Ako naučiť 6 ročnú dcérku spať vo svojej izbičke?

zuzi79
13. aug 2012

Moja dcérka bude mať 6 r. Do svojich 4 r. spala bez problémov vo svojej izbičke. Teraz niekoľko mesiacov sa začala v noci báť rôznych zvukov a tiež tmy. Neustále sa budila, musela som si s ňou líhať do postele pri zaspávaní aj niekoľkokrát za noc. Bolo to dosť únavné, tak sme ju s manželom presťahovali k nám do izby s tým, že k sebe pôjde, keď nám sama povie, že je pripravená. Mne to ani tak nevadí, že je s nami, len tlak okolia je väčší. Určite ju nechcem nútiť, aby sa stresovala. V izbe má aj celú noc zažatú lampičku, aj ju strážia plyšáčiky, ale nepomáha to. Keď je s nami, spí kľudne bez prebudenia celú noc. Ako ju presvedčiť, že je čas sa osamostatniť? Máte s tým niektorá skúsenosti?

iviatko
13. aug 2012

Uplne chapem 🙂 Synator ma 7 a spi so mnou... tatina sme prestahovali, aj kvoli chrapaniu a aj kvoli cigaretovemu dymu... Nico sa zacal bat v izbe po nejakom strasnom sne, v ktorom ma zastrelili... mal strasny amok, plakaval kazdu noc zo spanku, tak som si ho dala k sebe a pockam, kym sa narodi drobec a nejak to poriesim. Snad sa uz nebude bat a bude za velkeho braceka, ktory uz bude davat pozor na toho mladsieho. Podla mna si netreba vsimat tlak okolia...ked to nevadi vam, preco by to malo vadit inym? Mne vzdy prislo tak luto, ze ked sa bojim, pritulim sa k muzovi a co to dieta? Same v izbe...

anjelicek26
13. aug 2012

Mne aktualne spia obaja v posteli 😀 Mala spi u seba len ked tatino dojde na vikend, inak vraj je u mna, aby mi nebolo smutno 😀 Ja ju mam rada pri sebe. Ona sa u seba v posteli nicoho neboji, spinka bez problemov, ale odkedy sa k nam do manzelskej nastahoval maly, tak je to cisto - zavist - ze on moze a ona nie. Este musim aj v strede spat, lebo jeden druheho otlacaju, kto je pri mne blizsie 😝

Ja to neriesim, ako fakt, co je koho po tom, kde moje dieta spi? Musi to vyhovovat tebe a manzelovi, ked to nevadi vam, neni co riesit. Sme prestahovany, o par dni zacina skola, bude toho mat aj tak viac ako dost, aspon nech ma v noci tu maminu pri sebe ako istotu..

mummy01
13. aug 2012

Tak ja mam takmer 6 rocnu a tiez nebude vo svojej izbe spat ani za svet....spi s tatinom v manzelskej a ja so synom v detskej.Ale na jesen ich stahujeme a budu spat spolu v detskej,tak uvidim,hadam spolu sa im bude v izbe pacit.Asi ti moc neporadim,zalezi len na vas ci je to prijatelne a chcete spavat spolu.

aduskatt
13. aug 2012

tlak okolia si nevsimaj, podstatne je dieta🙂 tak hadam do osemnastky z toho vyrastie........syn ma 8 a je s nami v spalni, ma tam svoju postel. Poriesili sme to tak, ked zacal o druhej vnoci chodievat k nam do postele a nikto sa nevyspal.takto si lahne rovno vecer do svojej postele a spi do rana...a vsetci sme spokojni.............

briketa
13. aug 2012

Skus jej prerobit izbu na nejaku jej vysnivanu temu (pomoz si internetom. ja mam cely album nezyvcajnych detskych izieb v modrej streche). Prve noci tam ostan s nou a potom nenapadne zacnes odchadzat potom ako zaspi. Postupne nech sa transformuje ze bude uplne sama. Skus taktiez jej nechavat pustene radio s hovorenym slovom alebo nahratymi rozpravkami.
Ja nechavam otvorene dvere a syn vidi kusok do obyvacky, to mu staci.
U nas tieto veci pomohli.
Ten album:
http://www.modrastrecha.sk/fotoblog/briketa/alb...
uz som davno nepridavala, ale je tam toho dost. niektore uplne jednoduche premeny s dobrym napadom

janine01
14. aug 2012

No,moje baby 7 a 2r,spavali tiez so mnou ked sme tatina nemali doma, co bolo tri tyzdne z mesiaca,tak preco nie,,,ale teraz som ich vystahovala,mensia si nevie zvyknut,vecer im citam rozpravku az dokym nezaspi a v noci ide aj tak za mnou,,ale ako sa vravi pomaly dalej zajdes :D takze na zaciatok sa tesim aj z tohto...A starsia Laurika ked zacala spavat sama tak tiez sme mali problem ,,to bolo ked mala tri a bala sa,cele noci si svietila.Potom to nejako preslo.A to okolie si nevsimaj,,,na mna tiez tlacili ze co su baby so mnou v izbe ze ani v noci nemam pokoja,ale pokial to vam nevadi tak ostatnych do toho nic....

adetka
14. aug 2012

Obe moje baby spia so mnou v spalni (manzel chrape a je pri pocitaci aj do druhej v noci - tak spi v detskej 😀 ) - a neplanujem ich nasilu vystahovat... som rada, ze mam jednu moju slecnu na jednej strane a druhu v postielke na druhej... uz teraz uvazujem, kde zozeniem trojitu postel 😉 ... ja som pri mame spavala do deviatich rokov, ked som sa sama odstahovala... a moja mladsia sestra podobne (tusim do desiatich)... neboj: aj ked spi s tebou urcite nebude nesamostatne, nesebavedome dieta... moja sestra robi pre nadnarodnu spolocnost, lieta po svete, ovlada dva jazyky, soferuje, jazdi na motorke... 😎 kasli na okolie 😉

cabby88
14. aug 2012

Ja by som to vyriesila uuuplne jednoducho-okoliu by som povedala ze dcerka uz spava sama v izbe,aby dali pokoj a nadalej si uzivala jej blizkost 😉 aj ja som spavala s rodicmi a jedneho dna som si povedala ze uz som na to velka a spala som vo svojej izbe,no brachovi to trvalo dlhsie,ten aj v 10tich obcas v noci usiel k rodicom 🙂

stanislavao
14. aug 2012

vykaslite sa na okolie. a naco im vobec rozpravate, kde spi vase dieta. ved to je vasa vec sukromna a co sa deje za mojimi dverami, tak nikomu nevesiam na nos.
ked pride dcerkyn cas, tak pojde spat sama. nic sa nedeje a nestresujte ani seba, ani dieta. nech si vsetci "trhnu nohou" a daju vam pokoj.

wewe22
14. aug 2012

no ked ty mas pocit ze je to v poriadku tak sa na tlak okolia mozes vykaslat
ja osobne som ale nazoru ze je uz dost velka na to aby sa takto bala, sestranica mala podobny problem oni to riesili cez psychologicku, ta im povedala ze bol najvyssi cas niekedy totiz trauma moze zostat tak zakorenena ze uz sa jej nikdy nezbavy(aj zly sen moze vyvolat traumu)

20iffka
30. okt 2022

@zuzi79 mne mala ako 2 rocna sama spala v izbe, vzdy ked sa zobudila, som vstala a sla k nej a potom spat… trvalo to, potom sme sa prestahovali a spala sama, potom mi to nemenovana osoba pokaslala, lebo vsak chcem spat s nou a potom som ju chodila uspavat a odisla som, ked zaspala, teraz pocu a uspavanky alebo tak a odspi … postupne to pojde a raz nam to bude aj chybat