Ako naučiť 4 mesačnú dcérku piť z fľašky?

zuzu0608
20. mar 2012

Ahojte, dcérka bude mať o dva týždne 5 mesiacov. Nemám veľa mliečka, preto som kúpila to francúzske na dokrmovanie. Nechce však ani za svet chytiť fľašu. Viete nejaké šikovné tipy, ako to dostať pod kontrolu? Alebo len treba mať výdrž a príde to???
Ďakujem 🙂...pardon za tie preklepy ...

bronia13
20. mar 2012

ahoj mohla by si jej na chvilu nos pordrat zapchat, mne to pozdravila sestricka v porodnici....

zirka
20. mar 2012

ja som ucila dcerku pit z hrnceka ked mala 7 mesiacov (mala som pocit, ze okrem mlieka by mala pit aj nejaku vodu :D ).....treningový hrncek, pevne nervy a odhodlanie a podarilo sa mi :D na cumel a flasu sme nikdy nepresli, ked som prestala kojit, tak uz dcerka pila mlieko z pohara :D

dolynkaa
20. mar 2012

ahoj, my sme mali dlho tento problem, ani za svet nechcela sama drzat flasku.........ja som potom kupila poharik s tym sosacikom co ma aj ten ventil, ked ho prevratis, netecie z neho, malo to aj dve uska na drzanie,mysliz ze NUK........mala hadam aj 8 mesiacov ked zacala sama pit, ale mne to nevadilo.......myslim ze ju netreba tlacit do toho, zacne si to aj sama brat......ten poharik je dobry, ked si to nemotorne davala k ustam aspon sa nepooblievala, naucila sa pri tom pohariku aj tahat-kedze je tam ten ventil, takze sme nemali problem potom pit ani so slamkou ........treba len vydrzat

strapco13
20. mar 2012

@zuzu0608 pises ze dojcis, len mas pocit, ze je menej mliecka..skus sa skontaktovat s laktacnou poradkynou z okolia http://www.mamila.sk/pre-matky/poradkyne-pri-do... skontroluje dojcenie, prisatie, poradi ci naozaj treba dokrmovat a ak treba ukaze ti ako sa da dokrmovat inak ako flaskou aby si neriskovala ohrozenie dojcenie..cize ako sa dokrmuje na prsniku cievkou
su produkty na zvysenie laktacie http://dojcenie.wordpress.com/ako-dojcit/ako-po...
pripadne mozes pomaly uz zacat s prikrmami a teda sa nemusite vobec trapit s flaskou
pokial dojcit nechces..tak jedine trenovat flasku..ale bolo by to skoda nezabojovat o dojcenie 😉

ilona3
20. mar 2012

suhlasim co pisala strapco13, ak nechces s dojcenim skoncit najrozumnejsie je skontaktovat sa s laktacnou poradkynou. ak zacnu deticky pit popri dojceni pit z flase stava ze potom zacnu odmietat prsnik a je po dojceni. tie prikrmy su urcite tiez lepsie riesenie ako flasa s umelym mliekom.
mne dcera vytrvalo odmietala cumel aj pit z flase a od 6-7 mesiacov pila z pohara. dojcili sme sa 18 mesiacov a ked mala 20 mesiacov a bola doma s mm tak ten jej dal vodu do flase a ona ju hned chytila a pije z nej kakao doteraz(aj ked uz je "stara kofa" na flasu)
zato moji chlapci pili a maly aj pije z flase ( asi od 12 mes a iba caj ked sme vonku) bez problemov a este sa dojcime. kazde dietatko je ine a ked tu flasu nechce asi ju neprinutis a treba len skusat. vraj rozumne deti ktore sa dojcia flasu odmietaju. 🙂 aspon mne to hovorila laktacna poradkyna pri dcere.
urcite by som jej ale nezapchavala nos!!!!!! 😠
drzim palce 🙂

monika15
21. mar 2012

typicky konik, pytaju sa na flasu a dostanu ze nekoja ... smutne.....

spet k otazke... 🙂
kup taku flasu co cumel vyzera jak cica 🙂
tommie tippie to ma ... u nas... na SK nie som si ista...
neboj pojde to.
Ja som nemala mlieko vobec a maly sa chytili flasky hned 🙂 cucal jak keby vedel hehe 🙂)
drzim palce....

unavenasom
22. mar 2012

suhlasim s babami..ak chces kojit, vyhladaj pomoc, ak nechces skusaj flasku

@monika15 ... precitala som si vsetky odpovede..nikto tu na mamicku neutoci ze nekoji, nechce kojit alebo pod ..jedina co ma utocny ton si ty 😠 😠 😠

elinka27
23. mar 2012

typicka @monika15 mamicka ma problem s dojcenim a hned dame navod na flasku 😝
@zuzu0608 ze nechce flasku, je tym, ze pri sani z flase sa pouzivaju ine tvarove svaly ako pri sati z prsnika.A ak mas naozaj menej mliecka, co vie urcite zvazit pri osobnom stretnuti poradkyna, tak sa da dokrmovat aj inak ako flaskou. Pretoze takto jednak tvorbu mliecka nezvysis, a jednak babo si spocita odkial tecie lahsie. No uznaj sama, ak vie male dieta dat prednost jednemu cumliku takej znacky, pred cumlikom inej, lahko uprednostni flasku pred prsom 😉 ako pise @strapco13 kontaktuj poradkynu a nechaj si poradit niekym kto dojcil a ma o tom odborne vedomosti...
@unavenasom presne tak, plne s tebou suhlasim