieta zabera asi nieco ine....mozno ti toto pomoze 🙂

jana776
7. jan 2011

Ahoj, mozno mam idealne predstavy ale myslim ze ked v jaslickach bude mat uplne ine prostredie a okolo seba pani vychovavatelky (ci ako sa volaju) tak ju ani nenapadne cakat ze ty prides a uspis ju. Podla mna sa nauci zaspat v jaslickach aj bez teba a doma bude s radostou zase zaspavat s tebou. Takze ja by som na tvojom mieste nesilila, ked ta potrebuje, tak jej to dopraj. O pol roka to uz bude zase o dost vacsie dieta a bude aj o cosi rozumnejsie, mozno uz bude chciet zaspavat bez teba aj doma - dobrovolne a bez placu.

ginger_fox
14. jan 2011

No... priznam sa, ze moj syn az na obdobie cca 2mesiacov, ked bol cez den ochotny spavat len v kociku, nikdy so zaspavanim problemy nemal a vzdy zaspal sam vo svojej postielke. Od 14mesiacov je jaslickar a vidiac jeho a jeho spolujaslickarov, Ti mozem napisat, ze pokial sa zaspavanie Tvojej dcery neporiesi prirodzene same, tak jej prave pobyt v jaslickach moze pomoct so zapavanim. Ide o to, ze tam nebude mamina a samotny pobyt v jaslickach znamena pre dietatko vela roznych inych zazitkov z novych cinnosti a hier s detmi ako mala doteraz. Podla mna, ked si zvykne, ze tam s nou nie si a intenzivne sa zapoji do cinnosti, bude prve dni v jaslickach tak unavena, ze im zaspi hned a v pohode bez maminy 😉