Ako naučiť 18 mesačného syna jesť?

sabush000
29. aug 2020

Ahojte 🙂 Ako ho naučiť čo najrýchlejšie ? Syn ma 18mesiacov a už vôbec nedovolí aby som mu pomáhala s jedenim. Na začiatku mal lyžičku v ruke a tak dával do taniera ešte nevedel nabrat len skúšal, potom sme držali obidvaja lyžičku a tak dával do úst, potom už vedel aj nabrat alebo som mu dala na lyžičku ale popritom som mu ešte aj ja dávala do úst. Teraz uz mi nedovolí ani aby som dala jedlo na lyžičku ani aby som ho kŕmila už ani polievku nič. Po každom jedle musím komplet poupratat celu kuchyňu už ma to nebaví. Poraďte mi niečo ☺

bajka16
29. aug 2020

To chce čas aj môj mi trhá lyžičku z ruky a to má 11m jedlo skončí síce všade okolo ale čo už chce sám aj keď si nevie ani nabrať ani nič a nedovolí pomôcť 🤷🏻‍♀️😀 ja ho nechám zasmejem sa po upratujem a dobre 😂 ved raz sa to naučí 🙂

katty2012
29. aug 2020

@sabush000 myslim, ze to pozname vsetky. chce to len trpezlivost, kym sa to nauci. je super, ze chce byt samostatny

ladyvi
29. aug 2020

Hej ta samostatnost,a potom ked maju 4roky, tak nad ranajkami medituju 2 hodiny😂😂
U nas je to iste,jednou lyzicou si nabera sam a druhou lyzicou krmim pomedzi tie jeho pokusy trafit do ust. Nejak to zatial toleruje.

ckatka
29. aug 2020

Kŕmiť v plastovej stoličke. Holeho max v plienke. A po jedle osprchovať dieťa aj stoličku. A nedávat v tomto období rajcinovu polievku ani omáčku 😂

andreatytler
30. aug 2020

@sabush000 ludia si kupia taku umelohmotnu podlozku pod vysoku stolicku. Ta sa lahsie cisti a nevadi ak ostanu skvrny napriklad od cucoriedok.
Teraz v lete mozes krmit vonku ak mate zahradu, potom treba umyt len dieta a stolicku.
Alebo krmit vo vani alebo v sprchovom kute.
Mozno mu dat oblubenu tekutinu v miske s lyzickou. Cim redsie tym tazsie sa udrzi na lyzicke a bude ho nutit k lepsej a lepsej preciznosti. Potom s hustou kasou nebude mat problem.
Mozno to povazujes za krok spat ale co tak jest rukami. Aspon kym sa mu zlepsi koordinacia medzi rukou a ustami.

eriksonka1234
30. aug 2020

@sabush000 ja by som bola vďačná za to, keby mi môj syn v takom veku niečo jedol. Môj nechcel nič, len materské mlieko do 2,5 roka a potom zjedol 3 druhý jedál. Chce to čas, alebo daj pod neho igelit, ktorý potom vytriasies a umyjes.

ivangeline
30. aug 2020

Nas je na tom rovnsko ale velmi pekne papa. Fakt to dieta je dar od Boha. Malokedy je spúšť. Niekedy papa so mnou ale vela krat uz sam.Vsetko co sa da,davam mu papat samemu. Potom len umyjem pultik,podbradnik a jeho ruky a hlavu v umyvadle xD. malokedy je nieco na podlahe.

simikak
30. aug 2020

Bud rada ze chce sam jest a nemusis kŕmiť. Nas ma skoro 4 roky a stale vymrva a chce sa nechat kŕmiť. Neznasa ked sa uspini alebo mu kvapne hned straca motivaciu jest. Takže obrn sa trpezlivosťou vsetko sa musi naucit aj stolovaniu. Aspon bude v skolke pripraveny.

nika_m
30. aug 2020

U nas je to rovnako, malokedy mi dovoli, aby som ho nakrmila,.chce vsetko sam...celkom mu to ide aj s lyzickou, kusky papa aj rukami...a je spinavy on cely niekedy, stolicka...ale tak co uz, poumyvam , co ine mi v tomto jeho obdobi, ze vsetko len sam chce, ostava...ved raz sa snad nauci jest aj bez toho aby som musela pop kuchyne upratovat :D

sabush000
autor
30. aug 2020

@ckatka už dávno takto fungujeme dokonca aj ja som len v spodnom pradle 😀😀
@andreatytler jest polievku rukami asi ťažko... ine bezproblemov
Však ja viem ze inak sa nenauci sám jest len takto, ja by som to len chcela troška urychlit. Lebo keď doma je všetko na zemi ešte znesiem ale niekde na návšteve alebo v restike🤨