Ako naučiť 6 mesačné dieťa piť z fľaše?

rybko
23. jan 2018

Dobry vecer mamicky, vie mi niektora poradit? Ja uz som bezradna. Syncek ma 6 mesiacov a je plne dojceny. Problem je, ked potrebujem ist niekam k lekarovi, tak by som ho nechala pri svojej mame a dala mu odsate mliecko vo flasi ale on mi akekolvek flase odmieta. Uz sme skusali hocijake. Viete mi poradit, ako ho naucit, aby pil aj z flase? Ci uz cajik alebo odsate mliecko, ked nebude mat moj prsnik na blizku? A aj cumlik by som mu chcela dat, aby sa upokojil, ked mu teraz idu zubky, ale mame ten isty problem, co s flasou. Dakujem za vase rady a napady 🙂

andrea101112
23. jan 2018

nemoze ist mama s tebou? ja mam dve deti. ani jeden nepoznal ani cumlik ani flasku. a isla som aj k lekarovi aj nakupit a obcas aj na kavu 🙂 jeden ma 5 rokov a druhy 2 🙂 to som ti sice asi neporadila to co si chcela. Len som chcela ukazat ze aj bez flase a cumla sa da 🙂

bluka2
23. jan 2018

Nech mu mama dá nejakú 1. mrkvičku, keď si u lekára...

stanislavicenka
23. jan 2018

Ahoj, a neskusali ste cievku? Na to odsate mliecko? Zeby mu mamina dala cievkou mliecko cez prst. A chapem, ze si zelas ten cumlik, ale v buducnosti ocenis, ze mu nemusis vyscetlovat, aby ho zahodil do kosa. A na flasu neuc, aj to ocenis, ze nebude poznat

lavieenrose
23. jan 2018

ja som malu nenaucila na flasku aj ked som jej ju denno denne ponukala..az ked sme ju odstavili zacala viac pit..a uplne zacala pit ked sme ju naucili na pohar...takze ked nechce nech mamka lyzickuje

11mirka22
23. jan 2018

@rybko ak už má 6 mesiacov a jedná sa len o pár hodín tvojej neprítomnosti, tak by som to riešila nejakým prikrmom, ale ak na dlhšie ho chceš mamine nechávať, tak jedine naučiť na fľašku. Určite v jeho veku to už dojčenie neohrozí, ak mu raz za čas dáte mliečko vypiť. Od teba fľašku asi nevezme, my sme učili na cumlík a fľašku tak, že tatino ponúkal neúnavne, tiež to trvalo kým si zvykla.

lubka3232
23. jan 2018

rada by som poradila, aj ja som mala tento problem, maly nechcel vobec flasku. lenze zo dna na den sa to zmenilo samo. sestrina mala sa zase nechcela kojit a nepomohlo nic, proste to odmietla. niekedy si proste nepomozes, ked ma dieta vlastnu hlavu. ako ti radili bud mu skus nahradit mliecko prikrmom ked s nim nie si. alebo potom lyzickou.

ammellia
23. jan 2018

Lyžička, pohárik, prikrm. Ale ideálne fakt dieťa a sprievod so sebou. ;)

kormelia11
23. jan 2018

@rybko dcérka nechcela tiež ani fľašku ani cumlík nepomáhalo nič teraz mam 10m syna a to iste čiže u nás nezabralo nič neviem ci existuje na to nejaký návod každé dieťa je iné ja od svojho zatiaľ nemôžem odísť ani na 3h po takej hodine hodine a pol začne byť nervózny a vyžadovať prsník a moju prítomnosť odmieta vtedy aj jedenie

nikelca
23. jan 2018

Ja som po 4 mesiacoch zacala chodit do skoly a mamina malu 4mesacnu naucila pit z pohara lebo sa bala aby mi nezacala odmietat kojenie 🙂 kojila som vyse roka, ak dosli zasoby mala mala aj sunar 🙂

ajsha123
23. jan 2018

Da sa aj striekackou, alebo pipetkou, po troske do ust. Nie je to cumel, teda nieco ako flasa, nemusi to cumlat, ale ak bude hladny, smadny, pomôže. Alebo lyzicka. Alebo zobrat so sebou a mamu ako doprovod...

tinaa64
23. jan 2018

Ked niekde idem tsk stale s doprovodom..tiez kojim..dcera ma 7 mes...

momoqui
23. jan 2018

Skus cumel NUK first choice mne iny dcera nechcela a h tohto pije.
Alebo nakoj tesne pred odchodom ved nebudes u lekara cely den

evittam
24. jan 2018

@rybko 6.mesacne dieta uz nepotrebuje dojcenie kazde 3h. Začať s prikrmami.
Btw.obe moje deti -dojcene, poznali aj flasku od cca 1.tyzdna-pili čaj,vodu. V 6.mesiaci mali prikrm. Dojcila som rano na obed po prikrme a vecer pred spanim.

eeffka
24. jan 2018

6m pocas lekara? Piskota alebo rohlik. Proste nieco s cim sa zabavi.

guiseppinka
24. jan 2018

Daj flasku prazdnu do roku, aby sa s nou hral. V zapale skumania ju da aj do ust. Potom mu tam daj trosku vodicky a ako sa s nou bude hrat, tak jundasienkaminstlaci a pojde mu voda. Statsiansa tak naucila, ked mala 7 mesiacov. Mladsej som dala totalne plnu flasu a cucla z nej hned. Ak si chcela cumel, mala si zacat davat skor - od narodenia. Okrem toho uz mas maleho vacsieho a mama mu moze kludne prikrm dat.

xstelinka
24. jan 2018

@rybko ja mam flasku a cumlik MAM, iba na tu sa mi naucil aj ked niekedy aj ju odmieta. Pre pripad nudze mam doma vzdy kukuricne chrumky(maju aj ryzove,pohankove...).Trvalo asi dva tyzdne ked z flasky zacal pit a max na 4 hodiny mozem ist z domu a vecer a v noci zaspava len na prsniku.Mam 3 deti a poviem ti,ze nie je to len o tvare cumlika,jednoducho niektore deti chcu len maminku.Nasho druheho som na flasku ucit nemusela a bolo mu jedno aky cumel mal,havne ze z nej tieklo MM a dojcila som ho rok.

zajkula62
Autor odpoveď zmazal
Zobraz
ada93
24. jan 2018

@rybko Ja som mala tiez takyto problem, chcela som ist niekam ked mal maly este 4 mesiace a nemohla som mu dat este prikrmy, skusala som vselico, nakoniec zabrala flasa od Lovi

siska53
24. jan 2018

@rybko no..nasa bola taka ista..a to ja som bola aj 4dni v nemocnici..nastastie to uz mala 7.m.a papala aj prikrmy.... No..nenaucila sa.. Az v roku..skusala sa flasa s roznymi cumlami,poharik.. Nic..
Neviem,na ako dlho chodis k lekarovi,ci by nrvydrzal tu dobu bez papania.. Ja som bola u zubarky,bola som kusok vyse hodiny prec a to vydrzal samozrejme...
Moji nedudlovali,maly to vydtreloval von a malu z dudlikov napinalo.

basska_b
24. jan 2018

Ja som teraz čítala v múdrej knižke, že lyžičkou dávať materské mlieko... ale či to bude fungovať, ešte sama neviem

ewisam
24. jan 2018

@rybko ked ma 6m pomalky skusajte prikrmy, mozno zachutia. Ja mam 3 deti a flasky a cumle som mala na okrasu

danusskaaa
24. jan 2018

Takyto problem som mala pri dcere 😐 urobila som velku chybu, ze som jej nedavala vodu ci caj z flase hned od narodenia (kedze vsade boli info ze netreba ked je plne kojena - SOMARINA) . Nevedela ziadnu flasu chytit... krmili sme ju kvapatkom na oci 😔 po vyskusani milion flasiek a cumlov chytila cca za tyzden flasu tomme tippe pre novorodenca (cumlik sa vraj moc podoba na cicik). Ponukala som jej ju stale, zula ju, a ked zaspala pila z nej caj... potom to uz išlo. Pri druhom som davala flasu od narodenia a super. Drzim palce, lebo je to makacka naucit dieta na taku zmenu

petagal
25. jan 2018

A Calma systém od Medely ste neskúšali? ten by mal byť práve na tieto prípady.

noname26
25. jan 2018

Prva otazka, place od hladu alebo zactebou? Ak od hladu davajte lyzickou mlieko alebo prikrm. Ak za tebou, co je podla mna skor pravdepodobne, brat so sebou. Jednak je vacsia pravdepodobnost, ze ta skor vybavia, jednak si moze cucnut ked pojdes dnu a ked znoca vyjdes. Ja som tak absolvovala zubara v lete ked mala cucala aj kazdych 20min. Tych 20min tata zabavil na chodbe ..