Ako naučiť 5 týždňové bábätko na kočík?

majuska77
4. máj 2015

Mám 5 týždnove babatko a nemôžem s nou ist ani na prechadzku ked nespi.Utekam rychlo iba ked ju predtym uspim kojenim, opatrne obleciem aby sa nezobudila mozem vyrazit.Ak sa nahodou zobudi,tak mozem rovno zostat doma.A v kočíku vydrzi iba pokial spi,potom zacne plakat a nejde ju utíšiť ničim inym iba zase prsnikom.

erienka
4. máj 2015

@majuska77 u nas to takto trvalo rok, mohla som ist s malou von, len ked spala, a aj to len tam, kde bolo ticho, inak sa hned budila. Ked sa nahodou zobudila, musela som bezat domov ako o zivot, inak bol hrozny plac. Po tom roku sa to o nieco zlepsilo, ale zas nie velmi

me_to_you
4. máj 2015

Niektoré deti nie sú kočíkové; skús šatku alebo ergo nosič a možete vyraziť

lennkka17
4. máj 2015

moj maly to tiez robil ked bol taky maly, potom to preslo

spoony
4. máj 2015

Ani môj syn nechcel byť v kočíku , tak som používala babyvak, a kočík len v nevyhnutnom prípade, lebo to znamenalo strašný krik. Keď bol väčší tak som mu kočíku púštala hudbu len aby tam chvíľu obsedel.

m.i.r.i
4. máj 2015

mali sme to iste...neurobis s tym nic - teda nenaucis -- v kociku mi zaspal..kocik musel vzdy ist, nesmel ani zastat, lebo rev..takze som citala knihu v pohybe a robila okruhy okolo jazera ci sidliska...nikdy nie zastat, nikdy nie sadnut..akonahle sa zobudil - rev na cele sidlisko...hadam aj sanitku prehlusil...zo zaciatku sme z toho stresovali, este viac manzel ked siel pokocikovat a siel z vrestajucim kocikom domov...potom som to riesila tak, ze som chodila len v blizkosti domu..neskor ale uz to bolo lepsie, lebo po prve - spaval priblizne v rovnakom case a rovnako dlho - teda som vedela, ze napriklad kocikujem 2 hodiny, lebo potom vstava, takze som uz bola blizko domu vtedy..a druha vec - zacala som so sebou nosit nosic-manducu....pospal v kociku a ked sa zobudil a zacal vrieskat, tak som ho supla do nosica a tak sme sli domov..tlacila som pred sebou prazdny kocik a dieta v nosici..ale tak to fungovalo..u nas ale ani s nosicom sa potom nedalo zastat, doma musel dole..neexist s nim sediet alebo len tak v kuchyni stat..chodit a chodit.....
Takze vela stastia..nezmeni sa to len tak...aj ked u deti sa vela veci meni, tvoje je este malicke, neskor moze mat ine zvyky a ritualy, ale ked je uz teraz take, tak nemyslim, ze sa to vyrazne zmeni..u nasho to trvalo asi do roka a pol..odvtedy uz v kociku nespaval..

cicamica1980
4. máj 2015
Používateľ cicamica1980 je nedôveryhodný
Je možné, že nejde o reálnu osobu, ale o profil alebo viacej profilov vytvorených za účelom propagovať konkrétne výrobky/služby alebo účelovo manipulovať diskusiu. Pozri príspevky od cicamica1980.

mala by si skusit satku alebo ergonomicky nosic

fronculka
4. máj 2015

@majuska77 u nas to bolo to stejne 🙂 nepomahali hudobne hracky ani cajik no na chvilku zabral 🙂
bolo to tak az pokym nezacal vnimat svet kolo seba deticky a auta teraz tam najradsej sedi a vsade pozera 🙂 no a ked som chcela aby spinkal v kociku tak som s nom chodila po pokojnych uliciach kde nebolo tolko aut a ludi 🙂

majuska77
autor
4. máj 2015

dakujem babz,velmi povzbudive to nie je,ale čo už.Ona totižto ani žiaden cumel nechce, moc si vybera :D

me_to_you
4. máj 2015

@majuska77 buď rada 🙂 že nechce dudeľ, o starosť menej

janickacrazy
4. máj 2015

@majuska77 Moj mladší tiež reval v kočíku prvé týždne, no potom si zvykol a nakoniec si kočík dokonca veľmi obľúbil, hlavne, ked už mohol byť v polosede v športovom kočíku a kukať na svet, v hlbokom sa nudil. Možeš skúsiť zatiaľ tú šatku a potom, ked už bude sedieť vyskúšaj znovu kočík, možno sa jej zapáči, ked bude vačšia a bude viac vnímať. 😉

veronika1610
4. máj 2015

@majuska77 predstav si, že 9 mesiacov bola tvojou súčasťou, zrazu sa narodila a je úplne zmätená, nevie kam sa podela tá istota, ktorú mala v tvojom brušku. Dieťa začne vnímať seba a mamu ako dve bytosti až okolo 7-9. mesiaca života, čiže ak nie si pri nej, chýba jej podstatná časť jej bytosti. Šatka alebo nosič sú skvelá vec, určite sa ti to zapáči, hlavne ak bude babuľka spokojná. a cumlík rovno zahoď, malinká chce byť s tebou, preto sa utíši na prsku a s cumlom nie. Dojčenie nie je len o strave, ani nevieš, čo všetko dojčením svojej dcérke dávaš, dojčením vyriešiš hlad, koliku, mrzutosť, bolesti, strach, ak nejde zaspať, ak je príliš vzrušená...Držím palce 🙂

esti77
4. máj 2015

@veronika1610 Krásne napísané💕, zdieľam ten istý názor😊.

maria117
4. máj 2015

@majuska77 a v kociku ju mas v perinke? Al je volne? Lebo ak je satka riesenim kvoli tomu,ze sa citi pevnejsie,mozno aj perinka/zavinovacka by pomohla...

bubula_007
4. máj 2015

@majuska77 nevadí, ze nechce dudel, aspoň vas o dva roky nebude nikto buzerovat, ze načo je takej veľkej dudel. 😉 A naozaj vyskúšaj baby šatku, super vec. 😉

lauricka
4. máj 2015

Skuste sa vzit do situacie babatka. Je v kociku. Vsade len latka a nejaka buda nad nim. Nevie, kde je, preco tam je a neciti matku, co je pre neho najdolezitejsie na svete. Samozrejme, ze tam nechce byt. Ja sa mu vobec nedivim. Male babatko potrebuje byt pri mame. Ja mam tri deti. Posledne ma teraz 3,5 mesiaca. Nosim ju aj v satke alebo nosici. Pouzivam aj kocik, ale len vtedy, ked v nom spi. Ani jedno z mojich troch deti nebolo v tak nizkom veku v kociku, ked bolo hore. Ine je, ked si uz bude vediet sadnut, dat do sportiaka a vtedy uz moze pozorovovat svet okolo seba, hrat sa s hrackami a je uz vyspelejsie na to, aby sa mu taka jazda pacila. Ale po tak malom babatku chcete, podla mna, nemozne. Trochu sa mu prisposobte, zasluzi si to. K babatkam sa, vseobecne, chovaju matky velmi casto dost necitlivo.

lauricka
4. máj 2015

ozaj a v noci spi so mnou v posteli. Viete si predstavit macku, ktora ma maciatka, ze ich ma v jednom kute dvora a spava v inom kute? Ze ich chodi len nakojit? Mysleli by ste si, ze je vadna? Ja tak trochu hej. Proste,mladata su pri matkach, len clovek je daky pomyleny, chudak. Uplne najviac chudata babatka.

sardinka333
4. máj 2015

5 týždnové bábätko je naozaj velmi maličké, iste ho treba ponosiť, počičíkať, potrebujete sa spoznať a ,,nastaviť,, na nejaký rytmus. Určite to chce aj čas. Ak uprednostnuješ kočík alebo potrebuješ mať dieťatko v kočíku tak skus zavinovačku, ak v nej nie je. Ak ti to vyhovuje tak skus šatku, nosič - mne ako jediný zdroj prenosu nevyhovuje,v rámci prechádzky idem často aj do obchodu a to by som potom išla ako vianočný stromček ovešaná. Bolí ma z toho krčná chrbtica a potom hlava a vobec celkovo som v šatke akási nemotorná takže mám sice tu ddidymos šatku ale nedavala som tam deti non stop. Občas mi dcera proste revala v tom kočiku aj bez pričiny niekolko minut, ona bola celkovo viac uplakana ako syn, vtedy 2 ročný a musela som sa aj jemu venovať plus domacnost, varenie, nakupy na všetko sama takže nemohla som malu zvláčať ako opica, žial niekedy aj porevala. Uvidíme čo teraz aké bude to tretie dieťa.

majuska77
autor
4. máj 2015

dakujem za nazory a rady...šatku mám už kúpenu,už ju dať len do praxe 🙂 a samozrejme ze spinkáme spolu,ani si neviem predstaviť že by v noci spala sama niekde v postielke chudatko moje,všetci traja pekne v jednej posteli 🙂.

alex999
4. máj 2015

Neda sa 😀 moj Nico vreštal na pol mesta do jedneho roka, potom od roka sa chcel voziť no ale už chodil takže potom som nechcela už ja 😀

siska53
4. máj 2015

@majuska77 nasa druha bola taka.. Takze nosic spolu s kocikom, a ked zaspala,tak presun do kocika...tiez sibpamatam na tie preplakane prechadzky nez sme si pozicali od susedy nosic..
Az ked bola starsia a trosku pevnejsia,tak som ju davala v kociku do takej vyvysenej polohy- trosku som zdvihla na nom opierku,to uz bola spokojnejsia a postupne prisla na chut kociku aj ona.. No a teraz ma 3roky a rada sa vyvaza...na rozdiel od kocikoveho syna,ktory ale akonahle sa zlepsil v chodzi,ked mal 13m.,tak zas v nom uz nechcel byvat,radsej chodit..

zabina27
4. máj 2015

@veronika1610 presne toto mi povedala moja mamina, ked nam maly plakaval v kociku, ze 9 mesiacov bol v brusku, takze na vsetko si musi zvyknut 😉
@majuska77 tiez si pamatam, ako som ho v perinke doma uspavala a ked spinkal sup do kocika, ja uplne z rychlika sa obliect a utekat von, aby spal a nehucal 😀 kolko razy som uz vychystana s nim stala vo dverach kupelne, zapnuty ventilator a uspavala ho, aby sme mohli potom hned vystartovat 😀 ale zvykol si, vozi sa rad, teraz uz kuka naokolo, ked sa uz uklada, dam ho nalezato a spi. Inak nam trochu pomohlo, ked sa zobudil, davala som mu dole striesku, aby videl na svet, uplne najradsej sa vozil pod nejakymi stromami 🙂 ale to uz bol trochu starsi

ivet1371
4. máj 2015

Poznam deti čo nechceli v koćiku v takom trvdom čo neperoval.

juljul
4. máj 2015

@majuska77 Mam 9-tyzdnovu dcerku a mame to uplne rovnako, ale nevidim to ako problem, alebo nieco zvlastne, pretoze tak male deticky si skratka este nevedia uvedomit, co je kocik, preco zrazu nie su blizko pri mame a ked sa zobudia a nie je pri nich, je jasne, ze placu a hladaju ju, aby sa opat upokojili. Na prechadzku vyrazame az po napapani, kedy viem, ze urcite nebude plakat od hladu a spokojne na cerstvom vzduchu zaspinka. Ked sa opat blizi cas budenia, ideme domov. Myslim, ze dieta voziace sa este vo vanicke iny rezim ani velmi mat nemoze. Uplne ine to uz bude v sportaku, ked je vacsie a ked uz vnima okolie, takze to teraz neries. ;)