Ako naučiť 3mesačné dieťa zaspávať v postieľke ?

mirka969
29. nov 2019

Baby maly ma 3mesiace a uz mesiac mi nezaspi poobede a vecer inak nez na rukach a skakanim na fitlopte. Ako ho mam naucit aby zaspaval v postielke??, akonahle ho dam do pistielky tak spusti rev

paulinkaa2
29. nov 2019

@mirka969 musí ho to prejsť. Moju to prešlo po 3
2.5m

heidy222
29. nov 2019

U Nas to tiez preslo same od seba. Trpezlivost, viem ake he to niekedy narocne

essenceee
29. nov 2019

moja dcerka vždy usnula v hracej deke , to už ale bola vačšia, mala 3+ mesiacov. Najedla sa, dala som ju do hracej deky, tam sa hrala a zrazu spinkala.

krpcurik
29. nov 2019

Ja ta asi nepotesim, ale ja tak stale uspavam, a to mal vcera maly 14 mesiacov...nehovorim, ze vzdy na rukach, niekedy na prse, niekedy lezi na mne, niekedy v nosici...sam proste nevie zaspat a ja ho nie som ochotna nechat vyplakat

saskia_98
29. nov 2019

U nas to tiez preslo same ale az v 9-10 mesiaci 😅 a popravde dnes mi to chýba 😏

mirka969
autor
29. nov 2019

@paulinkaa2 no tak budem dufat ze ho to tiez prejde...a dovtedy si tiez uspavala na rukach?

mirka969
autor
29. nov 2019

@heidy222 kedy to u vas preslo?

malfea
29. nov 2019

@mirka969 ahoj, môj má 5,5 mesiaca a stále večer uspávam na rukách, pokiaľ nezaspí pri dojčení. Už mi týždeň zaspával aj v postieľke, ale potom si zas žiadal ísť na ruky. Sem tam to ale vyskúšam, či sa nechytí. Prečítam niečo na dobrú noc, dám mu čas, či nezačne zaspávať a ak začne plakať, tak šup na ruky. Čím je starší, tým rýchlejšie zaspí, ale je aj ťažší 🙂 aj v noci, keď sa zobudí, nejdem k nemu hneď, dám mu chvíľu, či znovu sám nezaspí (lebo už aj také bolo) a ked nie, až potom beriem na ruky a uspávam. Cez deň uspávam v kočíku, už mi z neho ale vyrastá, tak dúfam, že si na tú postieľku čoskoro zvykne.

paulinkaa2
29. nov 2019

@mirka969 jasné a skakali na fit lopte. Potom ako keby utalo. Revala strašne. Potom som ju dala na gauč a chytila za ruky a ona zaspala tak odvtedy takto spinka. Klop klop

jarka8888
29. nov 2019

@mirka969 nám s tým pomohol "biely šum"

jeliz59
29. nov 2019

😒😒😒Mám syn má 2r a 3 mesiace....uspavam ho minimálne 2 hodiny😓....
pretože... ja už ani neviem....🤦🏻‍♀️🤦🏻‍♀️🤦🏻‍♀️ale viem jedno...je ťažký ako kôň....🤪🤪🤪

kamitomi
29. nov 2019

Aj my sme obe deti uspávali na rukách a na fitlopte, aždého zhruba do roka, potom sme uspávali normálne v posteli, buď sme spievali hity zo spievankova, keď boli starší tak sme rozprávali rozprávky , a neskôr sme rozprávky čítali. Viem že je to náročné, vyčerpávajúce a nájde sa kopa odporcov čo ti povedia daj do postieľky, poreve si a prejde to, ale pre mňa to boli najkrajšie časy, veľmi rada na to spomínam. Detičky sú malé len chvíľu, musíme si to užiť kým sa dá. Vytvorili sme si vďaka takýmto momentom silné puto a trvá dodnes a to už majú 8 a 12 rokov. Ale teda ten starší to už je level 300x horší ako uspávanie na fitlopte 😂

heidy222
29. nov 2019

@mirka969 presne 4 mesiacoch uplne z nicoho nic zaspala v postielke. Dovtedy nielenze zaspala Len na rukach alebo cez den v kociku, aj sa zobudila Ked som ju davala do postielky Tak spavala v naruci so mnou v posteli

selest
29. nov 2019

To ho prejde casom. My sme tiez skoro do roka na rukach uspavali a teraz sa nechce nechat zobrat az mi je aj luto niekedy..
Skus toto: pohojdaj ho na rukach a predtym nez uplne tvrdo zaspi poloz ho vedla seba na postel a len lezte. Ak zacne plakat zas ho zober na ruky. Postupne den po dni skracuj ten cas co je na rukach. Postupnemu to uz nebude vadit a bude mu stacit len to ze ho trosku pohojdas a ukludnis a zaspinka vedla teba na posteli. Ja som takto z parhodiniveho uspavania na rukach presla do 10 minutoveho nosenia a hojdania. Potom som ho len polozila vedla seba na postel a zaspinkal. Jasne ze nie hned ale tak 15 minut sme lezali. Lepsie ako vlacit ho hodinu dve..
Po roku sa uz vobec nechce nosit a len sa mojkame na posteli a potom dlho lezime az zaspi. Sam v postielke mi zaspi len obcas aj to len poobede ked mu dam nejaku zvukovu hracku a on sa pri hre s nou tak unavi ze zaspi. Drzim palce

elanor
29. nov 2019

len cas. Ja som uspavala dvojicky na rukach skoro 1,5roka. A potom zrazu uz im nebolo treba.
Uprimne? fakt mi to obcas chyba...

mirka969
autor
30. nov 2019

Dakujem baby za vsetky rady budem skusat a ked nie tak len vydrzat

3petka
30. nov 2019

@mirka969 môjho to prešlo cca v 8 mesiacoch.