Ako naučiť 2 ročné dieťa večer zaspávať?

ellin
11. jan 2010

Ahojte, mam 2 rocnu dcerku a pred 2 mesiacmi som ju prestala kojit. Odstavovanie preslo celkom v pokoji. Problem je ako vecer zaspat - pokial sme sa kojili tak zaspavala na prsniku, ale teraz sa nevie ulozit, chvilku lezi a uz je zase čula a skace a beha - zaspavame skoro vzdy o polnoci od uplneho vycerpania. Skusala som ju aj nechat poskakovat v postielke kedze lezat v nej nechce ale to vzdy skonci hroznym placom.Cez den zaspi vonku v kociku a spi asi 1,5 hodiny. dakujem za Vase rady a skusenosti

sense
8. nov 2014

nuz moja ma 18mes. sice len uspavama sposobom lahnem si k nej objimem a do max. polhodky spi, vzdy ide v rovnaku dobu spat a zalezi aj ako je unavena ....

a co sa obeda tyka robime to rovnako....
my sme kazdy den za kazdeho pocasi min. hodinu vonku takze je unavena dost,....

tvoje dieta mozno uz nechce spat cez obed....a co sa vecera tyka skus si lahnut s nou , a ked bude vypravat nenapominaj ju, len ticho pri nej lez....

vevesh
8. nov 2014

@vvia nie, docitaj knizku, povedz Dobru noc, daj pusu, a povedz, ze zhasinas svetlo, ale ostavas pri nej (zhasni svetlo, sadni/lahni si k nej a drz za rucku) - prvy den/tyzden to mozno bude trvat - ale neskor sa Intervaly budu skracovat 😉

michaela1990
12. feb 2015

Baby moj maly ma pomalinky 3 roky a zaspava len ked lezim pri nom... uz som zufala a skusala som aj nechat otvorene dvere no stale dosiel za mnou...

2231987
8. mar 2016

Ahoj ellin ja som mojho kojila do 1 roka a tiež mi zaspaval na prsniku po kojený bol problem s uspavaním zadovazila som si aj tu knizku co tu baby spominaju no len ja som mojho nemohla pocuvat ako strasne place a zachadza sa, tak som to riesila tak, ze som si zadovazila kocik po mojom manzelovy a je to dobre teraz...vecer vypije kakavko a ide do kocika a ja mu spievam ludovky🙂 pekne mi tam zaspinka potom ho uz len preložím do posielky a spinka.